Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 179 of 404 FirstFirst ... 79 129 169 177 178 179 180 181 189 229 279 ... LastLast
Results 3,561 to 3,580 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #3561 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    si eu ma bucur ca nu am prins glumesc, normal ca ma oftic. insa cu toate astea, nu as plati mai mult de 200-300 de lei pe unul cu garantie in niciun caz. cand o aparea, o aparea, iar cei care le vad pe olx la preturile de 5000+, sa le vanda cand le-oi cumpara eu

  2. #3562 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    "Pe de alta parte, nu inteleg disperarea asta de a avea acum un PS5. Jocurile de PS5 le numeri pe degetele de la o mana. Maaare parte dintre jocurile de PS4, nu au primit inca update-uri pentru PS5 (unlock de fps samd)... etc. Singurul mare avantaj in a avea un PS5 acum, din punctul meu de vedere, este dat de faptul ca nu mai am un avion/aspirator in camera. Orice as juca, nu se aude nimic."

    Inteleg ce vrei sa spui, dar eu de exemplu, nu am nici macar un PS4, pentru mine orice joc pe PS5 e un joc nou si o experienta complet noua.

  3. #3563 SP
    Junior Member brocu's Avatar
    https://www.olx.ro/oferta/sony-plays...tml#8721930420 pentru cine este interesat, pretul este de 2800 lei (nu este a mea)

  4. #3564 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Pe mine “ma ia capul” cand o aud pe asta ca Sony a facut praf lansarea.

    - Au avut mai multe unitati disponibile la lansare decat la lansarea PS4? DA

    - De aproape de 1 an de zile toata industria este la pamant. Sony nu produc ei singuri totul, se bazeaza pe componente de la terti. Tot procesul este incetinit datorita COVID.

    - Credeti ca astia de la Sony n-ar fi dorit sa vanda 1 milion de unitati pe zi? Este visul oricarui corporatist, chiar si al antreprenorului de la colt.

    - V-ati dorit arat de mult consola, dar nu ati fost “prosti” ca noi, astia care am stat cu precomenzi si “am blocat banii doua luni”. Bun, acum stati si bazaiti pe forumuri.

    Orice om intreg la cap ar fi prevazut ce urmeaza, problemele cu stocurile, cerere mai mare decat ei pot acoperi samd. De ce? Pentru ca, COVID si pentru ca, stat ACASA.

    Drept urmare, mai incetati cu lamentarea asta. Nu este decat vina voastra, daca cineva ar trebui sa fie de vina.

    Pe de alta parte, nu inteleg disperarea asta de a avea acum un PS5. Jocurile de PS5 le numeri pe degetele de la o mana. Maaare parte dintre jocurile de PS4, nu au primit inca update-uri pentru PS5 (unlock de fps samd)... etc. Singurul mare avantaj in a avea un PS5 acum, din punctul meu de vedere, este dat de faptul ca nu mai am un avion/aspirator in camera. Orice as juca, nu se aude nimic.

    Altminteri, stati linistiti pe un PS4 cel putin pana la anul.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu imi dau seama care e frustrarea ta . Orice corporatie face niste sondaje inainte sa lanseze un produs. Ei cam stiau ca e cererea mai mare si probabil vor ramane fara stocuri dar nu au vrut sa mai intarzie lansarea.
    Iar precomenzile au durat cateva ore nu zile, te-ai gandit ca poate sunt oameni care nu au avut timp sa dea pe loc comanda si seara deja nu mai erau?

  5. #3565 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by l00natick View Post
    Iar precomenzile au durat cateva ore nu zile, te-ai gandit ca poate sunt oameni care nu au avut timp sa dea pe loc comanda si seara deja nu mai erau?
    La Altex a fost dinsponibil la precomanda timp de 19h (deci aproape o zi intreaga)

    Also, in lume unde au mai fost precomenzi, s-au epuizat in minute, nu ore. Iar la noi la eMag a durat minim 2h.

  6. #3566 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Quote Originally Posted by brocu View Post
    https://www.olx.ro/oferta/sony-plays...tml#8721930420 pentru cine este interesat, pretul este de 2800 lei (nu este a mea)
    Daca e pe bune, si cu garantie in Ro, asta se vindea in minute

  7. #3567 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by l00natick View Post
    Nu imi dau seama care e frustrarea ta . Orice corporatie face niste sondaje inainte sa lanseze un produs. Ei cam stiau ca e cererea mai mare si probabil vor ramane fara stocuri dar nu au vrut sa mai intarzie lansarea.
    Iar precomenzile au durat cateva ore nu zile, te-ai gandit ca poate sunt oameni care nu au avut timp sa dea pe loc comanda si seara deja nu mai erau?

    Eu nu am frustrari, dragul meu. Frustrari au altii pe aici pentru ca n-au prins PS5 la raft la magazin sau la tombole samd.


    Sondajele alea fac cat o ceapa degerata in momentul in care esti in incapacitate de a aproviziona suficient o piata din motive pe care deja le-am expus pentru cine a avut ochi sa vada.


    Precomenzile nu au durat cateva ore si(culmea) au mai fost si doua valuri de precomenzi. Unul pe 17 si unul de 27 sau ceva de genul. Eu sunt printre aceia care au dat precomanda in al doilea val SI NU PENTRU CA nu am mai prins in primul val ci pentru ca am fost nehotarat. Pe langa toate astea, stai dumneata linistit, in ambele "valuri" de precomenzi, stocurile nu s-au epuizat "in cateva ore". Oricine a fost interesat de a precomanda, a avut destul timp la dispozitie. Asa ca... hai s-o lasam mai moale cu scuzele astea. Imi mentin parerea ca, daca v-ati dorit cu adevarat PS5, ati ars de nerabdare, singurii vinovati sunteti voi, nu Sony, Altex, Emag, Orange... samd.

  8. #3568 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Ceva care dureaza mai putin de o zi se masoara in ore. Din cate imi amintesc precomenzile au durat vreo 16 ore, deci exprimarea "cateva ore" este corecta. Nu au fost cateva zile, ci cateva ore. Omul are dreptate si cand spune ca Sony a stiut ca va avea probleme cu stocurile si a lansat oricum consola din dorinta de a vinde mai mult si mai repede. O decizie foarte inteleapta de altfel, si oricine a avut ochi sa vada asta din timp a cumparat niste actiuni la Sony si acum este foarte fericit indiferent daca are PS5 sau nu.


    Ceea ce vreau sa spun este ca l00natick are dreptate in ceea ce spune. Singura problema pe care o vad e modul in care prezinta actiunile Sony ca si cum ar fi ceva negativ, cand cifrele arata ca au procedat foarte bine cu lansarea asta - crestere de 25% (!!!) in cateva luni.

  9. #3569 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Deci 16 ore nu sunt de ajuns sa dai o precomanda. Cu atat mai mult cu cat au fost 2 transe de precomenzi.

    Interesant, foarte interesant.

    Au fost oameni pe aici care au spamat site-urile de profil de la 9 dimineata pana la orele 15 in ziua lansarii, se pare ca n-a mai fost o problema cu timpul, s-a gasit.

    Inca odata, permite-mi sa zambesc.

    PS: cat despre lansare, dumneata cand ai fi lansat? In Februarie? Sa lasi Microsoft sa vanda in draci cateva luni de zile?

    PS2: pe dumneata ca businessman, te-ar interesa daca prinde Gigel de la colt? Iti spun eu ca, nu. Tu vrei sa vinzi. Iar gigelul a avut destule ocazii sa puna mana pe produsul tau. Problema stii care este? Gigel, a fost PREA COMOD. Esti tu de vina pentru asta? O spun pentru a treia oara, NU. Singurul vinovat este Gigel.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #3570 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Ceva care dureaza mai putin de o zi se masoara in ore. Din cate imi amintesc precomenzile au durat vreo 16 ore, deci exprimarea "cateva ore" este corecta.
    19h la Atex pe 17-18 Sept. Apoi au mai avut o portita cu alte cateva sute de bucati care s-au epuizat mai rapid, dar au fost mult mai putine.
    eMag nu a mai avut a doua runda.

  11. #3571 SP
    Member smits's Avatar
    Lumea mai mult nu a comandat in septembrie ca nu voiau sa stea fara 2500 de lei atata timp.

  12. #3572 SP
    Member codpin's Avatar
    Asta mi se pare cea mai proasta scuza. Ori zici ca nu ai banii aia ori nu ai vrut sa dai precomanda. Cum adica sa nu stea atata timp fara banii aia?

    Am mai incercat sa explic cuiva asta si s-a lipit ca nuca in perete. Ori ai bani de consola si ii poti da linistit ori nu. In momentul in care iei consola nu ramai fara banii aia oricum? Cu precomanda fix asta faci, te asiguri ca ai produsul ala platind inainte.

    Nu e ca si cum aia 2500 ii investeai si in 2 luni faceai 5000 cu ei...

  13. #3573 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Eu pot intelege ca sunt unii oameni care pur si simplu nu si-au permis sa blocheze suma asta de bani atata timp. Pur si simplu nu concep asta desi @codpin a punctat bine, banii aia oricum ii dadeai la un moment dat.

    Nu inteleg insa, de ce trebuie sa ne varsam frustrarea pe retaileri, Sony samd.

    Se stia ca va fi o consola asteptata de multi, se stia contextul global si ce se poate intampla si cu toate astea, ne comportam ca niste rasfatati si dam in toti...

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #3574 SP
    Junior Member EzPzTy's Avatar
    Castigau dobanda 5 bani in alea 2 luni

    Asta e romanul clasic, stie numai sa se planga. Pe langa asta se crede si foarte destept, genul ala de le stie pe toate. El joaca fifa in chiloti dar se pricepe mai bine decat angajatii de top ai unei companii de zeci de miliarde de $. Ba ma lasi...

  15. #3575 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Salut,

    Am un prieten la Altex si imi zicea ca e posibil in Martie sa mai primeasca ceva stocuri, dar spre sfarsitul lunii.

    Eu insa, nu ma grabesc. Anul asta, sigur prind un PS5, daca nu, la anu' si tot asa

  16. #3576 SP
    Member smits's Avatar
    Well depinde de fiecare.

    Eu doar zic ce am vazut in jurul meu.

  17. #3577 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Quote Originally Posted by TigerGeo View Post
    Salut,

    Am un prieten la Altex si imi zicea ca e posibil in Martie sa mai primeasca ceva stocuri, dar spre sfarsitul lunii.

    Eu insa, nu ma grabesc. Anul asta, sigur prind un PS5, daca nu, la anu' si tot asa
    Nu prea cred ca o sa dureze atat timp cand in tarile vecine sunt stocuri saptamanal. Eu zic ca sunt sanse early-mid feb. @ATX-MG stie ce zice omu asta?

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  18. #3578 SP
    Junior Member callisto's Avatar
    Salut,
    Si eu am un prieten la Orange care zice ca in februarie intra niste stocuri.

  19. #3579 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Quote Originally Posted by jetssskii View Post
    Nu prea cred ca o sa dureze atat timp cand in tarile vecine sunt stocuri saptamanal. Eu zic ca sunt sanse early-mid feb. @ATX-MG stie ce zice omu asta?

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
    Nu ne comparam noi cu tarile vecine niciodata. La noi se face totul la nimereala.

    Daca vor mai venii stocuri in februarie, vor fi cateva sute, probabil 200-300 buc care se vor da in 20 secunde si vor ajunge pe olx, sau se vor duce catre cei care au fost inscrisi la acea tombola.

    Sunt sigur ca voi avea un PS5 anu asta, dar cel mai probabil in vara, cand voi cumpara direct de pe raftul magazinului.

  20. #3580 SP
    Member tudort's Avatar
    Se mai apropie și de realitate unii :
    https://www.olx.ro/oferta/playstatio...tml#008900d7bb

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts