Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 58 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 ... LastLast
Results 961 to 980 of 1159

Thread: Mafia II

  1. #961 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Sincer, cred ca tu ai alt joc. Screen tearing este prezent la toate "cutscenes". Intr-adevar, in timp ce joci, totul se misca "parfum". "Jaggies" la greu in joc: umbre, oglinzi, masinile au fierastrau pe fiecare latura. Nu vad nici o diferenta fata de demo. Aaaa, sa nu uit, nu este iarba, pentru ca ninge. Asa s-o vedea pe plasma, poate pe lcd este altceva.

  2. #962 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Deocamdata imi mentin parerea si anume ca arata mult mai finisat decat in demo.

    ---------- Post added 27-08-2010 at 11:12 PM ----------

    Joc de cateva ore si ce pot sa va spun pana acum este sa NU faceti greseala de a nu cumpara jocul!!! Trust me on this one good fellows!

  3. #963 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    soooo.. care sunt diferentele majore intre cele 2 versiuni? daca sunt...
    as putea sa intru pe GameTrailers dar prefer sa aflu de la voi

  4. #964 SP
    Banned George Becali's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    soooo.. care sunt diferentele majore intre cele 2 versiuni? daca sunt...
    as putea sa intru pe GameTrailers dar prefer sa aflu de la voi
    diferente mari nu sunt, dar sunt cateva minuscule:
    - pe ps3 nu exista iarba ( nu deranjeaza prin faptul ca nu te duci la pascut)
    - pe ps3 nu egzista balti de sange
    - nu are fizica hainelor sa se miste la explozie etc
    - la cateva misiuni are framedrops
    - pe ps3 e mai mult blur

  5. #965 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Ba egzista

  6. #966 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    Ba egzista

    Ce anume?

  7. #967 SP
    Banned George Becali's Avatar
    ba nu egzista ca-l joc eu pe ps3 si cand omor uamenii nu e sange pe jos

  8. #968 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Acum 45 de min am terminat si eu jocul. L-am inceput ieri seara la ora 19 si pana nu l-am terminat aproape ca nu am lasat controllerul din mana, pur si simplu m-a tinut lipit de televizor (13 ore scrie in Game Statistics ca este timpul de joc dar cred ca nu se pun la scoteala si cutsceneurile).

    Un joc cu adevarat superb trecand cu vederea micile glitchuri grafice si cateva probleme cu AI-ul. Pentru a vedea adevarata valoare a acestui joc el trebuie privit ca un Uncharted si nu ca un GTA, cum au facut-o in mod gresit majoritatea reviewerilor. Povestea este foarte bun cu multe intorsaturi de situatie si cu un final care pe mine m-a lasat masca. Alte capitole la care exceleaza jocul sunt voice-actingul, atmosfera si character models. De asemenea, fiecare melodie din soundtrack se potriveste perfect cu jocul.

    Cum spunea si Rasko mai sus: nu faceti greseala sa nu cumparati acest joc! (chiar si fara iarba)

    Acum ma bag la somn.

  9. #969 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Acum 45 de min am terminat si eu jocul. L-am inceput ieri seara la ora 19 si pana nu l-am terminat aproape ca nu am lasat controllerul din mana, pur si simplu m-a tinut lipit de televizor (13 ore scrie in Game Statistics ca este timpul de joc dar cred ca nu se pun la scoteala si cutsceneurile).

    Un joc cu adevarat superb trecand cu vederea micile glitchuri grafice si cateva probleme cu AI-ul. Pentru a vedea adevarata valoare a acestui joc el trebuie privit ca un Uncharted si nu ca un GTA, cum au facut-o in mod gresit majoritatea reviewerilor. Povestea este foarte bun cu multe intorsaturi de situatie si cu un final care pe mine m-a lasat masca. Alte capitole la care exceleaza jocul sunt voice-actingul, atmosfera si character models. De asemenea, fiecare melodie din soundtrack se potriveste perfect cu jocul.

    Cum spunea si Rasko mai sus: nu faceti greseala sa nu cumparati acest joc! (chiar si fara iarba)

    Acum ma bag la somn.

    Dementule si eu cred ca faceam la fel azi noapte doar ca am fost foarte obosit... Te tine efectiv lipit in fata TV-ului. Observatia ta cu Uncharted este cireasa de pe tort! Bravo!

    Este exact genul de joc care nu te lasa sa dormi, sa mananci etc... Demult nu am mai experimentat senzatia asta.

  10. #970 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Damn it, acum umblu ca disperatul prin casa sa fac rost de bani pentru joc ... nu mai intru pe thread pana nu termin si eu jocul

  11. #971 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Intr-adevar, este un joc superb. Are cam 10 ore, am scris in topicul "Ultimul joc devorat". Foarte mare pacat ca nu are free roam, insa pe PC deja a aparut mod de free roam. Un + mare pentru PC. E cam ciudat sistemul asta de chaptere, putin cam repetitiv.

  12. #972 SP
    Senior Member tray's Avatar
    mi se pare foarte tare fara side mission si free roam jocul

  13. #973 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am si eu un lucru de spus: joc pe xbox si senzatia este FIX cea din Mafia 1. Daca mutati radioul pe Classics aveti chiar si melodiile din primul Mafia. E perfect. Soselele arata excelent fiind acoperite de gheata. Tunezi masini, le furi, iti pui numele pe placute, impusti pisici (daca le gasesti), poti ajuta gagici aflate in pana cu masina (le repari motorul - a fost primul meu achievement, parca) faci multe chestii. Eu ii dau nota 10. O fi avand jagies la texturi si una alta dar daca te uiti in console si vezi pe ce hard ruleaza taci si bagi mare. Va trebuie grafica perfecta, rulati-l pe pc. Si da, este diferenta intre demo si jocul final. In casa pot sa disting de la distanta frigiderul de perete


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #974 SP
    Member MSlv's Avatar
    cum adica e fara free roam jocul? ai acel cronometru tot timpul? raman blocate parti din harta unde "nu ai treaba"?

  15. #975 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    adica nu ai timp sa te plimbi pe harta cand vrei tu, doar cand termini o misiune si te indrepti spre casa. cum te trezesti dimineata, te trezesti direct intr-o misiune...

  16. #976 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da, pai nu-i stres ca pur si simplu nu mergi la culcare ca sa termini misiunea si faci ce vrei.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #977 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Jocul are mai multe sfarsituri sau doar unul singur?

  18. #978 SP
    Junior Member laptarul's Avatar
    unul singur

  19. #979 SP
    Member Dasani's Avatar
    jocul asta are cel mai frumos soundtrack

  20. #980 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Ce anume?

    ...ma delectam cu gramatica lu' colegu pana ajunge jocul

    trebuie privit ca un Uncharted si nu ca un GTA, cum au facut-o in mod gresit majoritatea reviewerilor
    'egzact' ...Daca Uncharted ar fi fost conceput open world fiind acelasi joc si pastrand aceleasi elemente sa vezi critici,ca e plictisitor si gol...Nu am inteles inca de ce nu a fost apreciat un joc cu o poveste liniara(respectand caracteristicile primei parti) la care s-a depus munca in plus pt a realiza un oras superb...

    Pe de alta parte urmeaza add-on urile,as avea si o intrebare pt cei ce il joaca deja,in add-on nu ai la dispozitie intregul oras?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 58 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts