Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 25 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 ... LastLast
Results 401 to 420 of 496

Thread: Anime Fans Thread !

  1. #401 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    stiti vreun site unde as putea sa vad anime-urile fara subtitrare? Sau eventual sa aibe o optiune de subtittrare in engleza, dar sa fie dezactivabila

  2. #402 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Dupa cum uni dintre voi stiu recent am terminat seria de visual novels Muv-Luv, Muv-Luv Alternative in special lasand o impresie foarte puternica asupra mea si spre surpriza mea anul acesta va aparea si un anime bazat pe un Light Novel, Muv-Luv Alternative Total Eclipse, acesta find un side story:







    Avand in vedere si interviul si cat de atasat pare a fi si directorul de universul Muv-Luv astept lucruri bune de la acest anime XD.

    --------------------------------------

    Se pare ca Muv-Luv Alternative a mai avut un efect asupra mea, eu unul nu am fost atras niciodata de manga, asa ca nici nu este nevoie sa pomenim de Light Novels... Si totusi cand am auzit ca a fost tradus primul capitol din Schwarzesmarken, un light novel care este un side story deasemenea este un side story a seriei Muv-Luv. Nu m-am dezlipit de ecran pana nu am terminat XD, acesta este un PV al nuvelei:



    Si cateva informatii:

    Quote Originally Posted by Muv-Luv Wiki
    The East German Army 666th TSF Squadron "Schwarzesmarken" (Black Marks) are a special-forces unit tasked with assaulting BETA forces through unconventional tactics; specifically, they target Lux and Magnus Lux to deny the BETA the advantage of ranged firepower. Their orders are given the topmost priority, such that it is common practice for the 666th to ignore allied distress calls that will result in deviation from their original mission, even if only for a short moment.

    The 666th Squadron mostly operates MiG-21s, with their squadron commander Irisdina Bernhard piloting an MiG-21PF.
    Astept cu nerabdare urmatorul capitol XD.

  3. #403 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Recomandatimi si mie un anime bun , ceva recomandabil peste 18 ani daca exista asa ceva si sa nu va ganditi la prostii .

  4. #404 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Recomandatimi si mie un anime bun , ceva recomandabil peste 18 ani daca exista asa ceva si sa nu va ganditi la prostii .
    Hellsing Ultimate OVA, Vampire Hunter D - Bloodlust, Ninja Scroll (the movie), Highlander - Search for vengeance, Berserk TV, Shigurui, Grappler Baki TV (+ Ova), Cyber City Oedo 909, sunt multe acum depinde si de genul tau pe care il abordezi (fighting, blood-gore, extreme violence, sport [astea sport nu sunt chiar pt. cei peste 18 ani], gaming - psihological - logic [ ca DeathNote / One Outs / Akagi ]. In general cele pt. 18 ani sunt cele mai dark cu monstrii / demoni / vampiri / razboaie / istorie / psihologice / cyber-punk.

  5. #405 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Am urmarit o groaza de anime-uri zilele astea, anul 2012 a fost un an excelent pentru anime XD, cel mai mult mi-a placut Symphogear (a nu se intelege ca a fost cel mai bun dar pur si simplu mi-a placut cel mai mult), o combinatie ciudata daca citesti despre el dar una destul de reusita daca-l urmaresti, unul din lucrurile mele favorite la el a fost ca unul din caractere (Tsubasa) este interpretata de Nana Mizuki, cantareata mea favorita.

    In fine de la Symphogear te astepti la ceva de genul (imi cer scuze dar subtitrariile din video-uri sunt aiurea, versiunea de subs de la GetWet sunt cele ce merita vizionate):



    Si defapt primesti ceva de genul:





    In ciuda aparentelor este un anime destul de sangeros (desi nu se observa in video-uri), si sare de la o stare la alta destul de des dar fara sa apara probleme, povestea in sine nu este foarte solida, dar echipa din spatele acestei productii a transformat acest anime in ceva excelent, ost superb, caractere interesante, voice acting bun, atentie la detalii. Vorbind de caractere finalmente avem parte si de un comandant mai omenos, dupa cum stiti in genul asta de anime-uri unde este un comandant deasupra unor tineri, deobicei acestia sunt destul de ticalosi si reci, nu si aceasta, ii sunt legate mainile si nu are ce face decat sa se bazeze pe fete cand vine vorba de noise, dar in rest face el tot ce poate, se straduieste sa nu se foloseasca de ele, plus el niciodata nu pare sa forteze pe cineva sa lupte, se ofera voluntare, un detaliu ce mi-a placut, sa numai pomenim ca este overpowered:



    (dupa cum am zis subtitrariile sunt aiurea, cand apare ca ar vorbi ceva legat de o licenta sa faca ce vor, defapt este vorba ca folosind bani care ia dat pe papuci putea inchiria multe filme )

    O alta surpriza a fost Hibiki, deobicei gasesc enervante astfel de personaje, dar am fost surprins din nou, cresterea ei in caracter este destul de buna, invata destul de repede din greseli si-si rectifica comportamentul, voice a bit rough when singing dar imi place ca s-au gandit la acest detaliu sa nu fie toate chiar dive, desi personal imi place si partea ei melodica, plus fighting style rocks XD:





    All and all este un anime destul de extrem deci s-ar putea sa nu fie pentru toti, imi place mult stilul si accentul pus pe muzica, sa nu mai pomenim de implicarea cantaretei mele favorite, are la baza micile lui probleme dar datorita echipei bune trec aproape neobservate.

    -----------------------------------------------------------------------------


  6. #406 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    In cea ce priveste Symphogear observ ca am uitat de Chris in postul anterior, imi place stilul ei agresiv XD:





    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Am facut o recomandare cuiva sa vizioneze Nanoha, si amintindu-mi de el nu am rezistat sa-l revizionez si eu:



    Primul sezon nu este rau si mi-a placut si acuma a xxxx-a oara cand in revizionez, dar distractia incepe din cel de-al doilea sezon Nanoha A's care este la cu totul alt nivel decat primul sezon XD:


  7. #407 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Am inceput sa vizionez si eu Death Note . Abia la primu episod. Pe urma Bleach.

  8. #408 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Am terminat de revizionat si Nanoha A's si StrikerS. In A's mi-a placut mult atentia acordata lui Hayate si Knights-ilor ei, cum sau dezvoltat relatiile lor. Dar StrikerS a fost cel ce a facut din Nanoha anime-ul meu favorit:





    (Scuze de calitate la al doilea op youtube este iara nazi si cel cu calitate mai buna are block pe audio...)

    Dupa cum am zis datorita acestui sezon (StrikerS cel de-al treilea) Nanoha a devenit anime-ul meu favorit, nu are un super plot dar este cu siguranta satisfacatoare povestea. Imi place ca se concentreaza mai mult pe TSAB (Time and Space Administration Bureau) ca organizatie, plus implicatiile militare si politice, exploatand din plin universul acestui anime, care are un setting destul de bun. Noile caractere sunt toate destul de interesante, dar noua aditie care mi-a atras cel mai mult atentia a fost Mach Caliber un Inteligent Device, devenind unul din device-urile mele favorite, unul din caracterele din sezoanele anterioare care ma surprins cu dezvoltarea in caracter a fost Vita cresterea ei a fost surprinzatoare. Dar totusi Nanoha a stralucit cel mai mult aici, mai ales in episodul 9, devenind caracterul meu favorit anime. Stilul expresiv folosit in acest anime este excelent, deasemenea se bucura si de un voice acting bun (din nou cu Nanoha am fost impresionat mult si la capitolul acesta mi-a placut la nebunie VA-ul ei). Vorbind de voice acting, ma surprins mult atentia data la device-uri, in cea ce priveste acest lucru nu este o engleza si germana stalcita cum se intampla in general in anime-uri ci una buna. Inca un lucru ce mi-a placut mult la el este ca nu a fost doar bine pus la punct din punct de vedere tehnic si al actiuni dar si pe plan emotiv, avand deasemenea si multe scene dragute sau emotive. In fine voi termina prin a posta cateva din scenele ce mi-au placut (contin mici spoiler-e):




    Unul din momentele in care Mach Caliber straluceste:



    Mi-a placut privirea ingrozita a lui Quadro cand si-a dat seama ce o asteapta, cu siguranta am avut mult dispret pentru acest caracter:



    Urmatorul video il tin sub spoiler pentru ca el contine multe spoiler-e in cea ce priveste acest sezon, probabil daca vreti sa incercati anime-ul nu ar fi bine sa-l vizionati:



    Dupa cum am zis datorita acestui sezon Nanoha a devenit si anime-ul meu favorit iar protagonista cu acelasi nume caracterul meu anime favorit. Momentan trec la alte anime-uri desi cred ca in curand voi reviziona din nou acest sezon.

    Acuma vizionez C3 Cube x Cursed x Curious:



    Imi place destul de mult op-ul, in cea ce priveste anime-ul totusi inceputul nu a fost cine stie ce, dar a devenit destul de interesant de la episodul 02, deasemenea artwork-ul si animatia au o calitate foarte buna.

  9. #409 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vreau sa ma apuc de Dragonball din moment ce nu m-a interesat absolut deloc acest anime pana acum, dar am zis sa-i dau o sansa. As avea nevoie de un mic guide din moment ce vad ca sunt mai multe "serii". Cum si de unde incep?

  10. #410 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pentru serii este in felul urmator:

    1. Dragon Ball;
    2. Dragon Ball Z / Dragon Ball Z Kai (remake);
    3. Dragon Ball GT.

    In rest filmele pot fi vizionate ulterior, majoritatea fiind numerotate si reprezinta sidestory-uri / alternative la DB si DBZ.

  11. #411 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Atentie asta este ordinea cronologica pe care ti-o ofer:

    Incepi cu Dragon Ball Z special Bardock Father of Goku, acuma nou a aparut Dragon Ball Episode of Bardock (in ordinea cronologica acesta ar urma), dupa care urmeaza seria Dragon Ball, dupa care Dragon Ball Z movie 1 the Dead Zone, dupa care Dragon ball Z seria si ultima serie este Dragon ball GT dupa care Dragon Ball GT Movie Legacy of a Hero.

    Mai este si Dragon Ball Z Trunk special, acesta sa-l urmaresti dupa android saga.

    Filmele sunt non-canon cu exceptia filmelor Dragon Ball Z: Dead Zone, Dragon Ball GT Legacy of a Hero pot fi vazute si dupa fiecare sezon, dar daca vrei sa incerci sa respecti oridinea cronologica cat mai mult poftim o lista si unde s-ar pozitiona cel mai bine in relatie cu seria:

    Forumragonball movie/episode order? - Dragon Ball Wiki

  12. #412 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si e mai bine sa le vad dpdv cronologic sau e ok si in ordinea in care au aparut?

  13. #413 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Cu exceptia specialelor: Dragon Ball Z special Bardock Father of Goku si Dragon Ball Episode of Bardock, care pot fi vazute si dupa saga-ul cu frieza (ca sa raspunda la niste intrebari) este bine sa le vezi in ordinea asta pentru cea mai buna experienta: seria TV Dragon Ball, dupa care Dragon Ball Z movie 1 the Dead Zone, dupa care Dragon ball Z seria TV si ultima serie TV este Dragon ball GT dupa care Dragon Ball GT Movie Legacy of a Hero.

    Restul filmelor le poti lasa deoparte si dupa ce ai terminat o serie, nu-i problema ca oricum sunt non-canon, dar nu este o problema si daca te uiti la ele in ordine aproximativ cronologica.

  14. #414 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Vreau sa ma apuc de Dragonball din moment ce nu m-a interesat absolut deloc acest anime pana acum, dar am zis sa-i dau o sansa. As avea nevoie de un mic guide din moment ce vad ca sunt mai multe "serii". Cum si de unde incep?
    Salut ! Deci pe langa alte "sfaturi" care ai primit intervin si eu putin.
    Ma leg de versiunile de vizionare. Fa rost de toate seriile TV dar in forma "Remastered&Uncut". Remastered nu sunt Wide Screen HD dar chiar sunt vizual prin multe filtre calitatea video excelent d emult inbunatatita. Versiunea "Uncut" are mai multe minute cu glumele lor tampite , scene care uneori la TV au fost considerate obscene sau cu conotatii sexuale (in DB cand Goku e mic face pisu intr-un lac, pe versiunile TV a fost scoasa a acesta scena, dar conteaza aceste scene dau umor si uneori intelegi de ce unele personaje s-au certat sau au anumite expresii pe fata cand vorbesc de o anumita intamplare), uneori parca are si ceva mai mult sange (desi DB si DBZ nu sunt sangeroase) . Diferente CUT DBZ: cand se bat vezi pe fata lor tot felul de zgarieturi maro (ca de praf) in timp ce in UNCUT e clar colorat rosu si mai vezi uneori picaturi.

    Nu recomand DRAGONBALL KAI : e un remake dupa DBZ dar e mult mai scurt decat varianta CUT (ce sa mai zic de Uncut). Are usor reeditat calitatea video (desi seamana mult cu DBZ Remastered&Uncut). Are alte introuri si outo-uri (astea sunt HD , dar animeul nu este) complet noi. Si nenorocitii ca sa il faca cica "HD" - widescreen au taiat portiuni de sus si de jos (DECI PRACTIC PIERZI DIN UNELE SCENE Fundalul, parul-fruntea eroului etc.)

    Ca durata de vizionare DB Kai e mai comprimat decat DBZ cam cu 30-40%.
    Dupa mine DB Kai nu se merita. DBZ Remastered&Uncut rulezzz. Este si DB Remastered&Uncut si filmele vechi DB sunt remastered. De DB GT nu stiu daca e si remastered (uncut parca nu este sigur).

  15. #415 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Acum conteaza si foarte multe care a fost sursa video : versiunea Remastered, vers FunImation , vers. uncut, vers japanese uncut si tot asa mai departe. Intotdeauna suporturile originale lansate la jap-usa pe Pioneer au fost de calitate.
    dbzm01comparesmalliv3.jpg

    Oricum daca vei viziona DB-DBZ si DBGT la o calitate slaba video o sa ajungi sa fii dezamagit de serie intr-un timp

  16. #416 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    DB Kai este un remake la DBZ atat de slab incat prefer sa ii ignor existenta .

  17. #417 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    619px-imagem1.jpgDin acest screen-shot rezulta: originalul (suport Pioneer) parca e mai bun vizual decat varianta uncut japanese ; varianta Remastered Digital (e si uncut) e usor zoom-uit si ceva mai dark la culori; KAI e WTF !!!! ; iar DragonBox e usor woow are detalierea culorilor mai buna (au "auzit" pe forumuri ca si sunetul ar fi mai ok-detaliat). In alta comparatie am vazut ca in Dragon Box se vede clar textura parului lui Vegeta si culorile albastru/verde pe uniforma lui Goku si altii (exact ca in manga). In celelalte versiuni albastru e puternic innegrit. Eu am varianta "Digital remastered&uncut " pe sezoane si dupa mine e ok 98% (am in varianta highlycompress un episod de 45-58 mb si versiunea tri-audio+subtitled de250-280mb). O sa incerc si DragonBox pe viitor

  18. #418 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    au aparut ultimele numere din Naruto si Bleach? Asa sau terminat ambele ca nu mai suport (mai ales la Bleach). La Naruto s-a postat un numar saptamana trecuta pe MangaHit.com - Read Manga Online For Free dar la Bleach nici una (si eu aia vreau sa o vad cu disperare ). De pe ce site citit voi manga-uri? Pe acelea s-a postat? Eu acuma astept numerele astea mai ceva ca la un serial cu un buget incredibil de mare.

  19. #419 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    au aparut ultimele numere din Naruto si Bleach? Asa sau terminat ambele ca nu mai suport (mai ales la Bleach). La Naruto s-a postat un numar saptamana trecuta pe MangaHit.com - Read Manga Online For Free dar la Bleach nici una (si eu aia vreau sa o vad cu disperare ). De pe ce site citit voi manga-uri? Pe acelea s-a postat? Eu acuma astept numerele astea mai ceva ca la un serial cu un buget incredibil de mare.
    Pt. mine NR.1 - the best este MANGATRADERS.com , poti sa le citesti (foarte multe) dar le poti si downloada (iti faci cont gratis si gata le iei). Eu in general am citit Garouden (e demential) si Grappler Baki . Cateodata mai bag un ochi si pe mangafox. Daca sunt disperat mai gasesc pe unele siteuri obscure traduse sau RAW (japanese).

  20. #420 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    au aparut ultimele numere din Naruto si Bleach? Asa sau terminat ambele ca nu mai suport (mai ales la Bleach). La Naruto s-a postat un numar saptamana trecuta pe MangaHit.com - Read Manga Online For Free dar la Bleach nici una (si eu aia vreau sa o vad cu disperare ). De pe ce site citit voi manga-uri? Pe acelea s-a postat? Eu acuma astept numerele astea mai ceva ca la un serial cu un buget incredibil de mare.
    Nope, saptamana asta e pauza la toate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 25 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:18
  2. Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:50
  3. Dragon Age va fi anime By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 21:47
  4. Ghiceste personajul - Anime By Devergo in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 42 Last Post: 05-04-2009, 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts