Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 155 of 395 FirstFirst ... 55 105 145 153 154 155 156 157 165 205 255 ... LastLast
Results 3,081 to 3,100 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3081 SP
    Member Hazer's Avatar
    Am vazut ca la Altex zice 16.01, deci in cateva zile. E pe bune? Vreau sa-mi iau un Xbox One si sunt foarte interesat.

  2. #3082 SP
    Junior Member Americanu20's Avatar
    Vreau sa te intreb daca merita sa iau XBOX ONE din SUA,am facut deja un pachet si urmeaza sa-l mi-l trimita un prieten in tara si am ocazia de a cumpara de pe amazon fara taxe vamale si fara sa platesc transport in Romania,Xbox One l-as cumpara cu 1000 lei mai putin fata de Romania,precizez ca am deja Xbox 360 si PS3

  3. #3083 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hazer: cine mai poate garanta ceva pentru cei de la Altex & Co dupa ce au amanat de atatea ori? Cel mai bine faci precomanda si vezi daca se tin de cuvant. Dar nu care cumva sa platesti in avans!

    Americanu20: am vazut ca ai postat si pe threadul de PS4. Diferenta dintre Xbox One si PS4 luat din US este ca Xbox One nu vine cu alimentare de 220V si prin urmare iti va trebui fie un alt alimentator (unii am vazut ca folosesc cel de Xbox 360 putin modificat), fie un transformator serios de la 110V la 220V (recomand ceva de minim 400, poate chiar 500W - pentru a nu se incalzi).

    Eu as lua Xbox One de undeva din UE, pentru siguranta.

  4. #3084 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    SERIOS?!!?!? AHAHA WTF MAN!

    Xbox One (Sign Out Trolling) - YouTube

  5. #3085 SP
    Junior Member croco's Avatar
    Salutare băieți. Până la sfârșitul săptămânii o să îmi ajungă și mie consola, iar fiind prima mea consolă mai am unele nelămuriri.

    Deocamdată asta: Care sunt dezavantajele contului US vs UK. E clar că cumpărăturile în $ sunt mai ieftine dacat în £, dar am văzut că majoritatea sunteți pe UK. Și pe care mă sfătuiți să-mi fac?

  6. #3086 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Quote Originally Posted by croco View Post
    Salutare băieți. Până la sfârșitul săptămânii o să îmi ajungă și mie consola, iar fiind prima mea consolă mai am unele nelămuriri.

    Deocamdată asta: Care sunt dezavantajele contului US vs UK. E clar că cumpărăturile în $ sunt mai ieftine dacat în £, dar am văzut că majoritatea sunteți pe UK. Și pe care mă sfătuiți să-mi fac?
    Pe US nu poti cumpara de pe PSN cu cardul bancar, nu accepta card de Romania, pe UK poti.

  7. #3087 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Mazzaxx View Post
    Pe US nu poti cumpara de pe Xbox Live cu cardul bancar, nu accepta card de Romania, pe UK poti.
    Fixed

  8. #3088 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Fixed
    Corect, my bad, imi era mintea in alta parte

  9. #3089 SP
    Member solaru's Avatar
    De pe XBOx Live US, SIGUR se poate cumpara cu card emis in RO - Mastercard sigur merge. In plus accepta si Paypal.

  10. #3090 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    am cumparat eu cu paypal de pe us

  11. #3091 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Tips&tricks pentru cei interesati


  12. #3092 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Am vazut ca la Altex zice 16.01, deci in cateva zile. E pe bune? Vreau sa-mi iau un Xbox One si sunt foarte interesat.


    Yep, mie mi-au confirmat comanda azi, maine i should be joining the club . Apare intrata in stoc de aseara.

  13. #3093 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Cei de la Altex mi se par de tot rasul si de toata jena. Au pe site pachet promo pentru consola XBOX ONE .... Consola Xbox One +
    Adaptor priza UK - RO HAMA 149816
    =
    2.699,90 lei


    Adica ei cumpara consola de pe Amazon.co.uk si mi-o vand mie mai scump, dar imi dau vezi doamne "promo" adaptorul de priza de UK . Probabil cand se va termina promotia, va trebui sa cumpar si adaptorul separat.

  14. #3094 SP
    Member colossus's Avatar
    Cat cupru se ascunde intr-un ventilator din X1(am vazut un tear-off)!

  15. #3095 SP
    Junior Member croco's Avatar
    Mersi de raspunsuri baieti. Tot nu-s hotart ce sa fac. Din cate ziceti e ok pe ambele. I'll go with my guts when I'll first turn it on.

  16. #3096 SP
    Junior Member raparta's Avatar
    salutare,

    are cineva xbox one luat din state? imi zice un prieten acum, care unul din sua, ca a bagat un film format bluray si nu i l-a citit. L-a bagat el stramb ? sau consola nu citeste filme/jocuri din europa?

    Multumesc,

    ---------- Post added 16-01-2014 at 23:03 ----------

    daca nu stie nimeni, imi putea imprumuta cineva 5 minute un joc?

  17. #3097 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Filmele BluRay au fost si vor fi probabil pentru totdeauna region-locked. Intrucat nu poti sparge lucrul asta la Xbox One, va fi playerul region locked.
    Jocurile sunt region free.

  18. #3098 SP
    Junior Member alexulq's Avatar
    Salut,
    Acum 2 saptamani am cumparat prima mea consola, si am ales un Xbox One. Mai mult pentru partea de Kinect si sper ca dezvoltatorii sa scoata cat multe aplicatii pentru el. Am cumparat-o din Franta, unde si locuiesc insa mi-am creat un cont de UK. De asemenea la regiunea consolei am ales tot UK pentru ca vroiam continutul in engleza. La pachet era si un cod pentru COD Ghosts si dupa cateva ore de downloadat am rasuflat usurat ca era in engleza, desi pe cartonasul acela scria FR/DE COD: Ghosts. Tot din magazin cumparasem si jocul cu Zumba. Desi pe el se mentiona clar ca limba vorbita si textul e in franceza, jocul este in engleza. Daca jocurile preiau limba setata in consola, inseamna ca se pot comanda din orice tara si juca cel putin in engleza.
    In Store in schimb preturile sunt afisate in lire si pierzi la paritatea dolar-lira. Mi-am creat un cont live cu adresa de us insa preturile erau tot in lire. Mi-am dat seama ca trebuie sa schimb si consola pe US. Dupa schimbare si resetare am cumparat jocul Peggle 2 in dolari, in timp ce eram logat pe contul de UK. In schimb nu mai imi mergea streaming-ul pe Xbox Music, acolo a comparat tara din contul Live(UK) cu cea de pe consola(US) si am setat din nou consola pe UK.
    Deci se pare ca singurul loc unde conteaza cu adevarat regiunea este la subscribtii, unde difera continul. Deocamdata sunt in perioada de trial pentru Gold dar cand va expira trebuie sa ma hotarasc pe ce regiune o voi face. Pentru jocuri se pare ca nu exista nici o restrictie si ma intreb daca se poate schimba regiunea consolei de cate ori vrei.
    La cumparare am folosit un card Mastercard emis in Franta.

  19. #3099 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Pana la urma a aparut x1 la altex ?

  20. #3100 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Da, azi dimineata aparea "in stoc" cred ca si acum

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts