Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 175 of 364 FirstFirst ... 75 125 165 173 174 175 176 177 185 225 275 ... LastLast
Results 3,481 to 3,500 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3481 SP
    Junior Member teutzu's Avatar
    LT+ has arrived ,Donely asteptam sa ne zici cand sa-ti trimitem consolele !

  2. #3482 SP
    Member toto's Avatar
    Se pare ca cei care au testat jocuri cu noua protectie pe noul dashboard au sanse mari ca odata intrati online sa fie banati .

  3. #3483 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    DE ASTAZI DISPONIBILA MODARE SI UPDATE PENTRU X-BOX 360 CU NOUL FW IXTREME LT+

    Pentru consolele nemodate, modarea cu noul LT+ costa - 100 ron
    Update pentru cele deja modate - 40 ron

    Official release of C4E's iXtreme LT+
    - Supports Benq and Liteon Drives (74850, 83850V1, 83850V2, 93450)
    - Optimized PFI code to accommodate AP25 SS data
    - Defeats current AP25 protection
    - Protects console from logging AP25 violation
    - Full disc stealth used by default
    - Waveless booting, disc images are assumed to be correct!
    - Split-Vid used as default

    If booting an AP25 title without AP25 SS game will not boot but will still be protected from logging AP25 violation on current dash 2.0.12611.0
    If LT+ encounters an unknown AP25 challenge, game will not boot but console will still be protected from logging AP25 violation on current dash 2.0.12611.0

    AP25 SS are region specific for region locked games (Current Example NFS: Hot Pursuit is both PAL and NTSC - 2 different AP25 Patches)

    If you boot the AP25 titles without LT+ you will probably be flagged for a ban.

    You cannot spoof a different model drive as that can now be detected. With this release of LT+ you HAVE to have an original Benq or Liteon.

    LT+ for slim 9504 is next followed by LT+ for slim 0225

    Thanks C4eva
    Thanks go to Team Jungle for their hard work and efforts in the development process.
    Thanks go to Team Xecuter for their generous support and input to this project.

  4. #3484 SP
    Junior Member deimien's Avatar
    you tha' man

  5. #3485 SP
    Junior Member Mausika's Avatar
    Sa inteleg ca de azi dupa 18 PM se poate face un update LT + ??

    Multumesc anticipat

  6. #3486 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Mausika View Post
    Sa inteleg ca de azi dupa 18 PM se poate face un update LT + ??

    Multumesc anticipat
    Suna-ma si stabilim in functie de programul meu cand putem sa il facem.

    ---------- Post added 24-11-2010 at 08:29 AM ----------

    DE ASTAZI DISPONIBILA MODARE SI UPDATE PENTRU X-BOX 360 CU NOUL FW IXTREME LT+

    Pentru consolele nemodate, modarea cu noul LT+ costa - 100 ron
    Pentru cei care au deja consola modata cu un FW mai vechi si consola a fost modata la mine, update cu noul FW LiteOn iXtreme LT+ costa = 40 ron !! Daca nu a fost modata la mine si nu ai bin-ul original la el si ai Fw LT, atunci update-ul costa 80 ron si trebuie intervenit si hardware asupra dvd-rom ca sa putem citi key-ul

    Official release of C4E's iXtreme LT+
    - Supports Benq and Liteon Drives (74850, 83850V1, 83850V2, 93450)
    - Optimized PFI code to accommodate AP25 SS data
    - Defeats current AP25 protection
    - Protects console from logging AP25 violation
    - Full disc stealth used by default
    - Waveless booting, disc images are assumed to be correct!
    - Split-Vid used as default

    If booting an AP25 title without AP25 SS game will not boot but will still be protected from logging AP25 violation on current dash 2.0.12611.0
    If LT+ encounters an unknown AP25 challenge, game will not boot but console will still be protected from logging AP25 violation on current dash 2.0.12611.0

    AP25 SS are region specific for region locked games (Current Example NFS: Hot Pursuit is both PAL and NTSC - 2 different AP25 Patches)

    If you boot the AP25 titles without LT+ you will probably be flagged for a ban.

    You cannot spoof a different model drive as that can now be detected. With this release of LT+ you HAVE to have an original Benq or Liteon.

    LT+ for slim 9504 is next followed by LT+ for slim 0225

    Thanks C4eva
    Thanks go to Team Jungle for their hard work and efforts in the development process.
    Thanks go to Team Xecuter for their generous support and input to this project.

  7. #3487 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    gata se poate si pe 3.50 ????
    daca da il si vreau acest ps3jailbreak

  8. #3488 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by emptysilence View Post
    gata se poate si pe 3.50 ????
    daca da il si vreau acest ps3jailbreak
    Asteptam sa fie implementat pentru toate versiunile de jailbreak

  9. #3489 SP
    Junior Member alex_tzyku90's Avatar
    donely am si eu o intrebare...prin ce zona locuiesti....si cam cand as putea sa vin pt ca vreau sa-mi faci si mie update cu ultimul LT+ la un xbox360...multumesc anticipat

  10. #3490 SP
    Junior Member alexdante's Avatar
    cu acest lt+ se poate moda si xbox 360 slim ? consola o voi achizitiona la inceputul lui decembrie...
    ms

  11. #3491 SP
    Junior Member alpha2003rol's Avatar
    Buna. Subscriu si eu la intrebarea lui alexdante: Cu acest lt+ se poate moda si XBOX 360 SLIM, orice versiune? Cu sau fara schimbare de unitate DVD-ROM? Multumesc...

  12. #3492 SP
    Member Dasani's Avatar
    La 360 cu dvdrom samsung cu firmware 1.61 le poti face noul update?

  13. #3493 SP
    Junior Member sayajin's Avatar
    Salut Donely! Am modat mai demult xbox-ul la tine si vroiam sa te rog sa imi trimiti si mie adresa ta ca nu o mai stiu. Multumesc!

  14. #3494 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by alex_tzyku90 View Post
    donely am si eu o intrebare...prin ce zona locuiesti....si cam cand as putea sa vin pt ca vreau sa-mi faci si mie update cu ultimul LT+ la un xbox360...multumesc anticipat
    La cine a fost consola modata?
    Pentru cei care au deja consola modata cu un FW mai vechi si consola a fost modata la mine, update cu noul FW LiteOn iXtreme LT+ costa = 40 ron !! Daca nu a fost modata la mine si nu ai binul original la el si ai Fw LT, atunci update-ul costa 80 ron si trebuie intervenit si hardware asupra dvd-rom ca sa putem citi key-ul

    ---------- Post added 24-11-2010 at 02:38 PM ----------

    Quote Originally Posted by alexdante View Post
    cu acest lt+ se poate moda si xbox 360 slim ? consola o voi achizitiona la inceputul lui decembrie...
    ms
    NU. Scrie clar in info. Pentru slim mai dureaza un pic.

    ---------- Post added 24-11-2010 at 02:39 PM ----------

    Quote Originally Posted by Dasani View Post
    La 360 cu dvdrom samsung cu firmware 1.61 le poti face noul update?
    NU

    ---------- Post added 24-11-2010 at 02:39 PM ----------

    Quote Originally Posted by sayajin View Post
    Salut Donely! Am modat mai demult xbox-ul la tine si vroiam sa te rog sa imi trimiti si mie adresa ta ca nu o mai stiu. Multumesc!
    Ai PM

  15. #3495 SP
    Junior Member alex_tzyku90's Avatar
    Quote Originally Posted by alex_tzyku90 View Post
    donely am si eu o intrebare...prin ce zona locuiesti....si cam cand as putea sa vin pt ca vreau sa-mi faci si mie update cu ultimul LT+ la un xbox360...multumesc anticipat

    a fost cumparat din unirii xbox-ul probabil ca-l stii pe domnul acela cu ochelari...xboxul e facut in 27-7-2009 si e modat direct de la el...acum tu spui mai departe...

  16. #3496 SP
    Banned dragosito's Avatar
    LT+ pentru hitachi va aparea vreodata ? (v79)

  17. #3497 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by alex_tzyku90 View Post
    a fost cumparat din unirii xbox-ul probabil ca-l stii pe domnul acela cu ochelari...xboxul e facut in 27-7-2009 si e modat direct de la el...acum tu spui mai departe...
    Pentru cei care au deja consola modata cu un FW mai vechi si consola a fost modata la mine, update cu noul FW LiteOn iXtreme LT+ costa = 40 ron !! Daca nu a fost modata la mine ci la altcineva si nu ai bin-ul original la el si ai Fw LT, atunci update-ul costa 80 ron si trebuie intervenit si hardware asupra dvd-rom ca sa putem citi key-ul


    ---------- Post added 24-11-2010 at 04:05 PM ----------

    Quote Originally Posted by dragosito View Post
    LT+ pentru hitachi va aparea vreodata ? (v79)
    NU cred.

  18. #3498 SP
    Junior Member alex_tzyku90's Avatar
    deci mai exact pe mine ma costa 80 de roni ... corect?

  19. #3499 SP
    Junior Member Robert's Avatar
    salut, sunt baiatul din buzau. Sticul a ajuns la mine, dar nu reusesc sa fac update la firmware 3.41. Am incercat cu 2 stickuri diferite si afiseaza ca nu gaseste nimic pe stickurile respective. Am copiat updateul de pe linku pe care il ai tu pus, i-am dat extract si am bagat fisierul pe stick. Spunemi daca am gresit cu ceva.

  20. #3500 SP
    Junior Member consolemaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by Robert View Post
    salut, sunt baiatul din buzau. Sticul a ajuns la mine, dar nu reusesc sa fac update la firmware 3.41. Am incercat cu 2 stickuri diferite si afiseaza ca nu gaseste nimic pe stickurile respective. Am copiat updateul de pe linku pe care il ai tu pus, i-am dat extract si am bagat fisierul pe stick. Spunemi daca am gresit cu ceva.
    Fa ul folder PS3 in folderul PS3 mai faci un folder UPDATEsi in Folderul UPDATE sa fiw fisierul de update ps 3.41.Deci PS3/UPDATE/aici intra fisierul de update,apoi il vede si ps 3 ul cand ii dai update de pe usb stick

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts