Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 47 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 ... LastLast
Results 801 to 820 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #801 SP
    Junior Member Ionut28's Avatar
    Am o problema cu ps4 daca ma poate ajuta careva.nu pot sa dau press(x) in fifa 2016 adica sa dau sa inceapa jocu

  2. #802 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Salutare,
    Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie, dar am si eu o intrebare (cred ca s-a mai postat de 1000 de ori in trecut, dar nu mai stiu in ce thread): Am doua conturi, unul de UK (main si setat ca primary) si unu de RO pe care am cumparat AC Black Flag, dar vreau sa-l joc pe contul de UK ca sa-mi apara trofeele acolo, dar numai ca atunci cand sunt logat pe contul de UK imi apare un lacatel pe imaginea jocului. Cum pot sa fac sa joc pe contul de UK? (stiu ca era o chichita sa-l setez pe ala de RO ca primary, dar dupa ce termin jocul as vrea sa revin la cel de UK ca primary fara sa fie vreo problema).

    Multumesc!

  3. #803 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Poti avea doua conturi in care consola sa fie primary simultan

  4. #804 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Mai multe detalii despre primary...:
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu contul este Primary. Nu mai faceti confuzie. Consola este setata primary pentru un cont.
    Un cont poate avea o singura consola principala (setata Primary) si altele secundare.
    O consola poate fi setata Primary pentru mai multe conturi.

    http://www.consolegames.ro/forum/f11...4/#post1084424
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1157231
    https://support.us.playstation.com/a...te-Primary-PS4
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1360842

  5. #805 SP
    Junior Member shualty's Avatar
    Bună ziua, am o mică întrebare pe care nu prea am găsit-o printre reply-uri și ar fi : dacă am contu pe UK iar cardul este Visa de România și a mers să pun cardu la payment și am mai și luat ceva după store, ce consecințe ar putea fi?

  6. #806 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nicio consecinta. Poti sta linistit. Eu am luat destule de pe PSN UK fara probleme.

  7. #807 SP
    Junior Member tavi1648's Avatar
    Salutari. Mi-a luat ceva timp sa citesc tot acest thread... Am aflat multe informatii utile. Am cautat si in alte surse de pe net, romanesti si straine sa aflu care este alegerea potrivita cand vreau o consola noua. Ori xbox one S, ori ps4 slim. Inca nu m-am hotarat, motiv pentru care va cer sfatul.
    Am cateva puncte cheie care cred ca fac diferenta: viteza cu care ruleaza jocurile pe fiecare consola, accesul la DLC-uri sau orice content, pretul consolelor si controller-ul.

    Eu am avut un 360 si m-am indragostit de acea maneta. In special pozitionarea joystick-urilor in mod asimetric. Am jucat si pe ps4 si nu pot sa zic ca e de nejucat cu acea maneta, dar e mult mai confortabil pt mine pe maneta de xbox.
    Pretul este in favoarea lui xbox S, mai ales daca e sa iau si kinekt vs move de la ps4 (cu toate cele necesare) pt jocuri de familie.
    Conectivitatea la internet este tot cu un plus pt xbox, din ce am citit pe aici.
    PS4 are insa un mare plus faptul ca are PSN pe Romania, xbox nu. Dar am citit tot pe acest forum ca multi au si cont de US, ceea ce face ca acel "plus" ca exista PSN la noi, sa nu mai fie atat de important.
    Am vazut ca modelul S de la XB are doar imbunatatiri pentru blu-ray, ma rog, nimic semnificativ fata de ps4 in ce priveste performanta jocului, adica sa mearga mai bine, sa aiba lag ma putin sau deloc.
    In fine, nu reau sa iau o consola doar pentru ca maneta imi place mai mult si sa scap din vedere chestiuni mai importante, cum ar fi accesul la jocuri din ofertele de ps+ sau xbox live.
    Practic pe net gasesc comparatie intre cele doua doar cu privire la performante si preturi. Este perspectiva strainilor, care nu stiu de problemele noastre cu accesul la network (in general). De aceea intreb aici, pentru ca vad ca este important cat de multumitor este accesul consolelor ps4 sau xbox la ce ofera PS+ sau XB Live pentru romani.
    Multi spun ca ps4 este peste xbox one S. Nu contrazic asta. Dar la fel, sunt nemultumiti de viteza de download. Sunt curios cat conteaza fiecare in imaginea de ansamblu... De aceea va intreb pe toti, atat cei cu ps4 cat si cei cu xbox one.
    Va multumesc anticipat.

  8. #808 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Da' la jocuri te gandisi otira?

  9. #809 SP
    Junior Member tavi1648's Avatar
    Jocurile pe care intentionez sa le joc in mod deosebit sunt cele disponibile pt ambele. Nu sunt mare fan al vreunui titlu exclusiv. Dar ca sa raspund, fifa 17, gta 5, ufc 2, black ops, nfs, AC (mare fan)

    Chiar acum citeam pe thread-ul ghidului pt xb one si vad ca multi au probleme cu faptul ca nu exista posibilitatea de a avea cont pe Ro. Folosirea de VPN sau tunnel bar, hola, expatshiel, etc. Adica daca nu sunt absolut convins de diferente de grafica sau de putere, macar sa vad ca merita pentru ce se va intampla mai tarziu cu accesul la jocuri.

  10. #810 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Prietenii tăi au console? Daca au, mergi pe aceeași platformă pe care o au și ei. Eu nu pot sa iti dau un sfat pentru că sunt subiectiv, eu am ales PlayStation pentru jocurile exclusive, sunt mai multe jocuri care-mi plac pe platforma celor de la Sony.

  11. #811 SP
    Junior Member tavi1648's Avatar
    Nu au. Ma rog, unul are, dar nu se pune pt ca e modat. Incerc sa gasesc motive sa iau xb one, dar vad ca fiecare aspect ma duce la ps4, exceptand maneta...

  12. #812 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Intreband pe aria PS4, majoritatea iti va recomanda sa mergi pe mana unui PS4 Slim. Cum ziceai si tu, daca doar controller-ul ar fi dilema, poti sa treci usor de aceasta problema, te inveti repede si cu un alt tip de controller.

    - Da, PS are store oficial, Xbox, nu.
    - Pe Xbox Live primesti jocuri mai bune, de obicei (pe langa cele backwards compatible), pe cand la PS Plus sunt jocuri bune cand si cand, mai multe indie-uri care nu rup gura targului mereu.
    - Xbox are bluray player, PS nu, dar nu stiu cat de important este asta pentru tine, mai ales ca la noi in magazine oferta este cam slabuta.
    - Viteza de download de pe Store este ceva problematic pentru Sony (au mai remediat din problema, dar tot are momente cand merge greu sau trebuie sa dai pause/resume ca sa isi revina), in timp ce pe Xbox merge mai bine, din ce am observat.
    - Pretul difera, dar daca nu este un buget fix fara posibilitate de schimbare, merita efortul sa mai puni niste banuti la buget.

    Jocurile mentionate de tine merg bine pe ambele platforme, tocmai pentru ca sunt multi-platform, nu sunt exclusivitati. Doar mici plusuri pe ici, pe colo, cum ar fi comunitatea FIFA care este ceva mai mare pe Xbox (plus Legends in modul online Ultimate Team, daca stii despre ce vorbesc), in GTA, vizual vorbind, se vede ceva mai bine pe PS (randeaza mai multe detalii).


    Plusuri si minusuri sunt la fiecare, conteaza doar ce este mai comod pentru tine, fie ca e vorba de pret, jocuri sau alti factori. Bafta si sa te bucuri de consola, indiferent de alegere.

  13. #813 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Eu am trecut de la xbox one la ps4 si desi ador controllerul de xbox m-am adaptat repede.
    Pe partea de servicii online xbox-ul este mult mai avantajos, pe langa xbox live care este mai stabil decat psn ai si EA access. Singurul lucru cu care este mai avantajos ps4 pe partea de online gaming, este faptul ca vei gasi mult mai multi romani.

  14. #814 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    - Xbox are bluray player, PS nu
    Xbox One S are unitate optică pentru filme UHD. Ambele console au bluray player.

    Prețurile sunt mai mici la vechiul XOne, dacă vrea sa își cumpere modelul nou prețul e la fel de mare. Deci nu trebuie sa mai puna nimic daca alege PS4.

    Partea cu online-ul mai stabil a fost pe generația trecută, ambele platforme au probleme acum din când în când.

    @tavi daca bugetul tau este 1800 de lei alegerea devine mult mai simplă, PS4 Pro care se lansează peste o lună. O consola mult mai puternică comparativ cu ce are concurența.

  15. #815 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Yup, exprimarea mea a fost gresita. I stand corrected.

  16. #816 SP
    Junior Member tavi1648's Avatar
    Bun, inteleg si in mare stiu diferentele de pe hartie. Acum, ceea ce conteaza pt mine (chiar pt noi as putea zice) este cum ne este mai usor pentru cei din Romania. Altfel spus, daca "presupunem" ca sunt egale la performanta, pentru un user din tara noastra care consola are acces mai facil la content? Comparabil cu un user din state. Daca John vrea sa isi ia ceva de pe store de la el din Ohio, Vasile de la noi de p care consola are aceleasi facilitati ca John?

    Daca si la ps4 e mai bine sa imi fac cont pe us ca am acele jocuri gratis precum un american, la fel ca la xbox, atunci ce utilitate mai are contul de Romania? Doar ca pot lua direct cu cardul? Nu e deranj imens sa cumpar doua cartele de incarcare daca asta e problema... Am citit ca uneori da eroare la download, ziceau baietii ca se opreste pe la 70%.

    Da, as lua ps4 special pentru ca are cont la noi si ma scuteste (teoretic) de orice VPN-uri si adrese de New Hampshire. Xbox as lua pentru ca am avut un 360 si il stiu.
    Sa nu mai zic ca acusica vine VR-ul....

  17. #817 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ tavi vezi ca daca iti faci cont pe US ( Zona 1 ) DLC-urile de la jocuri o sa mearga doar pe zona respectiva adica tu daca vrei un DLC la un joc pe care l-ai luat din UE nu o sa mearga pe un cont de US.

  18. #818 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai e foarte simplu, PlayStation e singura consolă care a "support" si Store in România. Abonament PS Plus găsești in Altex cu steagul României iar pentru celelalte cheltuieli folosești din nou foarte simplu cardul bancar. Ce VR vine "acusica"? Poate PlayStation VR, Microsoft încă nu a anunțat VR pentru XOne, au spus ca se gândesc sa aduca pe consola noua, Xbox Scorpio. Vezi sa nu faci confuzia pe care mulți o fac, XOne S nu este Xbox Scorpio.

  19. #819 SP
    Junior Member tavi1648's Avatar
    Deci cu ps 4, avand cont de Romania am acces la fel ca un englez sau american daca vreau DLC -uri? (zicem ca tot ce cumpar nu e din US ci de la noi, magazine sau de pe store-ul nostru). Ca aici e buba... Bun, am cont de RO. Am luat un AC sau GTA 5. Vreau ceva DLC la ele. Exista sansa ca noi sa nu avem acces la DLC doar daca am facut cont de US? Sau tot ce au unii au si altii?

    Daca si noi avem aceasi piata ca ceilalti, pai e simplu: ps4 marti! Daca tot mai bine e si la ps4 sa imi fac cont de US ca nah...AM nu stiu ce in plus sau ca pe cel de RO nu merge aia, atunci de ce nu xbox?

  20. #820 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai acces la toate DLC-urile ca orice om normal din State, UK sau EU. Intra la noi pe Store de pe un PC sa vezi cat e de simplu. O sa vezi acum si o promoție, reduceri la jocuri pentru luna octombrie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 47 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts