Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 31 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 605

Thread: iPhone 5

  1. #121 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pentru ca mai toata lumea avea alte asteptari de la Apple. Insa se pare ca dupa trecerea in nefiinta a lui Steve Jobs li s-a ridicat lenea la toti la cap. Bag pariu ca daca mai traia nea Jobs acum nu vedeam acelasi design la iPhone. Nu le permitea el. Ii punea sa inoveze ceva... Lui Jony Ive i-a devenit viata brusc mai usoara dupa Jobs...

  2. #122 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca-si schimbatu desigen-ul mai mult de atat. Sunt mai mult ca sigur ca telefonul asta era gata de cel putin 1 an si Steve Jobs a pus mana pe el. E clar, cel putin designe-ul fetei va ramane la fel, ca un trademark. Cred ca asta este si motivul pentru care nu vor sa renunte la butonul Home. L-au avut rotunjit si acum il au patratos. La rotunjit in mod clar nu au de ce sa se intoarca, iar hexagonal sau alte forme cu siguranta nu vor face.

  3. #123 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, bizar. Eu am inteles ca de la iPhone 4 au avut peste 100 de design-uri/prototipuri "in house", si ca la impact test group (sau cum se numeste gramada aia care-si da cu parerea despre produsele lor) a fost ales tot designul actual de iPhone 4 ca fiind "the best". Iar ceea ce au facut cu iPhone 5 mie unul mie mi s-a parut superb. Au mers pe principiul "don't fix it if it ain't broken" si au imbunatatit absolut toate aspectele (in limitele tehnologiei de azi, desigur). Ba unul eu cred ca au si exagerat cu faptul ca e atat de subtire... parca as fi preferat o baterie mai mare. Dar cum ziceam si mai devreme, asta nu e un lucru greu: se ia un case cu extensie de baterie si aia e

    Sincer daca ar fi mers pe 4.5-5" cum sunt majoritatea in ziua de azi, eu le-as fi zis pas. Mi s-a acrit de lopeti (mai ales ca acum avem tablet-uri serioase). Este totusi un telefon, perfect utilizabil cu o singura mana. Ceea ce nu pot spune despre multe alte produse de pe piata (care sunt acum in top-uri). Doar ca aluminiul ala il face si mai strong (si mai sexy, din punctul meu de vedere).

    Uite un lucru pe care l-as fi vrut, si despre care se zvonea: home screen button-ul sa aiba amprent reader. Dar, n-a fost sa fie

  4. #124 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu as fi vrut un fringerprint reader din simplu motiv ca nu-i vad utilitatea.

    Dar MonkY, sunt curios (si nu e valabil numai pt tine), cati dintre cei care au spus ca 3.5" e perfect si se bucura la 4" acum si blameaza ca mai mare e rau, daca scot iPhone6 (dupa 5S) cu ecran de 4.5", o sa aveti aceeasi parere ca acum sau o sa spuneti ca e extra-super-mega perfect ?

    Asa s-a zis inainte si la blitz, la camera frontala, la notification center, multitasking samd.

  5. #125 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu nu as fi vrut un fringerprint reader din simplu motiv ca nu-i vad utilitatea.
    Eeeh, cum nu? Nu-ti poate umbla nimeni in telefon cand il uiti din greseala pe birou... Sau daca ti-l fura, nu merge decat un hard reset. Ca sa nu mai vorbim ce aplicatii interesante ar fi iesit. De exp. cand vreau sa ma loghez pe AppStore, nu mai stau sa scriu parola... dau cu deshtu'!
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Dar MonkY, sunt curios (si nu e valabil numai pt tine), cati dintre cei care au spus ca 3.5" e perfect si se bucura la 4" acum si blameaza ca mai mare e rau, daca scot iPhone6 (dupa 5S) cu ecran de 4.5", o sa aveti aceeasi parere ca acum sau o sa spuneti ca e extra-super-mega perfect ?
    La unii poate merge cresterea asta din putin in putin... ar trebui sa aiba prea multe minunatii iPhone 6 ca sa ma faca sa-l cumpar la 4.5". Sper insa sa nu ajunga acolo. Pana mea, au distrus industria de imbracaminte... deja toti fac numai haine cu buzunare imense. Daca arunc acolo un Nokia 6320, zici ca l-am pierdut, nu alta

  6. #126 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Btw de buzunare, eu cand imi cumpar pantaloni, poa' sa fie perfecti, cat timp in buzunar nu incape iPhone-ul perfect, nu-i iau

    Cat de fingerprint reader, nush, ai dreptate in ce zici, dar daca ti-l fura (cum e cazul si acum cand iti poti pune PIN), se rezolva imediat cu un restore si gata.

    De umblat in telefon nu-mi fac probleme. Daca vreau asta, ii pun PIN, desi nu am avut niciodata la iPhone. Mi se pare o prostie sa stau mereu sa dau slide to unlock si PIN. Pierd prea mult timp.

  7. #127 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Daca vi se pare cumva i5 ca avand ecran prea mic, luati d-acilea
    http://www.phonearena.com/news/iPhon...ion_id34560#4-

  8. #128 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cat de fingerprint reader, nush, ai dreptate in ce zici, dar daca ti-l fura (cum e cazul si acum cand iti poti pune PIN), se rezolva imediat cu un restore si gata.
    Nope. Se foloseste TPM. E practic un chip hardware (e disponibil pe multe modele de laptop-uri din gama business) pe care nu prea ai cum sa-l resetezi. Bine, orice se poate sparge... dar e al draq de complicat cu asa ceva. Insa in niciun caz un simplu restore.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    De umblat in telefon nu-mi fac probleme. Daca vreau asta, ii pun PIN, desi nu am avut niciodata la iPhone. Mi se pare o prostie sa stau mereu sa dau slide to unlock si PIN. Pierd prea mult timp.
    Urasc si eu PIN-ul ala... De-asta un reader de genul ar fi fost interesant. Ah, si sa nu-mi spuneti de face unlock, va rog... Cah.
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Daca vi se pare cumva i5 ca avand ecran prea mic, luati d-acilea
    http://www.phonearena.com/news/iPhon...ion_id34560#4-
    Haha. Tare. Eu as fi facut noul iPhone de 2" si l-as fi livrat cu lupa de 7"

  9. #129 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    2G diferit fata de 3G, 3G diferit fata de 4, poate de asta lumea se astepta la altceva. Plus ca un procent important il cumpara ca pe un gadget premium, de aici si nevoia de a fi altfel.

  10. #130 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu stiu de ce se plange lumea de design. Eu personal consider iPhone-ul original drept cel mai frumos, iar iPhone 5 aduce cu primul dar in acelasi timp are si o parte din eleganta lui 4. Mi se pare destul de reusit, si cu mult peste competitie. Cand vad plasticaraia din alta parte, imi trece imediat entuziasmul pentru altceva.

  11. #131 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ia sa pun eu cam ce am gasit in materie de Concept Art la iPhone, sa-mi ziceti care v-ar fi placut mai mult
    Attached Images Attached Images iphone_concept_art_18.jpg iphone_concept_art_03.jpg iphone_concept_art_04.jpg iphone_concept_art_05.jpg iphone_concept_art_06.jpg iphone_concept_art_07.jpg iphone_concept_art_08.jpg iphone_concept_art_09.jpg iphone_concept_art_10.jpg iphone_concept_art_11.jpg iphone_concept_art_12.jpg iphone_concept_art_13.jpg iphone_concept_art_14.jpg iphone_concept_art_15.jpg iphone_concept_art_16.jpg iphone_concept_art_17.jpg iphone_concept_art_19.jpg iphone_concept_art_20.jpg iphone_concept_art_01.jpg iphone_concept_art_02.jpg

  12. #132 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ultimele bucati:
    Attached Images Attached Images iphone_concept_art_22.jpg iphone_concept_art_23.jpg iphone_concept_art_24.jpg iphone_concept_art_21.jpg

  13. #133 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    mie asta-mi place!




  14. #134 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    mie asta-mi place!
    Ala imi place si mie... dar bateria cat tine? 2 sau 3 minute?

  15. #135 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Art 10 cred ca va lua nastere in 2-3 ani.

  16. #136 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Au venit si primele cifre (pentru ca tot ma batea la cap lumea ce inseamna ca e asalt la preorder). Mai exact, au fost facute 2 milioane de preordere in primele 24h (fata de iPhone 4S unde s-a realizat recordul de 1 milion in primele 24h). O fi bine, o fi rau...
    Eu zic ca e bine nu? (am ajuns sa ma comentez singur... damn)

  17. #137 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ia sa pun eu cam ce am gasit in materie de Concept Art la iPhone, sa-mi ziceti care v-ar fi placut mai mult
    9, 13, 14. Deși nu mi-e rușine nici cu design-ul actual al iPhone 5-ului.

  18. #138 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu am inteles niciodata de ce se plange lumea ca arata la fel ? De ce nu se plange cand noul model de Porche, Ferrari sau Lamborghini arata aproape la fel, dar cand e vorba de "aifon", brusc, toata lumea se plange ca "arata ca ala vechi frate, yo cum impresionez bastanii care ma vad cu el si nu-si dau seama ca e noul aifon si nu ala vechi?"

    Daca cineva isi cumpara iphone doar de dragul de a avea iphone... e clar omul acel e un parvenit si un ipocrit.

    Multi isi cumpara acest terminal doar ca sa moara fetili si sa se dea mari cu aceste telefoane, daca ii intrebi ce e un AppStore sau un Baseband sunt praf.

    Si ca sa iti raspund si tie Razvan un om de rand nu isi poate achizitiona un exemplar din cele enumerate de tine, dar pe cand un iPhone si-l poate cumpara mai toata lumea cu o rata pe 12 luni asa ca de asta se '' iau'' de iphone.

    Stima!

  19. #139 SP
    Member Mythul's Avatar
    E evident ca cel putin 70% din posesorii de iPhone si l-au cumparat pentru ca e la moda, pentru statutul social care ti-l ofera. Am foarte multe exemple personale.

    Un prieten si-a luat iPhone 4 acum 3 luni si ma suna dupa o luna sa ma intrebe cum afla cat spatiu mai are liber pe telefon . Evident ca nu stia ce e aia Appstore sau cum sa-si faca un cont.

    La fel si prietena mea, are un 3GS si a trebuit sa ma rog de ea efectiv sa-si instaleze o aplicatie. Le folosea doar pe cele "stock".

    Exemple de acest gen avem toti. Probabil doar cei pasionati de tech stiu sa foloseasca o aplicatie, sa faca un jailbreak etc.

    Oricum am fost mirat. Pe cat e iPhone de user friendly foarte multi oameni habar n-au sa-l foloseasca la potentialul sau. Sunt curios cum sunt utilizatorii de Android, unde chiar ai ce modifica / zeci de setari roms etc.

  20. #140 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Eu mor cand aud posesori de iPhone intreband lucruri basic cand iOS-ul iti da totul pe tava. Mi se pare lipsit de bun-simt sa nu iti exploatezi propriul telefon mai departe de apeluri si mesaje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 31 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts