Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 33 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 652

Thread: iPad 2

  1. #241 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nope.

  2. #242 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    Diferenta de pret e asa mare fata de strainatate pentru ca nu avem un Apple online store...

  3. #243 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Monky, trebuia sa faci comanda la iPad2.ro, sunt persoane care au primit deja tableta si la pret bun.

  4. #244 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Monky, trebuia sa faci comanda la iPad2.ro, sunt persoane care au primit deja tableta si la pret bun.
    Sorry man, dar eu nu fac plata in avans pe un site unde nici macar o adresa nu este trecuta... un numar de telefon, ceva... La fel si detaliile despre garantie sunt evaziva... Pai daca-l aduc din US, garantia cine o acopera? Asa pot sa-mi aduc singur din US... Sorry, nu risc cu ei. Mai astept, asta este...

  5. #245 SP
    Member iUser's Avatar
    E ''abureala'' mare asta cu ''garantie internationala'' din moment ce in Romania nu avem Apple Store si din cate stiu ai nevoie si de factura pt. ca garantia sa fie valabila. Am dreptate?

  6. #246 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    Garantie internationala nu exista la Apple...e o mare vrajeala...de aia magazinele online Apple nu trimit in alte tari...doar in tara de unde l-ai cumparat ai garantie.

  7. #247 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Am avut o problema cu un MacPro, cu garantie internationala. M-am dus la "iris" , acum se numeste "Apcom", care este distribuitor autorizat Apple, au trimis jucaria afara, l-au reparat, sau nu stiu ce i-au facut ... si mi l-aiu trimis inapoi. Problem solved.

    Asta cum se numeste ?

  8. #248 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    L-ai cumpărat din Romania?


    Sent from my iPhone

  9. #249 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Nu!

  10. #250 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    Deci ai cumpărat jucător de afara si ai duso la garantie in tara?


    Sent from my iPhone

  11. #251 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by NicoDiac View Post
    Deci ai cumpărat jucător de afara si ai duso la garantie in tara?
    Cred ca-i nevoie de un desen...

  12. #252 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Cred ca-i nevoie de un desen...
    Daca-mi permiteti, ma ofer...

    http://www.consolegames.ro/forum/f44...i-postere-etc/

  13. #253 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Hai ma ca e simplu


  14. #254 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sorry man, dar eu nu fac plata in avans pe un site unde nici macar o adresa nu este trecuta... un numar de telefon, ceva... La fel si detaliile despre garantie sunt evaziva... Pai daca-l aduc din US, garantia cine o acopera? Asa pot sa-mi aduc singur din US... Sorry, nu risc cu ei. Mai astept, asta este...
    Vezi ca au cei de la Emag, stoc fizic de azi

  15. #255 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Sau mai bine așa: Comenzi marfa din SUA - Colete SUA, Coletarie SUA, Cumparaturi din SUA, Asistenta Vamala, Preturi SUA (ca să nu mai �ncurajăm bișnița practicată de eMag și a altor intermediari cu adaosuri substanțiale)

  16. #256 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Graft, de bine de rau la eMag il schimbi pe loc daca e vreo problema. Eu am luat de la ei un ipad care avea un defect. Am mers frumos, l-am returnat si am luat altul nou nout. Spune-mi te rog daca iti face asa ceva orice alt "intermediar". Din cate stiu eu nu. Mai ales ca ti le trimit prin curier/posta si se spala pe maini daca ai primit un produs busit/defect/spart...

    La fel, am avut un iPhone 3GS cumparat din US... La 3 luni i-a murit bateria. M-am dus frumos cu garantia "internationala" la Apcom... si-au zis ca ei nu au ce face, ca nu e luat din tara. M-a costat bateria o caruta de bani. Daca era de la emag sau altii care vand "oficial" baniii aceia ar fi ramas linistiti in buzunar.

    So yeah... e cu dus-intors. Poti sa cumperi ceva "la negru" si sa ai noroc sa fie totul perfect si sa dai mai putini bani. Sau poti sa fii mai ghinionist si sa-ti blestemi zilele in care ai ales sa nu cumperi "oficial"

    ---------- Post added 07-04-2011 at 04:16 PM ----------

    Quote Originally Posted by kpy_here View Post
    Vezi ca au cei de la Emag, stoc fizic de azi
    Din pacate ceea ce ma intereseaza pe mine (iPad 2 3G 64GB) apare cu "stoc epuizat" deja (foarte tare, avand in vedere ca nu a fost niciodata pe stoc): iPad 2 Apple 64GB 3G Negru ipad2- 64GB 3G B
    Oricum n-as da baniii aia pe el... tot sper la precomanda de la PCGarage. Daca nu, ma duc frumusel de Pasti si-mi iau dintr-o tara mai "civilizata"

  17. #257 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai si ce faci cu garantia? O data spui ca e bine sa iei din tara, dar e urma vii si spui ca iei de afara.

  18. #258 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Pai si ce faci cu garantia? O data spui ca e bine sa iei din tara, dar e urma vii si spui ca iei de afara.
    E foarte simplu... de unde ma duc sa o iau, pot sa o si trimit inapoi... Eu ma referam la solutiile oferite de ei mai sus... de luat din US. Unde sa fim seriosi, te costa transportul de te omoara (si mai e si problema timpului... nu cred ca-ti surade ideea de a astepta cel putin o luna sa se intoarca)

  19. #259 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Da, se merita mult mai mult sa-l iei din tara de la un distribuitor autorizat. Cum a spus si Monky, transportul costa foarte mult, si durata returnarii produsului este destul de mare, intre 1-2 luni, daca il iei din afara tarii... Asa mai bine iei de la eMag, stii o treaba daca se strica, in doua-trei zile esti rezolvat.

  20. #260 SP
    Senior Member mark's Avatar
    S-o credeti voi. iPad 2 greeeu mai gasesti pe stoc. Si daca ai noroc sa prinzi unul, mergi acasa si constati ca are probleme de fabricatie v-ati lins pe bot de 2-3 zile...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 33 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts