Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 277 of 404 FirstFirst ... 177 227 267 275 276 277 278 279 287 327 377 ... LastLast
Results 5,521 to 5,540 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5521 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Ai doua optiuni uzuale.

    Prima e sa prelucrezi direct requesturile HTTP, asa cum fac programatorii web. Daca se poate plati cash nu e foarte greu iar tutorialul de mai jos iti va fi suficient sa incepi sa faci singur un bot. Daca plata se poate face numai cu cardul, situatia se complica deoarece apare un gateway intre Emag si banca pentru a confirma plata. In cazul asta nu am idee cum o rezolvi, din pacate nu am experienta cu protocolul de plati online.


    A doua optiune e sa iti automatizezi inputurile calculatorlui (i.e. clickurile de mouse si tastele apasate) astfel incat sa simuleze perfect achizitionarea produsului, asa cum fac cei care programeaza boti in jocuri MMO. Programul pentru asta e Autoit. Are un limbaj al lui de scripting foarte elementar si foarte versatil care controleaza toate inputurile perifericelor tale si cu care poti citi pixeli de pe ecran. Daca se schimba pixelul de pe pozitia NxM din rosu in verde (adica rosu apare undeva cand produsul e stoc epuizat, iar daca e verde acolo inseamna ca scrie ca e in stoc), atunci poti da replay la inregistrarea in care faci achizitia. Pana aici e foarte simplu si nu ar trebui sa iti ia mai mult de o zi, doua, si nici plata cu cardul nu e o problema deoarece introduce botul datele tale ca si cum le-ai introduce tu. Din pacate problema apare atunci cand dai refresh la pagina in mod repetat pentru a analiza stocul, iar Emag vede asta si te blocheaza. Nici pe asta nu vad la momentul asta cum o rezolv pentru ca nu am experienta cu web security.

    Pot sa mai intreb niste prieteni si daca e ceva simplu gen cookies revin cu un raspuns. Daca nu revin inseamna ca e prea complicat ca sa faca cineva asta gratuit pentru mine si nu am interes nici sa platesc pentru un bot, si nici sa cumpar 100 de console cu care sa fac bisnita pe OLX pentru a plati un bot.

    LE: Daca e vreun programator cu mult timp liber (improbabil, stiu ) care citeste asta si stie despre ce vorbesc hai cu o mana de ajutor. Imi curg balele cand ma gandesc cum le-am da peste nas bisnitarilor daca facem public un bot de genul pentru toti oamenii de aici.
    Wow multumesc mult

  2. #5522 SP
    Member mladin86's Avatar
    buna solutie , sa invat programare ca sa iau o consola

  3. #5523 SP
    mur
    Junior Member mur's Avatar
    Apreciez ca share-uiesti informatii de genul dar aici apar complicatii. Nu crezi ca se afla oameni pe aici care au apucaturi de scalperi si cu informatii de genul ii poti inarma? Stiu ca scopul thread-ului e sa ne ajutam unii pe altii ca sa obtinem toti console, dar mie mi-a picat fața cand am vazut cum află toți despre Distill si alte de-astea. Ce vreau sa spun e ca daca te duce capul faci rost de consola, daca nu..nu. Si e perfect corect. Dar acum ii invatam pe toti sa faca boți? Ca apoi sa plangem ca vedem toate consolele pe OLX? Nu zic ca am neaparat dreptate cu argumentul meu, deoarece mi se pare mai complexa problema. Deci astept contraargumente.

  4. #5524 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Stie cineva cate console au fost la emag astazi, 3-4 de fiecare?

  5. #5525 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Dacă toată lumea are boți atunci nimeni nu are boți.

  6. #5526 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Aia de la WANNDER au boti, cumpara de la emag cu pretul oficial , apoi le vand la suprapret tot pe emag ))

  7. #5527 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    Stie cineva cate console au fost la emag astazi, 3-4 de fiecare?
    Cred 100 maxim

  8. #5528 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    buna solutie , sa invat programare ca sa iau o consola
    De ce esti asa negativ? Poti sa inveti programare pentru ca e fun! Sau poti cumpara consola de la WANNDER de pe Emag Marketplace si ii dai retur dupa 13 zile.

  9. #5529 SP
    Member xenocid's Avatar
    N-aș fi crezut asta acum 3 luni, dar as of today am reușit să mă programez la vaccinare înainte să pot comanda un PS5!

  10. #5530 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Mai bine procedeaza flanco, acolo nu poti sa pui boti sau alte aplicatii pentru ca nu are pagina pentru ps5 acolo doar sa nimeresti cand baga..

  11. #5531 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    Quote Originally Posted by xenocid View Post
    N-aș fi crezut asta acum 3 luni, dar as of today am reușit să mă programez la vaccinare înainte să pot comanda un PS5!

    Eu am reusit azi sa iau una cu disc de la emag imediat dupa ce m-am intors de la vaccinare!

  12. #5532 SP
    Member mladin86's Avatar
    Quote Originally Posted by alexandru92 View Post
    Aia de la WANNDER au boti, cumpara de la emag cu pretul oficial , apoi le vand la suprapret tot pe emag ))
    Nu e nevoie ei sunt “emag”

  13. #5533 SP
    Member papichullooo's Avatar
    Quote Originally Posted by xenocid View Post
    N-aș fi crezut asta acum 3 luni, dar as of today am reușit să mă programez la vaccinare înainte să pot comanda un PS5!
    La fel )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #5534 SP
    Member miculas10's Avatar
    https://www.techinn.com/en/sony-ps5/137769821/p


    Buna ziua am intrebare daca cineva a facut comanda de pe Techinn e ok site-ul..? scrie daca faci acuma comanda pentru Ps5 disk versio primest,
    between Fri. 9 Apr. and Mon. 12 Apr...nici nu suna rau ,faci comanda si primest peste 1 luna dar 100%, si nu ai stres pe situri refresh si cu lista de pe orange , altex etc...
    Attached Images Attached Images ps5-teh.jpg

  15. #5535 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar
    Quote Originally Posted by miculas10 View Post
    https://www.techinn.com/en/sony-ps5/137769821/p


    Buna ziua am intrebare daca cineva a facut comanda de pe Techinn e ok site-ul..? scrie daca faci acuma comanda pentru Ps5 disk versio primest,
    between Fri. 9 Apr. and Mon. 12 Apr...nici nu suna rau ,faci comanda si primest peste 1 luna dar 100%, si nu ai stres pe situri refresh si cu lista de pe orange , altex etc...
    Si cu garantie? Oricum are Paypal. Mi se pare safe.

  16. #5536 SP
    Member mladin86's Avatar
    La ce vremuri traim intr o luna se pot intampla multe

  17. #5537 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    La ce vremuri traim intr o luna se pot intampla multe

    Asta am zis si in Decembrie 1, cand am dat ps5 pentru fratele meu am zis o sa l iau inapoi cel putin januarie , apoi a trecut imediat 4 luni si nu pot sa cumpur ps5 online de la magazinele atunci despre ce vorbim , inca 1 luna e nimic daca e sigur treaba

  18. #5538 SP
    NDM
    Member NDM's Avatar

  19. #5539 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by NDM View Post

    Si eu stau pentru Queue position: 11 am vrut sa intreb despre Garantie..

  20. #5540 SP
    Member miculas10's Avatar
    Si eu cred ca e ok...
    Attached Images Attached Images chat.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts