Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 52 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 ... LastLast
Results 741 to 760 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #741 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mie îmi merge pe ps3

  2. #742 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Merge

    Merge

  3. #743 SP
    Junior Member herske's Avatar
    nu mai inteleg nimic. dupa multe incercari, am reusit sa folosesc cardul BCR sa adaug fonduri (+25 lei).

    la 2 minute dupa prima tranzactie, fara nicio modificare -> iar primesc reject, unable to add funds.

    este jalnic acest store.

  4. #744 SP
    Junior Member pufff_13's Avatar
    Salutare ...în concluzie merge sa.mi iau ps+ având cont psn de ro, și dacă merge...cum procedez...eu am un card de brd, și cât costa ps+ pe an

    ---------- Post added 18-04-2016 at 13:13 ----------

    O alta întrebare ar mai fi unde găsesc cel mai ieftin abonament ps+ pe un an(în magazine la noi sau pe psn ro, uk sau us ) ...mulțumesc

  5. #745 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Pe psn ro sau pentru uk pe allromedia. De acolo iau eu.

  6. #746 SP
    Junior Member pufff_13's Avatar
    A folosit cineva card brd pe ps store pt abonament pe 1 an și dacă da, îmi spuneți dacă ați întâmpinat probleme?!..multumesc

  7. #747 SP
    Junior Member Ril4's Avatar
    Salut,
    Am un card de credit legat de cont de pe care fac cumparaturi cel putin o data pe luna in Ps Store! Pe 30.05 a fost ultima tranzactie, niste puncte FIFA ca sa joc un draft. Ieri, am vrut sa cumpar mortal kombat XL si ce sa vezi .... Credit Card Details Invalid ........ am verificat, totul in regula, am incercat din nou....la fel! A 3-a oara nu, deoarece stiu ca ma blocheaza. Daca m-au "supt" de bani pana acum .... de ce naiba nu mai vor? Mai expira si oferta la MK. Help?

  8. #748 SP
    Junior Member TheBauBau's Avatar
    incearca sa stergidatele cardului din cont si apoi sa incerci achizitia online de pe un PC

  9. #749 SP
    Junior Member vortex07's Avatar
    Promo PS PLUS "15 months for the price of 12 months"

    ...am incercat sa accesez promotia direct de pe consola (am adresa setata pe RO) dar i-mi zice ca "This offer cannot be accessed at this time"... mentionez ca pe cont nu am PS Plus momentan (Expirat). Stie cineva de ce i-mi da aceasta eroare?

  10. #750 SP
    Junior Member gojotza24's Avatar
    Știe cineva de ce lipsesc jocuri pe ps store!? De exemplu south park,prince of persia și multe altele!? le vor baga vreodată!? Ma refer la cele clasice de pe ps3

  11. #751 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Am incercat sa cumpar de pe RO store Battlefield 4, am atasat un card VISA de la BT , am primit 14 days free ps plus trial dar la Battlefield imi da eroarea " The credit card information on file is not valid" . Am introdus corect toate datele (nu fac asta prima data) am incercat atat direct din PS4 iar mai apoi de pe PC si primesc aceiasi eroare. Acum problema este la Banca mea sau la Ro Store ? ¯\_(ツ)_/¯

  12. #752 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    BT are limita de 0 lei pentru tranzacții cu PSN, trebuie sa vorbești cu ei in legatura cu asta.

  13. #753 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sau daca ai Internet banking poti sa modifici limita de acolo. Este vorba despre limita la tranzacțiile fara cvv. Aceeași problema am avut si eu

  14. #754 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Sau daca ai Internet banking poti sa modifici limita de acolo. Este vorba despre limita la tranzacțiile fara cvv. Aceeași problema am avut si eu
    Am modificat si eu limita, am mai cumparat si de pe site-uri din afara . Multumesc oricum de sugestii.

  15. #755 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    eu ma chinui sa bag un card visa ing si tot zice ca nu sunt bune datele. cu unul de la unicredit am reusit, dar cu ing-ul nu imi merge. din ce am citit pe net, conteaza ff mutl cum scrii datele de nume etc..dar le-am scris la fel ca la unicredit si degeaba. ceva indicatii?

  16. #756 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Suna la ing, sa setezi niste limite, sunt blocate tranzacțiile cu Sony, după ce suni o să meargă din prima.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  17. #757 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    multumesc, am reusit sunand la ing si modificand limitele

  18. #758 SP
    Junior Member Tapu's Avatar
    salut

    am cumparat recent un ps4 si vroiam sa stiu daca sa mi fac cont pe ps store romania sau ps store uk.mi ar fi mult mai usor sa lucrez direct cu card ul meu bancar decat sa cumpar vouchere pt wallet.Dar din cate am gasit eu pe net,exista
    anumite jocuri care sunt restrictionate pe romania.este adevarat ca anumite jocuri pot fi jucate doar pe cont uk sau us?
    ps4 l am cumparat de la altex si are 4 jocuri digitale.aceste 4 jocuri pot fi jucate doar daca am cont de romania?mi e teama ca daca au fost cumparate de aici sa nu pot sa le joc daca am cont uk.
    poate puteti sa mi dati un sfat in legatura cu crearea contului,adica daca sa l fac pe romania sau uk

  19. #759 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Salut, care sunt jocurile digitale pe care le-ai primit?

  20. #760 SP
    Junior Member Tapu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Salut, care sunt jocurile digitale pe care le-ai primit?
    bloodborne,uncharted 4,heavy rain si beyon two souls
    am prins oferta la 1850 lei 4 jocuri si un coontroller cadou

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 52 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts