Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 18 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 281 to 300 of 356

Thread: Dragon Age: Inquisition

  1. #281 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Exact asa eram si eu deja am inceput al doilea run cu mage elftia . Daca aveti niste sfaruri pentru aceasta clasa ar fi perfect, la fel de bine va pot ajuta si eu pentru dual wield rouge

  2. #282 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pentru a nu avea probleme cu dificultatea, fa-te knight enchanter imediat ce ajungi in Haven. OP class is OP

    In alta nota, am terminat si eu jocul acum 2 zile: hard dif, 120 de ore cu toate zonele explorate si toate sidequesturile facute(in fara celor 2 din Emprise care mi s-au buguit). De asemenea am cules collectibles in proportie de 90%, dar nu mi s-au activat cateva trofee tot din cauza unor buguri mici. Spre exemplu in Exalted Plains imi arata 20/21 de zone explorate, desi fiecare mm de harta e luat la pas.

    Sfat: nu plecari la baie sau sa va luati bere in timpul creditelor de final, you've been warned!!

  3. #283 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    In exalted plains ai un loc ascuns undeva in stanga jos al hartii iar singurul trofeu buguit este cel cu dragonii. Trebuie sa incarci o salvare si sa omori inca un dragon (oricare, la alegere).

  4. #284 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Pot da skip la "Wicked eyes and wicked heart" sau macar sa fac ceva sa o termin mai repede ? Am facut cancer de la questul asta...

  5. #285 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    E bestial questul acela ! Mi s-a parurt foarte misto mai ales ca ai parte de putina politica si am citit si multe guideuri ca sa iasa cum am vrut . Ce te deranjeaza la el ?

    Rasko cum pot sa imi aleg o specializare asa repede ? La rouge am putut doar in skyfall pe la level 10-11

  6. #286 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Era si in Dragon Age 1 un quest asemanator ... The Fade: A Guide for the Lost and Confused *SPOILERS* - Combat & Strategy - The BioWare Forum

    Urasc timerul ala cand urc pe scara , stau si caut "pachetul" ala de o ora dar tot nu l-am gasit desi am controbait tot etajul. ( Banuiesc ca in pachetul ala e statueta ? )

    Nu inteleg la ce se refera cand zice
    Inteleg ca au vrut sa faca si questuri mai diferite , fara combat si axate mai mult pe politica dar mi se pare un clusterf.uck ce au facut...

  7. #287 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Scuza-ma am gresit, voiam sa spun cand ajungi in Skyhold.

  8. #288 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si eu ma gandeam la james bond skyfall auzi *de abia ma trezisem*

    @trefla trebuia sa asculti putin conversatile, daca nu te intereseaza cine va trai sau muri poti sa faci cum vrei misiunea, trebuie doar sa urmarest questul principal. uite un guide simplist: Wicked Eyes and Wicked Hearts - Dragon Age Inquisition Wiki Guide - IGN

    si unul mai complicat : Wicked Eyes and Wicked Hearts Ending Guide - Strategy Guides & Walkthroughs - The BioWare Forum

    si nu cumva e
    ? daca da, gasesti in guide ce trebuie sa faci

  9. #289 SP
    Senior Member Trefla's Avatar


    O sa arunc un ochi peste guide si mai incerc diseara , sper sa nu ma enervez iarasi. Thanks.

  10. #290 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Si asculta ce zice fiecare ca e foarte interesant si nu uita sa ai 100 influence te poate ajuta la final (daca ai cel putin 85) si search in fiecare coltisor si vorbit cu fiecare

  11. #291 SP
    Member faxiu's Avatar
    @Trefla: daca apesi pe patrat poti da skip la dialog. Nu uita sa bifezi subtitles on ca altfel nu stii ce se discuta.
    Nu mai stiu numele dar e singura council din Winter Palace (femeie adica). JUcand cu Qunari si citind prin guides am primit 30 influence dupa ce am vorbit cu ea. Aveam 100 deja cand am dansat, si save-uri dupa fiecare "plimbare" prin zonele unde pierdeai influenta si/sau conversatii. Am avut norocul si mi-a dat trofeul, am inteles ca ar fi bugged.

  12. #292 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  13. #293 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cum e jocul? Povestea se leaga si de partile anterioare a jocului? Nu am jucat pana acum nici o parte din serie, as fi tare pe langa sory daca ma bag sa joc Inquisition?

  14. #294 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Postase Andrew cu ceva pagini in urma niste link-uri cu tot backstory-ul de care ai nevoie ca sa intri in poveste cum trebuie. Citeste alea si esti good to go.

  15. #295 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mersi tudy

  16. #296 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    stai linistit nici eu nu jucasem cele 2 jocuri, dar dupa acel guide plus cateva infos extra (mi-a luat cam 2-3 ore, deci iti trebuie rabdare) m-am pus la punct cu tot universul si povestea, nu am avut probleme, ba chiar e mai interesant ca esti curios de fiecare linie de dialog si vrei sa explorezi si mai mult. fiind vorba de bioware, crede-ma cand spun ca povestea e foarte buna, pe mine m-a captivat, dar am inteles ca ar fi mai slabuta ca primele 2 jocuri. btw partea a 3 a avut un succes imens, nimeni nu s-a astepta si a primit multe GOTY so go for it

  17. #297 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    DAI: Pax South Panel:


  18. #298 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Tot incerc sa ii dau de cap jocului, ajung pe la vreo 40 ore jucate dar unele quest-uri ma epuizeaza. Sa caut toate locatiile sau X resurse..GRR.. Incerc cat de cat sa alternez story mission cu quests si sa le iau progresiv.

    Rasko, ai avut ceva dedicare sa ajungi la 120 ore si sa faci mai tot. Jos palaria

  19. #299 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    lasa resursele, iti recomand questurile de la companions, ca sunt foarte interesant, iar cele mai mici le faci alternativ cand te mai afli prin zona. asa e boring intr-adevar si nu uita de dragoni, nu e fun daca ii omori cand ai level prea mare in plus iti vor da multa experienta si materiale foate utile pentru crafting

  20. #300 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Da, tot fac quest-uri pentru companions. Intr-adevar, sunt mega amuzante, mai ales pentru Josephine, care este si romantic interest-ul meu.
    Dragon am dat de unul prin Crestwood si am stat pe ceas 35 minute (pe dificultate normal) sa il omor. Asa dureaza in general sau sunt eu anti-talent cand este vorba de dragoni?

    Sunt lvl 15.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 18 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dragon Age Inquisition - Multiplayer By Crosy in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 4 Last Post: 11-02-2016, 17:34
  2. EA anunta Dragon Age 3: Inquisition By Sadismek in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 18-09-2012, 12:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts