Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 195 of 788 FirstFirst ... 95 145 185 193 194 195 196 197 205 245 295 695 ... LastLast
Results 3,881 to 3,900 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #3881 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    Mi-am luat si eu un xbox, si treaba e in felu urmator pe consola scrie asa 12V - 12, 1A si pe caramida scrie 12V- 14,2A e jasper sau nu este ???

  2. #3882 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mosorwvlad View Post
    Mi-am luat si eu un xbox, si treaba e in felu urmator pe consola scrie asa 12V - 12, 1A si pe caramida scrie 12V- 14,2A e jasper sau nu este ???
    ...vezi că nu-i bine. Ai luat-o nouă? Așa trebuie să scrie pe cărămidă (vezi poza):

    Cum se conectează la consolă? Are două cleme pe lateral? Sau e simplă?

    Consola e jasper (verifică, vezi..corespunde?):
    Attached Images Attached Images jasper-1.jpg xbox360_model_guide.jpg

  3. #3883 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    pe mufa de la caramida este pe margine doua dalea cleme mici , si scrie cum am zis 12 14 2a pe caramida !

  4. #3884 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mosorwvlad View Post
    pe mufa de la caramida este pe margine doua dalea cleme mici , si scrie cum am zis 12 14 2a pe caramida !
    ...repet, l-ai luat nou?

  5. #3885 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    da

  6. #3886 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mosorwvlad View Post
    da
    ...am găsit răspuns:

    Steve Bertken: I just bought a Xbox360 Pro from best buy with a 11-14-08 date
    The console has the same Jasper markings as you showed, but the Power suppy has the 14,2a markings -- looks like a mismatch IS this a problem?

    Jake (admin): Steve you are OK. The Jasper xbox 360 can use a falcon power supply unit but the Falcon can�t use a jasper power supply.
    ...deci n-ai de ce să-ți faci probleme

    *sursa - Xbox 360 Jasper Motherboard Hunt Victorious! - 8bitjoystick.com

  7. #3887 SP
    Junior Member mosorwvlad's Avatar
    ok tocmai aflasem si eu ms frumos , mai aveam unpic si manca parinti coliva mea !

  8. #3888 SP
    Junior Member Lucker's Avatar
    Scuze reborn2603 , dar imi poti zice c-am unde sa ma duc in Debrecen ca sa ma uit dupa XBOX360 fiindca sunt acolo multe magazine si nu am mai fost de 5 ani acolo.
    Ms pt ajutor !

  9. #3889 SP
    Junior Member okei's Avatar
    Am un cablu HDMI to DVI si cand il bag in Monitor 1280x1024 zice input not suported dar pe televizoru de 15.5 Inci merge struna la 60hz Ce pot sa fac inafara sa iau cablu special?

    LE: Merge Remote Desktop cu WIndows media center?

  10. #3890 SP
    Member Bokolino's Avatar
    ca tot vorbeai de halo....

    HALO RING!!! ...POOW!!
    This Halo Ring is Bling

  11. #3891 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #3892 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Dintre cei ce au jucat PGR4 (Project Gotham Racing 4),controlul este tip arcade,ca si NFS,sau mai de simulator,ca si FORZA 2 ?

  13. #3893 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Dintre cei ce au jucat PGR4 (Project Gotham Racing 4),controlul este tip arcade,ca si NFS,sau mai de simulator,ca si FORZA 2 ?
    incearca sa fie o combinatie dar duce mai mult spre nfs asta nu inseamna ca poti "rupe" curbele ca la nfs ca imediat intri in drift, mie imi place mult mai mult ca forza intocmai pt ca nu e la fel de greu cotrolul.poti downloada demo-ul de pe xbl sau net .

  14. #3894 SP
    Member snk2's Avatar
    Ok, am o intrebare si eu (de fapt mai multe):
    Acu' o luna am facut greseala de a cumpara un abonament de Live cu o carte de credit (era oferta cu 1 lira/1 luna).Toate bune si frumoase pana cand m-am trezit cu un mail de la m$ ca abonamentul se va reinnoi automat, bineinteles la pretul standard, ca oferta aia era limitata.
    Problema e ca, cardul folosit nu este al meu, e al unui prieten din Anglia (ca deh, nu se putea folosi un cc din RO pt abonament, cel putin eu nu am reusit).Intrebarea mea este: cum pot scapa de chestia asta cu reinnoirea automata FARA SA FIU NEVOIT SA SUN LA CUSTOMER SERVICE?Am observat ca nu pot sa dau remove la cc pe xbox.com, nici la billing.m$.Daca de exemplu modific datele de pe card, schimb data de expirare sau adresa, mai pot baietii sa ia bani de pe card?Din cate am citit si eu prin alte locuri, sunt care au facut chestia asta si s-au trezit cu contul blocat...acum ce inseamna exact asta?Imi blocheaza gamertagul, salvarile, jocurile de XBLA, sau doar accesul pe Live, sau toate astea la un loc?De asemenea, ar putea avea probleme prietenul din Anglia daca fac eu chestia asta cu schimbatul datelor?
    Cam multe intrebari, stiu, dar asta e...as aprecia orice ajutor.

  15. #3895 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...cumperi un cod gold de o lună, �l activezi și automat card-ul de credit este eliminat. După expirarea codului, GT-ul tău trece automat pe silver și automat ai drepturi de silly silver.

    Din cate am citit si eu prin alte locuri, sunt care au facut chestia asta si s-au trezit cu contul blocat...acum ce inseamna exact asta?Imi blocheaza gamertagul, salvarile, jocurile de XBLA, sau doar accesul pe Live, sau toate astea la un loc?
    Doar accesul LIVE - iar dacă vrei accesul �napoi, trebuie să plătești 6,99€/� (been there, done that).

    ---------- Post added at 02:08 PM ---------- Previous post was at 10:29 AM ----------

    ...vezi posturile astea:

    http://www.consolegames.ro/forum/77144-post2088.html

    http://www.consolegames.ro/forum/77189-post2089.html

    http://www.consolegames.ro/forum/77207-post2090.html

    http://www.consolegames.ro/forum/77343-post2097.html

    Bine că s-a rezolvat

  16. #3896 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...cumperi un cod gold de o lună, �l activezi și automat card-ul de credit este eliminat. După expirarea codului, GT-ul tău trece automat pe silver și automat ai drepturi de silly silver.
    Ok, dar voi putea da remove la cc dupa ce activez codul, sau dupa ce expira ?

  17. #3897 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Quote Originally Posted by Lucker View Post
    Scuze reborn2603 , dar imi poti zice c-am unde sa ma duc in Debrecen ca sa ma uit dupa XBOX360 fiindca sunt acolo multe magazine si nu am mai fost de 5 ani acolo.
    Ms pt ajutor !
    Plaza mall si Forum, sunt in centrul debrecenului si sunt unul langa altul.
    Forumul este de vreo 3 ori cat Plaza, nu ai cum sa il scapi(s-a deschis anul acesta).
    In fiecare mall este cate un magazin dedicat jocurilor(nui stiu numele dar o sa il observi foarte usor) acolo au console.

  18. #3898 SP
    Junior Member okei's Avatar
    Am un cablu HDMI to DVI si cand il bag in Monitor 1280x1024 zice input not suported dar pe televizoru de 15.5 Inci merge struna la 60hz Ce pot sa fac inafara sa iau cablu special?

    LE: Merge Remote Desktop cu WIndows media center?

  19. #3899 SP
    Junior Member Lucker's Avatar
    Mai inca o ultima intrebare , daca imi cumpar un XBOX360 dintr-un magazin si il modez soft altundeva atuncea il pierd garantia ??
    Ms mult pt ajutor !

  20. #3900 SP
    Junior Member okei's Avatar
    Nu si nu mai pune intrebari legate de warez ^_^

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts