Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 59

Thread: Zvon: Playstation Store vine si in Romania

  1. #1 SP
    Senior Member consol3's Avatar

    Zvon: Playstation Store vine si in Romania

    Dupa cum spune si titlu se asteapta un site oficial al Playstation in Romania. De unde pana unde acest zvon? Simplu. dupa ce am intrat pe site-ul Playstation si am selectat la Country Romania si mare mi-a fost mirarea cand am ajuns pe un site unde mi-a aparut un mesaj "The new Sony PlayStation site is coming very soon." Incercati si voi si o sa vedeti minunea cu proprii ochi: PLAYSTATION. Sa speram ca in viitorul apropriat acelasi lucru il va face si Microsoft, cu Xbox Live valabil si in Romania, primul pas ar fie extinderea retelei live in romania. Cel putin un pas va fi facut prin crearea noului site Sony pentru fanii romani ai Playstation-ului.
    Attached Images Attached Images playstation_3_romania.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Poate o fi de la Rwanda cine dracu stie Oricum ar fi una dintre cele mai bune vesti pentru ca Microsoft s-ar lua imediat dupa Sony.

  3. #3 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Din cate stiu eu, PSN Romania exista, doar ca nu este acces la store

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Site-ul ala este asa de vreun an, deci din pacate nu este nimic nou.

  5. #5 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Sa nu ne asteptam de la prea multe totusi. Si Amazon are de ex site de Romania de mult timp si sta aiurea. Totusi, sa speram ca nu e doar o pagina lasata sa putrezesca pe server ci ceva real.

  6. #6 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    S-a facut o schimbare. Nu este asa de un an. Acum un an avea alt design. Oricum, daca baga PS Store in RO eu nu imi mai schimb ID-ul, dupa ce am facut atatea trophies pe cel de UK.

  7. #7 SP
    Member St Mael's Avatar
    Site-ul ala este asa de vreun an, deci din pacate nu este nimic nou.
    Da, dar acum un an arata altfel si parca scria "The new Sony PlayStation site is coming soon". Acum scrie "The new Sony PlayStation site is coming very soon".

  8. #8 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Da, stiu ca m-am uitat si eu pe site-ul acela inainte sa imi cumpar consola si nu arata asa in nici un caz + ca nu era acelasi text acolo Deci ceva,ceva cred ca se misca...

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Poate prin NXE si Microsoft va pune Romania in lista de tari. Asta da surpriza

  10. #10 SP
    Member obidan's Avatar
    Ok, deci PSN in Romania= XBL in Romania
    Poate a scris vreun angajat din greseala gametrailers.ro

  11. #11 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    gametrailers.ro este al nostru http://gametrailers.ro/

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Haha cat de tare.

  13. #13 SP
    Member obidan's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    gametrailers.ro este al nostru Console Games
    Stiu, de aia am zis

  14. #14 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    mai la sud de noi minunea deja s-a intimplat. ia traduceti voi cu google din bulgara in engleza linku urmator.

    PlayStation ???????? - registernow

  15. #15 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Si daca vine in romania ce? ... Who cares?! ... Am cont pe US, cumpar cu contul ala... Functioneaza... Nu vad cu ce m-ar ajuta un cont pe RO.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Si daca vine in romania ce? ... Who cares?! ... Am cont pe US, cumpar cu contul ala... Functioneaza... Nu vad cu ce m-ar ajuta un cont pe RO.
    Sunt mai multe motive... dar in principal faptul ca tu cumparand din US platesti 2 extra taxe. 1. platesti taxe de "import" sau cum Dzeu s-or chema cele adaugate la suma din Checkout si 2. pierzi bani la conversia din ron in usd, in functie de cum lucreaza banca la care ai cardul.

    Un alt motiv pentru care ar trebui sa-ti tremure pantalonasii pe tine, este acela ca tu ai introdus pe contul de US date false (ma indoiesc ca locuiesti in US), motiv pentru care Sony poate oricand sa-ti baneze consola/contul.

    Home se zvoneste a fi region restricted. Cu alte cuvinte, degeaba ai avea cont de US, dar IP de Romania, ca ti se va inchide usa in nas...

  17. #17 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    mai la sud de noi minunea deja s-a intimplat. ia traduceti voi cu google din bulgara in engleza linku urmator.

    PlayStation ???????? - registernow
    Inseamna ca nu mai e mult de asteptat.

  18. #18 SP
    Member roberte's Avatar
    in sfarsit incepem sa fim si noi bagati in seama PlayStation Romania

  19. #19 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Mie imi apare steagul Bulgariei acolo sus.

  20. #20 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Da si mie ce vrei nu suntem nici recunoscuti ca tara nu ne stie lumea nici steagu inebunesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 1039 Last Post: 19-11-2021, 18:26
  2. Pronosticuri PS Store, XBOX Live in Romania By CSergiu in forum Offtopic
    Replies: 3 Last Post: 14-08-2011, 15:11
  3. Zvon: Uncharted vine pe PSP2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 27-12-2010, 23:07
  4. Zvon: Thief 4 vine si pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 04-06-2010, 17:36
  5. Resident Evil 2 vine pe PS Store By istrategie in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 24-10-2008, 01:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts