Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 154 of 395 FirstFirst ... 54 104 144 152 153 154 155 156 164 204 254 ... LastLast
Results 3,061 to 3,080 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #3061 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Acum depinde si daca vrei sa te risti la "standard transport" de pe amazon. S-ar putea sa faci cadou de an nou un xbox unui angajat de la posta romana.

  2. #3062 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by marius_bogdan View Post
    Spuneti-mi si mie care e faza cu consolele xbox one de pe mercador/tocmai care vin fara accesorii si la un pret relativ mic. Adica sunt ok? A laut cineva? Mie mi se par foarte dubios ambalate , in unele poze sunt puse in niste folii de alea cu bule, ambalate ca si cum asa au iesit din fabrica asa , fara cutie.
    eu tot de pe mercador am luat-o sigilata cu 2000 ron. Nu as recomanda sa o iei desigilata sau fara accesorii, pentru o diferenta de 150-200 ron. O gasesti inca la 2000 ron pe mercador

  3. #3063 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Acum depinde si daca vrei sa te risti la "standard transport" de pe amazon. S-ar putea sa faci cadou de an nou un xbox unui angajat de la posta romana.
    Eu am luat cu transport standard si a venit prin curier.

  4. #3064 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    2800 bre ca nu iei masina

    Te tot astept la Dead Rising.
    Ups, scuze 2.800.

    La DR ma bag la CO-CO dupa ce termin jocul prima data vreau sa-l joc SP (asa cum imi place mie sa joc DR-urile) deci, daca nu te deranjeaza, o sa mai ai de asteptat

  5. #3065 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SwingShot View Post
    Acum depinde si daca vrei sa te risti la "standard transport" de pe amazon. S-ar putea sa faci cadou de an nou un xbox unui angajat de la posta romana.
    Nu exista "risc" la amazon. In caz ca nu ajunge, ti se trimite alt produs - chiar prin curier rapid, pentru a se revansa. Eu cumpar de ani de zile numai cu "standard" (nu-mi permit sa dau atat de mult pe transport rapid - decat cand am vreun produs care trebuie sa ajunga de urgenta la vreun client).
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Eu am luat cu transport standard si a venit prin curier.
    De foarte multe ori fac asa. Cred ca tine de unde vine (de la care depozit), de valoarea produsului si de managementul pe care-l au ei acolo. De exp. daca au probabil 20 de colete de trimis in Romania prin curier si unul prin posta, cred ca rezolva mai rapid sa le trimita pe toate 21 in curier. In plus, conteaza si perioada... am un feeling ca tot ce a plecat in perioada de Black Friday, indiferent de metoda de shipping, au trimis totul prin curier, cu tracking. Got to love them!

  6. #3066 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Lol 2800 pret oki pfff...

    LE: Asa da MonkY , dar cand aud 2800 de ron pentru o consola e pret oki...
    28 daca iei cu transport rapid (asa cum am luat eu) si fara e ~ 26. Si da, merita...pt. ca de nu merita...nu cumparam, nu? (doh!)

    ---------- Post added 06-01-2014 at 22:05 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu nu stiu cum va iese voua 2800 RON de pe amazon. http://www.amazon.co.uk/Microsoft-7U...words=xbox+one este 429 GBP, care inseamna 2350 RON. Plus transport 10-15 GBP... Poate ajunge la 2800 RON cu un extra controller si joc.
    Eu am luat asta:
    Pt. ca cea normala nu era in stoc (acum e)

    Item Subtotal: £374.17
    Delivery & Handling: £30.63
    Total Before VAT: £404.80
    VAT: £97.15

    Order Total: £501.95
    RON 2.868,23*
    Asa.

  7. #3067 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    2600 ron e pret oki , dar 2800 prea mult parerea mea

    LE: poate pentru unii este , nu o mai fa pe desteptulEu nu dau nici 2200 de ron pentru next gen , am spus doar ca 2600 de ron e un pret oki

  8. #3068 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Si o chestie funny de care mi-am dat seama doar acum pe X360 am dat 502euro (inca mai am factura pe undeva) cand l-am luat (ianuarie 2006) si tot pt. ca sa joc Dead Rising si peste XXX ani dau 502lire pt. ca sa joc Dead Rising 3

    ---------- Post added 06-01-2014 at 22:09 ----------

    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    2600 ron e pret oki , dar 2800 prea mult parerea mea
    200 de lei...uriasa diferenta, iti dai seama

  9. #3069 SP
    Member blondutzu's Avatar
    deci baietii astia de la amazon continua sa ma uimeasca...e de saptamana trecuta dar nu am apucat sa ii laud.

    Pe scurt, am cumparat din greseala 2 x US PSN cards de 50$, eu dorind de fapt 2 x US Xbox de 50$. Cand mi-am dat seama ca sunt un dobitoc le-am dat mail:


    Hello,

    As a standard policy, Games, Game Items, and Software Downloads are not returnable after purchase. However, because of the circumstances, I've made a one-time exception and issued a refund in the amount of $49.99.

    Your refund should be completed within the next 2-3 business days and will be applied to the payment method used for the original purchase. Once processed, you'll be able to see the refund request here:

    Once the refund has been processed, the game item will no longer appear in Your Games and Software Library. The publisher may also disable the product key.

    We look forward to seeing you again soon.
    Din greseala mi-au facut refund doar pentru unul din coduri asa ca le-am scris iar, raspunsul fiind:

    Hello,

    I'm sorry to hear about the accidental purchase with PSN codes.

    I've reviewed our previous correspondence and understand that you have accidentally purchased PSN codes instead of XBox codes. Also, my colleague has accidentally refunded only one of the orders. I'm extremely sorry for the inconvenience caused.

    To make it right for you, I've issued a refund in the amount of $49.99. Your refund should be completed within the next 2-3 business days and will be applied to the payment method used for the original purchase. Once processed, you'll be able to see the refund request here:

    Once the refund has been processed, the game will no longer appear in Your Games and Software Library. The publisher may also disable the product key.

    For any queries/concerns, please write back to us using the link below so we can assist you further.

    We look forward to seeing you again soon.
    Am simtit nevoia sa le multumesc printr-un simplu "You guys rock", nu s-au oprit nici ei :

    Message From Customer Service
    Hello,

    Thanks for writing back with your kind words. I'm glad to hear that my colleague, Adi, was able to assist you, and I'll be sure to forward your message.

    We look forward to seeing you again soon.
    Super profesionisti, daca si la noi le-ar pasa macar 10% din cat le pasa celor de la Amazon, poate am fi si noi restul mai civilizati cand vorbim cu orice call center de pe la noi.
    Sorry de wall of text, am incercat sa ii dau o forma

  10. #3070 SP
    Junior Member mihneaaa's Avatar
    se poate folosi xbox one in romania? stiu ca era o problema ca se lansa doar in 13 tari si romania nu era printre acelea. imi poate explica cineva cum e pana la urma, va rog ?

  11. #3071 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by mihneaaa View Post
    se poate folosi xbox one in romania? stiu ca era o problema ca se lansa doar in 13 tari si romania nu era printre acelea. imi poate explica cineva cum e pana la urma, va rog ?
    Poti sa-l folosesti fara probleme.

  12. #3072 SP
    Junior Member mihneaaa's Avatar
    merci

  13. #3073 SP
    Member felixxx's Avatar
    Mail primit azi de la Altex
    "Buna ziua felix ,

    Produsului precomandat de dvs Consola Xbox One i s-a decalat data de lansare pana la 16.01.2014.

    In cazul altor modificari, va vom tine la curent."

  14. #3074 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Care era data initiala?

  15. #3075 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    22.11.2015

  16. #3076 SP
    Member felixxx's Avatar
    Data initiala a fost data de lansare internationala, 22.11.2013 daca tin bine minte.

  17. #3077 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    imi poate spune cineva unde gasesc clipurile uploadate cu "upload studio"? Sau cum uploadez clipurile in Fifa 14 Media pe site-ul EA? Merci

  18. #3078 SP
    Member dtancu's Avatar

    Clubul Xbox One

    Știe cineva exact ce scoate XB1 ca sunet pe setarea uncompressed 5.1?
    In receiver îmi detectează multichannel, nici urma de Dolby. Presupun ca scoate PCM dar nu sunt convins .

  19. #3079 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu am consola, dar in afara de PCM ce ar putea sa scoata uncompressed? Eu as spune PCM.

  20. #3080 SP
    Member dtancu's Avatar
    Bitstream?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts