Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 14 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 270

Thread: PlayStation VR2

  1. #181 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Pentru sotie recomand moss, ambele jocuri. A mea nu mai vrea sa iasa dupa ce incepe in vr. Nu ma mir, e o expierenta VR excelenta! (a mea e mai gamer... , are tlou ambele, gow si alte jocuri sub centura).

    Pt mine, azi am luat village (iar, il terminasem la lansare si l-am dus inapoi). WOW! A click-uit si la mine VR-ul, chiar daca deja imi placea dupa gran turismo! Imersiune maxima, un joc perfect pt vr! Daca prima oara radeam in loc sa fiu speriat, acum e invers.

  2. #182 SP
    Manager paul's Avatar
    Prezentate la State of Play:
    The Foglands:

    Green Hell VR:

    Synapse:

    Journey to Foundation:

    Before Your Eyes:

  3. #183 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    Întrebare,cei care ați jucat resident 8 village,când va uitat la mâini,sunt in focus perfect?sau sunt puțin blurry?

  4. #184 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Foarte sharp.

  5. #185 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    Mda... înseamnă că am eu probleme cu ochii.nu pot sa focusez deloc.mi-am făcut programare pentru control...știam că am ceva dificultăți la vedere dar nu m-am gândit că o să îmi afecteze experiență în vr din păcate.cei care aveți ochelari de vedere,cum este in vr?reprezintă ochelarii un impediment?

  6. #186 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mare atentie cu ochelarii in VR. Eu cu primul PS VR mi-am zgariat lentilele de la ochelarii de vedere - ceea ce a fost oribil, mai ales ca am dat mai mult pe ochelari decat pe VR si-i luasem cu putin timp in urma - asta atunci.

    Iar asta pentru ca apripiasem prea mult headsetul de ochelari si probabil ca avea un mic joc la miscarea capului.

    Posibil sa nu mai existe acel joc acum, la VR2, dar oricum - mare atentie.

  7. #187 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by extaz93 View Post
    Mda... înseamnă că am eu probleme cu ochii.nu pot sa focusez deloc.mi-am făcut programare pentru control...știam că am ceva dificultăți la vedere dar nu m-am gândit că o să îmi afecteze experiență în vr din păcate.cei care aveți ochelari de vedere,cum este in vr?reprezintă ochelarii un impediment?
    Lentile de contact.

  8. #188 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    prima experienta VR folosind PSVR2 si jucandu-ma Horizon Call of the Mountain. Am adunat deja peste 12 ore, sunt absolut uluit si mi-e teama ca nu ma voi mai putea intoarce la 2D gaming cu aceeasi "liniste" ca inainte. Mi-a luat cca. 5 ore sa ma obisnuiesc cu senzatiile motrice dar acum joc fara probleme de la butoanele analogice, cu viteza setata pe maxim si fara mecanisme de confort. Ador experienta ador imersiunea iar pentru cei care va intrebati cum e pentru un miop VR-ul, am miopie -2.5 si folosesc lentile de contact lunare, alternez intre acestea Cooper Vision Biofinity respectiv Air Optix si NU am nici un fel de probleme. Singurele momente cand imaginea e incetosata, deja m-am obisnuit ca are legatura cu pozitia lentilelor, anume pe axa orizontala nu sunt aliniate. Recomand PSVR2 cu drag, eu ma joc mai mult din sezut si experienta e superba.

  9. #189 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ceva footage through the lense:

  10. #190 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Ceva footage through the lense:
    Finally, cineva care le zice fără ocolișuri! Thanks for the video!

  11. #191 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    Btw,vrea cineva no Man sky?îl am pe disk și nu prea mă prins sincer.

  12. #192 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Monky... majoritatea se bucura de prima experienta VR, se bucura de posibilitatea de a experimenta ceva ce seamana cu high end VR dar care costa semnificativ mai putin. Uite, ti-am facut un meme.
    Attached Images Attached Images 2ffixvy9bbr51.png

  13. #193 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Recomand Puzzling places. Daca nu se termina bateria la controllere vr, prietena nu mai iesea din joc. Si dupa ce am jucat si eu putin am vazut de ce. Un joc highlight pt vr, foarte relaxant dar daca daci time trial intre doua profile devine competitiv!

  14. #194 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    Monky... majoritatea se bucura de prima experienta VR, se bucura de posibilitatea de a experimenta ceva ce seamana cu high end VR dar care costa semnificativ mai putin. Uite, ti-am facut un meme.
    Ah, stai man liniștit... doar am spus și eu foarte clar: pe console e oricum singura soluție, therefore is a good thing! Sony a venit cu un produs mai bun decât cel anterior și merită felicitați pentru asta. Doar că nah, eu am fost sincer: voiam ceva mai mult (în special să taie firul acela nenorocit), mai bun și la un preț mai decent. They hit 1 out of 3 for me.

    Cât despre partea a doua, dacă ai deja un PC decent, sau poate vrei doar wireless, neconectat la nimic, with no strings attached (chiar dacă vei avea lower res games), am mai zis-o: prețul este departe de a fi mic. PSVR2 este 599€, Pico 4 este 399€ (îl găsești second și la 220€). Diferența este ca pe Pico 4 poți să te joci chiar și fără nimic altceva (am impresia că îți trebuie totuși un mobil pentru cont), pentru PSVR2 investești și într-un PS5. Și tot rămâi "legat de fir". Și de jocurile costisitoare. Same goes for Oculus Quest, doar că acolo ai ceva mai slabă rezoluția (dar și mai multe titluri native, și multe exclusive).

    Pe de altă parte, dacă vrei să joci neapărat GT7 și Horizon, nu ai de ales. Dar, poate vrei să-ți meargă librăria de peste 4500 de jocuri VR din Steam, fără să mai dai vreun leu în plus... Eu am și zis-o, dacă era pe la 300-350€ (cât a fost și primul VR), îl luam instant. Nu știu cum draci m-aș fi descurcat cu firul (eu am vreo 6m pana la consolă, și tare mi-e că sooner or later unul dintre căței sau cineva de prin casă va zbura consola de la locul ei), dar asta e altă problemă.

    Thanks for the meme, though!

  15. #195 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Am avut o problema in Horizon Call of the Mountain:

  16. #196 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Prima impresie: Rezolutia PSVR2 este comparabila cu ceea ce obtineam acum 2 ani, folosind un Oculus rift CV1 pe un PC bun, cu slider-ul rezolutiei din joc, urcat pe la …200% + extra tricks. Chiar au avansat. Screen door-ul (fata de CV1) este insesizabil. Vibratiile, culorile superbe, iluminarea & HDR-ul sunt ce trebuie pt un VR. FOV-ul a fost marit si el. Ca negative : ceva godrays (dar mai putine decat la Rift) ceva blur cand tragi cu coada ochiului spre alte zone ce nu sunt in focus. Cateva bug-uri software. Caliatea constructiei si a impachetarii…cheap af. N-au pus si ei folii de protectie pe lentile cand a sosit. Handle with care. Este usoara, se aseaza foarte bine dar trebuie sa te porti foarte atent. Ai impresia ca acum cedeaza. Inca ceva, dupa o prima utilizare, o casca a atins lentila si a si murdarit-o (jos cu castile in ear). Per total, imi place, tinand cont ca 70% din gameplay va fi doar GT7.
    Attached Images Attached Images fp1vywhwiaqslsu.jpeg fp1vpfrwaamto2i.jpeg fp1voauxoaux3mg.jpeg fp1vaglx0aek6xy.jpeg fp0ptlmwiae3x6a.jpeg

  17. #197 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Abia acum am reușit și eu să o testez. Am Horizon, RE8 și încă câteva jocuri. Sunt interesat doar de RE8 însă pățesc ca un coleg de mai sus, mâinile sunt blurry in acest joc.

    A mai fost cineva care a avut problema asta și a găsit o rezolvare la ea?

  18. #198 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Posibil sa fie ceva legat de cat de bine sta casca si cat de bine este setat IPD-ul (distanta dintre ochi) - vedeti comentariul asta.
    Also - PSVR2: How to Fix Blurry or Unclear Image Quality

  19. #199 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Am mers la un control oftalmologic si se pare ca am un mic astigmatism; mi-am luat o pereche de lentile de contact si ajuta foarte mult, chiar si la VR.

  20. #200 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    Tocmai ce am fost și eu la un control și lafel,astigmatism 0,25 pe ambii ochi.Ce ochelari recomandați astfel încât să fie cât mai ,,invizibili" in VR.ce forma astfel încât să nu deranjeze și să nu ii observi mai deloc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 14 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. PlayStation 3 By LeGaL in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 22-11-2014, 01:51
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Replies: 0 Last Post: 14-04-2009, 09:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts