Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 404 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1361 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Nu scrie,dar din ce am înțeles pe grup, lucrează cu Cargus

  2. #1362 SP
    Junior Member dumiandrei99's Avatar
    @Cynical_fairy , de unde esti ? Poate are legatura cu localitatea in care trebuie sa ajunga coletul

  3. #1363 SP
    Junior Member LucLex's Avatar
    Quote Originally Posted by iErvin View Post
    Felicitari! Curierul lui eMag livreaza PS5-ul de la Flanco inaintea propriilor precomenzi. Haha. (da, ma numar si eu intre cei cu precomanda la eMag... )
    Sper sa il primesc cat mai repede si eu

    ---------- Post added 20-11-2020 at 09:57 ----------

    Quote Originally Posted by arfel View Post
    Aha..dar inainte cum l-ai gasit?
    Ieri stateam pe chat'ul de aici de pe site si a pus cineva link ul, a fost in stoc fix 4 minute, am dat repede comanda.

  4. #1364 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Quote Originally Posted by LucLex View Post
    Sper sa il primesc cat mai repede si eu

    ---------- Post added 20-11-2020 at 09:57 ----------



    Ieri stateam pe chat'ul de aici de pe site si a pus cineva link ul, a fost in stoc fix 4 minute, am dat repede comanda.
    Am inteles...si eu am urmarit...dar se pare ca am ratat momentul.......multumesc!

  5. #1365 SP
    Junior Member schiller19's Avatar
    Mie mi-a venit consola comandata ieri la Orange prin FanCourier. S-au miscat f bine orange.

  6. #1366 SP
    Junior Member Elthalion's Avatar
    Quote Originally Posted by schiller19 View Post
    Mie mi-a venit consola comandata ieri la Orange prin FanCourier. S-au miscat f bine orange.
    Din ce localitate ești ?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  7. #1367 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Quote Originally Posted by schiller19 View Post
    Mie mi-a venit consola comandata ieri la Orange prin FanCourier. S-au miscat f bine orange.
    Super tare

  8. #1368 SP
    Junior Member schiller19's Avatar
    Bucuresti

  9. #1369 SP
    Junior Member LucLex's Avatar
    Quote Originally Posted by schiller19 View Post
    Mie mi-a venit consola comandata ieri la Orange prin FanCourier. S-au miscat f bine orange.
    Ce repede s-au miscat, probabil asa era si la Flanco daca trimiteau cu o firma de curierat, nu cu same day )

  10. #1370 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Quote Originally Posted by schiller19 View Post
    Bucuresti
    Ai primit mesaj pe telefon ca se livrează azi , sau te-ai trezit cu ei
    La USA?

  11. #1371 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    mda deci altex s a pus pe mod avion,nu raspunde nimeni la telefon pt a mi anula ‘comanda’,am facut cererea aceea de pe site care ma gandesc ca o sa fie si aia igonorata si asta e...buna treaba altex

  12. #1372 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Am adormit trist, furios, resemnat si profund dezamăgit!
    Cum a reușit eMag sa strice singura bucurie de anul asta. Doamne, cum așteptam consola asta... de aceea am si plătit-o din prima zi disponibila pt comandă, adică 17.09.
    NU eMag, nu mai ate nici un farmec dacă o aduci mâine, luni, de Crăciun, când ai tu timp... s-a dus dracului orice sentiment...

    Status comandă.... plată acceptată si stau in centrul Bucureștiului, nu in vârf de munte, nu in Deltă...

    Hai sictir eMag cu logistica ta de milioane de euro, cu tot !

    Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

  13. #1373 SP
    Junior Member schiller19's Avatar
    Quote Originally Posted by Cynical_fairy View Post
    Ai primit mesaj pe telefon ca se livrează azi , sau te-ai trezit cu ei
    La USA?
    Nu am primit, m-am trezit cu el la usa.

  14. #1374 SP
    Junior Member LucLex's Avatar
    Quote Originally Posted by DeepKiss View Post
    Am adormit trist, furios, resemnat si profund dezamăgit!
    Cum a reușit eMag sa strice singura bucurie de anul asta. Doamne, cum așteptam consola asta... de aceea am si plătit-o din prima zi disponibila pt comandă, adică 17.09.
    NU eMag, nu mai ate nici un farmec dacă o aduci mâine, luni, de Crăciun, când ai tu timp... s-a dus dracului orice sentiment...

    Status comandă.... plată acceptată si stau in centrul Bucureștiului, nu in vârf de munte, nu in Deltă...

    Hai sictir eMag cu logistica ta de milioane de euro, cu tot !

    Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk
    Sincer chiar este urat asa.... Sa faci precomanda de atata timp si sa primeasca inainte ta altii care le au comandat acum, nu e frumos...

    ---------- Post added 20-11-2020 at 10:41 ----------

    Quote Originally Posted by schiller19 View Post
    Nu am primit, m-am trezit cu el la usa.
    Sper sa imi faca si mie o surpriza Daca caut dupa AWB imi arata ca inca nu a ridicat coletul..... dar poate imi face o surpriza <3

  15. #1375 SP
    Junior Member schiller19's Avatar
    Quote Originally Posted by LucLex View Post
    Sper sa imi faca si mie o surpriza Daca caut dupa AWB imi arata ca inca nu a ridicat coletul..... dar poate imi face o surpriza <3
    Da eu nici nu apucasem sa verific, nici nu aveam sperante sa vina mai repede de luni.

  16. #1376 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    Si mie mi-a ajuns consola comandata ieri de la Orange prin FanCourier. S-au miscat fantastic de repede. Nu aveam primit sms, doar m-au sunat sa vada daca sunt acasa

  17. #1377 SP
    Junior Member exodoom's Avatar
    Tocmai mi s-a actualizat un pic comanda de la Emag. Acum zice Estimat livare: 21 noiembrie 2020 - 23 noiembrie 2020 si la Modalitate Livrare: prin curier SAMEDAY24. e clar.. ajunge pe la finalul saptamanii viitoare.

  18. #1378 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by rrrradu View Post
    mda deci altex s a pus pe mod avion,nu raspunde nimeni la telefon pt a mi anula ‘comanda’,am facut cererea aceea de pe site care ma gandesc ca o sa fie si aia igonorata si asta e...buna treaba altex
    Eu i-am prins la telefon dupa fix 1 ora si 3 minute de asteptare. Bineinteles ca in cele 5 minute ale apelului, le-am spus ca nu mi se pare normal ca daca la ora la care am plasat eu comanda produsul aparea In stoc si nu am fost informat inaintea platii pentru ce urmeaza sa platesc 2500 lei, sa nu imi primesc comanda efectuata si platita. Clar au fost deja asaltati de plangeri iar solutia lor este evident fie sa ramai in tombola fie sa primesti banii. Eu le-am propus sa gaseasca alta solutie din moment ce au incalcat sau nu s-au incadrat in cateva prevederi legale, respectiv art 11 din OUG 77/2009, art OG nr. 99/2000*si respectiv articolului 3 lit. b) din Ordonanța nr. 21/1992. Evident ca nu au ce sa raspunda astia din call center la asa ceva, si prin urmare am inregistrat si eu o plangere pe site-ul anpc, unde am inclus pe langa detalierea situatiei si screenshoturi de pe site-ul Altex, screenshoturi cu regulamentul, cu mailurile si comanda confirmata si cu sesizarea facuta in prealabil catre altex pe mail (inainte sa ii sun). E posibil sa nu iasa nimic din chestia asta, dar din ce ii stiu pe cei de la anpc, nu au retineri in a controla comercianti oricat de mari ar fi ei.

  19. #1379 SP
    Ede
    Junior Member Ede's Avatar
    Quote Originally Posted by DeepKiss View Post
    Am adormit trist, furios, resemnat si profund dezamăgit!
    Cum a reușit eMag sa strice singura bucurie de anul asta. Doamne, cum așteptam consola asta... de aceea am si plătit-o din prima zi disponibila pt comandă, adică 17.09.
    NU eMag, nu mai ate nici un farmec dacă o aduci mâine, luni, de Crăciun, când ai tu timp... s-a dus dracului orice sentiment...

    Status comandă.... plată acceptată si stau in centrul Bucureștiului, nu in vârf de munte, nu in Deltă...

    Hai sictir eMag cu logistica ta de milioane de euro, cu tot !

    Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk
    Da, cam aici ma incadrez si eu. Fiind din Bucuresti chiar nu inteleg cum de nu ti-au trimis inca.

    Astazi am intrebat si eu pe Facebook de comanda si raspunsul primit a fost:

    "In acest moment comanda este in proces de facturare. Intervalul de livrare fiind estimat intre 23 si 24 noiembrie."

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  20. #1380 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by Ede View Post
    Da, cam aici ma incadrez si eu. Fiind din Bucuresti chiar nu inteleg cum de nu ti-au trimis inca.

    Astazi am intrebat si eu pe Facebook de comanda si raspunsul primit a fost:

    "In acest moment comanda este in proces de facturare. Intervalul de livrare fiind estimat intre 23 si 24 noiembrie."

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Aoleu. Dupa luni. Ce estimare de livrare apare in cont?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 404 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts