Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 337 of 381 FirstFirst ... 237 287 327 335 336 337 338 339 347 ... LastLast
Results 6,721 to 6,740 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6721 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Probabil au şi clauze prin care se stipulează că nu pot să vândă la un preţ mai mic decât concurenţa.

  2. #6722 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...ml#post1235198 daca aveti intrebari sunt bucuros sa raspund. aceleasi raspunsuri le-am primit si eu ca voi stoc putin, ca mai primesc pe 5 aprilie, am prins oameni care nu stiau despre ce vorbesc, incercau sa ma convinga de tot feluri de prostii, dar am tot insistat, amiabil ce e drept, si ca sa scape de mine mi-au dat jocul

  3. #6723 SP
    Banned Templier's Avatar
    le-am scris si eu o reclamatie pe site. sa le mai dau telefon ca am vb deja cu ei si mi-au zis din nou chestia cu 5 aprilie

  4. #6724 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    asa mi-au zis si mie prima oara la telefon si am insista, le-am zis ca jocul este in stoc pe site si ca este acelasi joc, cum sa astepte pana pe 5 aprilie, le-am zis ca le dau poza cu factura prietenilor, ei de ce au primit si eu nu primesc cand jocul e pe stoc.

  5. #6725 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    mie la email nu mi-au raspuns, insa am sunat. amabil si eu si tipul. nu stia exact despre ce e vorba, i-am trimis direct lui emailul de la emag, l-a verificat, m-a pus in asteptare cca 3 minute, a revenit si cu confirmarea ca jocul momentan este in stoc foarte limitat iar comenzille "inlocuitoare" pentru Promo Edition (varianta comandata de noi de altfel) vor sosi la ei pe 5 aprilie, m-a asigurat ca in jur de 6-7 Aprilie voi primi editia regular.

    din pct meu de vedere, este ok. am platit aproape nimic asa ca asteptarea asta fie si ea de 4-6 saptamani este OK. Daca l-as vrea in seara asta ma duc frumos si-l cumpar cu 250 lei..

    Poate este nevoie sa le dati un telefon doar ca sa confirmati livrarea din 7 Aprilie, in rest nu cred ca mai au variante.
    Insistentele si ANPC-ul nu cred ca sunt solutii atat timp cat vor livra produsul, chiar si cu intarziere.

    spor

  6. #6726 SP
    Banned Templier's Avatar
    am tot vb cu ei si au zis ca mai devreme de 5 nu pot face nimic. asta e vedem atunci ce se intampla

  7. #6727 SP
    Member Aliosa's Avatar


    Pacat ca nu ma pricep la editat videouri ca faceam un clip cu Emag si cu oferta lor la The Order 1886.
    Vedeti ca pe 5 aprilie e pastele catolic, pe 12 cel ortodox asa ca .... stati flexati si asteptati mult si bine.

    Mai exact la 41m22s in video.

  8. #6728 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Se tot insistă cu oferta de la emag, la 12 lei nu cred că este cazul de ANPC, mi-se pare şi normal din moment ce a fost o eroare, este bine că totuşi sunt persoane care l-au primit şi deci avem o confirmare că se va livra jocul, puţină răbdare că vine iepuraşul şi la restul.

  9. #6729 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si pe mine m-au sunat azi si mi-au zis ca tot pe 5, a fost stoc limitat si au trimis la cati au putut cica. C-o fi adevarat, ca n-o fi, daca se tin de cuvant si-l trimit pe 5-6-7 aprilie, eu nu am ce sa le reprosez. Probabil ca daca as fi insistat mai mult la telefon si ii agasam un pic, mi-l trimiteau acum doar ca sa scape de mine, dar nu vad rostul.

  10. #6730 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pt PSS US

    uploadfromtaptalk1427402447546.jpg

  11. #6731 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Noul mail de la emag primit azi dimineata : Buna ziua domnule

    In momentul in care ai inregistrat comanda pentru jocul “The Order: Promo Edition pentru PlayStation 4”, stocul pentru acest produs nu fusese actualizat in sistemul nostru.

    Cum stim ca iti doresti jocul si scopul nostru este ca tu sa fii multumit de serviciile noastre, te asiguram ca iti vom livra “The Order: 1886” pentru PlayStation 4” (regular edition), imediat ce se va reface stocul din depozitul eMAG.

    In momentul in care jocul ajunge in depozit te contactam pentru a stabili detaliile de livrare.

    Vei primi cate exemplare ai comandat, la pretul afisat atunci cand ai inregistrat comanda.

    Iti multumim pentru comanda pe care ai inregistrat-o la eMAG.

    ---------- Post added 27-03-2015 at 11:13 ----------

    Asta desi la comanda imi scrie ca e in tranzit spre showroom.

  12. #6732 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    E bine, ca la mine apare inregistrata de atunci si nicio schimbare. Asta unde mai pui ca tot incerc sa aflu un raspuns de la ei prin email si nu s-au sinchisit sa raspunda la macar unul in 2 sapt

  13. #6733 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    mi-se pare şi normal din moment ce a fost o eroare
    Esti intr-o mare eroare daca crezi asa ceva. Pretul de numai 12lei se datoreaza, din nou, unei noi campanii de marketing, bine candita de altfel, din partea magazinului respectiv.
    Dar, pana la urma, cine ti-a spus tie ca acest pret este o eroare ?! Si... pe cine dracu intereseaza daca e o eroare?

  14. #6734 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Daca cineva doreste sa vândă The Order(achizitionat la 12 lei) la un pret decent un simplu pm.Multumesc!

  15. #6735 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @cryyo Dacă tu aşa spui nu te contrazic, sunt obosit.

  16. #6736 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Voi uitați că prețul de 12 lei se datorează faptului că era variata promo edition pe care nici nu știu dacă aveau dreptul s-o vândă. Problema la ei a fost cu totul alta, și anume că nu s-a actualizat stocul corect așa încât lumea a putut comanda mai multe copii.

  17. #6737 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    surse interne?

  18. #6738 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Ghidul de a lua jocul la 12 RON ( cu multumiri unui user care a scris mai devreme , ceva legat de rabdare si vb frumos , nu mai caut post-ul )


    Daca aveti o singura unitate comandata la ei , sunati la nr afisat pe site ... si cereti sa discutati cu cineva din dep VANZARI -- cel cu care veti discuta , o sa va zica sa mai aveti rabdare ca intre 5-7 aprilie vor venii stocurile pentru toti si atunci le puteti lua ...
    Aici puteti sa spuneti asa ... va multumesc de info , dar am niste prieteni care si l-au luat deja si doresc si eu acelasi lucru ... Ideea este sa va transfere catre dep vanzari


    Aici , ii explicati situatia celui cu care veti discuta , adica comanda plasata pe 26 feb , cum ca in acel mail este stipulat 2-3 sapt pana la ridicare , a trecut deja o luna si ... si cum ca ai deja amici care l-au ridicat , poti sa intrebi pe ce criteriu se ofera acest joc -- pentru cei care fac scandal -- dar tie nu iti sta in character acest lucru si , la fel , nici reclamatii catre OPC nu doresti sa faci , tu doar iti doresti jocul intr-un mod foarte amiabil ... Dealtfel vrei sa mentionezi ca ai o singura bucata , nu 10 , nu 5 si chiar o doresti cat mai repede .


    Totul consta in a vorbi frumos , civilizat , la persoana a 2 - a .


    Sau varianta a doua -- astepti pana ajunge comanda ( 5-7 aprilie )


    Va urez succes si spor la joaca / vanzare

  19. #6739 SP
    Member yarbaverde's Avatar
    Salutare, as vrea sa iau si eu de pe cdkeys un psplus direct cu cardul nu paypal, si la checkout trebuie sa bag datele precum adresa, oras, codpostal etc( la billing information). Au vreo valoare aceste informatii sau sunt doar ca fapt divers. Adica trebuie datele celui care plateste cu cardul sau nu conteaza?
    Daca ma poate ajuta cineva care a mai cumparat cu pasii pentru cumpararea direct cu cardul nu cu paypal.
    Multumesc!!!

  20. #6740 SP
    Member ovydik's Avatar
    Da,trebuie exact adresa pe care e inregistrat cardul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 337 of 381 FirstFirst ... 237 287 327 335 336 337 338 339 347 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts