Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 109

Thread: Forza Horizon 5

  1. #61 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Voi ce faceti cu masinile? Le pastrati sau le vindeti? Am aproape 200 de masini, vreo 4mil CR si nu stiu ce sa fac cu masinile. Sa le vand sau sa le pastrez?

  2. #62 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Unlock Delorean ! Do it on your own risk !( nu cred ca baneaza...mai degraba ti-o ia din cont)

  3. #63 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    E de vanzare in auction. Eu de acolo am cumparat-o.

  4. #64 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Original owner ? Cei de acolo tot asa au facut ! Summer season-ul nu l-am prins ! Anyway glich-ul este prea banal . Intri , iesi si iti apare optiunea de cumparare .

  5. #65 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Is that a thing? Nici nu stiam ca exista original owner in descrierea unei masini.

  6. #66 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    view history ! cand dai pe masina ! si apoi, daca tot e masina ta si iti place , ai vrea sa vezi statisticile tale nu ale altuia . Daca o iei doar pt un Challange dupa AH , np !

  7. #67 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Cumpar masinile doar daca imi plac IRL (sau daca e ceva interesant in game) si vreau sa joc cu ele. Nu cred ca am cumparat vreo masina in Forza special pentru un Challange, pana acum. Am jucat si FH3 si FH4 in anii trecuti.
    Anyway: multumesc pentru detalii. Am sa ma uit si eu la statisticile masinilor cu care am jucat mai mult.
    Pana acum, in FH5 am cumparat doar 2 masini: Delorean si Sesto FE.

  8. #68 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    BMW Isetta cu engine swap si o sa vezi ce drift-uri faci cu ea.

  9. #69 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Sa faceti community challange-ul ala de la telescopul astronomic . O sa aveti o surpriza !
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  10. #70 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    L-am facut, dar nicio surpriza in afara de 1800xp. Trebuia sa fie ceva special?

  11. #71 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nu mai este ala ! sorry ! Te dadea intr-un CCX pe timp de noapte si trebuia sa faci saltul la danger signul ala. Sareai de sarit dar nu mai atingeai solul din cauza unui glitch si zburai pe deasupra hartii, pana te reseta jocul.

    M-am trezit si eu cu doua jeep-uri cadou ! nu stiam care e faza
    https://www.pcgamer.com/uk/forza-hor...to-farm-money/

  12. #72 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A incercat cineva sa joace in co-op?

    M-am chinuit aseara cu un prieten vreo 3h pana ne-am lasat pagubasi. La fel de execrabil ca in FH3 si in FH4. Efectiv te conectezi greu cu un prieten, apoi il vezi sau nu pe harta, uneori e cu tine pe harta dar nu va vedeti, alteori e cu tine pe harta dar sunteti transparenti amandoi. Uneori te baga cu el in cursa, cand alegi Co-op sau PvP, alteori nu. Efectiv o experienta horror de am zis ca mai bine ne lipsim si a ramas sa jucam amandoi separat, dar sa ramanem in party

  13. #73 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Nu mai este ala ! sorry ! Te dadea intr-un CCX pe timp de noapte si trebuia sa faci saltul la danger signul ala. Sareai de sarit dar nu mai atingeai solul din cauza unui glitch si zburai pe deasupra hartii, pana te reseta jocul.

    M-am trezit si eu cu doua jeep-uri cadou ! nu stiam care e faza
    https://www.pcgamer.com/uk/forza-hor...to-farm-money/
    Haha. The Willy exploit. Da Sunt multe metode sa faci zeci de mil CR si sute de spins intr-un timp destul de scurt, dar eu cred ca strica experienta de a juca FH5.

    ---------- Post added 11-11-2021 at 10:08 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    A incercat cineva sa joace in co-op?

    M-am chinuit aseara cu un prieten vreo 3h pana ne-am lasat pagubasi. La fel de execrabil ca in FH3 si in FH4. Efectiv te conectezi greu cu un prieten, apoi il vezi sau nu pe harta, uneori e cu tine pe harta dar nu va vedeti, alteori e cu tine pe harta dar sunteti transparenti amandoi. Uneori te baga cu el in cursa, cand alegi Co-op sau PvP, alteori nu. Efectiv o experienta horror de am zis ca mai bine ne lipsim si a ramas sa jucam amandoi separat, dar sa ramanem in party
    Momentan am vazut ca sunt ceva probleme cu network connection (printre multe altele). Pana la primul update, eu zic ca nu merita incercat COOP.

  14. #74 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    soon !
    Attached Images Attached Images fh5-server-fix-message-2.jpeg

  15. #75 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa o fi, dar jocul este lansat, nu este in stadiu Beta. E inacceptabil asa ceva la un joc lansat

  16. #76 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    In realitate conduc destul de des prin multe locatii diferite intre ele, destul de mult offroad prin desert, munte, am condus de cateva ori si pe circuit, am putin peste 2000km condusi cu un Ford Classic Club Coupe 1951, etc. Imi place mult in realitate sa conduc diferite masini in locatii diverse insa in jocuri nu am fost atras, dupa maximum 5 minute ma plictiseam.


    Am incercat aseara vreo 1h FH5 si mi-a placut, am incercat sa fiu cat mai aproape de experienta reala, mi-am dezactivat absolut orice assist, mi-am setat tensiuna analog-ului la maximum pe Elite2 si am pus stick-ul inalt pentru a avea o distanta de arc cat mai mare la control. Experienta a fost una foarte placuta, in special datorita OLED-ului de 65'' si a sistemului audio 5.1 insa dpdv al controlului nu prea a fost atat de placuta.

    Ma gandeam aseara sa imi cumpar un volan, vreau neaparat ceva cu schimbator de viteze. Am gasit un Logitech G923 insa dupa mai mult research am vazut ca sunt de fapt doua versiuni diferite si trebuie aleasa una in functie de platforma. Probabil nu ma voi juca prea mult pe el si de aceea imi doresc sa fie compatibil si cu PS5, poate imi va placea GT7.

    Ma intereseaza doua chestiuni:

    Exista vreun volan calitativ care sa fie compatibil cu ambele console, XSX si PS5?

    Voi jucati FH5 cu gamepad sau volan? In cazul celor cu volan cum vi se pare experienta? citisem de cateva bug-uri pe net la acest joc insa numai la versiuena de PC, se deconectau accesoriile.
    Attached Images Attached Images 256194415_267139625356135_7984830025692260929_n.png

  17. #77 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Salut,
    Fzh5 nu am incercat cu volanul, doar cu controllerul de Xbox (joc pe PC) dar am incercat Fzh4-ule: masinile in cursele de street se controlau acceptabil, dar intr-o cursa de dirt sau rally era foarte greu de stapanit reactia masinii cand pleca de-a latul. Cred ca totul se datoreaza in mare masura drift-ului in care intra toate masinile foarte usor (cam cum era in Driveclub pe ps4), nu prea se potriveste cu volanul.
    Sfatul meu este sa nu iti iei volan doar pt Forza Horizon, care este un joc arcade, ci pentru jocuri mai inspre zona sim la care poti folosi volanul: Forza Motorsport 7, Assetto Corsa, Assetto Corsa competizione, Dirt Rally 1 si 2, F1 2021 si 2022 seria Gran Turismo (doar pe PS din pacate) sau seria Automobilista 1 si 2 pe PC (exceptional feeling-ul si controlul masinii).
    Din pacate nu poti folosi acelasi volan la PS, Xbox si PC . Pe PC merg toate, dar pt xbox saups trebuie sa alegi versiunea specifica.
    Bafta!

  18. #78 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am mai patit azi o chestie super frustranta.

    Eram la o cursa lunguta - 54km, Goliath si dupa ce am incercat de vreo 8 ori si tot eram doar pe 7-8 si dadeam restart, eram pe locul 1, mersesem vreo 8-9 minute si a crapat spotify (ascult muzica asa, pentru ca nu-mi place aia din joc) si cand sa dau sa inchid spotify, da freeze si jocul si nu mai raspunde x-u la comenzi, asa ca am fost nevoit sa-l inchid de la buton.

    Iar cand i-am dat drumu...surpriza...nu a ramas in quick resume asa ca am luat-o de la inceput si dupa 12 minute si ceva am iesit pe locul 2 si nici ca mai refac cursa

  19. #79 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Salut,
    Fzh5 nu am incercat cu volanul, doar cu controllerul de Xbox (joc pe PC) dar am incercat Fzh4-ule: masinile in cursele de street se controlau acceptabil, dar intr-o cursa de dirt sau rally era foarte greu de stapanit reactia masinii cand pleca de-a latul. Cred ca totul se datoreaza in mare masura drift-ului in care intra toate masinile foarte usor (cam cum era in Driveclub pe ps4), nu prea se potriveste cu volanul.
    Sfatul meu este sa nu iti iei volan doar pt Forza Horizon, care este un joc arcade, ci pentru jocuri mai inspre zona sim la care poti folosi volanul: Forza Motorsport 7, Assetto Corsa, Assetto Corsa competizione, Dirt Rally 1 si 2, F1 2021 si 2022 seria Gran Turismo (doar pe PS din pacate) sau seria Automobilista 1 si 2 pe PC (exceptional feeling-ul si controlul masinii).
    Din pacate nu poti folosi acelasi volan la PS, Xbox si PC . Pe PC merg toate, dar pt xbox saups trebuie sa alegi versiunea specifica.
    Bafta!
    Uite exemplu de doua volane care merg pe PC si Xbox One:

    https://altex.ro/volan-gaming-logite...00158/#reviews
    https://altex.ro/volan-gaming-logite...MXON941000123/

  20. #80 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am mai patit azi o chestie super frustranta.

    Eram la o cursa lunguta - 54km, Goliath si dupa ce am incercat de vreo 8 ori si tot eram doar pe 7-8 si dadeam restart, eram pe locul 1, mersesem vreo 8-9 minute si a crapat spotify (ascult muzica asa, pentru ca nu-mi place aia din joc) si cand sa dau sa inchid spotify, da freeze si jocul si nu mai raspunde x-u la comenzi, asa ca am fost nevoit sa-l inchid de la buton.

    Iar cand i-am dat drumu...surpriza...nu a ramas in quick resume asa ca am luat-o de la inceput si dupa 12 minute si ceva am iesit pe locul 2 si nici ca mai refac cursa
    La fel ! Nu credeam ca o voi termina . Am facut-o pe PC, iar de la jumatatea ei a inceput cu freez-urile . Am si zis ca daca ajung la final fara sa crape jocul va fi minune. Dupa ce am terminat-o am dat quit direct
    Vad ca faza Jeep Willys si Infinite XP farming a ajuns stire pe toate site-urile. Ce greu sa misca oamenii cu fix-urile . Ar trebui ca masinile deblocate la Forzatron sa poata fi vandute in AH doar pe FT points. Azi am primit iar un jeep “cadou”!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Forza Horizon 4 By Xander RO in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 37 Last Post: 06-01-2021, 06:28
  2. Forza Horizon 3 By tudyniuz in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 133 Last Post: 25-09-2020, 13:56
  3. Vand Forza Horizon 4 si Forza Motorsport 7 (cod redeem) By GabiCutlac in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2019, 00:33
  4. Forza Horizon 2 By raptorscream in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 190 Last Post: 28-07-2016, 21:15
  5. Forza Horizon By sexbobomb91 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 84 Last Post: 28-08-2013, 22:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts