Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 267 of 404 FirstFirst ... 167 217 257 265 266 267 268 269 277 317 367 ... LastLast
Results 5,321 to 5,340 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5321 SP
    Member papichullooo's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    eMag nu o sa mai bage console multă, multă vreme de acum. eMag și importatorul oficial pentru România al consolelor sunt la cuțite deoarece nu au acceptat unele condiții puse de eMag.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #5322 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Sa inteleg ca la Orange au terminat stocul de digitale.

  3. #5323 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by papichullooo View Post
    eMag nu o sa mai bage console multă, multă vreme de acum. eMag și importatorul oficial pentru România al consolelor sunt la cuțite deoarece nu au acceptat unele condiții puse de eMag.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Care conditii?

  4. #5324 SP
    Junior Member arde85's Avatar
    DA, varianta cu disk

  5. #5325 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by papichullooo View Post
    eMag nu o sa mai bage console multă, multă vreme de acum. eMag și importatorul oficial pentru România al consolelor sunt la cuțite deoarece nu au acceptat unele condiții puse de eMag.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu as putea sa confirm ce fumeaza domnul, dar, am mai auzit de EMAG ca fiind o companie foarte agresiva in spatele culiselor. Managementul lor e cu doua taisuri (sustinut politic), inclusiv metode neortodoxe de acaparare a cotei de piata EVIL CORP

    Emag este motivul pentru care nu avem amazon.ro inca

  6. #5326 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Ceva concret? sau doar vorbe ? Mai era unu* pe net de-si platea reclama sa vorbeasca ce le-a facut emag blabla.

  7. #5327 SP
    Junior Member paulics's Avatar
    salut domnilor. voi cum credeti ca va evolua situatia locala
    cu piata de ps5? ma refer la disponibilitate suficienta, daca nu chiar vasta. Altex mi se pare ca au dat deja aproape 3000 de console dar mai sunt aproape inca 4000 la coada doar la ei

  8. #5328 SP
    Junior Member frteer's Avatar
    Daca si azi au cei de la altex, asa cum s-a zvonit pe aici, se pare ca au inceput sa vina stocuri mai des, asa ca nu vad motiv sa nu evolueze spre bine. Pentru cei nerabdatori, exista varianta olx sau quickmobile, dar vor pierde niste bani doar pentru a intra in posesia ei cu cateva luni mai devreme. Cei din tombola sigur vor primi consola in urmatoarele 2-3 luni. Restul, putintica rabdare.

  9. #5329 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Salutare. Estimarea realista este ca peste aproximativ 4 ani si jumatate se vor gasi console suficiente in magazin.

    Time for some quick maths! Sony a livrat 4.5 milioane de console in 4 luni de la lansare, in conditiile in care au avut multe alte luni inainte de lansare sa produca console. De dragul simplitatii sa zicem ca vor continua in acelasi ritm (desi, din nou, ritmul real e mult mai lent), adica 1 milion pe luna.
    Sony are 114 milioane de useri activi pe PSN. Nu e absurd sa consideram ca majoritatea vor PS5, dar tot de dragul optimismului hai sa presupunem ca doar jumatate din ei se bat pe o consola acum - 57 de milioane.

    Din astia 57 de milioane, 4 milioane au deja consola, deci raman doar 53 de milioane de doritori. Sony in cel mai fericit caz livreaza 1 milion pe luna, de unde deducem cu usurinta ca vor trece inca 53 de luni pana cand nevoia tuturor userilor actuali este satisfacuta.

    Evident ca tot de dragul optimismului nu am luat in calcul faptul ca numarul de useri Sony creste zilnic, pe langa cei 114 milioane care deja exista. 4 ani e cel mai bun caz, in cel mai rau caz o sa gasesti PS5 in magazine cand apare PS6.

  10. #5330 SP
    Member smits's Avatar
    Nici chiar. Asa. Eu zic ca peste 1 an 2 e oke.

  11. #5331 SP
    Member tudort's Avatar
    Probabil de asta Sony și Microsoft vor scoate jocuri cross-gen 1-2 ani. Aveau deja făcută o estimare a capacității lor de distribuție. E bun și peste un an , eu aș fi mulțumit de Crăciunul viitor dacă prind una. Momentan nu arde , necesită și investiție destul de costisitoare pentru un Tv capabil , deci cu răbdarea trecem marea

  12. #5332 SP
    Member mladin86's Avatar
    Fara un oled mai nou cu 2.1 Hdmi degeaba ai consola noua ... sincer... asa ca pt mine exclus sa dau 800-1000€ pe ea


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #5333 SP
    Junior Member paul94's Avatar
    Ce ziceti, quickmobile sunt de incredere?

  14. #5334 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by paul94 View Post
    Ce ziceti, quickmobile sunt de incredere?
    Nu!! Adica probabil ca nu iti aduc o piatra in cutie, in loc de consola, dar clar o vand overpriced si sunt 99% convins ca o sa isi bata joc de tine daca ai nevoie de garantie.

  15. #5335 SP
    Junior Member danielr's Avatar
    Din cate stiu cei de la quick livreaza, dar din pacate daca ai vreo problema care sa necesite garantie nu ai nici o sansa cu ei.

  16. #5336 SP
    Junior Member paul94's Avatar
    Am inteles, multumesc!

  17. #5337 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by paul94 View Post
    Ce ziceti, quickmobile sunt de incredere?
    Sunt niste bisnitari de 2 lei, importa din surse proaste (piata grey, multe din produsele lor nu sunt destinate pietei din Romania)
    Fac orice sa scoata bani in detrimentul clientului final

    Si da, garantia e ca si 0, sunt niste scarbe, mai bine cumperi de pe OLX, imi pare rau sa spun asta, dar nu as lua de la ei nimic

  18. #5338 SP
    Member mladin86's Avatar
    Opriti va oameni buni cu ps5 la suprapret ... nu este timpenie mai mare.... luati un ps4 pro sau slim ce gasiti la voi in oras sa si probati si aia e ... trageti de el pana puneti mane pe un ps5 la pret de lansare


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #5339 SP
    Junior Member Ionutbaloi's Avatar
    eu cred ca cea mai buna varianta pt a nu cumpara ps5 la suprapret e achizitionarea unui xbox series S care e in stock peste tot la 1500 lei (doar emag e mai smecher cu 100 de lei plus)....iar atunci cand va aparea ps5 in stock suficient puteti achizitiona unul

    desi...eu zic sa ne calmam, sa asteptam si cand vom pune mana pe unul ne vom bucura din plin

  20. #5340 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutbaloi View Post
    eu cred ca cea mai buna varianta pt a nu cumpara ps5 la suprapret e achizitionarea unui xbox series S care e in stock peste tot la 1500 lei (doar emag e mai smecher cu 100 de lei plus)....iar atunci cand va aparea ps5 in stock suficient puteti achizitiona unul

    desi...eu zic sa ne calmam, sa asteptam si cand vom pune mana pe unul ne vom bucura din plin
    Prefer partea cu calmatul si asteptatul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts