Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 33 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 652

Thread: iPad 2

  1. #401 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici eu nu inteleg ce anume nu merge. Daca mergea jailbreak-uit, era foarte simplu. Luam un CWF si-l puneam cu shift + restore, eventual cu emularea serverului apple de catre tinyumbrella. Dar asa chiar nu am nici o idee. O sa incerc sa fac chestia asta de pe laptop, ca ma gandesc sa nu fie o problema cu fisierele de windows (u never know) de pe PC.

    ---------- Post added 29-06-2011 at 01:49 AM ----------

    Am reusit prin folosirea laptop-ului pentru update. Nu inteleg exact ce se intampla...

  2. #402 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Am patit si eu ceva similar in urma cu 4 luni -- mi-a dat eroare in timpul unui update de os. Solutia? In cazul meu -> am conectat deviceul la alta mufa usb, mai exact una din cele 4 de pe placa de baza;

  3. #403 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lista cu jocurile "la oferta" pentru iPad/iPad 2... de 4 Iulie. EA & Gameloft mostly, la $0.99
    1. SimCity Deluxe for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    2. COMMAND & CONQUER RED – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    3. Max and the Magic Marker for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    4. CLUE: Secrets & Spies – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    5. Coconut Dodge – Now on sale for $0.99 instead of $1.99.
    6. Draw Jump – Now on sale for $0.99 instead of $2.99.
    7. Madden NFL 11 by EA SPORTS – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    8. Mirror’s Edge – Now on sale for $0.99 instead of $9.99.
    9. PICTUREKA! – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    10. Reckless Racing – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    11. SNOOD – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    12. Dead Space for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $9.99.
    13. Need for Speed Hot Pursuit – Now on sale for $0.99 instead of $9.99.
    14. FIFA 11 by EA SPORTS for – Now on sale for $0.99 instead of $9.99.
    15. Need for Speed Shift for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $9.99.
    16. BATTLEFIELD: BAD COMPANY – Now on sale for $0.99 instead of $9.99.
    17. BATTLESHIP for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $2.99.
    18. SCRABBLE for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $9.99.
    19. NBA JAM by EA SPORTS for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    20. MONOPOLY for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $9.99.
    21. Ultimate Mortal Kombat 3 for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    22. TRANSFORMERS: DARK OF THE MOON HD – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    23. TETRIS for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $7.99.
    24. THE GAME OF LIFE for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    25. Tiger Woods PGA TOUR 12 for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    26. YAHTZEE HD – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    27. RISK: The Official Game for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    28. Zen Bound 2 Universal – Now on sale for $0.99 instead of $2.99.
    29. Dungeon Hunter 2 HD – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    30. N.O.V.A. 2 – Near Orbit Vanguard Alliance HD – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    31. StarFront: Collision HD – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    32. Shrek HD – Now on sale for $0.99 instead of $4.99.
    33. Asphalt 6: Adrenaline HD – Now on sale for $0.99 instead of $6.99.
    34. Who Wants To Be A Millionaire 2011 – Now on sale for $0.99 instead of $2.99.
    35. Moo, Baa, La La La! for iPad – Now on sale for $1.99 instead of $2.99.
    36. Kung Fu Panda 2 Interactive Cookbook – Now on sale for $0.99 instead of $2.99.
    37. PopOut! The Tale of Peter Rabbit – Now on sale for $1.99 instead of $3.99.
    38. PopOut! The Tale of Squirrel Nutkin for iPad – Now on sale for $1.99 instead of $3.99.
    39. PopOut! The Night Before Christmas – Now on sale for $1.99 instead of $3.99.
    40. Snow White – 3D Pop-up Book – Now on sale for $1.99 instead of $3.99.
    41. AlphaTots – Now on sale for $1.99 instead of $2.99.
    42. United States Puzzle Map – Now on sale for $0.99 instead of $1.99.
    43. Essential Travel Checklist – Now on sale for $1.99 instead of $2.99.
    44. The Final Hours of Portal 2 – Now on sale for $0.99 instead of $1.99.
    45. 2Do: Tasks Done in Style – Now on sale for $4.99 instead of $6.99.
    46. Calculator Pro for iPad – Now on sale for $0.99 instead of $1.99.
    47. Meritum Paint Pro – Now on sale for $0.99 instead of $1.99.
    48. JFK: 50 Days, iPad Edition – Now on sale for $8.99 instead of $9.99.
    49. PilotAIM – Now on sale for $3.99 instead of $6.99.
    50. PilotFAR – Now on sale for $3.99 instead of $6.99.

  4. #404 SP
    Junior Member jamescole's Avatar
    Salut,de curand mi-am luat un ipad2.(de vreo 3 zile) Am pus niste aplicatii pe el,poze,filme si niste jocuri. Acum m-am decis sa cumpar worms pentru el,am dat install (de pe ipad pe itunes) si mi-a zis ca trebuie conectat la pc si instalat. Bunn... deschid itunes-ul din pc,dau sync ii vede(pc-ul) pe apps'urile de pe ipad si cand dau apply pe worms nu face nimic isi baga sync-urile dar nu instaleaza. Si imi debifeaza aplicatia cu worms. Ceva sugestii si indrumari?

  5. #405 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut jamescole si bine ai venit in club
    Nu inteleg, de unde dai Apply la Worms? Presupun ca l-ai cumparat (nu downloadat de undeva)... In cazul asta, verifica daca ai autorizat calculatorul si daca ai acelasi cont si pe iTunes si pe ipad2.

    P.S. In ultima instanta, cumpara-l direct din AppStore de pe iPad... nu pe iTunes pe PC.

  6. #406 SP
    Junior Member jamescole's Avatar
    Asa,multumesc de raspunsul rapid in primul rand.
    Categoric a fost cumparat din appstore, de pe ipad. Am incercat sa imi autorizez calculatorul (ca am facut un cont separat pentru alt card bancar,nu cel initial care il creasem si era logat de la primul install pe itunes) dar nu am gasit nicaieri de autorizare. Dupa cateva ore de plimbat si incercat prin itunes m-am gandit sa incerc varianta cu wi-fi,asa ca mi-am configurat routerul si dupa in timp ce testam downloadul via laptop si ipad s-a instalat singur. .
    O sa mai revin aici daca voi mai avea intrebari care ma depasesc pe mine si primul "Serci" pe google.

  7. #407 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, iPad 2 was hacked. Apple deja scoate update 4.3.4 care sa blocheze exploit-ul din browser

  8. #408 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai vre-o sursa oficiala cum ca scoate apple 4.3.4 ? Sau doar din speculatiile lui comex ?
    Faza e ca inca nu a iesit jailbreak pentru iPad 2. Doar un beta a "scapat" pentru cei cu 4.3, dar din ce spune comex, acel beta are multe probleme.
    Eu sper sa nu scoata apple 4.3.4 inaintea jailbreak-ului lui comex, ca tare-mi e ca nu mai vedem jailbreak pe iPad 2 prea curand.

  9. #409 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu am nici-o sursa oficiala, dar nici nu cred ca este necesara. Apple a oprit toate exploit-urile pana acum si o va face si in continuare. De fapt, exploitul celor de la Comex se pare ca are luni bune de cand e functional... dar nu l-au scos pe piata de cand au vazut iOS 5... in speranta ca va ramane exploit-ul ok. Acum insa, ca le-a scapat pe piata... aleluia.

    Imi si imaginez cum intra repede azi unul in biroul lui Steve: "Sefu! Sefuuu! Gata, l-au spart!"
    La care el raspunde asa... calm ca de obicei: "Don't worry! Ca deja le dau iPad 3"

    P.S. Eu oricum nu stiu daca mai fac jailbreak... Duceam dorul anumitor chestii care oricum vor veni odata cu iOS 5... So, bleah

  10. #410 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  11. #411 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeh, s-a lansat oficial la iStyle... Trebuiau si ei sa se scoata cumva ca pana acum au adus toti numai ei nu...

  12. #412 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru cine este interesat de jailbreak pentru iPad 2.

  13. #413 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pentru cine este interesat de jailbreak pentru iPad 2.
    L-am incercat si eu (sper sa-mi pot lua aplicatiile cumparate din Cydia cu vechiul iPad) si m-a distrat la culme. Adica, nici macar n-a facut vreo operatiune mai bizara. Doar a instalat Cydia si atat. Nici macar reboot. Superb, n-am ce zice

    ---------- Post added 06-07-2011 at 10:43 AM ----------

    Ah ce porcarie... desi mi-am introdus datele de login in Cydia, la Instalable Purchases am zero apps. Wtf? Stie cineva cum se rezolva sa-mi reinstalez aplicatiile deja cumparate? Am citit pe net ca trebuie sa incerc sa dau Purchase, si ar trebui sa ma recunoasca. Am incercat, si ma duce linistit pe PayPal, sa le cumpar din nou...

    ---------- Post added 06-07-2011 at 11:15 AM ----------

    Well, am facut un test cu o aplicatie deja cumparata... platit cu PayPal... si a tras banii fara probleme. Deci, aleluia toate aplicatiile vechi cumparate
    Pai sa nu-ti vina sa le iei pe alea "free"?

  14. #414 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salutare, sunt proaspat posesor de iPad 2, primit ca premiu la concurs. Dupa un mic "du-te vino" la service, despre care n-are sens sa vorbesc aici, m-am trezit cu o minunatie de jucarie pe care inca o descopar si de care sunt foarte incantat!

    Prima descoperire (despre care probabil stiati) este ca Noumax se ocupa de interventii in garantie pentru orice device Apple oriunde ar fi fost achizitionat acesta (da, inclusiv cele achizitionate din SUA) in baza garantiei apple de 1 an.

    Cateva intrebari:
    1. Ce fel de husa/ toc imi recomandati? MonkY spunea ceva de importanta husei pentru partea din spate. Chiar daca as dori sa protejez doar ecranul, inteleg ca Smart Cover-ul magnetic nu este foarte sigur, indiferent cat se smart & cool ar fi. Nu stiu, nu-mi dau seama, poate si asta ar putea fi ok, din pacate nu prea am ocazia sa vad asa ceva "in carne si oase" asa ca nu prea pot si cum sa aleg.
    2. Ce parere aveti despre folia autocolanta pentru protejat ecranul? Merita folosit asa ceva?
    3. Sunt deja la al treilea aparat inlocuit de service din cauza petelor luminoase pe la colturi si margini (backlight bleeding). Toti interlocutorii mei ce aveau legatura cu problema (vanzatori, angajati service etc) spun ca este o problema extrem de comuna. Ultimul exemplar pe care l-am primit are in continuare cateva pete luminoase in partea de jos (considerand pozitia verticala) dar sunt destul de estompate, sincer cred ca le observ pentru ca de cateva zile doar la asta ma uit cand vine vorba de iPad. Aparent, e greu de obtinut unul mai bun, voi ce spuneti? Din experientele voastre, exista acel iPad 2 ideal cu ecranul "negru ca smoala" sau nu exista asa ceva, ar trebui sa ma linistesc si sa-i las in pace pe cei cu service-ul?

    Multumesc!

  15. #415 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bine ai revenit AlanPoe. Chiar sunt curios ce problema ai avut cu el...
    Referitor la intrebari, here are mine:
    1. Eu momentan am un Momax supercheap: Husa Momax i-Crystal Case2 pentru iPad, negru ICCAPIPADD - eMAG.ro
    Sincer eu iPad 1 l-am tinut luni bune (folosit in fiecare zi), si cand l-am vandut era ca nou... nu am reusit sa-l zgarii. Pentru iPad 2 nu mi-am cumparat de frica sa nu-l zgarii, ci pentru ca ma enerveaza cat de subtire este. Daca-l tii in palme pentru perioade mai indelungate, devine "dureros". Ce ti-e si cu miniaturizarea asta... Acum insa, depinde ce gen preferi. Daca vrei sa protejezi si fata, si spatele, daca vrei ceva minimalist sau ceva gen "mapa"... Eu am preferat chestia asta pt. protectie spate, si in rest il duc intr-o "mini borseta" pt. ipad: Husa iPAD BELKIN violet, f8n277cw091 F8N277cw091 - eMAG.ro (dar negru, desigur). O sa incerc invisibleshield... desi m-ar tenta asa ceva minimalist (Momax-ul fiind mai bulky).
    2. Nu am folosit si nu voi folosi NICIODATA folie, pe niciun fel de ecran. As in never ever. Orice minune s-ar zice despre shield-uri, fie prind praf, fie se prind prost, fie scad luminozitatea, fie induc reflexii, fie scad calitatea, fie devin unsuroase, fie se curata greu, etc... etc...
    3. Este IPS... negrul e super ok (pentru un LCD), dar e greu sa gasesti ce vrei tu. Adicatalea nu este LED si backlight bleeding exista la oricare... Desi trebuie sa recunosc ca eu am avut noroc, fiind almost perfect... Eu zic ca daca acel bleeding nu-l vezi decat pe ecran negru, cativa mm pe anumite margini... lasa-l in pace. Serios acum, tu stai si te joci/lucrezi pe el... nu te uiti la ecrane negre. Si chiar si atunci, doar sa fie intuneric in camera, brightness maxim, etc... Parerea mea.

    P.S. Daca esti maniac, schimba-l pana e perfect. Eu de exp. primul iPad l-am schimbat pt. ca avea o mica scama in spatele ecranului... era ceva de 2-3mm... Dar le-am zis nu. Sorry, dar nu vreau ca produs nou nout sa il iau deja desfacut si curatat de voi. Apple nu se supara!

  16. #416 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci este incredibil cum merge XBMC pe iPad2. Daca pe primul iPad mai erau mici hickups, freeze-uri... pe iPad 2 merg 1080p HQ, cu subtitrari direct din .mkv, super fluent. Si totul de pe un Share pe un calculator via WiFi (fara conversie, extra programe sau altceva). Ba mai mult, cu ultima versiune de XBMC au schimbat skinul, si acum se poate sari oriunde in film. Superb!
    Attached Images Attached Images xbmc.jpg

  17. #417 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Salutare. Am si eu ceva intrebari de newbie; ma bate gandul rau de tot sa-mi iau un iPad2 si am vazut ca sunt si tastaturi bluetooth pe care pot sa le conectez la device. MonkY stie ca in mare parte il vreau pentru facultate, sa nu ma car cu o tona de caiete dupa mine si ca scrisul meu este curat murdar. In fine, sa trec la intrebari:
    - Pot sa gasesc asa ceva intr-un magazin din Romania? iPad Folio Case With Keyboard | iPad 2 Folio Cover | ZAGGfolio sau sunt altele mai bune decat cel prezentat?
    - In ce consta acest jailbreak? Inteleg ca iti permite sa customizezi aparatul dupa bunul tau plac, dar pot sa mai cumpar via pay-pal/credit card aplicatii din app store?
    - Cu ce pot sa cumpar mai exact? Sunt anumite carti de credit care merg sau toate? Sa folosesc doar Paypal?
    - Este cineva posesor de un account On-Live pe iPad2? Sunt foarte curiors cum ii merge, daca are lag si daca merita per total investitia.
    - Am inteles de la MonkY ca pot sa folosesc suite-ul lor deja instalat pentru notite, dar ma intereseaza daca este vreo aplicatie similara cu Word, chiar si notepad si sa am posibilitatea sa le salvez undeva, intr-un folder sau ceva, sa pot redenumi folderul etc. si daca pot sa le transfer pe PC sa pot sa le printez.

    Cam atat momentan, daca aveti ceva sa adaugati feel free to do it, orice informatie este primita!
    Va multumesc anticipat .

  18. #418 SP
    Member AccenT's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Pot sa gasesc asa ceva intr-un magazin din Romania? iPad Folio Case With Keyboard | iPad 2 Folio Cover | ZAGGfolio
    Nu a fost inca lansat (vezi preorder). Cei de la Zagg trimit in Romania.
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Este cineva posesor de un account On-Live pe iPad2? Sunt foarte curiors cum ii merge, daca are lag si daca merita per total investitia.
    OnLive-ul nu mai merge in Romania.

  19. #419 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite aici o tastatura interesanta si mult mai ieftina decat ce ai gasit tu.

    Poti plati cu cardul chiar daca ai jailbreak. Asa fac si eu si MonkY si totul merge fara probleme, ba mai mult, sunt unele tweeks-uri si aplicatii din Cydia care costa.

    Pentru notite, iti recomand chiar o aplicatie de la Apple, numita Pages, in care poti sa faci oricate documente vrei si cum le vrei tu, le poti grupa in foldere samd.

  20. #420 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nu mai platesc cu cardul... m-am invatat minte. Pentru iTunes folosesc gift card-uri (de obicei dau 102 USD pe card de 100 USD), iar pt. Cydia platesc via PayPal. Si uite asa stau linistit ca n-am cardurile pe undeva de unde sa se poata fura (vezi cazul PSN).

    andreicristian: referitor la tastatura, personal nu folosesc pentru ca daca vroiam asa ceva, imi cumparam netbook sau laptop. Adica, pentru mobilitate pentru mine nu e ok deloc. E mai usor de folosit doar iPad-ul si atat. Cand stai la birou, este o alta treaba... sunt o groaza de kyeboard docks, keyboads pe bluetooth care functioneaza. Hell yeah, daca-i faci jailbreak, cred ca poti sa-i pui cam orice tastatura pe USB (de asta am citit, nu am testat)

    Pentru notite, cred ca sunt zeci (poate chiar sute) de apps dedicate. Unele mai usor de folosit, altele mai dificile... cert e ca ai de unde alege. Unele sunt pentru a inlocui caietele unui elev, altele sunt pentru prezentari, business meetings & co... unele sunt pentru development (sa poti face scheme logice, grafice, circuite and so on)... mai sunt si cele dedicate traveling-ului (se foloseste de GPS pentru a face tracking la fiecare notita sau imagine adaugata)...

    Referitor la Jailbreak, depinde cum il folosesti. Daca te folosesti de el pentru a pirata, nu te putem ajuta... si poti risca sa pierzi tot prin update-uri de la Apple... sau poate chiar cu contul blocat. In rest, il poti folosi pentru a instala Cydia, de unde poti lua cateva mii de apps, wallpapers, ringtones, etc... majoritatea Free. Tot din Cydia poti si achizitiona, cu ajutorul PayPal, amazon, google checkout. Cydia si AppStore dupa parerea mea se completeaza reciproc. De exp. in AppStore nu vei gasi aplicatii care sa-ti tweak-uiasca iPad-ul (de exp. care sa te lase sa pui mai multe icons pe ecran, sau sa le faci mai mici, sau sa le modifici pur si simplu), pe cand in Cydia gasesti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 33 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts