Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 234 of 395 FirstFirst ... 134 184 224 232 233 234 235 236 244 284 334 ... LastLast
Results 4,661 to 4,680 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4661 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai da Alex, la jocuri nu-i nicio problema, la dlc-uri nu suntem siguri

  2. #4662 SP
    Member solaru's Avatar
    Aveam 5 lire pe contul personal de UK si am cumparat o tabla de Pinnball si o melodie la Dance Central Spotlight (ambele jocuri cumparate/downloadate de pe contul de US). Pe acelasi user am conturi diferite pe US, UK si RO. fiecare are adrese diferite, si modalitati de plata definite separat la fiecare. Cand am intrat pe Xbox UK Home | Consoles, Bundles, Games & Support | Xbox.com mi-a luat contul de UK., iar pe store-ul de Us imi ia contul de US.
    Achizita am facut-o de pe PC, de pe store-ul de UK.
    Pe consola nu am schimbat nimic.
    Ambele s-au downloadat si functioneaza perfect.
    Deci nu avem niciun fel de blocari.

    Cred ca doar in cazul codurilor digitale, e posibil daca sunt in cadrul unor promotii (gen Wallmart, Target, si alti retaileri din US) sa fie blocate pe regiuni.

  3. #4663 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    Buna seara. O intrebare scurta si la obiect. Putem achizitiona jocuri/dlc`uri din xbox store? Daca da..cum?

  4. #4664 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Buna Florin. Cumperi carduri valorice (amazon, ebay etc) si cu ele poti cumpara orice de pe store. Eu intotdeauna accesez store-ul din browser, e easy and fast

  5. #4665 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    Ms de raspuns, dar cum folosesc cardurile valorice? deoarece cand dau pe un joc sa il achizitionez nu am optiunea decat sa adaug card de credit

  6. #4666 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai tocmai de aia si am zis de carduri. Le cumperi de pe amazon sau diverse site-uri, plata se face prin paypal sau chiar cu card ro, depinde de unde achizitionezi.

  7. #4667 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Tocmai ce am primit mesaj, well...thank you M$$?
    Attached Images Attached Images img_0157.jpg

  8. #4668 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  9. #4669 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Superb! Vesti bune.
    Off topic.. Pt ps4 stie cineva ceva la jocul asta???

  10. #4670 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu apare pe PS4. XO & PC only.

  11. #4671 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    Am achizitionat acum 2 saptamani un cod de licenta la Altex la jocul Forza Motorsport 5 (codul l-am primit pe mail). Cand am vrut sa il folosesc am primit mesajul this code has been already use. Am dat mail mi-au trimis altul nou in 7 zile. Din nou aceasi problema "this code has been already use". Am dat mail si le-am zis ca si asta e folosit. Au replicat cu un mail prin care mi-au zis ca cei de la serviciul achizitii au verificat licenta si e valida si ca trebuie sa am cont pe UK. Am dat inca un mail la ei cu printscreen prin care demonstram inca o data ca licenta e folosita si ca am cont pe UK. Idei, pareri? Ati mai patit asa?

  12. #4672 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai incercat direct de pe PC sau din consola ?

  13. #4673 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    din consola

  14. #4674 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ia intra si pe xbox.com, logheaza-te si baga acolo.

  15. #4675 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    Am facut de fiecare data si pe xbox.com tot cod in use imi dadea. Doar ca prima oara am pus codul de fiecare data pe consola si apoi pe xbox.com

  16. #4676 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi sa nu ai mai multe conturi de xbox si sa nu fii logat cu unu pe consola si altu pe PC.

    E aiurea, ca nici nu poti sa verifici daca merge la altcineva, ca odata activat, ii ramane lui.

  17. #4677 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    Nope. Aveam acelasi cont pe amandoua si pe pc si pe xbox. Am facut ulterior a 2 a zi dupa ce ambele licente erau in use un cont nou pe UK (gandidu-ma la fel ca poate e de la cont) dar aceasi eroare...deci nici pe alt cont teoretic nu merge. Acum astept inca un raspuns de la ei.

  18. #4678 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  19. #4679 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Parul ala fabulos a lui Spencer .


  20. #4680 SP
    KMZ
    Junior Member KMZ's Avatar
    Quote Originally Posted by FlorinFi View Post
    Am achizitionat acum 2 saptamani un cod de licenta la Altex la jocul Forza Motorsport 5 (codul l-am primit pe mail). Cand am vrut sa il folosesc am primit mesajul this code has been already use. Am dat mail mi-au trimis altul nou in 7 zile. Din nou aceasi problema "this code has been already use". Am dat mail si le-am zis ca si asta e folosit. Au replicat cu un mail prin care mi-au zis ca cei de la serviciul achizitii au verificat licenta si e valida si ca trebuie sa am cont pe UK. Am dat inca un mail la ei cu printscreen prin care demonstram inca o data ca licenta e folosita si ca am cont pe UK. Idei, pareri? Ati mai patit asa?
    Si eu am luat de la ei si a mers fara probleme direct in consola. Am avut cont pe uk si l-am mutat pe us,dar nu mai stiu daca l-am mutat inainte sa iau jocul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts