Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 52 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast
Results 541 to 560 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #541 SP
    Junior Member ciuflingar's Avatar
    Quote Originally Posted by ciuflingar View Post
    Voi incerca metoda cu contul.alternativ. merci.
    Nu a functionat. In schimb am conectat consola la hotspot-ul creat pe telefon si am inceput downloadul prin GSM dupa care am mers la setari si am schimbat pe cablu.
    Banuiala mea e ca face autentificarea/handshake pe anumite porturi pentru diferite jocuri. Avand un net mizerabil prin wirelles providerul de cartier imi blocheaza porturile. Trebuie sa apelez la el ca sa imi deblocheze dar nu stiu care sunt. La fel am patit cu Uncharted demo nu imi downlada datorita erorii CE-32939-6. Am inceput download-ul pe gsm si am revenit pe netul mizerabil de la furnizor. Cu doua intreruperi am reusit pana la urma.

  2. #542 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Schimba-ti provider-ul.

  3. #543 SP
    Junior Member ciuflingar's Avatar
    Evident ca nu am alta opțiune. De 4 ani cersesc la RDS, UPC si Romtelecom. Am adunat semnaturi, acord sa platim noi costurile de cablare. Suntem izolati la 50 m de stalpul cu Romtelecom si UPC dar nu vor si dau explicatii aberante cum ca nu au porturi sau ca nu fac lucrari de extindere in zona .

  4. #544 SP
    Member Mousey's Avatar
    Știe cineva cumva ceva de o posibilă aplicație HBO GO pentru PS Store România? Știu că în alte regiuni e, dar am impresia că nu-l poți folosi decât dacă ai ISP din țara respectivă.

  5. #545 SP
    Junior Member makekoshi's Avatar
    azi am incercat sa intru in Store pentru a-mi reactualiza subscriptia la PS+ si, surpriza, nu merge. se blocheaza la 'Please wait'. la fel se blocheaza si cind incerc sa intru la Account information. acum citeva zile am intrat in Store de curiozitate, fara probleme.

    totusi consola este conectata la net, am testat conexiunea si totul pare in regula. in fifa 16 se actualizeaza XP-ul dupa fiecare meci, tocmai am 'redeemed' un item din catalog. dar nu pot juca online fiindca mi s-a terminat subscriptia.

    i s-a mai intimplat cuiva recent?

  6. #546 SP
    Junior Member Rocky_Spock's Avatar
    Salut. Nici la mine nu merge sa actualizez abonamentul de plus. De 2 zile da eroare, indiferent de pe ce device incerc.
    ....enervant.


    Ar mai fi o varianta pe care o incerc azi. Sa alimentez wallet si sa platesc asa. Nu direct de pe card. ...poate poate

  7. #547 SP
    Member marv's Avatar
    am mai avut si eu probleme, dar solutia data de Rocky a mers si la mine, am alimentat wallet-ul pe site si am platit de acolo.

  8. #548 SP
    Junior Member Scorillo's Avatar
    Quote Originally Posted by alexxx_862006 View Post
    Am rezolvat, multumesc mult pentru ajutor
    Salut,
    Am si eu eu aceeasi problema de conectare la PSN.
    Poti sa imi spui te rog cum ai rezolvat-o tu...


    Multumesc

  9. #549 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu vă recomand să schimbaţi routerul, la mine cu un router TP Link nu se conectează din două locaţii, net de la RDS, iar cu alt router tot TP Link se conectează doar că este routerul slab si cred eu stricat, am pierderi de semnal si mă.scoate din joc.

    Am greşit postul, un admin poate îl mută în Club PS4.

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  10. #550 SP
    Member taz@'s Avatar
    Salutare all,

    Nu stiu daca postez unde trebuie sau daca s-a mai scris, dar am cautat pe gooagle si niciun rezultat:

    Am o problema cu cardul (Raiffeisen) legat de contul de PSN RO...; mi-a expirat cardul in luna Octombrie si am fost sa il ridic pe cel nou. Singurul lucru ce s-a modificat la card este valabilitatea si codul de 3 cifre de pe spate... Evident, datele de pe card trebuiau updatate in ps store. Surpiza, cand bag noua data de expirare a cardului, eroare la salvare cum ca numarul cardului nu este corect.

    Ii dau din nou, nimic. Am sters cardul de pe cont si am luat-o de la zero...; am bagat din nou toate datele. Adresa este exact ca cea cu care este inregistrat cardul. Am bagat de zeci de ori numarul cardului si codul acela de securitate, nimic... am fost la banca sa imi activeze noul card pe nu stiu ce fel de portal bla bla bla. Dupa ce l-a activat, am incercat din nou si nimic. Am incercat si de pe PS4, si de pe desktop, si de pe android... nimic. Aceeasi eroare cum ca datele nu sunt corecte...

    Stie careva vreo solutie la asta? sau daca nu, exista alta modalitate de a incarca walletul? poate cineva sa imi alimenteze contul daca ii fac transfer bancar?!

    Va foarte multumesc!

  11. #551 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Ai și ceva bani pe el? Mie la fiecare tranzacție îmi decontează în plus vre'o 60 de bani pe care îi returnează, pe urmă, imediat. Probabil e o procedură de verificare cu toate că nu știu de ce e necesară la fiecare tranzacție.

  12. #552 SP
    Member taz@'s Avatar
    Am vreo 20 de lei in wallet si pe card, banii pentru 3 luni de ps plus.

  13. #553 SP
    Member Duni's Avatar
    cred ca nu lasa acelasi card sa fie folosit de mai multe ori. eu am incercat sa folosesc acelasi card pe 2 conturi RO diferite, pe primul a mers, pe al doilea nu, imi zicea ca numarul cardului este gresit )
    ma gandesc ca avand acelasi numar de card, sistemul sa interpreteze ca il folosesti de 2 ori si sa nu te lase. daca zici ca l-ai sters pe cel expirat, iar dupa aceea tot nu te lasa, incearca sa astepti 24-48 de ore sa se updateze si baza lor de date, daca nici dupa 48 de ore nu merge, contacteaza-i la adresa de support.

  14. #554 SP
    Member taz@'s Avatar
    Mersi. Hmm, posibil. A trecut deja o saptamana de cand tot incerc, am trimis si mail la support dar niciun răspuns..... ma dispera deja, imi expira si ps plus in 2 zile

  15. #555 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Stiti cumva un nr de telefon de contact direct cu cei de la Sony romania? Am facut un preorder care nu s-a putut incasa fiindca nu aveam setat automatic renewal set to yes si acuma nu mai stiu daca vor incerca sa incaseze din nou in mod automat sau mi-au anulat precomanda
    Stupid automatic renewal, nici nu stiam de prostia aia ca impiedica retrasul banilor de pe card

  16. #556 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Ca sa vezi si sa nu crezi, Sony Romania in materie de PSN exista doar pe facebook, iar in materie de console, in Bulgaria. Spor.

  17. #557 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    S-a rezolvat pana la urma, au reinitializat tranzactia aseara la 12 noaptea si a functionat de data asta, mi-au trimis mail de confirmare. Ms oricum
    Note to self and to others, pt precomenzi pe ps store, sa aveti setat Fund Wallet Automatically set to yes pe contul de pe care vreti sa faceti o precomanda altfel nu va i-a banii si exista riscul sa va anuleze comanda. Acest lucru il puteti verifica de pe PC sau de pe consola daca mergeti la: [Account Information] > [Wallet] > [Purchase Settings], and then set the [Fund Wallet Automatically] option to [Yes].

  18. #558 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Poti cumpara PS+ de pe store-ul romanesc. Daca activezi consola ca Primary pe contul de Romania toate conturile de pe consola vor putea juca online.
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...4/#post1084424
    Salut,

    In acest moment am un cont de PS facut pe Ro in care am cateva jocuri.
    Doresc sa imi fac un alt cont de US sa zicem unde pot incarca cu carduri preplatite si astfel sa cumpar noi jocuri.
    Cum procedez sa mai joc din cand in cand si jocurile de pe actualul cont de RO care va deveni cumva secundar?

    Merci.

  19. #559 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Activezi cele 2 conturi ca primary pe consola , RO si USA .

  20. #560 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Quote Originally Posted by taz@ View Post
    Salutare all,

    Nu stiu daca postez unde trebuie sau daca s-a mai scris, dar am cautat pe gooagle si niciun rezultat:

    Am o problema cu cardul (Raiffeisen) legat de contul de PSN RO...; mi-a expirat cardul in luna Octombrie si am fost sa il ridic pe cel nou. Singurul lucru ce s-a modificat la card este valabilitatea si codul de 3 cifre de pe spate... Evident, datele de pe card trebuiau updatate in ps store. Surpiza, cand bag noua data de expirare a cardului, eroare la salvare cum ca numarul cardului nu este corect.

    Ii dau din nou, nimic. Am sters cardul de pe cont si am luat-o de la zero...; am bagat din nou toate datele. Adresa este exact ca cea cu care este inregistrat cardul. Am bagat de zeci de ori numarul cardului si codul acela de securitate, nimic... am fost la banca sa imi activeze noul card pe nu stiu ce fel de portal bla bla bla. Dupa ce l-a activat, am incercat din nou si nimic. Am incercat si de pe PS4, si de pe desktop, si de pe android... nimic. Aceeasi eroare cum ca datele nu sunt corecte...

    Stie careva vreo solutie la asta? sau daca nu, exista alta modalitate de a incarca walletul? poate cineva sa imi alimenteze contul daca ii fac transfer bancar?!

    Va foarte multumesc!
    Exact aceeasi problema la mine dar cu ING. O sa imi fac un cont pe US si cumpar cartele de pe Amazon daca cei de la Sony sunt atat de imbecili...alta solutie eu nu vad . Doar ca am deja jocuri cumparate pe contul de RO si inca nu stiu cum voi putea sa le folosesc si pe acelea.

    ---------- Post added 19-11-2015 at 16:22 ----------

    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Activezi cele 2 conturi ca primary pe consola , RO si USA .
    Si toate jocurile, cele cumparate pe PS RO si cele ce le voi cumpara imi vor aparea in consola fara sa fie nevoie de log off/log on intre conturi?

    Merci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 52 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts