Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 25 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 496

Thread: Anime Fans Thread !

  1. #161 SP
    Member amidacos's Avatar
    Tocmai ce am văzut B Gata H Kei și School Days săptăm�na asta . Acum mă uit la astea -
    1.Clannad
    2.Clannad AfterStory
    3.Tamayura
    4.Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai

  2. #162 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Clannad si Clannad After Story sunt adevarate capodopere, probabil printre cele mai bune anime-uri facute vreodata (mai ales After Story). B Gata H Kei si School Days sunt si pe lista mea.

    Momentan totusi vizionez Strike Witches (am terminat S1 mai am S2 plus OVA-ul) o combinatie ciudata dar reusita:


  3. #163 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    A urmarit cineva Phantom Requiem for the Phantom ? mi se pare bun si seamana destul de mult cu Darker than Black.



    Acum urmaresc phantom in paralel cu bleach, bleach mi se pare o mare, mare prostie (anime lungit fara rost pana la refuz) dar merge la plictiseala.

  4. #164 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Am crezut ca sunt singurul cu parerea aceasta despre Bleach pe aici, pana dupa salvarea lui Rukia este mondial dupa totusi incep si-l lungesc pana la exagerare... Phantom a fost un anime bun mi-a placut ^^, dar pentru mine cel putin, nu se compara cu Darker than Black. Apropo daca iti place genul acesta in caz de nu ai vazut iti recomand Black Lagoon (o capodopera), Canaan, Madlax (superb soundtrack), Noir (buna actiunea si soundtrack-ul), Burst Angel (superb), Black Cat (inca unul ce mi-a placut mult de tot).

  5. #165 SP
    Member amidacos's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Am crezut ca sunt singurul cu parerea aceasta despre Bleach pe aici, pana dupa salvarea lui Rukia este mondial dupa totusi incep si-l lungesc pana la exagerare... Phantom a fost un anime bun mi-a placut ^^, dar pentru mine cel putin, nu se compara cu Darker than Black. Apropo daca iti place genul acesta in caz de nu ai vazut iti recomand Black Lagoon (o capodopera), Canaan, Madlax (superb soundtrack), Noir (buna actiunea si soundtrack-ul), Burst Angel (superb), Black Cat (inca unul ce mi-a placut mult de tot).
    Mie nu �mi place deloc Bleach . Lungit aiurea . Primele episoade au fost chiar bune , dar pe la episodul 80 am �nceput să mă plictisesc , aceleași bătălii neterminate . La fel ca naruto , lungite la extrem . Eu prefer anime-urile de 12 - 30 de episoade , care �și fac treaba și au o poveste fără nici-un fel de filler .

  6. #166 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Sunt si anime-uri bune mai lungi, doar ca sunt rare de exemplu din Gundam-urile sunt in jur de 50 de episoade intr-un sezon, dar fara filler. Ma bucur totusi sa stiu ca nu-s singurul nici cu Naruto .

  7. #167 SP
    Member Devergo's Avatar
    Se uita cineva la Beelzebub? Very funny stuff




  8. #168 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Eu unul ma uit ma uit la seria Devilman/Devilman Lady momentan, cred ca este printre cele mai violente/sadistice anime-uri ce le-am vazut mai ales OVA 3 Amon Apocalypse.


  9. #169 SP
    Member amidacos's Avatar
    E ciudat rau Clannad , dar e addicting E aiurea , dar mi-a spus unu ca o sa inteleg la sfarsit totul .

  10. #170 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Panty and Stocking un anime mai matur... numele complet este:


    Panty & Stocking with Garterbelt



  11. #171 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    @Strike-san recomanda-mi si mie un anime foarte foarte addictive, cum era Blach in vremurile lui bune
    Dar sa nu fie mecha

  12. #172 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    M-ar ajuta mai multe detalii dar o sa presupun ca vrei ceva super natural, actiune axata pe sword play (pe cat posibil) si o poveste interesanta: Berserk, Chrono Crusade, Blassreiter, Busou Renkin (multi il gasesc acesta asemanator cu bleach atata tot doar ca nu ii lungit la extreme), Claymore, D.Gray-man, Fate/Stay Night, Ga-Rei Zero, Kara no Kyoukai, Kaze No Stigma, Majutsushi Orphen (S1 doar, S2 e o porcarie si nici nu adauga mai nimic povestii), Murder Princess, Needless, Tekkaman Blade (din nou limiteazate doar la S1).

    PS: don't ignore all that's mecha o sa pierzi cateva comori cum ar fii: Vandread, Martian Successor Nadesico si Isekai no Seikishi Monogatari, m-ar surprinde sincer sa fie persoane la care sa nu le placa astea 3.

  13. #173 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Death note m-a dat pe spate cat de tare a fost. Dupaia ce am insistat o saptamana unui coleg sa se uite in cele din urma o zis ca se uita la un episod sa vada cum ii....2 zile mai tarziu s-a uitat la toate episoadele din Death Note lol. Ala ii un anime EXTREM de bun. chiar si unii non-anime fans au fost uimiti cat de fain a fost.

    Strike, stii ceva gen death note? sau asta intradevar e un serial unic? (mie impresia asta mi-a lasato )


    P.S. la Bleach s-au ajuns la niste lupte de-a dreptul ireale (Gin vs Ichigo, Kisuke Urahara vs Aizen si multe altele pe care nu o sa le zic pt ca e posibil sa dau si mega spoilere)

  14. #174 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Singurul care ti-l pot recomanda daca ti-a placut Death Note este Code Geass (defapt aceasta este o recomandare pentru toti cei ce nu au vazut comoara aceasta ).

  15. #175 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Azi am terminat Phantom, superb final (melodia kokia-transparent mi-a ajuns la inima), acum ma voi apuca probabil de fate/stay night sau chrono crusade dar inca nu stiu.

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    un anime foarte foarte addictive, cum era Blach in vremurile lui bune
    Darker than black, Code geass, The garden of sinners si probabil Valkyria Chronicles dar pe asta nu l-am terminat.

  16. #176 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Pentru cei ce cauta recomandari in special pentru Death Note si pentru cei ce vor un anime de calitate superioara va recomand Shiki, nu as putea zice ca seamana cu Death Note, dar ceva imi tot aduce aminte de el IoI. Oricum din cate am vazut (si am vazut destul de multe) Shiki este unul din cele mai bune.



    Momentan vizionez Higurashi, pretty interesting ^^:


  17. #177 SP
    Junior Member quarterpunk's Avatar
    Aoleu, Higurashi! Cel mai violent Anime din cate am vazut! Unele scene sunt groaznice... Nu dau exemple

  18. #178 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Ar trebui sa vizionezi Devilman Amon Apocalipse la capitolul violenta este mai rau . Higurashi defapt nici nu este atat de violent pe cat este de sadic...

    PS: vad ca iara mi-am dat seama care este antagonistul de prima oara cand l-am vazut IoI (tot la Higurashi ma refer).

  19. #179 SP
    Member amidacos's Avatar
    Mult mai interesant After Story decat primu sezon . Dupa cred ca ma uit la Suzuka .

  20. #180 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am vazut primele episoade din Berserk. Cam prea dark pentru mine... next: Chrono Crusade

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 25 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:18
  2. Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:50
  3. Dragon Age va fi anime By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 21:47
  4. Ghiceste personajul - Anime By Devergo in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 42 Last Post: 05-04-2009, 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts