Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 39 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast
Results 521 to 540 of 763

Thread: Clubul Nintendo 3DS

  1. #521 SP
    Junior Member Flavy's Avatar
    Am un nintendo DS cu pokemon Pearl. Se merita un 3DS cu PokemonX/y? Sunt si alte jocuri interesante inafara de Pokemon? In momentul de fata as cumpara consola numai pentru Pokemon

  2. #522 SP
    Junior Member okidoki89's Avatar
    Eu am 136 de ore de gameplay si abia mi-am ales 2 pokemoni pentru batalii competitive. Si da, intradevar WT este addictive. Add me, fc in semnatura

  3. #523 SP
    Junior Member DragonLord's Avatar
    @sol1d: prima oara asa am zis si eu, ce e asa interesant sa adun inspe mii de pokemoni? si bine, calculatorul e o gluma buna, AI-ul e slab pana la Battle Tower/Frontier. Dar acum niste ani, am descoperit cu niste prieteni ca se poate f competitiv, pe net, conteaza echipa, stats, etc. Daca te plictiseste ca idee, ca stil, atunci lasa-l, SP-ul nu se schimba prea tare. Daca iti place totusi, si esti o persoana competitiva, ai loc de dezvoltare. Iti vine sau nu sa crezi, are un metagame intreg, sau macar avea in vremurile generatiei IV. Da atunci am jucat ultima oara serios. Dupa au aparut tot felul de digi-poke-moni..
    Imi e dor de el, dar sa joc cu straini din alte tari nu mai am chef...
    Dupa ce il "termini", devine un fel de RPG, la care grinduiesti exp, cauti equipmentu cel mai bun, in cazul de fata, cauti stats cele mai bune, cu multe ore pierdute in breeding.

    @Flavy: depinde de gusturile tale, sunt destule jocuri bune pt Nintendo DS si 3DS. De la Mario Kart la alte jocuri cu Mario, la pokemon, la Zelda. Multe au SP superbe, dar nu exceleaza la MP. Singurul care consider ca exceleaza e Pokemon.

    @Madk91
    Sincer si eu am facut ca si tine, mai adunam de pokewalker intr-un timp. Ca jocul il lasasem de ceva vreme, chit ca aveam SoulSilver si vroiam black trainer card, wi-fi team, tower, legends, etc.
    Ma gandeam sa imi iau, dar nu stiu, ma tem ca m-as plictisi intr-o suta de ore, fara sa am cu cine juca.\

    @naz: in general e destul de liniar, ori trebuie sa continui drumul, ori daca ceva te blocheaza, trebuie sa te intorci putin, si sa "iti deschizi" alta cale sau ceva. Daca tot nu gasesti ce sa faci, cauta un walkthrough, e sigur plin netul. Daca vrei ajutor, nu ezita sa zici.

  4. #524 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Singleplayer = daca faci grind si ai primul pokemon de lv 100...bati tot.100% din cazuri

    Multiplayer = daca ai pokemoni de lv 100 toti , iei bataie rau...80% din cazuri
    daca ai pokemoni de lv 100 si EV training facut cum trebuie ... iar iei bataie...70%
    daca ai pokemonii de lv 100 si EV training si IV breading cum trebuie... tot iei bataie 60%

    daca ai ev / iv training facut cum trebuie , o echipa bine cladita si nervi de otel ...ai sanse sa castigi!

    "Catch'em all!"

    Devine "hardcore" doar in multiplayer...cu lupte one-on-one Rank-uri and sh!ts .

    Pokemon multiplayer nu e un simplu joc...


    3DS FC : 2466 2997 9642

  5. #525 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    It's the kind of run Nintendo's been on lately, that even the company's one piece of good news - the growing success of the 3DS - has to get a little gloomier.With the Wii U a disaster, it's 3DS sales that are making Nintendo's money right now, but from here on in the Japanese company is going to have to give up a percentage of every wholesale sale of the handheld to another company.
    That company is Tomita. A US judge declared last month that Nintendo has been using Tomita's patented camera technology without permission, so from now until the end of the handheld's life, "Nintendo must pay Tomita 1.82 percent of the wholesale price" on every 3DS sold.
    That may not sound like much, but if the 3DS goes on to sell 100 million units, it all adds up. To a lot of lost money.
    Nintendo Has To Give Some Of Its 3DS Money To Another Company

  6. #526 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    gasesc primele jocuri din seria Professor Layton pe 3DS, sau imi trebuie neaparat o consola DS?
    de asemenea, jocurile au legatura dpdv. al lore-ului / povestii? daca joc doar ultimele 2 jocuri aparute pe 3DS fara sa stiu nimic de celelalte aparute are ceva? sau trebuie sa le joc / termin si pe celelalte inainte

  7. #527 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Merg pe 3DS fara probleme.

    Cronologic:
    • The Last Specter
    • The Eternal Diva
    • The Miracle Mask
    • The Azran Legacy
    • The Curious Village
    • The Diabolical Box
    • The Unwound Future
    • Brothers: Mystery Room

    Ca legatura intre ele:
    • The Curious Village + The Diabolical Box/Pandora's Box + The Unwound Future/Lost Future
    • The Last Specter/Spectre's Call + The Eternal Diva (Movie) + The Miracle Mask + The Azran Legacy
    Fara legatura:
    • Layton Brothers: Mystery Room
    • Professor Layton vs. Phoenix Wright: Ace Attorney

  8. #528 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    eu nu gasesc in eStore decat ultimele 2 aparute, Miracle Mask si Azran Legacy

  9. #529 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pentru celelalte cauta casetele de DS

  10. #530 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    nooooooooooooooooooooooooo, retail si incepe asteptatul pana imi vine de pe amazon ..
    LE: daca pun primele 4 jocuri din serie pe un 3DS XL, voi avea ,,bare negre" pe display sau imaginea latita ceva? sau cea mai buna experienta ar fi sa le joc pe un DS / DSLite sau DSi ?

  11. #531 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    nu conteaza, este identic.

  12. #532 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    nooooooooooooooooooooooooo, retail si incepe asteptatul pana imi vine de pe amazon ..
    LE: daca pun primele 4 jocuri din serie pe un 3DS XL, voi avea ,,bare negre" pe display sau imaginea latita ceva? sau cea mai buna experienta ar fi sa le joc pe un DS / DSLite sau DSi ?
    Eu am jucat Professor Layton and the Lost Future pe 3DS.
    Imaginea de pe ecranul superior e un pic mai mică decât dacă ai juca Azran Legacy, să zicem.
    Imaginea e de dimensiunea celei de jos de pe ecranul inferior.
    Într-o vreme pe unomag.ro erau toate titlurile de DS (A Lost Future, Curious Village etc), dar văd că au dispărut.
    E drept...erau pe la 180 de lei bucata.

  13. #533 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    aha
    ohwell sa vad cum arata pe un XL, sper sa nu fiu nevoit sa iau un DSLite
    pana una alta pl0x recomandati-mi un joc puzzle f. bun care sa-l gasesc pe eStore in genul seriei Professor Layton, ca mai dureaza pana imi vin astea, cat urasc retail-ul..

  14. #534 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Încearcă "Pullbox". Nu e á la Professor Layton, dar e un joc puzzle foarte apreciat.

  15. #535 SP
    Junior Member TopSOUL's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    recomandati-mi un joc puzzle f. bun care sa-l gasesc pe eStore in genul seriei Professor Layton, ca mai dureaza pana imi vin astea, cat urasc retail-ul..
    Nu prea o sa găsești ceva asemănător Layton, insa iti recomand "Virtue's last reward", e genul visual novel cu o parte poveste si o parte puzzle. In plus e destul de ieftin, 20 de lire cand l-am luat eu.

  16. #536 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    da, ala il joc in momentul asta

  17. #537 SP
    Junior Member TopSOUL's Avatar
    Buna alegere

  18. #538 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Vreau sa cumpar si eu un 3DS cat mai curand. Pot jucat pe el jocuri de DS? Mai mult ma intereseaza Pokemon Soul Silver si Platinum.
    Pe langa mai am un DS Lite. Daca cumpar Pokemon X/Y, pot face trade intre cele doua jocuri/console ? Save-urile se salveaza pe card sau in memoria DS-uilui ?

    Stiu ca jocurile vechi aveau o baterie in cartridge.

  19. #539 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Poti sa joci pe 3DS cele 2 jocuri. Se salveaza pe Cartus. La X/Y se salveaza pe SD .

    Din SS si HG trebuie sa transferi in black sau white. Apoi in b2 sau w2. Iar cand se va lansa poke transfer / bank ii vei putea baga in X/Y.

  20. #540 SP
    Junior Member okidoki89's Avatar
    E suficient sa salveze in B/W 1 si apoi sa foloseasca poke bank(cand se va lansa) pentru a-i avea in X/Y

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 39 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo DS - NDS By MonkY in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 248 Last Post: 04-02-2019, 13:27
  3. Vand Console Nintendo New 3DS si Nintendo New 3DS XL, Sigilate si Folosite By gatsu10 in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 44 Last Post: 09-08-2017, 14:43
  4. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  5. Replies: 38 Last Post: 02-09-2013, 18:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts