Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ai avut probleme cu PS5?

Voters
114. You may not vote on this poll
  • Nu, totul e ok si merge perfect ca in prima zi

    77 67.54%
  • Probleme hardware, caz de service/garantie

    14 12.28%
  • Soft-brick, caz de service/garantie

    4 3.51%
  • Probleme software, s-au rezolvat cu update/restore

    6 5.26%
  • Inca nu am probleme, insa consola e galagioasa

    17 14.91%
  • Inca nu am probleme, insa consola se supraincalzeste

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 13 of 28 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 555

Thread: Rata defectiunilor - PS5

  1. #241 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Si atunci ce faci? Ce vrei sa faca ei? Sa desfaca un alt produs ca sa-ti dea tie doar gamepad sau doar consola sau doar un cablu?
    Nu se face asa ceva. Cel putin nu la noi.
    Exact asa am pretentia sa faca. Si cercetand de ceva timp, sunt 90% sigur ca asa si trebuie sa faca si o sa faca (sau iti dau banii inapoi, dupa ce inapoiezi piesele pe care le mai detii) daca te adresezi unui organ competent.

    Daca nu se organizeaza cum trebuie cu piesele de schimb, suporta pierderile mai mari.

  2. #242 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bafta la incercat lucrul asta. Astept detalii pe aici cand o sa fie cazul si o sa-ti si iasa

  3. #243 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    Eu vad partea plina a paharului. Daca se constata defectul la consola, ti se da un pachet nou, ceea ce inseamna si controller nou, dar si alta garantie.

  4. #244 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Acum cateva saptamani am sunat la depanero sa-i intreb de o problema legat de stickdrift la Dualsense si baiatul cu care am vorbit mi-a zis ca pot sa trimit doar controllerul sa vada daca il pot repara insa totusi sa fiu pregatit sa trimit si consola in caz de ceva.

  5. #245 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Adica ăștia ar fi în stare sa iti dea negație la consola de 2500 de lei pentru un controller în loc să îți dea alt controller de 350? Smart business strats.

  6. #246 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca depinde cum vezi lucrurile. Eu le vad asa si consider ca pentru ei e mai simplu asa.

    Negatie si storno = banii inapoi clientului, iar ei isi recupereaza cat au dat pe consola de la furnizor.
    Un controller nou = alt produs, alt stoc, poate alt furnizor, deci alti bani.

    Acel controller inlocuit pe care-l ofera ei, nu este un controller din raft, scos din ambalaj si dat, sau dat cu tot cu ambalaj - ala este alt produs, nu ce a cumparat clientul. El trebuie reparat sau inlocuit cu unul oferit de Sony, special pentru acel lucru.

  7. #247 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Bine ca nu se fac pachete promo cu consola si televizor ca ar fi fost circ sa trimiti la garantie consola + accesorii + tv + accesorii tv doar ca sa iti schimbe gamepadul.

  8. #248 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Schultz View Post
    Eu vad partea plina a paharului. Daca se constata defectul la consola, ti se da un pachet nou, ceea ce inseamna si controller nou, dar si alta garantie.
    Nu cred ca e asa cum spui tu....eu mi-am inlocuit un tv dupa 1 an si ceva.Tipul mi-a spus ca imi ofera garantie cateva luni ca nu crapa, dar garantia originala ramane in vigoare...nu iti prelungeste nimic.

  9. #249 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Nu cred ca e asa cum spui tu....eu mi-am inlocuit un tv dupa 1 an si ceva.Tipul mi-a spus ca imi ofera garantie cateva luni ca nu crapa, dar garantia originala ramane in vigoare...nu iti prelungeste nimic.
    asa stiu si eu.

  10. #250 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Nu cred ca e asa cum spui tu....eu mi-am inlocuit un tv dupa 1 an si ceva.Tipul mi-a spus ca imi ofera garantie cateva luni ca nu crapa, dar garantia originala ramane in vigoare...nu iti prelungeste nimic.
    Dimpotriva, daca ti se ofera un produst nou, trebuie sa primesti si garantie noua. De exemplu, am patit sa mi se strice placa de baza la PC. Am primit alta placa de baza + garantie noua de 3 ani. Uite ce zice si legea:

    "Produsele de folosinţă îndelungată care înlocuiesc produsele defecte în cadrul termenului de garanţie vor beneficia de un nou termen de garanţie care curge de la data preschimbării produsului."

    https://anpc.ro/galerie/file/OrdonantaNr9din2016.pdf

  11. #251 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Interesant. Oarecum nefiresc (dupa mine, nu prea inteleg motivul), dar daca asa scrie, asa e. Bine de stiut.

  12. #252 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Interesant....mie mi-a inlocuit panel-ul tv-ului cu totul...poate daca imi dadea tot tv-ul nou nout, mergea chestia aia....oricum e bine de stiut si eventual sa mentionezi treaba asta daca ai vreo problema cu produsul.
    E foarte posibil totusi sa iti ofere un termen de garantie de maxim 6 luni cum a fost la mine...nu alti 2 ani de garantie

  13. #253 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Am și eu o problema cu controller-ul dualsense, care pana azi nu a fost prezenta. Am un fel de delay, un input lag, care pare ca se simte doar în right stick, am încercat în mai multe jocuri, și în call of duty cold war varianta ps5 și in cyberpunk ps4. Am setat controller-ul pe wired connection si a dispărut problema, dar asta nu e o soluție pe termen lung, sa pot folosi doar controller-ul pe fir. S-a mai lovit cineva de problema asta?

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  14. #254 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ti-ai cam raspuns singur la intrebare. Orice controller wireless/bluetooth are delay. Daca ai posibilitatea, cumpara un controller wired bun, si foloseste-l pe cel original doar pt. jocuri in care nu ai neaparat nevoie de viteza de reactie. Poti folosi DS5 si asa wired cum ai procedat, dar conexiunea aia n-o sa fie de prea mare incredere.

  15. #255 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Pai e controller-ul original, a fost folosit la fel și ieri, când nu avea nimic, și azi, când a manifestat problema. Nici consola nu a fost mutata din loc. Controller-ul dualsense a fost folosit exclusiv wireless din luna martie, de când am consola și pana acum

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  16. #256 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ma indoiesc ca e defect. Tu probabil ai jucat o vreme pe un controller third party cu fir (sau care are dead zone-ul calibrat diferit) si de-asta sesizezi delay-ul pe DS5. Cat despre faptul ca se manifesta doar la stick-ul drept si doar recent...nu stiu, mi se pare ciudat.

    Ca un sfat asa, in linii mari, incearca sa cumperi un controller wired decent cand ai posibilitatea.

  17. #257 SP
    Manager paul's Avatar
    Controllerul are ultimul update?

  18. #258 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Da, și consola și controller-ul au ultimul update

    Iar ca să ii răspund colegului, nu am folosit controller third party sau altceva, și nici alte setări pentru deadzone, doar acest controller l-am folosit din luna martie și pana acum și nu a manifestat problema asta pana azi

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  19. #259 SP
    Junior Member Sparcks's Avatar
    am luat și eu ps5 cu bundle, și am Coil whire, mai are cineva acel zgomot de la sursa când întra în joc?

  20. #260 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Cred ca multi avem acel coil whine....dar intensitatea e diferita de la o consola la alta...eu m-am obisnuit si ignor acel sunet.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 28 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - PS4 By AndRewqp in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1122 Last Post: 24-01-2018, 16:48
  2. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  3. Rata defectiunilor - DS4 By MonkY in forum Polls
    Replies: 43 Last Post: 14-05-2016, 20:59
  4. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts