Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 52 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #1001 SP
    Member musat's Avatar
    Salut. Nu pot sa ma conectez la magazinul Sony de pe Chrome (eroare - The connection to the server timed out). Pot sa ma conectez de pe consola, telefon, Mozila) dar folosesc de obicei Chromul. Am incercat sa fac cum spune aici (https://support.google.com/chrome/thread/40314654?hl=en) dar fara niciun rezultat. Nu este problema asa mare folosind alt broser dar este stresant (pentru mine). Ceva sugestii?

  2. #1002 SP
    Manager paul's Avatar
    Ce ai incercat? Ca sunt mai multe solutii. Ultima e "turn off preload pages for faster loading".

  3. #1003 SP
    Member musat's Avatar
    Am incercat tot ce am gasit pe internet, dar nimic. Nu stiu de cand se intampla asta (am cumparat mai mult direct de pe consola). O sa folosesc alt browser pana se rezolva cu un update.

  4. #1004 SP
    Member musat's Avatar
    The Last of Us Part II Beach Theme dinamic FREE

    https://store.playstation.com/en-ro/...OUIIBEACHTHEME

  5. #1005 SP
    Member geo971986's Avatar
    a disparut wishlist-ul din PS store odata cu acest web "upgrade" mirific?

  6. #1006 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Da, au zis ca vor face asta. Daca ai aplicatia pe telefon, poti sa intri sa iti "salvezi" wishlistul pana ii fac update. Fie iti faci niste screenshoturi, cum am facut si eu, fie iti notezi jocurile undeva ca in 2002.

    Sper sa adauge optiunea la loc si pe web store si pe storeul din consola, asa cum ar trebui sa fie.

  7. #1007 SP
    Junior Member mmihai's Avatar
    am testat noul store pe varianta US, mi se pare un pas inapoi serios.

    Lent, fara filtrare, mult spatiu irosit, nu are titluri, doar thumbnails, nefunctional in mare parte, nu pot gasi 'weekly deals'. Este nepractic, bine ca se mai gasesc discuri, o sa cumpar mai putine jocuri.


    O parte buna: mi-a reaparut PT in lista de download-uri, nu stiu inca daca merge .

  8. #1008 SP
    Member codpin's Avatar
    Deals gasesti in partea de sus, e un alt meniu.

    Pe mine ma enerveaza ca acum jocurile au doar un thumbnail/cover, nu au si alte screenshots sau video de prezentare.

    Nu stiu cine a gandit UX asa dar ceva undeva au gresit.

    Sau poate experienta direct din consola o sa fie altfel si se bazeaza pe asta?!

  9. #1009 SP
    Member morphine's Avatar
    Ce prostie, nu-mi place deloc. Sper sa nu lase asa.

  10. #1010 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Absolut penibil. Am colegi care pot face un site mai bun singuri într-o lună, iar o companie de 70 de miliarde nu e in stare.

  11. #1011 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Nimeni nu zice nimic de filtre... Nu aveau filtre nici înainte, e adevărat.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  12. #1012 SP
    Junior Member mmihai's Avatar
    aveau filtre inainte, se putea sorta dupa tipul jocului, pret, tip content, si combinate cu optiuni de sortare.

  13. #1013 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Filtru cele mai mari discount uri.... Nu. Filtru preț crescător... După preț de lista nu după preț final... Mergeau mai rău ca la Altex. Alea nu erau filtre...

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  14. #1014 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am si eu o intrebare: acum la tranzitia intre generatii, ma gandeam sa imi fac un cont nou pe Romania. Eu am unul de UK de pe vremea PS3, cand nu exista Ro. Intrebarea mea e daca merita sa fac aceasta trecere. Sunt curios de urmatoarele aspecte:
    - preturi la jocuri si PS plus
    - daca sunt reduceri de sarbatori
    - daca apar jocurile si DLC-urile la timp
    - daca multiplayer online merge bine
    - alte aspecte interesante de mentionat

  15. #1015 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Multi pe aici avem cont pe UK din astfel de motive. O parte dintre noi ne-am facut conturi secundare pe US si RO, in eventualitatea in care vrem sa prindem vreo oferta locala sau daca vrem sa facem trecerea la un moment dat. Atat timp cat ai toate conturile pe consola si cel de UK e setat ca primary, o sa ai acces la toate jocurile cumparate acolo, deci nu ar fi bai. Daca nu tii la trofee, go for it.

    Preturile pentru jocuri si PS+ sunt cam la paritate. Uneori prinzi vreo oferta buna pe RO, alte ori pe US, alte ori pe UK. Partea buna pe RO este ca poti sa platesti direct cu cardul, fara sa te complici cu top-up card pentru zona respectiva (sau folosesti Revolut). Pentru PS+ as recomanda fie siteuri ca CDKeys sau sa astepti ofertele lor de pe store, cand mai baga de exemplu 12+3 luni la pret bun sau un an la pret redus.

    Sunt reduceri de sarbatori.

    Apar la timp, de obicei.

    Nu te afecteaza cu nimic la MP, cand te conectezi nu se ia dupa locatia setata in cont, ci dupa locatia IP. Tu acum de pe contul tau de UK nu joci pe servere din UK.

  16. #1016 SP
    Junior Member mmihai's Avatar
    foarte ciudata promotia de blackfriday de pe PS STORE RO, preturile de baza sunt mult mai mari ca in state.

    TLOU2 redus este 188 lei pe PS Store RO si 29 USD la reducere pe PSN US. Practic, pretul de baza de pe PS STORE RO este pret de joc PS5.

    O ocazie ratata, preturile sunt prea mari fata de restul lumii si dupa ne plangem ca nu se cumpara domnule!

  17. #1017 SP
    Member Ramon's Avatar
    Se poate plati cu Revolut pe PS Store Romania fara sa iti iei ban?

  18. #1018 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    De ce ti-ai lua ban? Daca merge merge, dacă nu, nu te lasă si gata.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  19. #1019 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Se poate plati cu Revolut pe PS Store Romania fara sa iti iei ban?
    Eu cu Revolut platesc pe store-ul de UK si e totul ok. Nu exista RO in trecut si mi-a ramas asta pt DLC-uri and stuff. Ma astept ca si pe RO sa mearga. Probabil iti blocheaza plata cu el daca nu ai suficienti bani.

  20. #1020 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Nu merge sa cumperi cu Revolut pe PlayStation Romania. Am incercat cu suficientă bani, a încercat și un coleg după forum. Nu am stat să îmi bat capul, am scos bani, am băgat pe Ing și am rezolvat rapid.

    ---------- Post added 22-11-2020 at 18:59 ----------

    PlayStation Plus este la reducere acum. 12 luni la 201 lei.

    ---------- Post added 22-11-2020 at 19:01 ----------

    12 luni de PlayStation Plus sunt 201 lei acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 52 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts