Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 395 of 404 FirstFirst ... 295 345 385 393 394 395 396 397 ... LastLast
Results 7,881 to 7,900 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7881 SP
    Junior Member Lucifer's Avatar
    https://www.emag.ro/consola-playstat...ch-Action=view

    Acum am achizitionat si eu una pentru ca are controller in plus si Fifa23, pretul total fiind de 3499 lei, iar tinand cont de faptul ca e scumpita deja de producator, parerea mea e ca e cel mai realist pret pe care l-am vazut eu. Inca e in stoc! Spor!

  2. #7882 SP
    Member mladin86's Avatar
    E ok deal ul daca chiar ai nevoie de 2 controlere si o fifa la vremea ei … nu a omorat pe nimeni

  3. #7883 SP
    Junior Member systemshock's Avatar
    Salut, stie cineva daca o sa apara si la noi bundel-ul de PS5 cu MW2 sau cel de GOW? Fifa nu prea ma incanta.

  4. #7884 SP
    Junior Member Lucifer's Avatar
    Eu de exemplu nu am Fifa de anul asta si chiar de ar fi o mizerie, pe piata valoreaza 350 de lei. Un al doilea controller mi se pare de bun simt (Nu cunosc pe nimeni care nu a jucat cu cel putin un prieten vreun joc). Care iar valoreaza 350 de lei. Presupunand ca acum consola costa 2750 de lei si aduni 700, iti da un total de 3450 lei. Daca astepti bundle cu God Of War nu cred ca se va intampla pentru ca acest joc se va cumpara indiferent de ce pret are consola. Nu va fi oferit drept "bonus" pentru ca are o reputatie prea buna ca sa fie adaugat ca Fifa, care s-a dus in jos. Per total merita.

  5. #7885 SP
    Junior Member Schizoid's Avatar
    Nu ratati PS5 gol, fara jocuri, de Black Friday la Evomag. Doar 4700ron
    https://www.evomag.ro/componente-pc-...b-3803758.html

  6. #7886 SP
    Member mladin86's Avatar
    Tin minte ca am luat ps4 pro cu GoW la pachet la jum de pret fata de ce e acum. 2018 ce vremuri zici ca au trecut 2 decenii de atunci )

  7. #7887 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Întreba cineva pe un alt forum de ce nu apar bundle-uri cu Fifa. Există oameni care ar cumpăra astfel de bundle-uri și știu eu câteva persoane care joacă doar Fifa pe consolă. Am pe cineva în listă care joacă doar Fifa atunci când e online. Gusturile nu se discută. Acum că a apărut acel bundle există evident obiecții. Îmi aduc aminte de 2018 și de bundle-urile PS. Și pe atunci un bundle cu un joc nou apărut costa lejer 1800 de lei (dacă nu mă înșeală memoria), nu erau chiar la jumătate și aveau practic jocul, un controller și consola. Măcar la bundle-ul de acum primești două controllere.


    Asta nu înseamnă că sunt de acord cu prețurile mari. Dacă nu aveam PS5 acum aș fi fost supărat să dau 3500 pe pachet după ce Sony a mărit prețurile în mod artificial. Ca o mică paranteză, se pare că PS5 Pro este mai aproape decât credeam eu, având în vedere și planurile AMD pentru Zen 3 și Zen 4. Sunt și mai curios cât ar costa un PS5 Pro la lansare. Cred că va fi cel puțin cât costă PS5 acum după mărirea cu 50 EUR. Sunt și mai curios dacă amatorii de VR vor da banii pe PSVR2 (care cred că va fi cel puțin la fel de scump ca și consola).

  8. #7888 SP
    Junior Member Lucifer's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    Întreba cineva pe un alt forum de ce nu apar bundle-uri cu Fifa. Există oameni care ar cumpăra astfel de bundle-uri și știu eu câteva persoane care joacă doar Fifa pe consolă. Am pe cineva în listă care joacă doar Fifa atunci când e online. Gusturile nu se discută. Acum că a apărut acel bundle există evident obiecții. Îmi aduc aminte de 2018 și de bundle-urile PS. Și pe atunci un bundle cu un joc nou apărut costa lejer 1800 de lei (dacă nu mă înșeală memoria), nu erau chiar la jumătate și aveau practic jocul, un controller și consola. Măcar la bundle-ul de acum primești două controllere
    Perfect adevarat. Eu am luat Ps4 Pro cu 1850 de lei fara nici un bundle. Am luat in acelasi moment si GOW si un controller in plus care au costat alti bani. Pretul nu a scazut niciodata la o consola noua in magazin. Cel putin din ce vedeam eu. Cat despre PS5 Pro, bine ar fi sa il scoata in 2023 dar cred ca mai degraba va fi afara in 2024 pentru ca inca se cere mult prima varianta. Nu lasa Sony asa usor alta consola cand se vand imediat cele lansate in 2020. Economic, e corect ce fac, dar moral e o mizerie. Nu au treaba cu oamenii, ci doar cu banii.

  9. #7889 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Heads-up. Am activat la precomanda Consola PS5 C-Chassis + Joc FIFA 23:

    https://altex.ro/consola-playstation...CNSPS51TBCF23/

  10. #7890 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Heads-up. Am activat la precomanda Consola PS5 C-Chassis + Joc FIFA 23:

    https://altex.ro/consola-playstation...CNSPS51TBCF23/
    Cumva aveti si alt bundle care o sa apara ? sau consola by itself ? sau asta e singuru stoc ? @ATX-MG

  11. #7891 SP
    Junior Member Lucifer's Avatar
    Pentru cei pe care ii intereseaza si diferentele intre modelele de PS5 (seriile 1000, 1100, 1200, e.g. CFI-1216A), puteti citi acest articol. Seriile spun practic cand a fost fabricat modelul si ce e schimbat la el. Ca si referinta, seria CFI-1006A e din 2020 iar CFI-1216A din 2022..

    https://www.videogameschronicle.com/...eardown-shows/

  12. #7892 SP
    Junior Member xdarud's Avatar
    Gata chiar acum am plasat o comanda pentru precomanda de ps5 de pe altex ������������������������������������ pentru newsu de mai sus. Bun pret 3150lei

  13. #7893 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by jetssskii View Post
    Cumva aveti si alt bundle care o sa apara ? sau consola by itself ? sau asta e singuru stoc ? @ATX-MG
    Momentan, asta e singurul stoc.

  14. #7894 SP
    Junior Member boLdyaLexy's Avatar
    Salutare!
    Am dat si eu o precomanda la Altex pe 31 octombrie, acum vad ca are disponibilitate "in stoc", daca termenul de livrare pentru precomenzi era dat pentru data de dupa 14 noiembrie iar acum apar in stoc, este posibil sa livreze consolele mai devreme de data anterior specificata? Fiind in stoc acum, cei care comanda astazi o primesc in 48 de ore presupun eu ca am comandat-o acum 4 zile o primesc peste 2 saptamani?

  15. #7895 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Eu am dat comanda pe 30 sau cv de genu si azi dimineata am primit consola. verifica awb,trb sa o primesti

  16. #7896 SP
    Junior Member xdarud's Avatar
    Salut, si eu am dat comanda pe 30.10 si acum am vb cu curierul, mi-o livreaza azi. Verifica pe contu tau de la altex la comenzi awb-ul.

  17. #7897 SP
    Junior Member boLdyaLexy's Avatar
    1.jpg nu a dat inca AWB pentru consola, eu am optat sa o ridic din magazin, lucrez in alt oras fata de cel in care locuiesc si nu as fi fost acasa cand sosea curierul, asa in magazin cand ies de la munca trec direct si o ridic. Nu cred ca o sa fie un impediment faptul ca am optat pentru magazin si nu prin curier sa ma decaleze

  18. #7898 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by boLdyaLexy View Post
    Salutare!
    Am dat si eu o precomanda la Altex pe 31 octombrie, acum vad ca are disponibilitate "in stoc", daca termenul de livrare pentru precomenzi era dat pentru data de dupa 14 noiembrie iar acum apar in stoc, este posibil sa livreze consolele mai devreme de data anterior specificata? Fiind in stoc acum, cei care comanda astazi o primesc in 48 de ore presupun eu ca am comandat-o acum 4 zile o primesc peste 2 saptamani?
    Salut! Ieri am confirmat precomenzile. Zilele astea ar trebui sa ajunga consolele la cei care au comandat.

  19. #7899 SP
    Junior Member boLdyaLexy's Avatar
    Nice, mersi!!!

  20. #7900 SP
    Member morphine's Avatar
    Intentionez sa-mi iau consola dar momentan nu o vad nicaieri la un pret acceptabil. Stiti ceva despre stocuri?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 395 of 404 FirstFirst ... 295 345 385 393 394 395 396 397 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts