Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 55 of 155 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #1081 SP
    Junior Member ticaaa's Avatar
    Am citit o stire in care zicea un analist care a prezis ps4 slim si pro acuma prezice si ps5 in 2018
    Daca luam ps pro ca un mid gen upgrade si facem un calcul cam asa iese
    Voi ce credeti
    Acuma lumea e ingrijorata ca developerii nu vor avea timp sa se obisnuiasca cu hardwareul nou
    Si Inca o chestie nu inteleg dc nu e multumita lumea de pro
    Au zis niste jurnalisti francezi ca au vazut game play la final fantasy pe pro si cica diferenta e I mensa
    Deja sunt cativa care zic ca consolele mai ales psul o sa dispara curand si ca sony o sa piarda o gramada de bani cu proul

  2. #1082 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa dispară pe naiba, mai cântau unii prohodul consolelor si uite ca PS4 e cea mai vândută generație după 3 ani de la lansare. Fac un pariu, cel puțin 7 milioane de console PS4 Pro vândute în primul an.

  3. #1083 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Chiar crezi asta? Dintre cei care au deja PS4, putini vor lua din prima zi. Multi asteapta o oferta de Craciun, poate vreun bundle, nu sunt grabiti, doar au deja consola. Iar aici vorbim de cei care chiar vor upgrade-ul, care sunt convins ca nu sunt un procentaj atat de mare. Poll-ul nostru e un exemplu care intareste asta.

    As fi foarte surprins sa vad mai mult de 5mil vandute in primul an cu poate 10mil in total.

    Pe unii si i-au luat in cap, altii sunt multumiti cu ce au, altii nu vor ca au impresia ca le trebuie si TV 4K pe care nu il au, altii asteapta sa isi ia TV 4K inaintea consolei si tot asa. Este prea multa confuzie in jurul consolei incat multi nu vor sari imediat sa o cumpere. Si pana intelege cumparatorul cum sta treaba, apare PS5.

  4. #1084 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Eu preconizez undeva pe la lansarea lui Horizon si Mass Effect Andromeda schimbarea la PRO adica undeva prin 2017, nu am TV 4K desi consider ca pentru a avea experienta completa este necesar si acesta asa ca le voi lua pe rand, intai consola apoi televizorul.
    Consider, asa cum spune si tudy ca daca am deja consola nu este cazul de early adoption sau day one buy, mai ales ca am deja PS4 si sunt tentat sa imi cumpar jocuri noi mai repede decat hardware nou.

  5. #1085 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    In cazul meu situație e in felul următor: vând ps4 actual care e din prima generație (a împlinit 2 ani in Septembrie 2016 - Destiny bundle glacier white) cu cca 200 euro (vedem dacă iau atât pe ea), mai pun încă 200 și iau Ps4 Pro. Nu mi se pare un cost foarte mare la 2-3 ani distanță. Repet: din punctul meu de vedere. Dau pe telefoane in 2-3 ani mult mai mult.
    Am un TV 4K de 48" cu HDR (JS8500) însă cel din gaming zone e full HD de 55". As lua PS4 Pro indiferent dacă am sau nu am 4K.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1086 SP
    Banned Templier's Avatar
    pe mine nu ma atrage PS4 Pro. sunt multumit de PS4 prima generatie si nu am avut probleme pana acum. inteleg ca unii au ochii foarte fini si chiar remarca diferentele de frame, pentru mine conteaza story si MP.
    daca vorbim la nivelul tarii noastre cred ca o sa se ieftineasca SH-urile iar variantele noi de PS4 or sa fie luate gen impulse buy.
    dupa ce m-am informat in legatura cu PS4 Pro mi-a venit in minte consola sega cu toate add on-urile sale, norocul nostru ca a avansat tehnologia din anii '90 pana acum ca ajungeam sa stam cu ditamai "turnul" langa televizor
    Attached Images Attached Images gvamnng.jpg

  7. #1087 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ce plastic de calitate acolo!

  8. #1088 SP
    Junior Member ticaaa's Avatar
    Televisor 4k o sa se merite pt ps5 pt ca asta sigur o sa duca 4k ca lumea
    Cica proul a fost mai mult ca sa ii determine pe microsoft sa scoata Scorpio in 2017 iar in 2018 le da peste nas cu ps5

  9. #1089 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pana iese ps5, PRO-ul o sa aiba multi km..

  10. #1090 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Pe mine ma enerveaza lucrul asta. Avand in vedere ca ma joc foarte rar, am pastrat PS4-le pentru exclusivitatile pe care le are si cele care apar. Imi place PS4-le meu, e prima consola pe care mi-am permis sa o cumpar din magazin si editie limitata(un vis pentru mine). Nu am de gand sa o vand, arata frumos acolo pe mobila (da, e rosie si sexy). O sa imi cumpar si Pro-ul atunci cand o sa am bani, momentan sunt sarac.

  11. #1091 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Chiar crezi asta? Dintre cei care au deja PS4, putini vor lua din prima zi. Multi asteapta o oferta de Craciun, poate vreun bundle, nu sunt grabiti, doar au deja consola. Iar aici vorbim de cei care chiar vor upgrade-ul, care sunt convins ca nu sunt un procentaj atat de mare. Poll-ul nostru e un exemplu care intareste asta.

    As fi foarte surprins sa vad mai mult de 5mil vandute in primul an cu poate 10mil in total.

    Pe unii si i-au luat in cap, altii sunt multumiti cu ce au, altii nu vor ca au impresia ca le trebuie si TV 4K pe care nu il au, altii asteapta sa isi ia TV 4K inaintea consolei si tot asa. Este prea multa confuzie in jurul consolei incat multi nu vor sari imediat sa o cumpere. Si pana intelege cumparatorul cum sta treaba, apare PS5.
    Chiar cred asta, altfel nu aș fi spus-o. Cifrele de pe forum nu sunt un exemplu bun, știm cu toții de ce. Poate intrebi pe ce ma bazez? Pai eu cred ca prin Europa, acolo unde există magazine Gamestop, o sa apară opțiunea buy back, trade in. A fost si la generația trecută, sunt sigur că o să fie și acum. Nu stiu cat de convenabil ar fi pentru tine, dar eu mi-aș duce consola veche de trei ani pentru un voucher de 200€. Cam așa a fost si inca mai este si cu PS3, stiu ca a schimbat un amic un PS3, doua jocuri de PS3 si a mai pus 200€ pentru un PS4.

  12. #1092 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    momentan sunt sarac.
    Toti suntem, Dani, toti suntem.

  13. #1093 SP
    Banned Templier's Avatar
    Picking up a new PlayStation 4 Slim or Xbox One S doesn't have to cost a full $300.

    GameStop has announced a new, limited-time trade-in offer where you can get either system for $175. The retailer will pay you $125 for your PS4 or Xbox One when you apply the credit towards the purchase of a new console, meaning you can get either new system for $175 before tax.

    This offer doesn't last forever, as it runs now through September 20. As always, it's a good idea to contact your local GameStop to learn more about the specifics of trade-in offers and how to get the full credit.

    The Xbox One S launched at the start of August, while the PS4 Slim debuted today, September 15. Both systems are smaller than the launch models. You can see a comparison in this gallery.

    Gamespot

  14. #1094 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Oricat am visa noi la trade cum e in alte tari, nu se va intampla niciodata. Pacat. Imi convenea sa fi dat asta pe un slim cu garantie.

  15. #1095 SP
    Banned Templier's Avatar
    nu suntem suficient de saraci

  16. #1096 SP
    Junior Member alexulq's Avatar
    Cred ca odata cu lansarea PRO-ul tabara PS va mai castiga un dezertor de la Xbox One. Am trecut in seara asta pe la un magazin de electronice (stau in Germania) pentru ca-mi expira Gold-ul. La zona de gaming e trist de tot pentru Xbox. Pe un singur rand ingramadite niste jocuri, cateva controllere si accesorii si surpriza, nici o cartela de Gold sau preplatita. In capatul randului cateva cutii de XBOX care pareau mai mult sa incurce lumea decat sa intereseze pe careva. La PS in schimb un rand intreg numai cu jocuri, apoi altul ca accesorii, controlere cartele, 2 console legate la TV sa te joci. Un cos mare cu discuri la preturi mici 10-20 de euro, toate doar PS4. Atat la magazinul asta cat si la altul din oras spatiul ocupat de PS era o idee mai mare decat cel de XO dar de data asta era un raport de 3 la 1. Ma duc maine si dincolo sa vad care-i popularitatea XO. Dar deja ma simteam ca si cum cautam o chestie rara sau antica prin magazin. Stiu ca as putea cumpara Gold-ul si prin alte metode si chiar mai ieftin iar jocurile mi le cumpar in general fie digital sau de pe Amazon.

    Cand am cumparat-o eram constient ca are un hardware inferior PS-lui. Dar am zis ca ca PS-ul e bun numai la jocuri pe cand xbox va fi in centrul sistemului meu media. Am acceptat sa dau 100 de euro in plus ca avea Kinect inclus si chiar si acum cred ca e o tehnologie grozava. Dar dupa 6 luni l-au scos din pachet ca sa scada la pret si nimeni n-am mai cumparat kinect. Intre timp au scos port-ul de tot, suportul pentru devi e din ce in ce mai slab deci totul e mort si ingropat. E fain sa-ti impresionezi prietenii cu Xbox On, Play music si mai stiu e ce. Dar daca vreau sa vorbesc in comenzi de 3 cuvinte mai bine imi iau un caine.

    N-am pus un film la consola, majoritatea app-urilor sunt blocate pe alte regiuni deci intr-un final am luat o consola buna tot numai la jocuri dar mai scumpa si mai slaba tehnic. Probabil pentru unii a fost o investitie buna dpdv al jocurilor exclusive, al multiplayerului cu altii pe windows 10, ba la unele jocuri daca le cumperi pe consola parca le primesti gratis si pe Windows. Dar pentru mine astea nu au contat foarte mult. Asa ca daca inainte eram dispus sa astept pana la Scorpio nu cred ca o voi mai face. Nu mai am atat de multa incredere in promisiunile lor si la cum e expunerea lor pe piata acum cred ca intr-un an de zile imi va fi mai usor sa cumpar o etnobotanica decat un disc pentru xbox (magazinul asta se afla intr-o zona renumita pentru dealeri de tot felul).

    Am intrat pe site-ul gamestop.de. Vad ca ofera si ei in magazine posibilitatea de a schimba jocuri/console contra vouchere. Consola-i ca noua(dupa ce sterg praful de pe ea), am pastrat cutia, cu tot cu Kinect as spera la macar 200 de euro. Nu mai astept nici un bundle de sarbatori, la ce noroc am eu probabil vor baga ceva care nu-mi place. Mai bine ma joc pana atunci

  17. #1097 SP
    Junior Member lamur's Avatar
    S-ar putea sa fie mult zgomot pentru nimic cu PRO-ul asta. Developerii, cel putin in faza asta, nu par interesati sa investeasca resurse foarte multe in versiunea de PRO.

    PRO-ul este o consola pentru VR si pentru a impulsiona vanzarea de televizoare 4K. Desi si in acest caz, nu randeaza 4K nativ, ci foloseste o tehnica de upscaling de la rezolutii sub-4K la 4K. Ca atare, imaginea arata mai "blur" si mai lipsita de "definitie si claritate" decat o imagine randata in 4K nativ.

    Speaking about the two inFamous PS4 games, Leadbetter stated that they are using “the checkerboard upscaling 4K technique.”
    De asemenea, e posibil ca visele referitoare la 60fps respectiv detalii mai ridicate de calitate, sa ramana la stadiul de vise:

    He went on to state that getting an engine designed for 30fps to run at 60fps would “require a huge amount of development resource,” but that the PS4 Pro’s improved GPU can be used to “scale up to a much higher resolution.”
    Developerii preferand sa investeasca cat mai putin pentru Pro Bro, totul avand in vedere faptul ca trebuie "protejata" si comunitatea deja existenta de peste 40 de milioane de clienti (in crestere odata cu lansarea PS4 SLIM)

    After all, the PS4 Pro version is only reaching one segment of the gaming audience, so it wouldn’t make a ton of sense to put too much manpower behind something only a few will see.
    One Person Is Implementing Days Gone PS4 Pro Support

    Impresia mea este ca acest PRO BRO, in afara de un upscaling discutabil la 4K si de motor de marketing pentru televizoarele 4K ale lui SONY, este un fel de "doi degeaba", cu foarte multa galagie facuta in jurul lui dar in realitate cu echipe de 1-2 oameni care lucreaza la "versiunea imbunatatita a jocului pentru PRO BRO"... La pomul laudat...

    La 4K nu e cine stie ce, la 60fps si la setari mai mari de calitate nu e buna pentru ca nimeni nu pare sa fie dispus sa faca o versiune de PRO vizibil imbunatatita grafic sau la un framerate dublu... atunci... de fapt... la ce e buna PRO asta?




  18. #1098 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Producătorii sau obligați să aibă suport pentru pro de acum înainte. Toate jocurile vor avea într-o formă sau alta suport. Probabil că începând cu luna noiembrie.

  19. #1099 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Producătorii sau obligați să aibă suport pentru pro de acum înainte. Toate jocurile vor avea într-o formă sau alta suport. Probabil că începând cu luna noiembrie.
    Din cate am inteles nu sunt obligați ca jocul sa ruleze la un anume standard. Jocul poate rula la fel pe PRO ca si pe PS4 daca asa dorește developerul.

  20. #1100 SP
    Junior Member ticaaa's Avatar
    O sa se vada diferenta in noiembrie la final fantasy

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 155 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts