Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 87 of 404 FirstFirst ... 37 77 85 86 87 88 89 97 137 187 ... LastLast
Results 1,721 to 1,740 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1721 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Apropo de bișnițari. Avem și aici pe forum. 4500 de lei. Mocca. Și sigur găsește un disperat să îi dea banii ăștia și să valideze specula asta.

    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Când am citit cât au stați alții pe aici să prindă. Și vine un smecheras d-ăsta de a fost mai rapid la click care avea în cap doar profitul, nicidecum să se joace.

    Trist

  2. #1722 SP
    Junior Member NttSkippy's Avatar
    Confirm și eu ca am primit de la Orange. Azi, la Rm. Valcea, m-am trezit cu Fan Courier la usa, fără SMS sau altceva. Comanda făcută pe 19.11 la ora 12:05.

  3. #1723 SP
    Member smits's Avatar
    Quote Originally Posted by NttSkippy View Post
    Confirm și eu ca am primit de la Orange. Azi, la Rm. Valcea, m-am trezit cu Fan Courier la usa, fără SMS sau altceva. Comanda făcută pe 19.11 la ora 12:05.
    A venit in ceva cutie separata?

    Eu o astept la cluj napoca, comandata pe 19.11 la 10.16 si tot nu a venit.

  4. #1724 SP
    Junior Member NttSkippy's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    A venit in ceva cutie separata?

    Eu o astept la cluj napoca, comandata pe 19.11 la 10.16 si tot nu a venit.
    Da, in cutie separata, curierul habar nu avea ce e în ea.

  5. #1725 SP
    Member smits's Avatar
    Quote Originally Posted by NttSkippy View Post
    Da, in cutie separata, curierul habar nu avea ce e în ea.
    Bun aia imi da sperante.

    sper sa pot pune si eu mana pe el zilele astea...

  6. #1726 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Quote Originally Posted by GlontzVidia View Post
    Eu cred ca aveti mailurile stricate cine a zis ca la 18.07 a primit mailul. Va plangeti ca ati dat comanda cu 3 minute mai devreme si va scrie altceva. Eu am facut comanda la 17.59 si am primit mail la 18.00 cu tot cu tombola ambele in acelasi timp. Si nu era nimeni obligat sa plateasca. Odata ce plasai comanda, primeai mailul, consola era rezervata. Plata se poate face in maxim 3 zile(mai primesti mail cu linkul de plata in aceste zile). Toti cei care fac reclamatii la ANSPdeceuri sunt putini frustrati ca le-a scris ceva si nu au consola garantat ca au fost ei zombie si dadeau refresh din 10 in 10 secunde normal ca site-ul nu are timp sa se actualizeze si daca 10000 oameni dau refresh pe un site in acelasi timp se duce de rapa tot scriptul lor. Altex nu are servere de milioane sa sustina 10000 taburi odata sa le afiseze la toti odata. Vreti doar sa va agatati de speranta ca autoritatile vor face ceva. aflati ca nu vor face nimic, in romania merg lucrurile greu pe ideea ,,las ca merge si asa,, nu veti putea schimba asta din prisma unei comenzi confirmate. Trezirea, daca vreti sa schimbati ceva nu altex e problema in tara asta. daca toti s-ar unii asa ar fi mai usor dar mna foamea e mare si doar cand e foame se iau actiuni. Am dreptate?
    In primul rand, acolo Altex trebuia sa inlocuiasca butonul de Comanda si in niciun caz sa bage produsul in Stoc. Trebuia sa faca un buton mare si frumos pe care sa scrie Inscriere Tombola. Atunci era totul clar.
    Nu are nimeni speranta ca autoritatile o sa faca ceva. Pana verifica ANPC-ul si ce mai fac ei in 30 zile, noi primim banii inapoi sau consola.
    Asta nu inseamna ca Altex nu o sa primeasca cel putin o amenda. Si o merita numai pentru felul in care au comunicat cu clientii dupa aceasta gafa. Stiu si ei foarte bine ca au facut schimbari din mers la site in continuu timp de ore bune si cu toate astea, ei arunca vina total pe clienti si pe browserele lor.

    Si explica-le tu "frustratilor" care au facut plangere la ANPC si s-au inscris la tombola in rate. "Frustrati" care au stat cu orele sa obtina o explicatie de la Altex la telefon si poate nu au obtinut nimic iar dupa o sa trebuiasca sa piarda alt timp in telefon cu banca sa explice situatia.
    Cum mama ei de treaba sa permiti inscrierea la tombola in rate? Dar asta se intampla cand faci o actiune si nu esti absolut deloc pregatit. Dar tot clientul e de vina.

  7. #1727 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Exact, ai pus punctul pe "i"

  8. #1728 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Quote Originally Posted by GlontzVidia View Post
    Eu cred ca aveti mailurile stricate cine a zis ca la 18.07 a primit mailul. Va plangeti ca ati dat comanda cu 3 minute mai devreme si va scrie altceva. Eu am facut comanda la 17.59 si am primit mail la 18.00 cu tot cu tombola ambele in acelasi timp. Si nu era nimeni obligat sa plateasca. Odata ce plasai comanda, primeai mailul, consola era rezervata. Plata se poate face in maxim 3 zile(mai primesti mail cu linkul de plata in aceste zile). Toti cei care fac reclamatii la ANSPdeceuri sunt putini frustrati ca le-a scris ceva si nu au consola garantat ca au fost ei zombie si dadeau refresh din 10 in 10 secunde normal ca site-ul nu are timp sa se actualizeze si daca 10000 oameni dau refresh pe un site in acelasi timp se duce de rapa tot scriptul lor. Altex nu are servere de milioane sa sustina 10000 taburi odata sa le afiseze la toti odata. Vreti doar sa va agatati de speranta ca autoritatile vor face ceva. aflati ca nu vor face nimic, in romania merg lucrurile greu pe ideea ,,las ca merge si asa,, nu veti putea schimba asta din prisma unei comenzi confirmate. Trezirea, daca vreti sa schimbati ceva nu altex e problema in tara asta. daca toti s-ar unii asa ar fi mai usor dar mna foamea e mare si doar cand e foame se iau actiuni. Am dreptate?
    Cred ca ar trebui sa tragi aer adanc in piept si sa te linistesti putin si sa nu mai dai vina pe "Romania". In plus, iti sugerez sa nu mai vorbesti aiurea fara sa cunosti.
    Eu am dat comanda la 17:52 cand nu era vreun Banner, vreun anunt sau vreo data de la care era disponibila consola. Aparea cu statusul "In Stoc" si fara alte lucruri aditionale.
    Cu plata ai dreptate, am primit mail cu 3 secunde inainte sa fac plata, dar cine sta sa verifice un mail (de care stii deja ca este un mail automat in care ti se specifica faptul ca ai o comanda facuta). Daca tu faci asta, te felicit, esti mai destept decat mine.
    Cu toate acestea, eu nu m-am dus sa-mi vars frustrarea aici, nici pe Facebook si nici la telefon cu un angajat Altex (nu-i condamn pe cei care au facut, ii inteleg pe deplin si au dreptate).
    Doar atat va rog (in general), nu va mai dati cu parerea si nu mai vorbiti fara sa cunoasteti (asta e un sfat de viata, va aduce numai belele)

  9. #1729 SP
    Member dragosbc's Avatar
    Pai ei sunt ocupati cu black friday de o luna sau mai bine zis cred ca au chmulqy aproape 6 luni anul acesta de blackfriday

    Oare cine o sa vina vindfi cu o campanie "adevaratul Black Friday "

    Tind sa cred altex din pacate .

    Ar fi fain sa anunte careva daca o sa mai aiba ceva stocuri.

    Ideea cu tombola nu e rea deloc

    Ca pana la urma cei care se plang ca vai tombola ... se pare ca 90-% din ei si au lasat banii la altex pt o sansa la tombola


    Puteau anunta mak din timp ei
    S a anuntat un site ca asa va fi ch tombola

    Nu a crezut nimeni ca asa va fi .
    Cam toti de pe acest forum am citit acel articol .

    Nu iau apararea altex dar ar trebui sa fimmai calmi.

    Pana la urma nu se gaseste nicaieri in europa .

    Din pacate trebuia sa lian atunci cand au fost precomenzi . Au durat aproape o zi intreaga

    Multumesc

  10. #1730 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Acusi se termina tombola asta si voi tot lucrul asta il dezbateti...ora, minutul si secunda la care s-a primit mail ul, ce aparea, ce nu aparea....Hai sa asteptam ziua de maine...sa treaca cu bine ptr unii, mai rau ptr altii dar dati o incolo de discutie despre tombola.

  11. #1731 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Bine pt 660 persoane și mai prost pt ceilalți 6500 sau câți pe fi. Mă oftic că am stat toată noaptea și toată ziua sa aștept stoc, am apucat sa comand repede, iar pt alții a fost mai usor

  12. #1732 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Cam atatea greseli a facut Altex:

    1. Nu au pus un buton special, numit Inscriere Tombola sau oricum altcumva dar nu Comanda. Poate chiar sa fi facut o pagina separata.
    2. Au bagat produsul in Stoc fara informatii despre tombola iar dupa au facut modificari constante pana au introdus mai multe informatii. Ulterior l-au bagat la pre-comanda.
    3. Au permis inscrierea in rate.
    4. Au trimis un mail in care te anunta ca comanda s-a inregistrat cu succes si a inceput pregatirea comenzii iar dupa alt mail in care esti defapt inscris la o tombola.
    5. Au cerut intreaga suma, 2000 sau 2500 pentru o inscriere la tombola. 100 lei in contextul asta era suficient. Puteau sa primeasca restul de bani ramburs sau sa trimita un link pe email. Nu e ca si cum ar fi ramas cu produsele pe Stoc daca si-ar fi luat vreo teapa.
    6. Au iesit pe fb si au dat vina pe clienti. Nu si-au asumat nici macar 1% ce au facut. Ei au facut totul perfect. Clientul a fost de vina.

  13. #1733 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Haha, s-a raspandit stirea si in afara tarii.

    Apropo, conform Libertatea, directorul ANPC, Paul Angel, spune ca:
    „Dacă nu au fost informați de la început și consumatorii au avut posibilitatea de a comanda produsul, atunci poate îmbrăca premisele unei practici comerciale incorecte. Trebuie încetată această practică și, totodată, comerciantul poate fi amendat”

    Acum ramane de vazut daca se "dovedeste" ca cei care au plasat comenzi inainte de 18:00 nu au fost informati, ca cine stie...

  14. #1734 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Update fericit: am primit consola.
    După reclamații la Fan la Orange, de la Orange la Fan, discutii cu sefi de la Fan, aseara pe la zece s-a modificat status pe site iar azi de dimineata la 8 m-a sunat curierul ca a încărcat coletul ptr mine. Cel mai dubios ramane faptul că awb nu s-a dezlipi singur. Se vede clar ca cineva a încercat să l deslușească și s-a rupt strâmb. O sa fac o poza diseara sa postez , ca fapt divers.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  15. #1735 SP
    Member geo971986's Avatar
    Altex a facut o treaba mizerabila dar si inteligenta. Au stiut ca "entuziasmul" pentru consola e atat de mare incat romanul va accepta orice iar autoritatile, in cel mai fericit caz, le vor da o amenda simbolica. Practica Altex este una murdara insa defapt cine ii incurajeaza/sustine? Cati dintre cei care se simt inselati sau nedreptatiti de aceasta organizare si-au retras participarea pentru a nu sustine acest mecanism? Ne place sa protestam si dorim stoparea abuzurilor dar eforturile...sa le faca altcineva Cine crede ca ANPC va opri pe viitor aceasta tehnica sunt un pic naivi...

  16. #1736 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Greșeala lor a fost comunicarea proastă, atat. In rest ei oricum vindeau 660 de ps5 si cu si fără tombolă. Nu câștigă nimic în plus ca au făcut tombola astam

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  17. #1737 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Vai, Altex v-a bagat mana in buzunar si v-a furat banii. Tragedie nationala.

    Serios?! Daca pe cei care au comandat in primele minute de pana-n orele 18(in perioada in care bannerele si mesajul cu bifa nu erau pe site), ii pot intelege ca au anumite frustrari desi, si ei au optiunea de a li se returna banii, pe voi, ceilalti care nu ati deschis ochii si nu ati citit ce va apare pe ecran, nu va inteleg, imi pare rau.

    Imi pareti niste razgaiati si nimic mai mult. Nu-ti convine ideea cu tombola, NU CONTINUI CU PROCESAREA COMENZII. Ai facut totusi comanda si te-ai trezit deodata ca vezi domne “esti furat/bataia lor de joc/samd”, ai optiunea sa ceri banii inapoi si sa te retragi.

    In schimb, multi stati in continuare pe aici si plangeti ca babele ca vezi domne, sunteti nedreptatiti, ba mai mult, unii ati dat chiar si in userul AltexMG care nu are nicio vina, ba mai mult, a ajutat o gramada de oameni de-a lungul timpului pe aici.

    Stiti ce? Va doreati asa de mult consola? Trebuia sa faceti precomanda ca noi ceilalti. Dar nu, de ce sa blocati voi banii 2 luni(asa cum au facut unii dintre noi) doar nu sunteti prosti. Ei, acum stati si bociti pe forum si pe Facebook. Injurati Sony si Altex ca nu stau drepti si nu fac cum vreti voi, de parca cineva ar avea vreo obligatie fata de voi, de parca PS5 este un drept al vostru din nascare.


    My 2 cents.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1738 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Altex a facut o treaba mizerabila dar si inteligenta. Au stiut ca "entuziasmul" pentru consola e atat de mare incat romanul va accepta orice iar autoritatile, in cel mai fericit caz, le vor da o amenda simbolica. Practica Altex este una murdara insa defapt cine ii incurajeaza/sustine? Cati dintre cei care se simt inselati sau nedreptatiti de aceasta organizare si-au retras participarea pentru a nu sustine acest mecanism? Ne place sa protestam si dorim stoparea abuzurilor dar eforturile...sa le faca altcineva Cine crede ca ANPC va opri pe viitor aceasta tehnica sunt un pic naivi...
    Am un prieten care a prins aceasta tombola si aparent nu te poti retrage, banii sunt blocati pana maine indiferent.
    Cat despre tam-tam-ul asta cu tombola, cu faptul ca nu sunt console destule....oameni buni , in ziua preorderelor oficiale, am stat geana pe emag si altex...tin sa va spun ca emag-ul si-a epuizat stocul in cateva ore...altexul a avut stoc cel putin 1 zi jumatate. Poate ca nu ar trebui sa ne mai lamentam atat ca de ce nu sunt console...traim vremuri naspa, fiecare retailer, furnizor a facut ce a putut....Da nu sunt de acord cu faptul ca am avut banii blocati 2 luni si ceva, dar din pacate astea sunt circumstantele.
    In plus, cine stie cati dintre noi , am luat consola pentru ca suntem fani/gameri/etc sau am cumparat-o doar pentru ca e ultimul gadget si hai sa fim si noi la moda.Nu am nimic cu nimeni, mai ales cand vine vorba de oamenii care fac specula...este fix problema lor.

  19. #1739 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Am un prieten care a prins aceasta tombola si aparent nu te poti retrage, banii sunt blocati pana maine indiferent.
    Cat despre tam-tam-ul asta cu tombola, cu faptul ca nu sunt console destule....oameni buni , in ziua lansarii am stat geana pe emag si altex...tin sa va spun ca emag-ul si-a epuizat stocul in cateva ore...altexul a avut stoc cel putin 1 zi jumatate. Poate ca nu ar trebui sa ne mai lamentam atat ca de ce nu sunt console...traim vremuri naspa, fiecare retailer, furnizor a facut ce a putut....Da nu sunt de acord cu faptul ca am avut banii blocati 2 luni si ceva, dar din pacate astea sunt circumstantele.
    In plus, cine stie cati dintre noi , am luat consola pentru ca suntem fani/gameri/etc sau am cumparat-o doar pentru ca e ultimul gadget si hai sa fim si noi la moda.Nu am nimic cu nimeni, mai ales cand vine vorba de oamenii care fac specula...este fix problema lor.
    Vorbesti prostii, si mie mi s-au tras banii, si dupa m-am retras ca am prins consola la Flanco,
    am dat click pe mail de la Altex si s-a anulat instant, in 24h am primit si am si baut banii.
    Nu mai tot vorbiti din burta ca babele doar sa fie zis, plus ca multi ziceau ca au blocat banii si nu pot cumpara alta din alta parte,
    Deci daca 2500 sunt toti banii ce ii ai inseamna ca nu iti permiti acea consola, plus ca nu erau si alte variante sa sa zici ca prinzi in alte parti
    Mie sincer chiar imi pare rau ca am anulat, poate prindeam si o dadeam la cine avea nevoie.

    LE: Sambata am anulat prin email, si ieri mi-au intrat banii.

  20. #1740 SP
    Junior Member Adriaan's Avatar
    Eu m-am retras de Vineri din aceasta tombola si de atunci inca astept sa primesc banii, eu nu am primit mail de retragere sau ceva, am sunat la ei si au anulat "precomanda", deci nu sunt prostii, poate tu ai avut noroc, eu nu am primit nici un ban inapoi pana azi, desi pe Altex apare la status "anulata" asa ca nu stiu ce sa zic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 87 of 404 FirstFirst ... 37 77 85 86 87 88 89 97 137 187 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts