Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 301 of 381 FirstFirst ... 201 251 291 299 300 301 302 303 311 351 ... LastLast
Results 6,001 to 6,020 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6001 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Altex Baia Mare nu au numar de telefon. Oricum rezervarea de 24 de ore a expirat ieri pe vremea asta asa ca ma duc degeaba. Mie imi pare rau de jocuri dar au pierdut doar un client, nu 100.
    Daca aud de viitoare oferte la GoW te anunt, mi-am notat, nu uit.

  2. #6002 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    La mine in Iasi ma incearca un sentiment ca joc la 6/49 de cate ori fac o rezervare online . Am 2 magazine in "aria mea de acoperire" , la unul sunt cei mai slabi angajati posibili in sensul in care nu iti dau niciodata mail-ul al 2-lea de confirmare desi au raftul plin (le-as da nota 0 din 10 ) si alt magazin unde imi da mail de confirmare dar nu iti rezerva practic jocul , practic imi confirma ca il au pe raft daca nu se da pana ajung bafta mea iar daca se da ghinion astora le-as da nota ( 2 din 10 ) . Nu ma satur niciodata sa merg sa iau o rezervare si Dorelu' care lucreaza acolo merge disperat sa caute pe raft , suna pe colegu si se cearta de parca de asta fac eu rezervare online...ce e asa greu dupa ce confirmi mail-ul sa-ti misti bucile si sa pui un amarat de joc intru-un dulap ? Nu cred ca cineva de aici isi propune ca manance rahat dupa ce isi ia niste jocuri la preturi bune dar asta nu trebuie sa fie cu dureri de inima , cu tipete si certuri la telefon , etc, etc... uneori e realmente jenant .

  3. #6003 SP
    Banned Templier's Avatar
    m-a amuzat copios si crede-ma ca nu ce ti se intampla dar ai clar darul povestitului

  4. #6004 SP
    Member denists66's Avatar
    Nu toti angajatii Altex sunt asa, cei putin astia de la Galati sunt ok. Cand fac rezervare in max 1 h sunt sunat pentru confirmare, iar cand ma duc jocul este pus deoparte, pe un birou.

  5. #6005 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu stiu de altele din Bucuresti, insa cel mai "vizitat" de mine e Altex Grand Arena.Zilele astea am fost sa-mi iau PS4 si baietii au fost chiar ok.Mai ales dupa ce le-am spus de oferta cu acel card de 25 de lire( confirm ca angajatii nu prea sunt la curent cu ce e pe site ), mi-au facut rezervare in magazin si in 30 minute am revenit si am cumparat-o.Cu o singura precomanda am avut probleme care s-au rezolvat dupa cateva telefoane si cearta, in rest cu rezervari or so, n-am avut probleme.

  6. #6006 SP
    Member legokid220's Avatar
    Salut baieti... zilele asta ma gandeam ca ar fi bine sa-mi iau un ps vita nu prea stau bine cu banii si ma gandeam ca ar fi o afacere buna de la Sh. dar tot in acest timp ma gandeam ca poate dau banii pe jumatate dar s-ar putea s-o iau cu probleme sau bateria stricata.
    Un prieten mi-a zis ca ar fi bine sa astept pt varianta SLIM, dar mie imi fug repede banii din mana...
    Acum va interb pe voi ... cei care o detineti.
    Ce parere aveti despre ea? Cum stati cu bateria ? ar fi ok sa mi-o iau de la SH? Ar trebui sa astept pt slim?
    Am inteles ca varianta slim va fi ceva mai ieftina...(sper sa fie mai ieftina decat este la ora actuala, ca daca ar fi mai ieftina decat ps vita la lansare nici nu ma gandesc sa mi-o cumpar) Care ar fi pretul ei?
    sper ca m-am facut inteles

  7. #6007 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by legokid220 View Post
    Salut baieti... zilele asta ma gandeam ca ar fi bine sa-mi iau un ps vita nu prea stau bine cu banii si ma gandeam ca ar fi o afacere buna de la Sh. dar tot in acest timp ma gandeam ca poate dau banii pe jumatate dar s-ar putea s-o iau cu probleme sau bateria stricata.
    Un prieten mi-a zis ca ar fi bine sa astept pt varianta SLIM, dar mie imi fug repede banii din mana...
    Acum va interb pe voi ... cei care o detineti.
    Ce parere aveti despre ea? Cum stati cu bateria ? ar fi ok sa mi-o iau de la SH? Ar trebui sa astept pt slim?
    Am inteles ca varianta slim va fi ceva mai ieftina...(sper sa fie mai ieftina decat este la ora actuala, ca daca ar fi mai ieftina decat ps vita la lansare nici nu ma gandesc sa mi-o cumpar) Care ar fi pretul ei?
    sper ca m-am facut inteles
    Salut,

    Pe amazon varianta SLIM fara 3G costa ~160 lire (circa 880 lei): http://www.amazon.co.uk/Sony-PlaySta.../dp/B00HY546NG. Astea inseamna ca la noi preturile vor incepe de la min. 900 Lei. In Romania modelul actual cu 3G costa 800 lei la Altex.

    Daca stai prost cu banii iti recomand sa ti-o cumperi acum. Sper ca te-am lamurit cu diferenta de preturi.

  8. #6008 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Mai bine cumperi varianta "phat", are ecranul OLED. Slim va avea ecran LCD.
    De asemenea, cauta varianta wi-fi only, 3G-ul este total inutil pe Vita.

  9. #6009 SP
    Banned Templier's Avatar
    varianta slim nu prea e ok din cauza ecranului, OLED ul e mult mai frumos la grafica si in + s-au ieftinit destul de mult la SH primul Vita. nu prea au probleme, marea majoritate le-au pus folie dubla

  10. #6010 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Poti cauta in magazinele Altex, am vazut o consola la mine in oras cu aprox. 550 lei , asta cam 2 saptamani in urma . La fel zic si eu sa cumperi versiunea initiala .

  11. #6011 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Daca ai rabdare poti s-o iei la pret bun cu o oferta bunicica. Stiu ca de Black Friday se vindeau console cu 5-600 RON.

  12. #6012 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pana de Black Friday uita de tot de ea.

  13. #6013 SP
    Member legokid220's Avatar
    ar fi si black friday o optiune... dar asta e in iarna nu?
    pana la urma cred ca o sa ma risc si o sa cumpar de la SH. o sa incerc sa gasesc ceva cu garantie... dar nu stiu cu ce m-ar ajuta garantia daca nu e pe numele meu.

  14. #6014 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Garantia nu se da pe nume si e transferabila, uite un ex de la consola meauploadfromtaptalk1403533981943.jpg

    PS obligatoriu este bonul fiscal

    PPS tot de la ei am cumparat un router pt un amic, iar cand a avut probleme el s-a dus pt garanție

  15. #6015 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Mai sunt 4 bucati de PS VITA WIFI disponibile in tara la Altex. Pretul este de 550 lei. Daca esti interesat poti lua legatura cu colegii mei de la relatii clienti, poate te ajuta ei cu un transfer in localitatea ta. In felul acesta o iei nou nouta cu 2 ani garantie!

    ---------- Post added 23-06-2014 at 17:44 ----------

    Sau daca doresti, incerc sa vb cu cineva sa activeze produsul pe site, in felul acesta poti face comanda online....dar sa fi foarte sigur ca o vrei sa nu-mi bat capu' degeaba.

  16. #6016 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Andrei, tot respectul pentru ce incerci sa faci, cred ca ii vei fi de mare ajutor.

  17. #6017 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ar trebui sa puneți toate consolele pe site, 550 e un pret foarte ok, cred ca se vând imediat. De ce nu le-ati activat pana acum?

  18. #6018 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    sunt curios cand va ajunge variante slim la Altex, ca nu o gasesti pe nicaieri prin tara.

    update: m-am uitat mai bine pe site la Altex si am gasit asta: http://www.altex.ro/consola-sony-pla...gb-memory-card

    E varianta slim nu? sau mi se pare mie?

  19. #6019 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    De obicei cand mai sunt foarte putine bucati disponibile in tara se schimba starea produsului in "stoc epuizat" sa nu aiba firma dupaia probleme cu onorarea comenzilor. O problema de genul a avut userul ilie11 cu Black Flag Buccaneer Edition PS3. Primise confirmare, dar nu s-a onorat comanda deoarece nu mai era pe stoc...

  20. #6020 SP
    Member legokid220's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiChirita View Post
    Mai sunt 4 bucati de PS VITA WIFI disponibile in tara la Altex. Pretul este de 550 lei. Daca esti interesat poti lua legatura cu colegii mei de la relatii clienti, poate te ajuta ei cu un transfer in localitatea ta. In felul acesta o iei nou nouta cu 2 ani garantie!
    Man apreciez mult eu sunt sigur ca vreau consola.. problema e ca am bani numa' dupa 1 iulie
    ce as putea sa fac..................?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 301 of 381 FirstFirst ... 201 251 291 299 300 301 302 303 311 351 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts