Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 113 of 185 FirstFirst ... 13 63 103 111 112 113 114 115 123 163 ... LastLast
Results 2,241 to 2,260 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2241 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De "aici" de unde? Cred ca lipseste link-ul
    Cred ca la asta se referea http://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=67359

    ---------- Post added 28-12-2012 at 11:41 AM ----------

    Quote Originally Posted by wwewwf96 View Post
    Edit : mi-a luat-o �nainte

  2. #2242 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine ma omoara threadul acela, ca a pus linkuri la imagini... in loc sa fie atasate. Dar, thx... e bine de stiut!

  3. #2243 SP
    Admin MonkY's Avatar

  4. #2244 SP
    Member Mythul's Avatar
    Wow...installous a murit. Se pare ca, pirateria poate fi invinsa daca chiar se vrea. GG Apple.
    Installous Shuts Down: Piracy App Hackulous Calling It Quits | iJailbreak.com

    Oricum sa ai un gadget de 2500++ lei si sa piratezi jocuri la $1 e chiar penibil. Sincer la cat sunt de ieftine aplicatiile pt iOS, si faptul ca le poti refolosi pe alte 5 gadgeturi toata viata ... totul la $1 nici nu merita sa pierzi 1-2 ore cautand o aplicatie crackuita.

  5. #2245 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eee. Nu e chiar asa. Nu am folosit niciodata Installous, dar am testat si inca testez foarte multe jocuri (pe iPad pe care am jailbreak) inainte sa le cumpar. Intr-adevar, sunt multe care-mi plac in primele 3-5 minute si le cumpar chiar si la full price, dar sunt unele pe care nu as da nici macar 0.89 euro. Daca ar avea toate o versiune free, cu siguranta rata piratarii ar scadea sub 20%.

  6. #2246 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Adevarata problema a Installous-ului era ca majoritatea aplicatiilor crackuite se comportau execrabil. Pe de alta parte,nu pot contesta faptul ca pentru o anumita categorie de utilizatori,Installous a avut o reala utilitate. Multi oameni mergeau pe ideea "Cred ca ar fi ok aplicatia asta,dar costa si cum pe App Store nu are o varianta Lite (de exemplu),utilizez Installous si daca e ok,o cumpar."

    Si sa fim seriosi...Apple elimina din ce in ce mai mult nevoia de Jailbreak? Really? iOS 6 are 3 feature-uri majore noi care existau in Cydia de cand lumea si pamantul.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  7. #2247 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Salut guys. Stiti vreunul din voi de o rezolvare pentru problema asta ?
    Totodata, am observat ceva ciudat (dar acum nu-l mai arata ca l-am pus la incarcat) la aifonu meu. La Usage, in loc sa-mi arate de cat timp il folosesc (fiind incarcat de anu trecut ), imi arata doar o linie (-) in dreptul fiecare rubrici. Acum fiind la incarcat, s-a "resetat" la zero (0).

  8. #2248 SP
    Member wampirash's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Salut guys. Stiti vreunul din voi de o rezolvare pentru problema asta ?
    Totodata, am observat ceva ciudat (dar acum nu-l mai arata ca l-am pus la incarcat) la aifonu meu. La Usage, in loc sa-mi arate de cat timp il folosesc (fiind incarcat de anu trecut ), imi arata doar o linie (-) in dreptul fiecare rubrici. Acum fiind la incarcat, s-a "resetat" la zero (0).

    Problema cu Do not Disturb se pare ca o am si eu. Se da peste cap, nu s-a dezactivat la ora la care l-am setat. La fel am patit cu alarma anul trecut, dar din cate tin minte s-a rezolvat de la sine in cateva zile...

  9. #2249 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu ca au fost probleme si anul trecut cu alarma, dar eu nu am fost afecatat. Se pare ca acum sunt...

  10. #2250 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Intru si eu in clubul problemelor activez DND si nu intra in functiune apare semiluna dar pot sa primesc apeluri si alerte...
    Oare se rezolva de la sine sau trebuie facut restore? Abia l-am facut!
    Thx

  11. #2251 SP
    Member Funky.'s Avatar

  12. #2252 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Serios?

    Puteau sa rezolve ceva mai repede problema asta ca doar e marca premium, dar..... DoH

    Mare branza 1 kil de cas!

  13. #2253 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #2254 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Oare e adevarat..... ai incercat man?

    LE: FAKE and GAY!

  15. #2255 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ala e iPhone4 si pe el se poate face jailbreak. Tutorial aici - aici. Doar pe dispozitivele cu procesor A4.

  16. #2256 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Oare e adevarat..... ai incercat man?

    LE: FAKE and GAY!
    E un fake, e pentru 5.1.1

    Rog un moderator sa stearga postul (inclusiv asta)
    Attached Images Attached Images fake.jpg

  17. #2257 SP
    Member Mythul's Avatar
    Se pare ca jailbreaking-ul e cam dead. 0 stiri, 0 teasers. Nici nu are rost sa scoata un nou jailbreak pt ca probabil in 2-3 luni vom vedea iOS 6.1, iar in 6-9 luni iOS 7. De la iPhone 4s in sus totul e locked, iar 4s-ul e vechi deja de un an si jumatate.

  18. #2258 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    RonanN1, vezi ca in filmulet foloseste absinthe 4.0.1 iar tu ai incercat cu 2.0.1. 4.0.1 cu siguranta e super fake din simplu fapt ca-ti cere bani sa-l downloadezi. Nu exista asa ceva.

  19. #2259 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    Se pare ca jailbreaking-ul e cam dead. 0 stiri, 0 teasers. Nici nu are rost sa scoata un nou jailbreak pt ca probabil in 2-3 luni vom vedea iOS 6.1, iar in 6-9 luni iOS 7. De la iPhone 4s in sus totul e locked, iar 4s-ul e vechi deja de un an si jumatate.
    Daca 4s-ul e vechi dar de cei care au 4( ca mine) ce sa ma zici?
    Nu cred ca o sa apara Jb prea curand cu toate ca as vrea un tweak ceva, un zepelin ceva.....pff...

  20. #2260 SP
    Senior Member mark's Avatar

    re: Clubul iPhone & iOS

    Pai ai 4, de ce nu faci jailbreak?

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 113 of 185 FirstFirst ... 13 63 103 111 112 113 114 115 123 163 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts