Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 143 of 303 FirstFirst ... 43 93 133 141 142 143 144 145 153 193 243 ... LastLast
Results 2,841 to 2,860 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #2841 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    E bun cardul ala. Asigură-te ca ai ceva bănuți pe el pentru verificare

    ...si ca e folosibil pentru tranzactii in afara Romaniei si ca nu are limite pentru tranzactii online (cu sau fara CVC). daca tot nu functioneaza incearca si alt(e) card(uri). eu spre exemplu initial nu am reusit cu unul din cardurile Visa Electron pe care il aveam.


    dupa ce reusesti, verifica-ti inca o data billing information-ul din cont, si sterge informatiile legate de card din account management, pentru ca daca Sony face o verificare a datelor de "billing" ai sanse sa ti se baneze contul.

  2. #2842 SP
    Junior Member Maniak88's Avatar
    Sa spunem ca e bun, acum ... am incercat si cu alt card dar din pacate persista alta problema: Am incercat de prea multe ori, sa revin mai tarziu cand mai tarziu ?

  3. #2843 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    asteapta si tu pana spre seara si vezi daca te lasa sa incerci din nou.

  4. #2844 SP
    Junior Member Ktunyss's Avatar
    Salutare. Ieri mi.am luat si eu ps4. Am si cont ps+ uk imi puteti spune si mie unde gasesc jocurile acestea free ?? Multumesc

  5. #2845 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    In Store, in partea de Playstation Plus.
    De pe calculator le poti gasi aici:
    https://store.sonyentertainmentnetwo...LUSINSTANTGAME

    Sau in linkurile date de ReNeGaDe124 aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...ml#post1170273

  6. #2846 SP
    Member Striker09's Avatar
    Cam mizerie cu DriveClub-ul asta... dupa ce ca asteptam de un an, de la lansare au anuntat ca il dau. Acum e a doua lansare a jocului si tot nimic, nu m-as mira sa mai asteptam un an.

  7. #2847 SP
    Junior Member Maniak88's Avatar
    salut din nou, am incercat sa imi activez cele 14 zile free de pe ps+ din nou, dar aceeasi problema ... "please enter a valid credit number" cu trei carduri am incercat si Mastercard sI Visa si tot ce vrei, am schimbat adresele am cautat coduri postale ale strazilor de acolo pur si simplu nu vrea stie cineva ce este de facut ?

  8. #2848 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Ești sigur ca pot fi folosite la plăti pe internet? Și dacă da, asigură-te ca ai ceva bani pe ele. Nu mult, 10 lei acolo... Dacă tot nu merge, încearcă sa îți faci alt cont pe o alta adresa de e mail, pt ca altceva eu nu știu ce sa îți zic. Bafta!

  9. #2849 SP
    Junior Member Ktunyss's Avatar
    heiii :-)
    cum pot vedea cat mai am din abonamentul de ps+???
    multumesc anticipat

  10. #2850 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    in consola PS4 poti vedea in detaliile jocurilor instalate de pe PS+, acolo vezi cand expira. Sau in settings > PSN > Account information > services. Acolo gasesti si PS+ printer servicii si poti vedea valabilitatea


    Cam la fel si pe PS3, Meniul PSN, Submeniul Account management apoi Services


    In contul de PS Store pe PC poti vedea in Meniul Account Settings, submeniul Media unde trebuie sa cauti pagina din perioada in care ai luat abonamentul, macar aproximativa, si acolo vei gasit si serviciul de PS+ cu valabilitate, expirare tot (vezi in screens mai jos)
    Attached Images Attached Images ps-.png ps-2.png

  11. #2851 SP
    Junior Member Ktunyss's Avatar
    multumesc frumos am rezolvat

  12. #2852 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Daca aplic un cod de ps+ cand inca mai am abo activ e vreo problema? E vorba de cateva zile doar.

  13. #2853 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu e nici o problema. Perioada de pe noul cod va fi adaugata perioadei existente. Poti sa aplici codul de abonament PS+ oricand, perioadele vor fi consecutive.

  14. #2854 SP
    Junior Member TheBauBau's Avatar
    Quote Originally Posted by Maniak88 View Post
    Salut tuturor, sunt nou pe aici deci ... va rog, chill mi-am cumparat astazi un PS4 ... totul bine si frumos, mi-am facut un cont PSN pe UK dar problema este la activarea celor 14 zile gratis la PS+ imi spune sa bag un card de credit, am bagat cardul meu VISA ELECTRON ... o adresa ( am pus o strada si un cod postal din Anglia, Londra ) si imi spune: " Your credit card is not available" sau ceva de genu, acum imi spune sa incerc mai tarziu pentru ca am facut-o de prea multe ori pana acum ... ce este de facut, cum imi pot activa cele 14 zile, ce card trebuie sa bag sau ce adresa trebuie sa bag ? Multmesc, astept un raspuns ... o seara frumoasa !
    Din cate stiu, la o buna parte din magazinele online, pt a evita folosirea cardurilor furate, adresa de pe card trebuie sa coincida cu adresa contului/adresa de livrare. (Amazon e unul din cei care fac exceptie de la aceasta regula).

  15. #2855 SP
    Member Striker09's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Daca aplic un cod de ps+ cand inca mai am abo activ e vreo problema? E vorba de cateva zile doar.
    Daca e trial, ceea ce ai tu acum, iti vor disparea cele ramase. Daca e platit ti se vor pune in continuare.

  16. #2856 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by TheBauBau View Post
    Din cate stiu, la o buna parte din magazinele online, pt a evita folosirea cardurilor furate, adresa de pe card trebuie sa coincida cu adresa contului/adresa de livrare. (Amazon e unul din cei care fac exceptie de la aceasta regula).
    Pai niste colegi au cumparat de pe amazon cu card de ro...cum iti explici?

  17. #2857 SP
    Junior Member TheBauBau's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Pai niste colegi au cumparat de pe amazon cu card de ro...cum iti explici?
    Pai nu imi explic, asta am zis si eu "Amazon e unul din cei care fac exceptie".

  18. #2858 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Eu am cumparat si de pe best buy cu ing electron. Folositi adresa asta:
    10780 Kempwood Dr.
    Houston, TX 77043

    PS. E adresa recomandata de ei. Dar livrarea codului pe email poate sa dureze 10 secunde sau 24 ore... in functie de noroc

  19. #2859 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by TheBauBau View Post
    Pai nu imi explic, asta am zis si eu "Amazon e unul din cei care fac exceptie".
    Scuze! Nu am citit postul cum trebuie.

  20. #2860 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    vesti despre noile jocuri?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 143 of 303 FirstFirst ... 43 93 133 141 142 143 144 145 153 193 243 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts