Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 19 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 221 to 240 of 368

Thread: Returnal

  1. #221 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Wow ce poate sa faca putin noroc la RNG si Electropylon Driver in Biome 5.

    Am murit de vreo 5 ori la camera cu galben dar nu de la drone ci de la dracii aia care dau cu palma. Noroc ca exista grapple acolo si se poate face abuz de el.
    Dronele din Biome 5 mi se pare mult mai putin agresive decat cele din Biome 3, ori am invatat eu sa ma feresc de ele.
    Tarziu am descoperit ca folosing Electropylon Driver topesti efectiv tot in Biome 5, am trecut foarte repede apoi.

    Key items in Biome 5 dupa parerea mea -> Electropylon Driver + 6 Ether pentru Reconstructor.

    Sincer, mi s-a parut mult mai usor decat Biome 3 dar poate am eu deja jocul in sange, deci e posibil sa fie player improvement si nu dificultatea in sine.

    Intrebare:

    Multumesc!

  2. #222 SP
    Member codpin's Avatar
    E one time only. Dupa ce deblochezi si abilitatea aia nu mai ai treaba in partea aia.

  3. #223 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    "Dracia" (Typhonops) va fi tot acolo, dar vei putea trece mai departe fara sa mai faci partea aia daca nu vrei.
    Si da, Electropylon Driver este OP.

  4. #224 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Alex, ti-am urmat sfatul si mi-am luat timpul sa trec prin 1 si 2 inainte sa ma apuc de 3 + ca dupa ce am trecut de lasere am rupt-o la fuga pana in varf

    Acolo...nu ma asteptam sa dau de boss. Aveam impresia ca trebuie sa activez ceva, pentru ca m-am luat dupa sageti, desi mai era un path, asa ca nu eram deloc pregatit. Aveam doar full life (200) si o arma de 11 parca, asa ca nu am reusit sa-l omor, dar mai aveam cam 3 sferturi din ultima etapa (a 3a).
    Mi se pare usurel boss-ul, dar te bulverseaza platformele alea din ultima etapa, chiar daca te si ajuta.

  5. #225 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Un heal mare iti mai trebuia cred si il dadeai jos.
    In faza a treia eu am sarit ca un popcorn de la una la alta stanga-dreapta-stanga-dreapta in timp ce trageam blind.

  6. #226 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Care-i faza cu shield-urile alea galbene? Le tot gasesc pe usi sau unele chests, dar run-ul trecut am putut sa le distrug iar acum nu mai pot.
    Oare ridicasem ceva care mi-a dat abilitatea respectiva?

  7. #227 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu nu le-am putut deschide niciodata si pur si simplu le ignor

  8. #228 SP
    Member codpin's Avatar

  9. #229 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am reusit sa mai ajung odata la boss-u 3 si l-am si batut. Super usor overall. La final, in ultima faza, m-am dus cat mai aproape de el si am sarit de pe ultima platforma si am cazut la infinit tragand ba spre stanga, ba spre dreapta, tragand in el cu rocket launcher si incarcand la timp, efectiv incontinuu pana a murit si nu m-a atins cu nimic

  10. #230 SP
    Member codpin's Avatar
    In cautarea real ending, a trebuit sa trec prin toate biomes inca o data. Am batut Nemesis si Ophion in acelasi run, dar ultimul boss efectiv l-am topit. Hollowseeker cu portal beam e OP.


  11. #231 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu inca nu am gasit arma aia, iar momentan am murit
    si am zis ca fac o pauza ca sa nu sparg TV-ul..

    In acest biome 6 pe mine ma nenorocesc creaturile alea mari care dau cu sagetile alea rosii care fac follow dupa tine...nu am invatat inca sa le fac dodge sau evade si intra in mine mereu pt ca alea au viata multa si pana le dau jos ma iau sagetile... mereu...

    @Razvan urmeaza un boss fight foarte spectaculos in biome 4, este biome-ul meu preferat. Sunt curios ce parere o sa ai.

  12. #232 SP
    Member codpin's Avatar
    Ciudat ca nu ai gasit-o... O deblochezi in biome 2 fix inainte sa te intalnesti cu primul Severed (aia enervanti cu sabie).

    Legat de sagetile alea cu follow, ori le dai dodge in ultima clipa ori incearca sa pui un perete intre tine si ele, ca ai destui stalpi si pereti in biome 6. In rest, stai cat mai la distanta posibil, toti astia mari din 6 efectiv umplu ecranul cand te bati cu ei si e cam imposibil sa ii faci fara sa iei damage de la apropiere. Eu le dau aggro si dupa ma dau mult in spate si ii fac de la distanta, easy peasy. Exceptie bineinteles cand esti blocat intr-o camera dar alea sunt rare.

  13. #233 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nici eu nu am gasit arma asta pana acum si sunt la biome 4.
    Ca sa vezi cat de random si diferit e jocul pt fiecare persoana

  14. #234 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am trecut si de Biome 4. Boss-u destul de enervant, dar misto facut

    Initial am ajuns aseara la el. Cand am intrat pe usa rosie, aveam full health si un health pack, dar pana la el am mai dat de niste inamici care aproape m-au omorat si cum nivelul era gol, nu am avut cum sa mai fac rost, asa ca am reusit sa ajung pana in stage 3 cu boss-u si mai aveam sa-i iau cam 3 sferturi de viata cand m-a omorat.
    Asa ca azi, cu forte proaspete, m-am dus la el si l-am omorat, dar mai greu decat ma asteptam. Cei din 2 si din 3 mi s-au parut mai usor de omorat.

    Sa vedem cum arata si 5

    Oricum jocul e absolut fenomenal Nu cred ca m-a mai tinut vreun joc in halu asta de prins, in ultimii ani.
    Are el alte probleme, dar overall e fff bun

  15. #235 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Exact cum ai spus si tu intr-un post anterior, este fenomenal cum jocul este diferit la fiecare.
    Mie Hyperion mi s-a parut de departe cel mai usor boss, pe cand Nemesis (3) pe care tu l-ai batut imediat mi-a mancat sufletul si inima din mine...

  16. #236 SP
    Member codpin's Avatar
    Sunt curios cum o sa vi se para ultimul boss, Ophion.

  17. #237 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Posibil ca orice boss sa para usor daca ai arma perfecta.
    Am tot vazut ca ziceti de Electropylon Driver, dar nu ma inteleg deloc cu ea. Cat timp inamicii nu stau locului sau batalia nu are loc prin tuneluri, mi se pare o arma destul de inutila.

  18. #238 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai ideea e sa tragi si in ei, nu numai pe pereti. E buna pentru o strategie mai pasiva, tragi si te ascunzi dar mie mi se pare boring dupa un timp.

  19. #239 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tragi in ei, dar are damage mic, iar sansele sa ratezi sunt destul de mari, fiind un shotgun.

    Iar faza cu ascunsu nu prea merge mereu, pentru ca de multe ori e open space.

    Lansatorul de rachete mi se pare super ok la astia mai mari, dar are reload greu si avand doar 3-4 gloante...e greut.

    Asa ca preferatele raman tot Tachyomatic Carbine si Hollowseeker, cel putin din ce am descoperit pana acum.

  20. #240 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am terminat si eu Returnal acum, sunt fara cuvinte... revin dupa ce ma linistesc ca simt nevoia sa spun mai multe despre acest joc si nu vreau sa o fac pe fuga.

    Atat pot sa spun, foarte greu va mai aparea un joc vreodata care sa imi dea atatea emotii atat pozitive cat si negative si care sa ma faca sa fiu atat de addicted si de tulburat, sa nu dorm nopti iar apoi sa urlu singur de bucurie ...

    Housemarque, v-am injurat cand mi s-a corupt salvarea dar ..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 19 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts