Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 339

Thread: Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5

  1. #201 SP
    Member musat's Avatar
    WD_BLACK SN850 NVMe™ SSD for PS5™ Consoles

    https://www.westerndigital.com/produ...KW0020BBK-WRSN

    1 Tb - 170 $
    2 Tb - 280 $

  2. #202 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    De vreo 2-3 luni am Joystick Drifting pe gamepadul de PS5. Se poate rezolva cu garantia? Desi din ce am citit trebuie sa dau gamepadul impreuna cu consola la garantie, nu? Atunci singura solutie e sa cumpar un gampad nou.

  3. #203 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Suna si intreaba magazinul daca e nevoie si de consola. Din cate stiu controllerele nu sunt inregistrate individual cu serial number la noi in magazine. Daca nu te poti lipsi de consola, cumperi alt controller si il trimiti la garantie pe cel stricat cu factura celui nou. O sa ramai cu 2 controllere functionale, dar e cea mai convenabila varianta.

  4. #204 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ce e aiurea e ca la Altex nu gasesc varianta pe negru iar celelalte sunt 350 de lei, nu mai vreau pe alb. Am gasit pe it-fashion.ro gamepadul pe negru si rosu cu 309 lei. Dau 41 de lei in plus la Altex. Nu stiam ca poti trimite la garantie gamepadul vechi cu factura celui nou.

    Probabil trebuie sa iau tot pe alb altfel o sa vada ca sunt diferite.

  5. #205 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Mi s-a stricat arcul unui trigger si am trimis doar controller-ul la eMag.
    In 2 saptamani mi-au trimis unul nou; poate il vor schimba pe al tau pentru stick drift.
    Dar nu cred ca poti trimite in garantie un alt controller decat cel cumparat; mi-au cerut seria consolei pentru a verifica daca controller-ul e cel care a venit cu consola.

  6. #206 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Il trimit problema e sa nu imi ceara si consola.

  7. #207 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cu aceasta ocazie poate se confirma sau infirma acest "mit" -- controller din pachet trimis la garantie pe bonul celui similar cumparat separat.
    Poate cineva care lucreaza in retail -- daca se verifica (intr-adevar) serial sau este doar o nascocire (descurajare) fara a se verifica in mod real ceva.

    PS: si eu mi-am luat al 2-lea controller, la fel, pentru orice eventualitate. Cu toate ca initial nu mi-a placut balena alba.. am invatat sa convietuim. Mi se pare ca zonele intens uzate nu prea se vad cum se vedeau pe negru de exemplu (touchpad, in jurul unor botoane, etc). Not all bad in the end.

  8. #208 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Uite, emag cere doar controllerul, iar userul ATX-MG zice in thread-ul Altex/MG ca ei cer si consola, fiindca asta e politica Sony. Deci unde e adevarul?

    Si din ce am observat de la alte persoane Altex nici nu ti-l repara. Ori banii (tot pachetul), ori inapoi cum l-ai trimis. Nici vorba de inlocuire, produs nou etc vise

  9. #209 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cred ca userul ATX-MG ne impartaseste din conditiile si termenii oficiali Altex.

    Ce-ar fi sa iti inlocuiasca tot pachetul (jucaria + controller) pentru controller cu probleme?
    Totodata, din ce inteleg, controllerele nu se repara ci se schimba (unde este cazul).
    Ce sens are sa duci tot pachetul la garantie?!


    PS: ce face EMAG in schimb are sens.. cu toate ca nu stiu daca ei chiar verifica serial in vreun fel. Sau mai degraba cum. Nu intentionez sa umblu cu fofarlica dar este interesant de aflat. Sper sa nu am nevoie de garantie oricum.

  10. #210 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Eu am incercat la emag de 2 ori povestea cu controllerul din pachet. Conteaza foarte mult pe cine prinzi la telefon cand suni la garantie. Eu am trimis poza cu serial numberul consolei si controllerul si cam aia a fost.

  11. #211 SP
    Member musat's Avatar
    Eu am cumparat odata cu consola si un controler (cand a fost precomanda la console). Pe factura generata de pe site nu scrie nicaieri seria controlerului cumparat separat. Cum pot sa vada cei de la ORICE magazin fizic sau online ca controlerul stricat este cel din pachetul cu consola sau cel cumparat separat daca nici eu nu mai stiu care este fiecare ?

  12. #212 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Se potrivește Samsung Ssd M2 970 EVO Plus 1TB MZ-V7S2T0 sau 980 1TB MZ V8V1T0?


    screenshot_20220813-192217_chrome.jpg

  13. #213 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    De vreo 2-3 luni am Joystick Drifting pe gamepadul de PS5. Se poate rezolva cu garantia? Desi din ce am citit trebuie sa dau gamepadul impreuna cu consola la garantie, nu? Atunci singura solutie e sa cumpar un gampad nou.
    Se pare ca se poate si la Altex sa trimiti gamepadul stricat fara sa dai tot pachetul cu consola in service.
    Am trimis doar gamepadul in service si am primit unul nou, nu l-au mai reparat.

  14. #214 SP
    Member rzv31's Avatar
    Are si al meu niste drift la analogul stang, cateodata, iar butonul de Options nu prea mai duce, am dat cu WD-40 de Contact dar o rezolva temporar. I-am intrebat acum pe messenger daca pot trimite doar dualsens-ul si cica sa trimit si consola. Am facut si u formular de contact de curiozitate sa vad ce zic. Oricum vreau sa-mi iau un Purple, preferatul e cel rosu dar am tot citit ca e din stocul vechi si poate e cu drift-uri si etc etc; de la Orange.

    L-am cam folosit intens din octombrie si pana acum, mi s-a luat putin si scrisul acela de pe spate, S/N se vede totusi; oare or stramba din nas?? (il sterg cu servetele umede)

    Si inca ceva, in cazul in care imi zic sa trimit doar controller-ul, trebuie sa trimit si cablul?

    L.E.: este vorba de eMag.

  15. #215 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu nu am trimis cablul doar gamepadul.

  16. #216 SP
    Manager paul's Avatar
    DualSense Edge Wireless Controller:

  17. #217 SP
    Member rzv31's Avatar
    Am luat de la Orange pana la urma, varianta Purple, la 343 lei, chit ca mi-as fi dorit Red-ul, dar cica lumea lauda ca ultimele 3 culori sunt mai upgradate si nu mai exista risc de drift (nu cred, dar in fine).
    Cutia dupa cum se vede a ajuns dupa un meci de fotbal de succes, cred ca au inscris de cateva ori cu ea,macar a fost sigiliul intact, am crezut totusi ca o sa gasesc 1-2 butoane zburate, dar nu a fost sa fie.



    Alta chestie; m-a sunat azi o domnisoara de la eMag, pentru dualsens-ul consolei, pt trimitere individuala in service (asta dupa 3 zile de la creare formularului de contact), si ca cica a vorbit ea cu baietii de pe acolo si ca tre' sa trimit toata consola. Logic ca i-am spus ca sunt nspe sute de persoane cararora li s-a cerut, pana la urma, doar controllerul, dar nu am induiosat-o, si a ramas ferm pe pozitie ca trebuie musai toata consola sau deloc.

    Acum intrebarea e, ca tot am dat comanda de truse de mesterit prin joystick-uri laptop-uri si asa mai departe, daca ma bag sa incerc sa il fac, comenteaza oare pe viitor expertii?
    Attached Images Attached Images 301004342_1237666220301376_2312028058353692812_n.jpg

  18. #218 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu stu daca din lene sau chiar nu se poate face nimic cu el, dar iti da unul nou nout la garantie. Vezi in video-uri
    pe youtube daca cumva are vreun sigiliu prin el ca sa nu comenteze cineva in eventualitatea in care reusesti sa il trimiti la garantie

  19. #219 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu vorbi cu eMag-ul. Vorbește direct cu Depanero. Emag si mie mi-a zis ca trebuie si consola. Depanero a acceptat sa trimit doar controller-ul si mi-au cerut dupa aia poza cu seria consolei (desi le pusesem o poza printata cu ea in pachet)

  20. #220 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Nu vorbi cu eMag-ul. Vorbește direct cu Depanero. Emag si mie mi-a zis ca trebuie si consola. Depanero a acceptat sa trimit doar controller-ul si mi-au cerut dupa aia poza cu seria consolei (desi le pusesem o poza printata cu ea in pachet)
    Asta nu o stiam, direct cu Depanero. Ii sun maine sa vad ce zic, sper sa fie mai dezghetati decat emagul.

    ---------- Post added 26-08-2022 at 12:44 ----------

    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Asta nu o stiam, direct cu Depanero. Ii sun maine sa vad ce zic, sper sa fie mai dezghetati decat emagul.
    Nu pot edita de pe telefon…scuze

    Am sunat la Depanero, si tot la fel, cica sa trimit toata consola….asadar spor la mesterit prin el

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  2. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4 By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 549 Last Post: 27-01-2024, 20:08
  3. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  4. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts