Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 52 1 2 3 11 51 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #1 SP
    Junior Member TheBauBau's Avatar

    Post PlayStation Store Romania

    Am vazut azi ca la conturile de RO pt PS Store apare un mesaj .... In limba maghiara ... Aveti idee ce inseamna?
    Pe google translate zice ca: "PlayStationStore este disponibil în prezent numai în limba engleză utilizatorii maghiare. Doriți să continuați?"
    La wallet apar "ron" dar in store nu e nimic de cumparat ...
    Attached Images Attached Images playstation_store_romania.jpg

  2. #2 SP
    Member akzation's Avatar
    Inseamna ca vom avea incurand PlayStation Store in Romania, momentan se lucreaza, poti sa vezi discutile si la "Clubul PS3" unde mai multi au discutat tot pe tema asta.

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Cred ca il vom avea chiar astazi, cand incerc sa intru pe store imi zice network error

  5. #5 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Pe Vita a aparut deja storeul!
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1417466351.716950.jpg imageuploadedbytapatalk1417466365.076782.jpg imageuploadedbytapatalk1417466374.693319.jpg imageuploadedbytapatalk1417466396.290833.jpg

  6. #6 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Attachment 237972
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1417467063.868971.jpg

  7. #7 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Daca pot sa platesc cu PayPal, ne-am dat naibii

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Doamne ce veste mi-ati dat xD ce misto e sa ai sectiunea de what's new si overview la fiecare joc .

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si un pret mai bun
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1417468038745.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Playstation experience saptamana asta, avem store pe RO cu preturi bune...am I in gamer's heaven?

  11. #11 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ce preturi bune? E scumpete, nu vad de ce va agitati si bucurati asa. Subscriptia PS+ pe un an vad ca e 224de RON, nu stiu care dintre voi va platii 50 de lei in plus fata de subscriptia luata de pe USA doar de dragul store-ului romanesc.

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Noi aia cu cont de Romania. Mai ales ca poti lua cod international pe care sa il activezi pe contul de Romania.

  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Multi ne luam pe uk, oricum lasa-ne pe noi sa ne agitam astia care ne dorim store de atata timp, pentru tine nu se schimba nimic plina lumea asta de negativisti

  14. #14 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Ce preturi bune? E scumpete, nu vad de ce va agitati si bucurati asa. Subscriptia PS+ pe un an vad ca e 224de RON, nu stiu care dintre voi va platii 50 de lei in plus fata de subscriptia luata de pe USA doar de dragul store-ului romanesc.
    Shadow of Mordor e 135 de RON...in magazin nu stiu cat e, dar mi se pare destul de ieftin.

    Plus de asta, agitatia cu plus e mai mult pentru faptul ca nu mai stai sa te complici cu 'spe site-uri si carduri valorice si cumperi direct cu card.

  15. #15 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Multi ne luam pe uk, oricum lasa-ne pe noi sa ne agitam astia care ne dorim store de atata timp, pentru tine nu se schimba nimic plina lumea asta de negativisti
    Nu stiu de ce ma faci negativist, trebuia sa-mi zici realist. De ce sa pierd zeci de lei la fiecare cumparatura daca pot cu usurinta sa economisc bani cumparand de pe USA una alta?

    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Shadow of Mordor e 135 de RON...in magazin nu stiu cat e, dar mi se pare destul de ieftin.

    Plus de asta, agitatia cu plus e mai mult pentru faptul ca nu mai stai sa te complici cu 'spe site-uri si carduri valorice si cumperi direct cu card.
    Shadow of Mordor este probabil la reducere cum e de fapt si pe store USA la 30USD. Restul jocurilor sunt la pretul cu care se vind jocurile in format fizic pe la noi prin magazine.

    Da inteleg cu cardurile valorice, dar sa pierd 2-3 minute pe Amazon si sa mai astept 1 minut pana primesc in mail codurile unui card preplatit nu mi se pare foarte dureros.

  16. #16 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Asta se poate aplica in cazul tau, sunt altii care avem plus pe uk si ne dorim ca si cont principal pe cel de ro si sa beneficiam de avantajele plus pe el si in plus intr-un final toata munca pe care a dus-o MonkY cu aceea petitie si multi altii nu a fost in zadar si cel mai important suntem si noi bagati in seama de aceste companii, carora le dam multi bani im buzunar luna de luna, te-am facut negativist pentru ca ai refuzat sa vezi partile bune si le-ai evidentiat pe cele negative

  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Jocurile au un preț mai bun decât pe UK, nu are rost sa comparam cu US, nu ajungem nicăieri. Eu sunt foarte mulțumit si foarte bucuros.

  18. #18 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Let`s greet them with a warm WELCOME !!!!

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Si un pret mai bun
    Acum vad si DLC, 5 lei

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Plus Alien Isolation care nu imi apărea pana acum

    LE: acum si Outlast la 85 de lei
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1417472345556.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 52 1 2 3 11 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts