Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 25 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 484

Thread: VR, AR, MR, XR - Realitate Virtuala, Augmentata, Mixta

  1. #141 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sper să nu fie adevărat, mai mult de 400$/€ nu dau

  2. #142 SP
    Member marv's Avatar
    Sony inca nu a invatat nimic din fiasco-ul cu memoriile scumpe de Vita. Keep it real, Sony!

  3. #143 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Shhhhh! Stii ca e aici si ca urmeaza sa iti spuna ca nu ai niciun drept sa te plangi.

  4. #144 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu cred pretul ala. Nu are cum sa fie mai scump decat Oculus.

  5. #145 SP
    Admin MonkY's Avatar
    WoW! 1125 USD!?! Eh, acum sa-i mai aud pe cei care se plangeau de 599$

    Pe de alta parte daca stau si ma gandesc nu e nimic asa senzational. Sony inca vinde HMD-ul (head mounted display) la 999$. Si vorba aceea, Morpheus (sorry, inca nu ma pot obisnui sa-i spun PlayStation VR) e un HMD mult mai evoluat, cu rezolutie mai mare, e mai rapid, are extra power, motion sensors and stuff...

  6. #146 SP
    Member marv's Avatar
    aia sunt dolari canadieni, deci in jur de 1125 * 0.71 = 798.75 dolari americani

  7. #147 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, asa mai merge! Un pic mai scump ca Oculus... dar nah, e Sony!

    ---------- Post added 08-01-2016 at 17:47 ----------

    babulu, nu faci si tu rost de niste inside infos?

  8. #148 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eh, asa mai merge! Un pic mai scump ca Oculus... dar nah, e Sony!

    ---------- Post added 08-01-2016 at 17:47 ----------

    babulu, nu faci si tu rost de niste inside infos?
    Eu ți-am spus. După câteva luni de zile de frecat casca într-o grămadă de aplicații pot să spun că experienta este extraordinară.
    Se observă clar că este la început dar când trăiești experiențele respective totul este dat uitării.
    Eu vreau să-mi cumpăr în ziua lansării. Speram doar la un preț mai mic.

  9. #149 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Scump domne scump, la Oculus e mai ieftin! Nu imi plac preturile si nu cred ca o sa ma numar printre cei care sa cumpere de la inceput VR, oricat de mult mi-ar placea sa am asa ceva acasa. Pacat, cam la fel de prohibitiv precum Google Glass, desi stiu ca sunt chestii complet diferite, dar prohibitive preturile pentru ambele.

  10. #150 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu încă nu sunt convins de prețul ăla. Mă super îndoiesc.
    Nu vreau să nasc speranțe dar mai așteptați puțin.

  11. #151 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Chiar nu am inteles delay-ul asta, care pare sa nu se mai termine, in ceea ce priveste pretul si data de lansare. Oare pastreaza un announcement la E3? Eu zic ca atunci va pierde sigur E3-ul.. Sa anunti un produs atat de asteptat cu un pret care la prima vedere poate parea foarte mare e nebunie curata.

  12. #152 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pffff, daca astea-s preturile pentru VR... thanks, but no thanks. Mai astept.

  13. #153 SP
    Member viezure's Avatar
    A si zis in articolul ala, Sony a declarat ca a fost greseala Amazon si ei nu au divulgat niciun pret nimanui.

  14. #154 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Și au mai spus și că nu va depăși prețul unei console.

  15. #155 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, lasa ca si Palmer Luckey a spus la un moment dat ca Oculus va fi $300-$350, dupa care a spus ca va fi mai mult dar tot "pe-acolo". Never say never...

  16. #156 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    sper ca faza cu $800 pentru PSVR a fost o gluma a celor de la amazon, nu este nici-un motiv ca PSVR sa coste mai mult ca Oculus

  17. #157 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Daca costa intre 250-300€ e perfect. Asa poate mai cresc vanzarile la PS4. Oculus 700€< PS4 350€ + PSVR 300€ = 650€ mai ramai si cu bani de un joc.

  18. #158 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    treaba e ca cei care sunt interesati de PSVR au deja PS4, dar daca te intereseaza oculus sunt sanse mari sa nu indeplinesti cerintele si esti obligat sa upgradezi, de asta eu cred ca PSVR o sa fie mult mai popular ca Oculus NVIDIA Says GameWorks VR Will Help Large Scale VR Adoption - Expects 25 Million PC Gamers To Adopt Virtual Reality
    NVIDIA: "According to Jason, out of the entire PC installed base, there are just about 13 million PCs in the market that are able to run VR perfectly." 13 milioane PC vs 36 de milioane PS4, PSVR are avantaj instant avand un market mai mare

  19. #159 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Astia ar fi in stare sa scoata un VR care sa mearga si pe PS3... doar sa aiba un market share mai mare. Nu conteaza ca va rula doar niste amarate de indie-uri in 1080p... important e ca-i VR marca Sony!

  20. #160 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tu chiar ai ceva cu Sony

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 25 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Realitate virtuala pe PlayStation By maimutzica in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 13-06-2018, 14:02
  2. Teapa sau realitate ? By DeeJay-RainY in forum Offtopic
    Replies: 17 Last Post: 31-08-2014, 03:11
  3. Cortana a devenit asistenta virtuala By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 8 Last Post: 05-05-2014, 17:18
  4. Replies: 25 Last Post: 27-03-2014, 23:49
  5. Replies: 4 Last Post: 06-09-2013, 15:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts