Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 109

Thread: Forza Horizon 5

  1. #41 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    N-am mai avut rabdare ! Mai am o luna de Game Pass Ultimate , asa ca am achizitionat separat pachetul pt Premium de 45eur, sa-l joc de azi ,urmand sa iau jocul dupa sau sa prelungesc subscriptia . Ma mai gandesc . See you in Mexico!

  2. #42 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Cine mai are nevoie de intreceri cand free roam-ul pe dunele de nisip face toti banii ! Prinzi niste screen-uri de ramai masca !
    Attached Images Attached Images f2b1ef3c-cbc8-433b-97e6-d2d3af393dd8.jpg 71f1c62e-1301-405c-ada0-196127b32b77-1-.jpg 84a70814-c0d6-4e3e-baad-1d731ebb22f9-1-.jpg

  3. #43 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Cum o fi sa-ti iei Xbox in principiu pentru FORZA 5? Nu cred ca as fi singurul . Sunt gelos pe cei care au XBOX si-l pot juca. Masterpiece



  4. #44 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cam de asta mi-am luat eu One X acu vreo doi ani, doar pt FH4.
    Incerc din răsputeri sa mai rezist si sa nu iau un Series X pt FH5 pt ca nu e momentul acum.

  5. #45 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Not so instant cand e vorba de trimis codurile, din pacate. Am comandat la pranz si tot nu au trimis codul. Doar sa stiti sa evitati site-ul daca doriti coduri livrate rapid. Numai bine!

  6. #46 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Forza Horizon 5: Every Xbox Version Tested - Xbox Series S/X vs Xbox One S/X!

    Quote Originally Posted by Digital Foundry
    Forza Horizon 5 makes a grand statement, delivering a level of fidelity worth of next generation console hardware. And yet Playground Games also has this game running on Xbox One X and even Xbox One - how?! Rich visited Playground for some answers, then put together this extensive cross-platform comparison. Every version and every mode tested - six different rendition of Forza Horizon 5 in total!

  7. #47 SP
    Member IsNotMe's Avatar

  8. #48 SP
    Member iionut's Avatar
    Am jucat puțin din joc pe PC, e fenomenal atât ca detalii dar și vizual, apoi lista lungă de mașini.

    Pe mine m-a atrage mai mult decât Gran Turismo.
    Parcă m-ar tenta ca să iau consola Microsoft doar ca să joc la TV in loc de monitor ������

    Îmi place și că nu te stresează cu ce misiuni să faci sau in ce ordine

  9. #49 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Mihail View Post
    Not so instant cand e vorba de trimis codurile, din pacate. Am comandat la pranz si tot nu au trimis codul. Doar sa stiti sa evitati site-ul daca doriti coduri livrate rapid. Numai bine!
    Update in legatura cu asta: nu recomand site-ul. Nu au trimis codul. Am anulat comanda, pana la urma si am dat refund. Am luat codul de pe CDKEYS (cel WW era in stoc. eu cautasem doar US).

  10. #50 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Offtopic: eu am dat destule comenzi pe Instant Gaming, undeva la peste 30-40, si nu am patit niciodata asta.

    Cine stie ce problema a intervenit odata cu acest joc nou, dar trebuia sa incerci sa vb cu ei sa lamuresti.

    Am vazut acum ca Standard si Deluxe edition au livrarare incepand de maine: Delivery 9 November 2021. Doar Premium pare Instant access. Tu ai comandat Premium si nu ai primit?

  11. #51 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Cateva sugestii :
    1. Inscrieti-va intr-un club.
    2. Nu uitati sa utilizati "car mastery points" pt masinile de inceput si nu numai.
    3. Cu banii castigati, cumparati safehouse-urile pt fast travel. Masinile scumpe & FE va vor pica la wheel spin etc .
    4. Costul pt fast travel ,dupa ce terminati o cursa , poate fi fentat prin accesarea din meniu a Buy new car, ceea ce va va aduce la festival gratis
    5. Nu uitati (mai tarziu) de challenges-urile de la Forzathon & Accolades. La fel verificati si Car Collection .
    6. Dublurile din garaj ce nu se vand in AH ,puteti sa le oferiti cadou …noilor veniti .

  12. #52 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    In dimineata acestei zile am primit un email destul de trist de la Media Galaxy care spune asa:

    'Data lansarii pentru Forza Horizon 5 Xbox One/Series din precomanda ta #MG*** a fost decalata pentru 12.11.2021.'

  13. #53 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by MMG View Post
    Offtopic: eu am dat destule comenzi pe Instant Gaming, undeva la peste 30-40, si nu am patit niciodata asta.

    Cine stie ce problema a intervenit odata cu acest joc nou, dar trebuia sa incerci sa vb cu ei sa lamuresti.

    Am vazut acum ca Standard si Deluxe edition au livrarare incepand de maine: Delivery 9 November 2021. Doar Premium pare Instant access. Tu ai comandat Premium si nu ai primit?
    Am cumparat de la ei Premium Add-On bundle. Jocul Standard il am deja.
    Am facut achizitia pe 5.11, data de lansare a versiunii Premium. Mi-au trimis mail ca, desi data de lansare este de 5.11, ei isi rezerva dreptul sa trimita codurile pana la ora 23:59, conform terms and conditions. Am zis ca este putin cam agresiva abordarea, but nah, who cares.
    In jurul orei 16-17 i-am abordat prin mail sa ii intreb cam cand trimit ei codurile, de obicei (asta fiind prima mea comanda pe acel site si nu stiam cum functioneaza sistemul lor de livrare. comanda am dat-o pe la ora 14, parca).
    Ei au zis ca au inceput deja sa livreze codurile comandate, si ca eu o sa primesc codul dupa ce jocul apare. Le-am reamintit ca jocul Premium a aparut deja. Mi-au raspuns sec ca daca nu vreau sa astept, pot sa dau refund, ei nu imi pot garanta ora cand primesc codul, dar codul il voi primi in acea zi. Am asteptat pana pe la ora 20, apoi am dat refund, nu inainte de a mai intreba inca o data daca au de gand sa trimita codul in acea seara sau pot sa-mi iau gandul.
    Mi-au raspuns sec: "as you wish".
    Am dat refund, am luat de pe CDKEYS, am primit codul in cateva secunde si am jucat FH5 pana sambata dimineata.
    Banii i-am primit astazi inapoi.
    Au raspuns prompt la toate mesajele mele, mi-au trimis banii inapoi fara probleme. Singura problema este ca nu au livrat codul.
    Eu am sa evit acest site.
    Sorry for the long post.

    ---------- Post added 08-11-2021 at 16:30 ----------

    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Cateva sugestii :
    1. Inscrieti-va intr-un club.
    2. Nu uitati sa utilizati "car mastery points" pt masinile de inceput si nu numai.
    3. Cu banii castigati, cumparati safehouse-urile pt fast travel. Masinile scumpe & FE va vor pica la wheel spin etc .
    4. Costul pt fast travel ,dupa ce terminati o cursa , poate fi fentat prin accesarea din meniu a Buy new car, ceea ce va va aduce la festival gratis
    5. Nu uitati (mai tarziu) de challenges-urile de la Forzathon & Accolades. La fel verificati si Car Collection .
    6. Dublurile din garaj ce nu se vand in AH ,puteti sa le oferiti cadou …noilor veniti .
    Chiar ma uitam astazi la sectiunea de cluburi si m-am intrebat: cu ce te ajuta daca dai join unui club? Am vazut ca sunt unele care au cateva mii de jucatori.

  14. #54 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Mihail View Post
    Chiar ma uitam astazi la sectiunea de cluburi si m-am intrebat: cu ce te ajuta daca dai join unui club? Am vazut ca sunt unele care au cateva mii de jucatori.
    Primesti extra XP daca faci cursele in CO-OP (nu e obligatoriu doar cu cei din club) .Iar de regula cei din club sunt mai experimentati si in meciurile de King crown,survival,flag rush .
    Daca intri intr-un club de romani(FH5R), drivatar-urile cu care te poti intrece Head to Head , poarta numele celor din clan . Te intreci cu un Mihai08, un Gabi11 etc.
    Citisem undeva ca vor reveni la formatul din FH3 ,cand primeai saptamanal CR in functie de nivelul de XP cu care contribuiai la club dar …se pare ca nu .

  15. #55 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Daca intri intr-un club de romani(FH5R), drivatar-urile cu care te poti intrece Head to Head , poarta numele celor din clan . Te intreci cu un Mihai08, un Gabi11 etc.
    Daca nu esti in club, poarta numele prietenilor, deci tot vezi nume familiare.

  16. #56 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nu stiam, n-am prieteni ! Cum vi se pare ? In special vs Forza 4, pe care nu m-a convins sa-l dezinstalez .

  17. #57 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    De pe 5.11 nu am jucat altceva. Mi se pare foarte bun jocul.
    Are multe bug-uri, dar sunt funny, most of the time. Cei care am luat Premium, suntem un fel de beta testeri, momentan. Dar sunt sigur ca o sa rezolve toate problemele.

    ---------- Post added 09-11-2021 at 10:25 ----------

    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Nu stiam, n-am prieteni ! ...
    The same. Nu am pe nimeni in lista de prieteni.

  18. #58 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi-am luat o sapca de 25k$ si nu mi-o arata - efectiv nu se incarca modelul 3D. Money well spent.
    Pe partea de economie e la fel de dezastru ca pana acum, dar macar nu trebuie sa bagi bani in masini, pentru ca primesti efectiv incontinuu. In primele 20 min am primit peste 10 masini.
    Dar sa dai 12k$ pe niste ciorapi e pur si simplu stupid.

    Despre joc, nu vreau sa-mi spun parerea, pentru ca o sa spuneti ca sunt hater. Spor la joaca.

  19. #59 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Tu nu ești hater, ești mult prea exigent. Mai lasă și de la tine, nu mai analiza orice chestie in jocuri. Just enjoy the games!

  20. #60 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Voucher-ul l-am dat pe Cobra Daytona , iar acum la Wheelspin D-Type-ul ! Am varsat si cola-ul cand am vazut drop-ul !
    Attached Images Attached Images img_4623.jpg img_4624.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Forza Horizon 4 By Xander RO in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 37 Last Post: 06-01-2021, 06:28
  2. Forza Horizon 3 By tudyniuz in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 133 Last Post: 25-09-2020, 13:56
  3. Vand Forza Horizon 4 si Forza Motorsport 7 (cod redeem) By GabiCutlac in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2019, 00:33
  4. Forza Horizon 2 By raptorscream in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 190 Last Post: 28-07-2016, 21:15
  5. Forza Horizon By sexbobomb91 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 84 Last Post: 28-08-2013, 22:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts