Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 52 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast
Results 581 to 600 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #581 SP
    Junior Member klutzu's Avatar
    Ms raducu.Ma gandeam eu ca se poate dar ma macina intrebarea...

  2. #582 SP
    Junior Member shumy1804's Avatar
    Salutare, este picat cumva PSN Store RO? Nu de alta, dar de pe PS4 nu ma pot conecta deloc, iar de pe PC pot intra pe Store Ro de pe contul meu, insa imi da eroare in momentul in care doresc sa fac tranzactii.

  3. #583 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am încercat acum, la mine nu este picat

  4. #584 SP
    Junior Member ResK's Avatar
    Salutare tuturor, sunt si eu un nou detinator de PS4 , luat de BF .Am deschis consola, am activat PS+ , si zic bun , hai sa ma duc in store sa vad ce jocuri imi iau , consola a venit tocmai de BF al americanilor , zic hai imi cumpar niste jocuri.Scot cardul VISA , incep sa introduc datele si spre surpinderea mea, nu merge.Imi zice invalid card.

    Din cate am citit e posibil sa fie adresa gresita, informatiile trebuie sa fie exact cum figureaza la banca , sau alta varianta ar fi suma limita pentru tranzactii nesecurizate online care de obicei este 0.Prima intrebare ar fi de ce nu exista un sistem securizat pentru tranzactiile PSN , mi se pare ridicol , folosesc cardul pentru aproape orice fel de plata online si nu am avut probleme.Dar in momentula de fata asta ma intereseaza mai putin.

    Ma intereseaza sa cumpar in primul rand Monopoly Plus , are reducere mare e la 20+ lei si oferta expira astazi.Nu stiu cum sa fac din moment ce nu imi accepta cardul.Nici prin paypal nu ma lasa sa cumpar.Eu am facut un cont de test pe UK si acolo apare optiune de plata prin paypal , pe Romania nu apare.Singura solutie ar fi achizitia unui psn card digital la care sa ii dau redeem code.Dar pentru ca sunt nou la toata treaba asta cu PSN , nu stiu daca e o optiune valabila pentru mine.Am gasit pe unele site-uri (de incredere) carduri PSN prepay de diferite valori , doar ca sunt pe regiuni (UK/DE/US) , cu RO nu am gasit.Pot folosi un cod de acela de UK/DE pentru a alimenta un cont facut pe Romania ?

  5. #585 SP
    Junior Member shumy1804's Avatar
    Sunt curios totodata daca ati reusit sa faceti ceva tranzactii pe PSN Store Romania astazi. Cand optez ca sa efectuez plata de pe cardul personal (de pe care am mai tranzactionat), primesc eroarea "We've encountered an error while processing your order. The transaction has not been completed. Please try again later.", iar in momentul in care incerc sa schimb sau da adaug un alt mod de a efectua platile, ma transfera pe o alta pagina in care ma atentioneaza ca serviciile momentan sunt in mententanta, si sa incerc mai tarziu.

  6. #586 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Super Star Wars pe PSN la 45 Ron...

  7. #587 SP
    Junior Member swordfish's Avatar
    Pt cei care nu reusesc sa faca plati cu cardul.
    Am avut si eu aceeasi problema. Am card Visa de la Banca Transilvania. Am sunat azi la departamentul carduri al bancii si a trebuit sa modific limita de plati care se poate face pe site-uri neautorizate. Implicit este pusa pe zero. Daca aveti internet banking se poate face rapid modificarea limitei.
    Deocamdata a functionat, am reusit sa fac plati azi.

  8. #588 SP
    Junior Member Florin_vexx's Avatar
    si eu primesc Error code E-82000054 daca incerc sa cumpar ceva de pe store... in trecut am cumparat fara probleme...

  9. #589 SP
    Junior Member Vespa's Avatar

    PS Store Romania

    Si eu am avut probleme cu un visa gold de la transilvania. Setat cum ttebuie din internet banking. Am sunat si la banca sa vad daca sunt ceva probleme, nu erau. Pana la urma am reusit dupa mai multe incercari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #590 SP
    Junior Member Florin_vexx's Avatar
    eu din ce am citit pe net am inteles ca ar fi o problema gen cu adresa... ca nu ar fi cea asociata cardului... dar nu e prima oara cand cumpar si nu am avut niciodata probleme...deci tind sa cred ca problema e tot la ei

    edit: am sunat si la banca... acolo nu sunt probleme

  11. #591 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Am avut si eu aceasta problema cand am adăugat cardul Visa, s-a rezolvat după ce am pus ceva bani pe el si după ce am introdus numele si prenumele titularului de card exact cum l-am trecut atunci cand a fost făcut cardul.

    Edit: Mi se pare mie sau Dc Universe Online nu este available pe Ps Store Romania?

  12. #592 SP
    Member marv's Avatar
    pe store-ul de RO vad ca Teslagrad e gratis (Bundle PS3/PS4/PS Vita).

  13. #593 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1448798027118.jpg

  14. #594 SP
    Member marv's Avatar
    atunci probabil ca mi-a aparut gratis pentru Vita pentru ca-l aveam deja pt PS3 si PS4 de la PS Plus in septembrie. Sau nu stiu.

  15. #595 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu pot sa cred ca nu functioneaza cardul de la BT tocmai acum cand sunt asa oferte pe Store, si colac peste pupaza toti cunoscutii sunt la BT si degeaba le cer sa ma imprumute cu 100 de lei. Sa-mi fie invatatura de minte, trebuia sa schimb de mult timp banca.

  16. #596 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ieri am luat Journey si Leo's fortune cu card BT Mastercard si n-am întâmpinat nicio problema

  17. #597 SP
    Member taz@'s Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Nu pot sa cred ca nu functioneaza cardul de la BT tocmai acum cand sunt asa oferte pe Store, si colac peste pupaza toti cunoscutii sunt la BT si degeaba le cer sa ma imprumute cu 100 de lei. Sa-mi fie invatatura de minte, trebuia sa schimb de mult timp banca.
    Degeaba schimbi banca... Sunt pe Raiff si mi-a expirat cardu, inlocuit cu unul cu valabilitate noua. Nu a mers deloc pe store sa il bag. Acum cateva zile mi-am facut un card nou de la zero cu nr nou etc... Dau sa inregistrez cardul cu nr nou si.. mumu, aceeasi eroare de card invalid. La Raiff nu exista limita de credit sa fie setata peste 0 ca la alte banci... Nu inteleg ce naiba se intampla..

  18. #598 SP
    Junior Member Florin_vexx's Avatar
    si eu incerc de cateva zile si cu mai multe carduri si tot nu merge... din ce am citit pe net spun unii ca problema ar fi la adresa... ca trebuie sa scrii adresa acolo exact cum e trecuta la banca... la modul daca strada e prescurtat la banca str. asa trebuie scris si acolo... la fel apartament daca e trecut ap. la fel ... mi se pare o tampenie sistemul asta minutios daca chiar e reala treaba asta ... incerc de cateva zile si tot n-am reusit nimic...

  19. #599 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Adresa trebuie scrisa , exact cum e la banca . Am si eu card la Rf , nu am probleme sa cumpar online de pe store ro.

  20. #600 SP
    Member taz@'s Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Adresa trebuie scrisa , exact cum e la banca . Am si eu card la Rf , nu am probleme sa cumpar online de pe store ro.
    La banca, adresa este inregistrata pe o singura linie, inclusiv oras si localitate, fara cod postal, si pe PSN imi cere cod postal... in acest caz ce fac?

    am trecut datele exact cum sunt la banca, am stat cu consultantul pas cu pas virgula cu virgula cand am facut noul card si exact asa am facut si cand setez pentru wallet si nada, niente, ciuciu banana...

    Am dat un nou mail la support si daca nu gasesc o rezolvare, bag pixu si arunc pe geam consola

    Daca nu aveam contul pe RO nu ma stresam ca puteam sa cumpar psn card... asa mumu..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 52 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts