Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 268 of 404 FirstFirst ... 168 218 258 266 267 268 269 270 278 318 368 ... LastLast
Results 5,341 to 5,360 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5341 SP
    Junior Member dragomir80's Avatar
    Salut! A început Altex sa sune numere peste 3000?+
    Care ar fi cel mai mare număr sunat?

  2. #5342 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Pentru cei ce i-au sunat orange-ul: Aveti vreun status? Mie mi-au zis ca ma va suna iar din magazinul de unde trebuie sa ridic consola. Insa n-am primit nimic... mail, in cont nu apare nimic.. iar e vreo faza aiurea ?

  3. #5343 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Asta ma gandeam si eu acum, n am tracking, n am nimic. Daca nu are chef ala de la Orange shop sa ma sune azi si ea a ajuns, eu nu pot sa ma duc sa o ridic.

  4. #5344 SP
    Junior Member Phorkias's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Pentru cei ce i-au sunat orange-ul: Aveti vreun status? Mie mi-au zis ca ma va suna iar din magazinul de unde trebuie sa ridic consola. Insa n-am primit nimic... mail, in cont nu apare nimic.. iar e vreo faza aiurea ?

    Nu ti se pare ca e un pic prea complicat pentru a fi 'vreo faza aiurea'?

  5. #5345 SP
    Member gabridinu's Avatar
    NU. nu mi se pare deloc complicat. ultima data, au fost varza pe support. Unii ziceau ca se va anula comanda, cand sunam eu inapoi, imi ziceau ce mi se va livra.. De aceea nu mai cred nimic. . Am zis sa intreb si pe aici, dar se pare ca e la fel la toata lumea.

  6. #5346 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Quote Originally Posted by Phorkias View Post
    Nu ti se pare ca e un pic prea complicat pentru a fi 'vreo faza aiurea'?
    Suna la ei si vezi ce zic .

  7. #5347 SP
    Member gabridinu's Avatar
    I-am contactat pe Chat. bineinteles ca nu stiu nimic....

  8. #5348 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Când o sa le luați din magazin să le desfaceți acolo, să verificați dacă sunt Sony originale și chiar și atunci sa vă întrebați dacă nu cumva este țeapă și va oprește paznicul la ieșire și vă ia consola.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #5349 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Cei din magazin dorm pe ei, nu stiu pe ce lume sunt, cel putin in orasul meu. Nu stiau de retur in magazin, ca decodarea e gratis daca e luat la liber si nu mai platesc 100e pentru decodare iphone, etc.
    La care se adauga 0 informatii de la Orange legat de livrare.

  10. #5350 SP
    Junior Member frteer's Avatar
    Quote Originally Posted by dragomir80 View Post
    Salut! A început Altex sa sune numere peste 3000?+
    Care ar fi cel mai mare număr sunat?
    a zis cineva ieri ca l-a asunat pe unul cu 27xx. dupa el nimic.

  11. #5351 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Pentru cei ce i-au sunat orange-ul: Aveti vreun status? Mie mi-au zis ca ma va suna iar din magazinul de unde trebuie sa ridic consola. Insa n-am primit nimic... mail, in cont nu apare nimic.. iar e vreo faza aiurea ?
    Rabdare, au zis ca le livreaza in magazin in 1-3 zile lucratoare, deci cel tarziu luni ar trebui sa dea un semn.

  12. #5352 SP
    Junior Member s3rquit's Avatar
    Stiti cumva daca la orange o sa fie si stock pentru console ? As avea ocazia sa cumpar zilele urmatoare de la ei o consola daca sunt destul de rapid?

  13. #5353 SP
    Junior Member Alex13's Avatar
    Quote Originally Posted by s3rquit View Post
    Stiti cumva daca la orange o sa fie si stock pentru console ? As avea ocazia sa cumpar zilele urmatoare de la ei o consola daca sunt destul de rapid?
    Nu cred, nu i-au sunat pe toti cei cu comanda anulata, eu am dat comanda pe 20 februarie si nu cred ca o sa fiu sunat tura aceasta

  14. #5354 SP
    Junior Member paul94's Avatar
    Am vorbit cu un tip de pe OLX sa cumpar varianta digitala cu garantie ALTEX, ca nu mai am rabdare. Aveti idee la ce tipuri de tepe sa fiu atent?

  15. #5355 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    deci chiar nu mai inteleg nimic. Acum au -prioritate- ca sa zic asa aia cu comenzi anulate la orange si cei cu tombola de la altex? Boi si mie mi-au anulat comanda la orange prin decembrie si i-am si intrebat daca se poate sa imi 'rezerve' o consola cand o sa mai bage stoc si pl.. acum ii suna pe astia cu comenzile anulate sa le rezerve console or wat? E tot o panarama.

  16. #5356 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Se vede ca nu intelegi nimic, mai bine treci peste.

  17. #5357 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cred ca el intelege chiar foarte bine. Se pare ca Orange "selecteaza clientela" si nu sunt corecti si egali cu toata lumea care a dat precomanda si care a avut banii blocati la ei pentru cateva zile, din vina Orange care nu sunt capabili sa ia comenzi doar pentru cate console au.

    Si da, momentan exista aceste 2 liste - cine s-a bagat in tombola Altex si cine s-a bagat in comenzile Orange. Iar ambii au luat mai mult decat aveau si au decis sa faca niste liste care sa acopere urmatoarele unitati pe care le primesc.

    Ce anume nu e corect in asta?

  18. #5358 SP
    Junior Member Erines's Avatar
    Quote Originally Posted by Garkan View Post
    Se vede ca nu intelegi nimic, mai bine treci peste.
    Hai totusi sa lasam arogantele ca nu te tragi tu de sireturi cu mine. In loc sa dai un reply asa de useless mai bine taceai. Acel comentariu chiar nu ma ajuta cu nimic.

  19. #5359 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Quote Originally Posted by papichullooo View Post
    Când o sa le luați din magazin să le desfaceți acolo, să verificați dacă sunt Sony originale și chiar și atunci sa vă întrebați dacă nu cumva este țeapă și va oprește paznicul la ieșire și vă ia consola.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu cred ca o sa avem sansa sa desfacem consola in magazin, deoarece e posibil sa fi asaltat de ceilalti care abia asteapta sa puna mana pe un PS5.

    Cel mai probabil se vor vinde si din magazine, numai ca vei iesi cu consola intr-o punga neagra sau ceva de genu asta, ca sa nu apara incidente.

  20. #5360 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu cred ca el intelege chiar foarte bine. Se pare ca Orange "selecteaza clientela" si nu sunt corecti si egali cu toata lumea care a dat precomanda si care a avut banii blocati la ei pentru cateva zile, din vina Orange care nu sunt capabili sa ia comenzi doar pentru cate console au.

    Si da, momentan exista aceste 2 liste - cine s-a bagat in tombola Altex si cine s-a bagat in comenzile Orange. Iar ambii au luat mai mult decat aveau si au decis sa faca niste liste care sa acopere urmatoarele unitati pe care le primesc.

    Ce anume nu e corect in asta?
    Nu e corect pentru faptul ca lista s a creat in momentul in care a existat o eroare, timp de 2 zile, din cauza careia s au dat sute de comenzi. Toate comenzile din 19 si 20 au fost anulate. Nu a fost problema de stoc, sa afecteze 5-10 comenzi, ci eroare care a afectat sute de oameni. Din motivul asta s a hotarat sa se faca o lista pentru a se revansa pentru eroare si situatia creata.
    La fel a procedat si Emagul cand au fost afectati mai multi oameni.
    Nu stiu nimic de alte precomenzi, din alte dati sau ce a fost la Orange pe 19.11.2020. Dar nu cred ca s au dat precomenzi atunci, pentru ca doar atunci e valabil acel termen, si nu s au onorat.
    Legat de Altex s a discutat destul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts