Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 19 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast
Results 261 to 280 of 368

Thread: Returnal

  1. #261 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu iti recomand sa faci speedrun din 4 in 6, pentru ca ultimul boss este destul de naspa si daca nu prinzi o arma okey si cu level mare, e foarte posibil sa mori.

  2. #262 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Am instalat jocul si nu vrea deloc sa descarce update-ul 1.004.001. Imi da eroarea CE-107857-8. Sincer nu vreau sa dau reset la consola, abia ce am instalat niste jocuri. I-am dat si restore licenses si degeaba. Sa-l joc fara update?

  3. #263 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai incercat sa-l stergi si sa mai instalezi odata tot jocul? Eu vad ca sunt pe 1.004.001 si nu am nicio problema cu el.

    Poate ti-a pucat netu sau ceva in timp ce se downloada si e ceva corupt.

  4. #264 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Da, am facut asta. Acum nu-mi mai da eroare. Apare ca ar vrea sa downloadeze insa nu se misca nimic de ore bune. Incerc sa-l joc asa, n-am chef sa-i dau stergere completa la consola. Nu-i convine ceva de nu vrea sa descarce patch-ul asta clar.
    Attached Images Attached Images 2.jpg

  5. #265 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Impresiile mele pana acum:
    - Jocul integreaza noile functii ale controller-ului excelent.
    - Ca experienta sa fie completa neaparat trebuie sa-l joci cu casti. Sunete si zgomote de imi aduc aminte de filmele Alien si Avatar.
    - Fiecare confruntare te tine in suspans iar intalnirile cu bosii sunt la superlativ. Tocmai am trecut de Nemesis si efectiv am avut feeling-ul ca ma
    luptam pentru salvarea planetei. Ce spectacol de lumini, efecte! Wow!
    Mentionez ca-l joc dupa Demon Souls ce este foarte diferit si as putea spune mult mai greu.
    Sunt placut impresionat de Returnal si ca sa rezum in 2 cuvinte : MIND BLOWING.

    Bravo celor de la Housemarque!

  6. #266 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, jocul asta mi se pare mult mai greu decat Souls games, prin simplu fapt ca moartea are o greutate mult mai mare si nu poti invata nivelul ca apoi sa faci un speed-run prin el.

    Eu in continuare sunt blocat in el. Mi s-a taiat macaroana ultima data cand am pierdut progresul si acum imi e greu sa reajung in Biome 6 cu o arma buna si sa pastrez concentrarea ca sa ma descurc acolo

  7. #267 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Incearca sa conectezi consola cu cablu la internet, nu wireless.
    Am observat si eu ca face ceva figuri in timpul download-ului cu unele retele.

  8. #268 SP
    Member Cristache07's Avatar
    In seara asta in timp ce jucam mi-a dat eroare de mi-a inchis jocul. M-am enervat si i-am dat factory reset. Acum downloadeaza frumos patch-ul. Inainte patch-ul nu putea fi sters. ii tot dadeam cancel insa nu dispare ( cum se intampla la PS4 daca nu vrei update) mi se pare aiurea rau asta.

  9. #269 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Vad ca nu prea e activitate pe postul asta. Cu ultimul patch efectiv nu mai pot trece de al 3-lea boss. E mult prea greu. Pe cat de genial este si ce "feeling good" ai, te enerveaza maxim. Mai trebuie sa lucrez la strategie, prea imi place sa dau "revenge" la cei cazuti pe teren

  10. #270 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ce anume a schimbat ultimul patch?

    Eu tot ajung la Biome 6 si ma omoara aia care dau cu prea multe discuri mov, pe toate partile.
    Am reusit odata sa ajung in safe room si nu stiam cum sa mai ies, am inteles de pe internet ca trebuia sa ma bag in gaura aia din mijloc, m-am bagat si acolo am dat peste un boss care a cam spalat pe jos cu mine.
    Si e al naibi de greu sa ajung pana acolo.

    Overall inca mi se pare o bijuterie de joc si-l joc cu placere, dar cum am literally 1h de joaca pe zi, uneori imi e aiurea sa ma bag in joc, alteori daca mor in 30 min, nu mai bag inca un run si e frustrant.

    In continuare sunt de parere ca un save ar fi super folositor.

  11. #271 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Vad ca nu prea e activitate pe postul asta. Cu ultimul patch efectiv nu mai pot trece de al 3-lea boss. E mult prea greu. Pe cat de genial este si ce "feeling good" ai, te enerveaza maxim. Mai trebuie sa lucrez la strategie, prea imi place sa dau "revenge" la cei cazuti pe teren
    Au schimbat ceva la boss sau ce nu merge?

  12. #272 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu de ieri il joc cu ultimul patch. Sincer nu stiu ce inseamna "Biome" insa de cand am pus patch-ul nu mai trec de al 3 lea boss. Problema e ca un "single run" dureaza de fapt ore. Poti sa iei scurtaturi, sa ajungi repede insa ai arma de level mic si nu faci mare branza. Deci tot esti fortat sa explorezi. Imi da de furca jocul asta, mi-am gasit nasul

  13. #273 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Biome este un nivel. Primul este ala cu camere diferite si iarba. Al doilea e ala cu desert. Al treilea e cu zapada, samd.

  14. #274 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Eu de ieri il joc cu ultimul patch. Sincer nu stiu ce inseamna "Biome" insa de cand am pus patch-ul nu mai trec de al 3 lea boss. Problema e ca un "single run" dureaza de fapt ore. Poti sa iei scurtaturi, sa ajungi repede insa ai arma de level mic si nu faci mare branza. Deci tot esti fortat sa explorezi. Imi da de furca jocul asta, mi-am gasit nasul
    Lumea a 3-a e mai nasoala adevarat, dar in primele 2 poti sa farmezi lejer....banuiesc ca la cate retry-uri ai dat, ai inceput sa inveti primele 2 harti...nu te baga in camere daca nu esti sigur ca nu poti sa ii omori si cam aia e.(ma refer la camerele care se inchid, de cele mai multe ori nu gasesti mare lucru)

  15. #275 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Da, primele doua "biomuri" le fac fluierand. Aseara am avut un run de peste 4 ore, am trecut de Nemesis. Sunt in biom 4 inca in viata. Camerele cu stea unde vin o gramada pe tine si mini bosi sunt preferatele mele. De obicei iei loot bun acolo + cand dai revenge la alti playeri. In rest nu ma mai omor cu toate itemele ce sunt infectate si toti parazitii sa-i am pe mine. Mi-a prins bine strategia asta. Pacat ca in biome 4 pierzi tot ce ai strans

  16. #276 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Da, primele doua "biomuri" le fac fluierand. Aseara am avut un run de peste 4 ore, am trecut de Nemesis. Sunt in biom 4 inca in viata. Camerele cu stea unde vin o gramada pe tine si mini bosi sunt preferatele mele. De obicei iei loot bun acolo + cand dai revenge la alti playeri. In rest nu ma mai omor cu toate itemele ce sunt infectate si toti parazitii sa-i am pe mine. Mi-a prins bine strategia asta. Pacat ca in biome 4 pierzi tot ce ai strans
    Pey si acum unde te-ai blocat? Ce lume/boss?

  17. #277 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Inca nu m-am blocat, continui in curand in lumea a 4 a.

  18. #278 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Fara spoilere despre ce pierzi si ce nu pierzi in biome 4 va rog, mai sunt unii care asteapta update-ul cu save game inainte sa il joace.

  19. #279 SP
    Member Cristache07's Avatar
    E un soi de checkpoint in biome 4, am murit la boss-ul Hyperion si ma da tot de acolo. Macar atat.

  20. #280 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Tocmai am trecut de Ophion, boss-ul din "adancuri" ( Biom 6). Cea mai buna arma este Electropylon pentru mine. In combinatie cu multiplayer-ul x 5 faci ravagii cu ea. Devii puternic daca faci alegeri inspirate si te ajuta si jocul cu iteme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 19 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts