Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 67

Thread: Sala Xbox

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    darkpaul13: cand spui de "sala din AFI" presupun ca te referi la cei care se joaca pe "coridor"? Ma distreaza ca au si mare pe "oferta" XBOX LIVE. Iti dai seama ca nu stie Microsoft de ei... si sper sa nici nu afle in curand

    Guys, sa nu ma intelegeti gresit... din punctul meu de vedere ce face Microsoft Romania e o aberatie. Am facut si petitie, i-am asaltat cu email-uri. Pe ei nu-i intereseaza Xbox-ul, cand au atatea contracte cu statul pentru licente Windows si Office... Din pacate
    Attached Images Attached Images sala_jocuri_kinect.jpg

  2. #22 SP
    Junior Member adrianx's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    darkpaul13: cand spui de "sala din AFI" presupun ca te referi la cei care se joaca pe "coridor"? Ma distreaza ca au si mare pe "oferta" XBOX LIVE. Iti dai seama ca nu stie Microsoft de ei... si sper sa nici nu afle in curand

    Guys, sa nu ma intelegeti gresit... din punctul meu de vedere ce face Microsoft Romania e o aberatie. Am facut si petitie, i-am asaltat cu email-uri. Pe ei nu-i intereseaza Xbox-ul, cand au atatea contracte cu statul pentru licente Windows si Office... Din pacate
    Am scris amandoi in acelasi timp, ce face MS e o porcarie, corect.

  3. #23 SP
    Banned luptzicnit3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    darkpaul13: cand spui de "sala din AFI" presupun ca te referi la cei care se joaca pe "coridor"? Ma distreaza ca au si mare pe "oferta" XBOX LIVE. Iti dai seama ca nu stie Microsoft de ei... si sper sa nici nu afle in curand

    Guys, sa nu ma intelegeti gresit... din punctul meu de vedere ce face Microsoft Romania e o aberatie. Am facut si petitie, i-am asaltat cu email-uri. Pe ei nu-i intereseaza Xbox-ul, cand au atatea contracte cu statul pentru licente Windows si Office... Din pacate
    Salut MonkY , sunt patronul "salii" din afi , explica-mi te rog de unde si pana unde ai tras tu concluzia ca eu nu am liciente ?
    Ti-a trecut macar prin cam ca am fost primul din romania care am obtinut in 2011 liciente de PAY TO PLAY ?
    Ai macar vaga idee cat costa o astefl de licienta ? Sau macar daca EXISTA o astfel de licenta ?
    Imi place ca faci afirmatii nefondate , cu multa ura adunata sau poate am inteles gresit la partea cu petitia la MICROSOFT .

    P.S. vrei sa vezi sali de xbox fara liciente? da un search pe google pt oricealta sala din romania , dar nu intzeleg de ce te-ai luat fix de mine.

  4. #24 SP
    Junior Member iulian1511's Avatar
    Este și o sală de Playstation 3 la Constantin Brancoveanu ( stația lui 381 ) și au ditamai afișul pe fațada casei că e sală de Playstation 3 cu logoul Sony....

  5. #25 SP
    Banned luptzicnit3's Avatar
    Quote Originally Posted by iulian1511 View Post
    Este și o sală de Playstation 3 la Constantin Brancoveanu ( stația lui 381 ) și au ditamai afișul pe fațada casei că e sală de Playstation 3 cu logoul Sony....
    App de PS , cei de la SONY chiar nu vor sa dea liciente pentru pay to play , ci doar COMERCIAL adica sa o expui undeva pt reclama .

  6. #26 SP
    Member blondutzu's Avatar
    @luptzicnit3 cred ca ai inteles gresit. Monky nu s-a luat de tine, dimpotriva

  7. #27 SP
    Banned luptzicnit3's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    @luptzicnit3 cred ca ai inteles gresit. Monky nu s-a luat de tine, dimpotriva
    MonkY : "darkpaul13: cand spui de "sala din AFI" presupun ca te referi la cei care se joaca pe "coridor"? Ma distreaza ca au si mare pe "oferta" XBOX LIVE. Iti dai seama ca nu stie Microsoft de ei... si sper sa nici nu afle in curand "

    explica tu ca eu sunt prost

  8. #28 SP
    Member colossus's Avatar
    luptzicnit3: Macar aveti tarife mai bune.In complex AURORA in Buzau costa :
    15 min :6 lei
    30 min :18lei
    1h:20 si ceva de lei..

  9. #29 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Xbox nu este lansat oficial in Romania (implicit lipseste si live-ul), totusi voi inchiriati consolele. Monky presupun ca nu stia ca exista/aveti licente pentru lucrul asta, drept urmare: "Ma distreaza ca au si mare pe "oferta" XBOX LIVE. Iti dai seama ca nu stie Microsoft de ei... si sper sa nici nu afle in curand".

    Daca ar fi fost rau voitor si-ar fi dorit sa afle Microsoft de voi (presupunand ca nu aveati licente). Problema lui Monky este cu Microsoft care ignora Romania in ceea ce priveste Xbox si serviciul live nu cu tine.

  10. #30 SP
    Banned luptzicnit3's Avatar
    Quote Originally Posted by colossus View Post
    luptzicnit3: Macar aveti tarife mai bune.In complex AURORA in Buzau costa :
    15 min :6 lei
    30 min :18lei
    1h:20 si ceva de lei..
    sunt mai mari la noi 10ron/15 min -- 15RON 30 min --- 25RON 1 ora..... doar pana la ora 14 este 10 lei ora ...... ca deh .... in mall e chiria mare
    si XBOX ONE 20 RON 30 min ( de ce ? pt ca este 300RON un joystik si lumea nu prea are grija de ele )
    plus ca tta lumea intreaba : DA LA NOI ESTE UN SINGUR TARIFA PANA LA 4 JUCATORI nu este tarif de joystik

    in ploieti este 10 RON ora in happy hour si 15 RON in EXTRA . cu optiune de 3D ( da avem tv`uri 3D )

    Pt comunitatea din RO cu toate ca o sa pierd la afacerea asta o sa cumpar ochelari de la SONY ( virtuali )


    ---------- Post added 04-02-2014 at 17:48 ----------

    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Xbox nu este lansat oficial in Romania (implicit lipseste si live-ul), totusi voi inchiriati consolele. Monky presupun ca nu stia ca exista/aveti licente pentru lucrul asta, drept urmare: "Ma distreaza ca au si mare pe "oferta" XBOX LIVE. Iti dai seama ca nu stie Microsoft de ei... si sper sa nici nu afle in curand".

    Daca ar fi fost rau voitor si-ar fi dorit sa afle Microsoft de voi (presupunand ca nu aveati licente). Problema lui Monky este cu Microsoft care ignora Romania in ceea ce priveste Xbox si serviciul live nu cu tine.
    Am vb personal la Microsoft si EI mi-au spus sa folosesc conturile de UK )

    Fatza de poza de mai sus e din 2011 tot profitul l-am reinvestit acum sunt 11 console si o sa incerc sa fac ceva cat mai "ergonomic"
    cam asa arata acum

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by luptzicnit3 View Post
    Salut MonkY , sunt patronul "salii" din afi , explica-mi te rog de unde si pana unde ai tras tu concluzia ca eu nu am liciente ?
    In primul rand, am rugamintea de a nu mai calca in picioare limba romana. In al doilea rand, nu am facut altceva decat sa comunic raspunsul pe care l-am primit si noi de la Microsoft Romania atunci cand am incercat sa ajutam pe cineva cu o astfel de sala - ni s-a spus foarte clar ca nu este posibil si legal acest lucru. In al treilea rand, de vorbe sunt satul. Pune te rog o imagine cu "licienta" pe care o ai pentru sala de Xbox 360 din AFI unde oferi servicii Live in Romania.
    Quote Originally Posted by luptzicnit3 View Post
    Am vb personal la Microsoft si EI mi-au spus sa folosesc conturile de UK )
    I rest my case. Sa inteleg ca tu ai o "licienta" care iti permite sa folosesti date personale in mod ilegal (sala cu siguranta nu este in UK). Anyway, astept sa vad si eu "licienta"... Pana atunci, orice argument e invalid.

    Intre timp, repet... nu am nimic impotriva salilor, ba din contra, le-am promovat de-a lungul timpului si am incercat sa ajutam cat am putut. Dar de fiecare data ne-am lovit de un zid oficial. Poate luptzicnit3 a gasit o solutie legala si ii poate ajuta si pe ceilalti sa se puna la punct. Insa din momentul in care a spus ca el foloseste in continuare conturile de UK... no comment.

  12. #32 SP
    Banned luptzicnit3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In primul rand, am rugamintea de a nu mai calca in picioare limba romana. In al doilea rand, nu am facut altceva decat sa comunic raspunsul pe care l-am primit si noi de la Microsoft Romania atunci cand am incercat sa ajutam pe cineva cu o astfel de sala - ni s-a spus foarte clar ca nu este posibil si legal acest lucru. In al treilea rand, de vorbe sunt satul. Pune te rog o imagine cu "licienta" pe care o ai pentru sala de Xbox 360 din AFI unde oferi servicii Live in Romania.

    I rest my case. Sa inteleg ca tu ai o "licienta" care iti permite sa folosesti date personale in mod ilegal (sala cu siguranta nu este in UK). Anyway, astept sa vad si eu "licienta"... Pana atunci, orice argument e invalid.
    Nu stiu cat atzi alergat VOI dar se pare ca fara folos
    2 la mana unde am jucat in picioare limba romana ? ( probabil mai scapa cate una doua trei chestii , ghinion ce sa ii fac )
    3 nu esti la tribunal sa " rest your case " daca ai nevoie de info legate de licientze potzi cere frumos cu bun simtz si fara sa faci pe grozavul , eu unu am ajutat pe tta lumea care m-a intrebat , vezi alte sali care sunt prin tzara , nu dau nume ca poate zici ca fac recalma ... dar daca chiar doresti o sa o fac ...
    4 daca vrei sa vezi licientzele ne putem vedea , poate cu ocazia asta o sa vezi si cam cat costa / AN doar sa tzii o asemenea afacere care a fost facuta doar de fun nu de incasat bani .

    P.S. ce ma deranjeaza in toate comenturile tale este faptul ca una doua , ILEGAL / FARA LICIENTZE , ETC ..... WTF eu te-am intrebat daca ai licientza pe PHPBB`u asta sau ce folosesi pt acest forum ? sau daca pozele din background le-ai folosit sub licientza ? sau la partea cu donat banii daca esti in legalitate ?
    Cat despre legalitatea mea cu toate ca este pe dos , ne putem vedea si itzi pun la dispozitie TTE actele incepand cu actul contitutiv si terminand cu ITM / protectia muncii , pozitia corecta de stat pe scaun la locul de munca .
    Curios cu ce te ocupi tu in viatza de zi cu zi daca ai impresia ca intr`un mall itzi potzi face de cap ca la parterul unui bloc sau oricare casa parasite din suburbii ...

    P.P.S. poate imi explixi si mie unde este limbajul neadecvat sau stil IRC , pt care am primit warning ?
    partea cu " TZ " se foloseste inca de cand era bunia fata mare si erau mashinile de scris unde nu existau diacritice asta ca sa nu se incurce cuvintele gen " Uite Alex mata in copac " vs " Uite Alex MATZA in copac "

    >_< o zi buna

    ---------- Post added 04-02-2014 at 18:28 ----------

    Inca o chestie ce nu o intzeleg .... nu esti singurul forumist care vine cu afirmatzii de genu , dar sa mor ... UNU nu atzi venit sa spunetzi :
    Uite am un forum / portal de jocuri / etc .... hai sa facem ceva PRODUCTIV impreuna pt comunitatea de gameri din ROMANIA , uite eu FORUMIST vin cu un campionat de X ( fifa , BF3 , MK4 ETC ) si tu PATRONU` #@$#^@#$ MELE vi cu premiile .
    Chiar mi-as dorii sa fac campionate cu premii substantiale etc , dar cand a fost sa contactez orice alt site imi raspund : " NU NE INTERESEAZA "
    Daia comunitatea de GAMERI din Romania este ceea ce este , ca asa e romanul .

  13. #33 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Te-as ruga sa te abtii de la a vorbi ca in mahala. La urmatoarea scapare vei face o pauza de la forum.

  14. #34 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by luptzicnit3 View Post
    unde am jucat in picioare limba romana ?

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    luptzicnit3: te-am inteles, ti-ai facut reclama suficient, n-ai venit cu nicio dovada, ai inceput sa scrii ca in mahala... Daca vroiai o colaborare, ne contactai si discutam - atata timp cat gamerii aveau de castigat (de aici pot spune ca si afirmatia cu "NU NE INTERESEAZA" nu ai primit-o cu siguranta de la noi). In schimb eu vad doar niste afirmatii fara dovezi si lovituri postate de tine... cand te-am intrebat de licentele pe care te lauzi ca le detii, ai inceput sa-mi raspunzi cu intrebari de gen daca suntem noi legali (pentru informatia ta, nu suntem pe phpBB ci vBulletin, care nici nu exista in varianta free). Nu te-am intrebat de licente pentru ca vreau eu sa te verific (fix de chestia asta nu aveam eu timp si chef sa ma ocup, de parca ar fi treaba mea), ci pentru ca sunt si altii care vor sa stie cum sa procedeze, si poate vor invata de la tine. Din pacate insa tu te eschivezi degeaba si chiar daca noi tot ce avem aici e cu licenta, totul se plateste cu acte - trebuie sa tii cont ca noi fata de tine nu avem statut comercial (nu vindem si nu cerem bani pe servicii gen Xbox Live inexistent in Romania)... insa cred ca discutia este despre salile de jocuri din Romania, si nu despre consolegames.ro. E tipic la noi, cand n-ai cum sa raspunzi, sa arunci cu mizerii in stanga si-n dreapta. Bafta cu ce faci tu pe-acolo, ca pe aici ti-ai dovedit puterea de patron.

  16. #36 SP
    Member Snake's Avatar
    Ia uite ca a aparut Sfantu' Patron! Fara suparare nea patroane, dar daca vorbesti si cu clientii asa cum scrii, ma bucur ca nu am ajuns prin AFI sau unde iti desfasori activitatea.

    Cand te intrebi de ce ti se reproseaza ca-ti bati joc de limba romana, vad in mod excesiv repetate cuvinte ca 'licientze', urmate de 'tta lumea', 'ploieti', 'un singur tarifa', s.a.m.d. - cuvinte care dau dovada ca nu te-ai chinuit prea mult.

    Cand spui ca nu vrea comunitatea de gameri din Romania sa te accepte, ma indoiesc sincer ca ai venit si ai propus celor de pe CG un parteneriat/reclama si ti-au spus 'NU NE INTERESEAZA'. Dar vorba ta, asa e romanul: 'multe vorbe urmate de batut cu pumnul in piept si in final fapte putine'.

  17. #37 SP
    Banned luptzicnit3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    luptzicnit3: te-am inteles, ti-ai facut reclama suficient, n-ai venit cu nicio dovada, ai inceput sa scrii ca in mahala... Daca vroiai o colaborare, ne contactai si discutam - atata timp cat gamerii aveau de castigat (de aici pot spune ca si afirmatia cu "NU NE INTERESEAZA" nu ai primit-o cu siguranta de la noi). In schimb eu vad doar niste afirmatii fara dovezi si lovituri postate de tine... cand te-am intrebat de licentele pe care te lauzi ca le detii, ai inceput sa-mi raspunzi cu intrebari de gen daca suntem noi legali (pentru informatia ta, nu suntem pe phpBB ci vBulletin, care nici nu exista in varianta free). Nu te-am intrebat de licente pentru ca vreau eu sa te verific (fix de chestia asta nu aveam eu timp si chef sa ma ocup, de parca ar fi treaba mea), ci pentru ca sunt si altii care vor sa stie cum sa procedeze, si poate vor invata de la tine. Din pacate insa tu te eschivezi degeaba si chiar daca noi tot ce avem aici e cu licenta, totul se plateste cu acte - trebuie sa tii cont ca noi fata de tine nu avem statut comercial (nu vindem si nu cerem bani pe servicii gen Xbox Live inexistent in Romania)... insa cred ca discutia este despre salile de jocuri din Romania, si nu despre consolegames.ro. E tipic la noi, cand n-ai cum sa raspunzi, sa arunci cu mizerii in stanga si-n dreapta. Bafta cu ce faci tu pe-acolo, ca pe aici ti-ai dovedit puterea de patron.
    - Ok e vina mea ca in 15 ani in romania nu am invatzat gramatica limbii romane ( ca vad multe posturi unde avetzi o mare problema cu asta )
    - Asa zisa mahala nu stiu unde e
    - Reclama crede-ma nu am nevoie
    - "cand te-am intrebat de licentele pe care te lauzi ca le detii, ai inceput sa-mi raspunzi cu intrebari de gen daca suntem noi legali"
    cred ca am fost explicit cand am spus ca itzi pot pune la dispozitie actele si ca pot ajuta pe cineva care ma roaga
    - " insa cred ca discutia este despre salile de jocuri din Romania " atunci de unde afirmatzii nefondata cum eu nu detin licenta ?

    APP de oferta de colaborare , unde " am primit si raspuns "

    http://www.consolegames.ro/forum/f9-...tml#post964550

  18. #38 SP
    Member miami's Avatar
    ai 15 ani?

  19. #39 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Turc, bozgor sau indian? Nu am inteles-o pe aia cu "in 15 ani n-am invatat gramatica". Eu am 17 ani din care 11 de scoala si nu realizez cum de un om "matur" fie el si de peste hotare, nu are in 15 ani de trait pe aici, un vocabular cat de cat dezvoltat. Sincer, m-a cam luat durerea de cot la faza cu "mata in copac". In loc de "matza" nu puteai folosi cuvantul pisica?

    Nici nu ma mir ca multe siteuri te-au respins. Cu o asemenea abordare si un vocabular mirific, nu ai nici cea mai mica urma de speranta. Daca pe un forum, n anonimi iti atrag atentia, tu continui cu a ta. Un eventual sponsor nu cred ca te invata sa vorbesti. Sa stii ca vocabularul (impreuna cu gramatica) este una dintre cele mai bune arme cand vrei sa faci ceva bine si cand vrei sa faci impresie.

    In schimb, in ochii mei ai capatat un dram de respect cand ai zis ca faci toata treaba asta pentru distractie. Comunitatea de gaming din Romania este la pamant. Adica, gameri adevarati pentru ca nu il poti numi gamer pe ala din varful muntelui care se joaca Counter Strike cu coduri si asculta manele ca sa faca fraguri mai usor. Cunosc destule siteuri care merg pe acest profil, dar in Romania pur si simplu nu merge. Noroc ca ne-am mai desteptat putin in ultima perioada si macar pe YouTube, pe langa cocalari si printese, mai vedem si cate unul care incearca sa faca un canal de gaming. Cateodata reusesti, dar nu cu moca asa cum cred toti copii de 10 ani cu AMD Duron si Nfs Underground 2.

  20. #40 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Cred ca e patronul magazinului aluia de console din Unirii, daca este, nu recomand.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Sala Gaming Sfaturi By RAWGXG in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 02-05-2017, 08:44
  2. Sala jocuri console By mihai gru in forum Console Club
    Replies: 73 Last Post: 17-02-2014, 04:29
  3. Sala Xbox Brasov? By Plasture in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 16-05-2013, 14:04
  4. Sfaturi Sala Jocuri By andrai886 in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 29-12-2012, 14:27
  5. Opinii sala console By Ares in forum Offtopic
    Replies: 19 Last Post: 21-08-2010, 15:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts