Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 112 of 185 FirstFirst ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 162 ... LastLast
Results 2,221 to 2,240 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2221 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Da, au cerut bani pentru inlocuire. Costa 250 EUR inlocuirea telefonului.
    Am trimis, intre timp, mail la iStyle. Sa vedem...

  2. #2222 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca inca este in garantie, nu au de ce sa-ti ceara bani. Du-te si vorbeste cu cineva mai "sus" p-acolo. Daca este in garantie si are un defect, terminalul trebuie inlocuit.

  3. #2223 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca inca este in garantie, nu au de ce sa-ti ceara bani. Du-te si vorbeste cu cineva mai "sus" p-acolo. Daca este in garantie si are un defect, terminalul trebuie inlocuit.
    Din pacate razvanrazy, aproape sigur se leaga de faptul ca pentru Asia (China in special), Australia, si alte cateva zone, difera conditiile de garantie. Asta si pentru ca terminalul difera un pic (sunt dpdvd hardware diferit, dupa care si software). Si este foarte posibil sa nu fie valida garantia 100% pentru un terminal cumparat din zonele cu "exceptii" la noi in Europa.

    GS0Ls: ai primit raspunsul cu 250 EUR in scris sau telefonic? Daca e in scris, paseaza mai departe la Apple, sa vezi ce spun ei despre asta.

  4. #2224 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Din pacate razvanrazy, aproape sigur se leaga de faptul ca pentru Asia (China in special), Australia, si alte cateva zone, difera conditiile de garantie. Asta si pentru ca terminalul difera un pic (sunt dpdvd hardware diferit, dupa care si software). Si este foarte posibil sa nu fie valida garantia 100% pentru un terminal cumparat din zonele cu "exceptii" la noi in Europa.

    GS0Ls: ai primit raspunsul cu 250 EUR in scris sau telefonic? Daca e in scris, paseaza mai departe la Apple, sa vezi ce spun ei despre asta.
    Raspunsul a fost trimis pe mail. Aveti idee la ce adresa sa il trimit la Apple ?

  5. #2225 SP
    Senior Member mark's Avatar

    re: Clubul iPhone & iOS

    N-ai ce face, terminalul trebuie să provină din uniunea europeană. Ăsta a fost primul lucru care m-au �ntrebat iStyle c�nd le-am dus 4S-ul la garanție luat din Austria... O sa-l respingă din păcate de la garanție.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

  6. #2226 SP
    Admin MonkY's Avatar
    GS0Ls: va trebui sa suni la 0800 894847 (free toll number) si sa le explici ce si cum. Iti vor da ei un email la care le raspunzi referitor la problema ta. Dar poate ar fi bine sa intrebi telefonic cum trebuie rezolvata garantia pentru un produs de tip smartphone din afara UE. Stiu ca in cazul iPad-ului nu conteaza (am fost cu iPad din US si iPad din Canada la noumax si nu au fost probleme), dar e posibil ca pt. iPhone sa fie alte conditii. Bafta!

  7. #2227 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Cred ca singurul loc mai apropiat de noi unde ai putea schimba telefonul e in Ungaria. Ei mi se pare ca au Apple Store.

  8. #2228 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Multumesc. Voi incerca sa caut si alte service-uri, nu neaparat autorizate Apple. Intre timp am primit si raspunsul de la iStyle si asa cum ma asteptam:

    Buna ziua

    Din pacate nu avem voie sa efectuam service asistenta sau suport pentru telefoanele achizitionate din Romania sau din afara U.E. .

    La revedere
    O zi buna .

    Bogdan Barbu
    ISTYLE RO | | Apple Premium Reseller | Apple Authorized Service Provider
    Service Engineer | ACMT

    In cursul acestei zile voi incerca sa sun la acel numar. Multumesc inca odata

  9. #2229 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Cred ca singurul loc mai apropiat de noi unde ai putea schimba telefonul e in Ungaria. Ei mi se pare ca au Apple Store.
    Din pacate nici Ungaria nu are Apple Store official doar reselleri. ex.XMS,si iStyle.

  10. #2230 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mda, nu stiu, cred ca ramana Austria cel mai aproape.

    LE. Ba nu, in Germania e cel mai aproape:
    Apple Retail Store - Store List

  11. #2231 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei care au jailbreak, aveti o noua aplicatie de tip task manager care aduce foarte mult cu cea din Android (swipe to close app): Auxo Jailbreak Tweak Is The App Switcher Apple Should Have Designed -- AppAdvice


  12. #2232 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta + Zephyr si nu mai ai nevoie de buton home sau de alta interfata la iOS

  13. #2233 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Se poate face jailbreak untethered la ultimul iOS? (eu inca sunt pe 5.1.1). Am vrut sa-mi cumpar tweak-ul de mai sus dar pe site scrie ca e compatibil doar cu iOS 6
    Currently, Auxo is only compatible with iOS 6 devices, but the developers are currently working on an iOS 5 version that should be out very soon. There will also be an iPad version of this tweak in early 2013.

  14. #2234 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Din ce stiu, inca nu a iesit untethered.

  15. #2235 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Nu exista Untehered inca.
    Auxo va iesi saptamana viitoare si pentru IOS 5 iar luna viitoare si pentru Ipad. Can't wait

  16. #2236 SP
    Member Funky.'s Avatar
    Nu are nimeni un reedem code pentru Tapatalk ? Dau la schimb altceva.

  17. #2237 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De unde Dzeu luati voi redeem code-urile astea? Ca eu de cand folosesc produse Apple, nu am primit niciodata macar unul

  18. #2238 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De unde Dzeu luati voi redeem code-urile astea? Ca eu de cand folosesc produse Apple, nu am primit niciodata macar unul
    Man, cred ca de aici luam toti, chiar sunt super ok, tocmai ce am luat din freemyapps gta vice city si 15 $ in itunes reedem.
    Asa ca baga mare.

  19. #2239 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Man, cred ca de aici luam toti, chiar sunt super ok, tocmai ce am luat din freemyapps gta vice city si 15 $ in itunes reedem.
    Asa ca baga mare.
    De "aici" de unde? Cred ca lipseste link-ul

  20. #2240 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Aaaa sry , am uitat sa pun linkul:
    http://www.consolegames.ro/forum/f81...icatii-jocuri/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 112 of 185 FirstFirst ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 162 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts