Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 42 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 LastLast
Results 781 to 800 of 824

Thread: The Last of Us Remastered (Remaster)

  1. #781 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Hey guys, am vazut ca am si dificultatea survivor unlocked by default de la inceput. Daca incep si termin jocul pe survivor, voi primi si celelate 3 trofee pt easy/normal/hard? Multumesc anticipat!

  2. #782 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Da, le vei primi. Enjoy the game!

  3. #783 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu daca a mai fost postat (poate pt PS3) dar daca aveti timp, este absolut senzational. Chiar ma face sa-l mai joc odata si n-am timp acum (si nici jocu )


  4. #784 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Mda, doar ca fapt divers ma uitam la clipul pus de razvan si la asta de mai jos, si citeam niste review-uri negative de la useri pe diverse site-uri, si desi inteleg nemultumirea pentru scapari de genul "partner AI"-ului care zburda prin fata clicker-ilor fara consecinte... nu inteleg restul impresiilor negative. I just don't.


  5. #785 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am pe un cont mai vechi season pass(ps3), daca voi cumpara versiunea remasterizata, season pass-ul se transfera pe ps4?

  6. #786 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    din cate stiu versiunea de ps4 are toate dlc, deci nu ai nevoie de sp.

  7. #787 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dap, versiunea de PS4 contine si DLC-ul.

  8. #788 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Super, multumesc.

  9. #789 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cand l-am jucat prima data pe PS3, totul mi s-a parut perfect, si i-am dat jocului nota 10/10, masterpiece. Astazi l-am terminat, insa, pe Grounded (PS4), si nu am fost asa dezamagit niciodata in viata mea de gamer. Jocul are un AI teribil, parca programat de catre amatori, iar ideea celor de la Naughty Dog pentru dificultate inseamna

    Pentru mine povestea si atmosfera raman in continuare superbe (putin spus, de fapt nici un joc nu a dispus de o imersiune la fel de adanca pana acum, pe nicio platforma), dar jocul pierde mult pe partea de gameplay si AI, din pacate.

    Pentru cine are timp si rabdare, in videoclipul asta sunt foarte multe exemple, mai ales de la a doua jumatate.

  10. #790 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Scuze, dar nu m-am putut uita la tot videoclipul. M-am oprit cand tipul a zis ca Bioshock Infinite e un joc slab.
    Cat despre TLoU, nu e un shooter generic. Nu trebuie sa te lupti cu fiecare inamic de pe harta. Poti completa multe locatii fara sa omori pe cineva, trebuie doar sa cunosti suficient de bine jocul.

  11. #791 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Scuze, dar nu m-am putut uita la tot videoclipul. M-am oprit cand tipul a zis ca Bioshock Infinite e un joc slab.
    Acel video prezinta in game footage, deci fapte si adevararui, nu opinia domnului. Chiar daca e ignorant sa spui ca Infinite e un joc slab, nu are nicio relevanta.
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Cat despre TLoU, nu e un shooter generic. Nu trebuie sa te lupti cu fiecare inamic de pe harta. Poti completa multe locatii fara sa omori pe cineva, trebuie doar sa cunosti suficient de bine jocul.
    Si daca poti evita lupte inseamna ca AI-ul poate fi oricat de prost, necontand asta? Ca nu inteleg unde bati, nu a zis nimeni nimic de cat de generic e the last of us sau de cate lupte poti evita.

    Daca ai jucat pe Grounded si nu vorbesti doar din auzite, ar trebui sa iti amintesti cum jocul isi arata greselile tocmai in secventele in care nu poti aborda inamicii stealth.

    In final, nici macar nu e nevoie sa abordezi jocul stealth. Daca alergi destul de repede inamicii nici nu apuca sa se spawneze si poti trece peste sectiuni intregi in felul asta. Asa am si reusit sa termin ultimul capitol, a fost teribil de greu altfel, m-am inspirat de la clipul de mai jos (exemplul perfect la 3:00:30):

  12. #792 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu vorbesc din auzite, am terminat jocul de cel putin 6 ori, atat pe PS3, cat si pe PS4. Nu sunt un fanboy, doar ca eu nu am intalnit probleme deranjante cand l-am jucat.
    Insa e o problema cand termini un joc, inspirandu-te dintr-un video. Daca a fost greu, inseamna ca nu ai gestionat corect resursele.
    Cat despre faptul ca fiecare inamic este scriptat, pot spune ca in majoritatea jocurilor inamicii au un path predefinit.
    Pana la urma asta este parerea ta despre joc, iar eu trebuie sa o accept, nu sa incerc sa iti impun alta. Pace!

  13. #793 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Pe Grounded este vorba de tactica si skill, nu este nimic necorect fata de jucator. Am terminat atat pe PS4 cat si pe PS4.

  14. #794 SP
    Member noss <3 ciorica's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Pe Grounded este vorba de tactica si skill, nu este nimic necorect fata de jucator. Am terminat atat pe PS4 cat si pe PS4.
    cat si pe ps3

  15. #795 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Da, scuze, my bad.

  16. #796 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    The Last Of Us Just Got Updated To Support PS4 Pro and HDR
    Naughty Dog’s masterpiece The Last Of Us has just received PS4 Pro and HDR support within its 1.07 update on PS4. The game is set to run at Native 4K running at 30FPS on PS4 Pro in one of its PS4 Pro optimised modes. It’s also said to be able to run at a solid 60FPS. These optimisations will definitely make the game worth playing through one more time. The game is also set to improved overall improved shadows on PS4 Pro.

  17. #797 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    @Dant3 nu nu, Ps4 pro nu stie 4k nativ, si chiar daca stie, jocurile vechi nu se pun la socoteala.

  18. #798 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hello marky

  19. #799 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Asta inseamna sa optimizezi un joc.

  20. #800 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Astia de la ND fac 4k nativ si cand consola nu stie asa ceva

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 42 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 LastLast

Similar Threads

  1. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  2. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  3. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  4. Replies: 0 Last Post: 09-08-2014, 06:04
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts