Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 17 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 221 to 240 of 331

Thread: For Honor

  1. #221 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    E pe drum. Maine ajunge la mine. Nu m-am rabdat sa nu fac precomanda. Mie imi place mult, la fel multe mi-au placut pana sa imi intre in mana ) Sper sa nu fiu dezamagit de campanie, online nu ma intereseaza deloc.

  2. #222 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    astept pareri despre campanie, daca e lunga si ok l-as lua si eu , insa pt partea de online n-are rost decat pt modul 1 vs 1

  3. #223 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Campania trebuie sa admit ca ma intereseaza si pe mine. Apropo, sunt singurul care considera ca este o ocazie pierduta faptul ca nu au inclus un ninja la samurai ?

  4. #224 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Campania trebuie sa admit ca ma intereseaza si pe mine. Apropo, sunt singurul care considera ca este o ocazie pierduta faptul ca nu au inclus un ninja la samurai ?
    Pai stim numai 9 din 12. Sau s-au dezvaluit si ultimii 3?

    Sir Dinu, pai online-ul e principalul lucru care ar tb sa atraga, in conditiile in care jocul se bazeaza mult pe combatul in situatii de 1v1. Bine poti si cu calculatorul, dar parca nu e acelasi farmec. Eu unul ptr asta sunt atras, ptr modul duel dar si modul deatmatch. E unul cred ca va fi ceva in genul Battlefield, axat pe mp (cu o campanie single mai lunga, ca timp, probabil)

    Am observat ca in beta multa lume era pe Dominion (conquest practic) si apoi Deathmatch, pe Duel fiind putini.

  5. #225 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Nu sunt tentat cam de nimic ce se joaca online. E parerea mea doar, ca pentru mine multiplayer online e timp pierdut. Prefer sa joc tot ce imi place de pe piata in single, decat sa ma axez pe ceva sa joc online, ca pe vremea cand jucam in netcafe-uri CS pana cadeam sub masa de oboseala dupa 20 de ore jucate. Timpul, daca as avea timp cel putin dublu fata de cat am, poate as juca si cate ceva online. La BF1 am savurat campania, si nici nu am fost curios cum e online. La fel la For Honor, grafica m-a surprins placut in beta, sistemul de lupta pare a fi ok, sa ma lase sa joc acolo cateva misiuni, sa casapesc cativa, sa vad armurile astea faine, sabiile si scuturile, si gata, il termin si la revedere pana la urmatorul

  6. #226 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Mersi, nu stiam ca mai sunt inca 3 caractere nedezvaluite, trebuie sa admit, un campaign decent si o kunoichi m-ar face sa-l cumpar XD.

  7. #227 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Mersi, nu stiam ca mai sunt inca 3 caractere nedezvaluite, trebuie sa admit, un campaign decent si o kunoichi m-ar face sa-l cumpar XD.
    Aici se vede putin si din ultimii 3.

    The raider, berserker, warden, conqueror, kensei, and orochi are all able to select either male or female options.
    The warlord (Viking heavy) is male only
    The valkyrie (Viking hybrid) is female only
    The lawbringer (knight hybrid) is male only
    The peacekeeper (knight assassin) is female only
    The shugoki (samurai heavy) is male only
    The nobushi (samurai hybrid) is female only
    Poate alte personaje in DLC.
    Attached Images Attached Images fh1.jpg

  8. #228 SP
    Member esop's Avatar
    Dupa ce am jucat closed beta (aprox 9h) si open beta (20h) ce tocmai s-a incheiat. Dupa ce am reusit sa fac prestige 1 (sau cum se numeste cand treci de lvl 20) cu Warlord si am omorat tot ce se putea in modurile 1vs1, 2vs2 si 4vs4. Pot spune ca da, imi place "tampenia" asta de joc. Si chiar daca am un an de cand detin PS4, nici un joc pana acum nu a reusit sa ma faca sa pun atatea ore online ca acesta. Si sunt genul de persoana care cumpar jocurile doar pentru single player. Iar daca are si ceva multiplayer.. joc cateva zile (Doom, Uncharted 4, etc) si apoi vand jocul.
    Daca lansarea o sa fie bine primita, are campanie ok, iar multiplayer-ul merge pe genul Rainbow Six Siege (acum la 1 an dupa), plus ce au anuntat, la fiecare luna 2 clase noi, harti, arme... si totul free. Atunci in maxim 1-2 luni, daca prind o oferta la un pret decent il cumpar.

    PS. Am gasit interesante clipurile.
    PPS. Nu este canalul meu.





    Se pare ca exista si unul oficial

    https://www.youtube.com/watch?v=KW7-ZhkDpic

  9. #229 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    Si eu pot spune ca am ramas placut impresionat de acest joc, am jucat putin in closed beta (incercand mai multi eroi) iar in open beta am atins level 17 cu pacekeeper, pe care m-am si axat. Jocul aduce noi mecanici dar si un sistem de combat nou, pot spune ca este un Chivalry la baza (aici ma refer doar la faptul ca este un joc PvP medieval) dar exceleaza la toate capitolele pe care Chivalry nu a pus accentul. Imi place ideea de a mai pune mintea la contributie in lupta, nu doar sa apesi 3 butoane si gata l-ai omorat ), trebuie sa sti cand sa folosesti anumite combinatii, cand sa dai un cancel si cand sa mai schimbi tactica. Sunt interesat exclusiv de partea online a sa, dar din cand in cand mai poti trage cu ochiul si pe single player . Nu am fost tentat sa cumpar nici un joc day 1 din mai multe motive dar acesta a fost foarte aproape de a ma face sa-l cumpar din prima zi. Daca apare o oferta buna peste 1-2 luni, il voi lua (desi am jocuri care inca nu am apucat sa le joc ).

  10. #230 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Cred ca la inceput cand mai toata lumea va fi novice, va fi un button smasher. Dar cu timpul, cand jucatorii vor deveni mai experimentati, nu va mai merge cu button smashing-ul.

    Nu mai stiu cu ce hero m-am luptat odata (era unul light oricum) dar cand m-a bagat intr-o salva de atacuri m-a lasat fara raspuns. Alterna pozitiile (cele 3) foarte repede cand ataca, si nu faceam fata sa il blochez. Mie in stadiul asta (am jucat numai cu raiderul) imi ia ceva timp pana cand sa schimb pozitiile in timpul atacului (si am vazut asta si la alti adversari). Adica incepi atacul pe dreapta si a doua lovitura, chiar si a treia, tot pe dreapta o faci. Asta iti lasa timp sa o blochezi pe a doua cand esti atacat asa. Pe cand daca alternezi, reactia in defense a adeversarului e mult mai slaba. Plus o alternare cu stun in timp ce ataci te poate ajuta sa legi chain-urile intre ele. Nu stiu la alte personaje dar Raiderul are Stunning Tap (L directionala + x, si Light attack). E un stun scurt (fata de ala cand iti lovesti adversarul de perete) dar destul, daca te misti repede, sa incepi o noua serie de atacuri (cu conditia sa nu te blocheze in timpul lor). Iti poti tine adversarul asa pana il omori. Bine, daca e mai expirimentat jucatorul, iese usor din chestia asta. Dar acum la inceput merge.

    Ce nu prea am reusit a fost sa folosesc Parry in favoarea mea. Din practice am observat ca parry (fata de block) destabilizeaza putin adversarul (se impiedica in spate). Cu block doar il blochezi si atat. Daca poti folosi secunda aia de destabilizare poti intoarce jocul din defense in attack ptr tine (fara guard break sau dodge). O alta tactica la care nu am profitat constient e atunci cand ii scadea stamina adversarului, sau mai precis sa il faci sa isi piarda stamina si apoi sa-l ataci.

    Se numeste jocul For Honor, dar intr-o lupta profiti de orice, daca vrei sa castigi adica

  11. #231 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    Da JohnConstantine trebuie sa fi atent la foarte multe lucruri, pe ce parte te ataca, pe ce partea trebuie tu sa ataci, cand sa folosesti x combo si y combo, sunt multe, trebuie practic sa-ti antrenezi creerul in a reactiona repede si precis. De multe ori ma confrunt cu o incapacitate de a reactiona (practic ma pierd) si nu mai reusesc nimic, vad ca iau mult damage si adversarul ma citeste sau e mai bun ca mine si ma pierd putin. Am facut redueluri dar din a 3-4 incercare am reusit sa castig, totusi este un progres . Legat de stamina pot spune ca unele persoane nu isi urmaresc stamina si de acolo rezulta o parte din esec, altii spun ca stamina ar trebui sa scada si cand alergi pentru ca sunt persoane care alearga foarte mult si foarte repede in joc. Ca si tine incerc sa lucrez la unele aspecte cum ar fi dodge/contra atac, calmitate si tactica. Combourile le-am memorat dar timingul ma omora, deci cand fac un combo din care adversarul pierde 1/3 din hp simt ca detin controlul luptei dar cand fac jumate de combo din care mai iau si 2 hituri...atunci ma pierd si intru in modul panic . Trebuie avuta rabdare si tactica .

  12. #232 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Citeam undeva ca jocul asta solicita always online. In conditiile acestea, daca cumpar jocul si nu am abonament PSplus, oare pot juca doar campania in single player?

  13. #233 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salut! Nu este nevoie de PS+ pentru single player, chiar daca necesita conexiune permanenta la internet.

  14. #234 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Recunosc ca mi s-a pus pata pe jocul asta, si probabil in weekend il iau. Pur si simplu simt nevoia sa ma joc, acum nu peste o luna. Dar mai astept putin sa vad si recenziile si parerile. Daca sunt dezastruoase, o sa incerc sa imi temperez avantul.

    Deluxe si Gold (season pass) nu se merita. Totul va fi free (harti, eroi adaugati, customization). Ce aduce season pass e exclusivitate cu o perioada inainte de lansare sau champion status ptr 30 zile parca, chestii de astea. Nu stiu modelul adoptat cu R6 Siege dar am inteles ca e unul asemanator. Oricum, sa dai extra ptr skinuri si culori etc nu e genul meu, pe mine ma intereseaza cafteala, nu cum e imbracat eroul.

  15. #235 SP
    Junior Member Vimpely's Avatar
    Și eu voi lua versiunea standard, același lucru l-am auzit și eu ca nu se merita versiunea gold sau deluxe din aceleasi motive. As juca de acuma dar ma calmez sa prind o reducere

  16. #236 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Multumesc Alan, pentru raspunsul la intrebarea mea.
    Intre timp, am mai aruncat cate o privire pe alte forumuri, sa vad ce mai zic unii care joaca deja jocul, sau mai corect, ar vrea sa-l joace dar nu pot. Se pare ca PSN-ul e cazut, iar in lipsa acestuia, jocul e complet inutilizabil, inclusiv in campania single player. Asa spuneau unii pe acolo.
    In acest caz, mersi Ubisoft, dar jocuri din acestea cu always online, eu unul nu servesc. L-am sters de pe lista!

  17. #237 SP
    Member esop's Avatar
    Chestia cu always online nu imi este clara nici mie. Din ce am citit pe reddit si gamefaqs cu o zi in urma, spuneau ca da, este always online. Chiar si pentru campania single player. Consider ca este o miscare foarte proasta din partea lor.
    Ce nu inteleg, este daca ai nevoie doar de internet sau si de ps+.

  18. #238 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by esop View Post
    Ce nu inteleg, este daca ai nevoie doar de internet sau si de ps+.
    A scris AlanPoe mai sus:
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Salut! Nu este nevoie de PS+ pentru single player, chiar daca necesita conexiune permanenta la internet.

  19. #239 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Always online înseamnă online, nu PS+ required. Adica poti folosi jocul in SP atata timp cat ai conexiune la net si nu-i căzut PSN-ul. Bineînțeles ca pt multiplayer e nevoie si de plus, ca la orice joc.

  20. #240 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am cedat si l-am luat. Faza e ca la Altexul de unde l-am luat era numai deluxe. Si cred ca situatia e la fel in multe orase din provincie. Oricum dif e de 10 lei.

    Pe store ro si uk nu este standard, doar pe us din ce am vazut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 17 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 03:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts