Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 159

Thread: PSP 2 (alias NGP) a fost dezvaluit oficial

  1. #21 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Finally!!2 analog sticks!!
    Cam rotunjor, totusi!

  2. #22 SP
    Member stefi's Avatar
    cati megapixeli o avea camera pe spate...?

  3. #23 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Touch Screen + Trophies + Uncharted + Killzone = Love at first sight

    You Win - Gold ...

    You Win - Platinum ce mama reaqului

  4. #24 SP
    Junior Member starkweather's Avatar
    want!
    Attached Images Attached Images 1295008751952.jpg

  5. #25 SP
    Member stefi's Avatar
    cred ca v-a avea succes si deasemenea mai cred ca celebra franciza call of dutty v-a fi jucata la fel de mult pe psp2 ca si pe ps3(2 analog )sa speram ca v-a aprea anul asta curand...

  6. #26 SP
    Junior Member onizuka_ffx's Avatar
    eu zic ca este foarte reusit, cel putin la prima impresie... 2 analog sticks, six-axis, touchpad, "4 core"... oricum abia astept sa il achizitionez!!! desi nu stiu ce pret va avea!!!

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Superb. Bravos Sony. M-au speriat ei cu ceva hidosenii de "mockups"... dar in final ceva care e un demn urmas al PSP-ului. Touch screen, dual analog, 5" OLED, A9 (urmeaza linia Apple), sixaxis, compass, gps, 3g... Sublim! Ramane de vazut si cat tine bateria (desi OLED consuma ceva mai putin decat LCD-ul clasic, nu a facut nimeni o comparatie cu LCD-ul cu LED). Must have for me!

  8. #28 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Superb. Bravos Sony. M-au speriat ei cu ceva hidosenii de "mockups"... dar in final ceva care e un demn urmas al PSP-ului. Touch screen, dual analog, OLED, A9 (urmeaza linia Apple)... Sublim! Ramane de vazut si cat tine bateria (desi OLED consuma ceva mai putin decat LCD-ul clasic, nu a facut nimeni o comparatie cu LCD-ul cu LED). Must have for me!
    am citit niste informatii conform carora, bateria ar tine in jur de 4-5 ore. imo destul de putin... Source: NGP battery life is 4-5 hours PSP2 News - Page 1 | Eurogamer.net

    in alta ordine de idei check this out :






  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar sunt curios cum este acel "multi touch pad on the back".... si care ii este scopul

  10. #30 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Destul de normal sa tina bateria vreo 5 ore avand in vedere procesorul, six-axis, touch pad-ul.Mai pe scurt-sugativa!

  11. #31 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Wait... stirea mea nu a fost buna?

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Wait... stirea mea nu a fost buna?
    Au fost 4 stiri legate de PSP2 astazi... Andrew a preferat sa le ia pe toate si sa faca un News care sa contina toate stirile aferente, plus extras. Thx goes to trickz, paunstefan, GS0Ls, Deathstrike! Respect!

    ---------- Post added 27-01-2011 at 04:28 PM ----------


    Btw,
    RAM-ul... cat RAM are? Si pana la urma jocurile vor fi doar digital distribution ca PSP Go... sau vom vedea un urmas al UMD-ulu?

  13. #33 SP
    Member sensamur's Avatar
    o sa coste pe putin 20 de milioane

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sensamur View Post
    o sa coste pe putin 20 de milioane
    Eu zic ca va fi 399 USD, care in Europa se vor transforma in 399 EUR, care in RON o sa fie cam 2.000. Ce bine e sa traiesti in Romania...

  15. #35 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Asa e.
    Macar poti sa descoperi trairile lui Nate intr-un environment superb la peste 25FPS.
    Imi place design-ul, iar cele 2 stick-uri sunt binevenite.

  16. #36 SP
    Banned cryyo's Avatar
    512 MB de RAM, tip LPDDR2 (low consumption).

  17. #37 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si pana la urma jocurile vor fi doar digital distribution ca PSP Go... sau vom vedea un urmas al UMD-ulu?
    Monky, ei ziceau ceva de distributia jocurilor pe flash memory based card
    "Taking advantage of the flash memory feature, this innovative card can store the full software titles plus add-on game content or the game save data directly on to the card.

    "By adopting flash memory based card, SCE will be able to provide game cards with higher capacity in the future, allowing developers to store more game data to deliver rich and immersive games."

  18. #38 SP
    Member AVoF's Avatar
    Mai avea putin si creau ceva perfect....ps2 compatibility.

  19. #39 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Cu atata tehnologie si nu au adus si ei cateva filme de la prezentare in HD(ma refer la jocuri)

  20. #40 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    2000 ron

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu zic ca va fi 399 USD, care in Europa se vor transforma in 399 EUR, care in RON o sa fie cam 2.000. Ce bine e sa traiesti in Romania...
    La 399EUR nu o sa cumpere nimeni. Cred ca e cel mai mare pret din istorie pentru o consola portabila. Mi se pare exagerat, oricat de mult mi-ar placea noul PSP2, tot exagerat e. 20 de milioane cum ati zis voi a fost pretul cu care mi-am luat eu PS3 in 2007. PS3, nu PSP. Daca asta e pretul la care se va lansa nu-l voi lua in primul rand pentru ca pretul e o bataie de joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 05-09-2014, 01:31
  2. Replies: 1 Last Post: 11-06-2011, 09:39
  3. Saints Row 3 a fost anuntat oficial By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 04-03-2011, 22:41
  4. Psp 2 - ngp By claudiutk in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 27-01-2011, 22:39
  5. Coverul pentru Gran Turismo 5 a fost dezvaluit By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 07-01-2010, 16:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts