Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 171 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 121 ... LastLast
Results 401 to 420 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #401 SP
    Junior Member subvers's Avatar
    Cred ca PS Vita va fi foarte usor de modat... cel putin asa sper.

  2. #402 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Si eu sper ca nu va fi

  3. #403 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Amandoi aveti dreptate

    Va fi vechiul joc de-a soarecele si pisica! Cel mai simplu si mai frumos... sa stai sa cauti jocurile la oferta!

  4. #404 SP
    Member Darku's Avatar
    Ce bine ca s-a redeschis topicul (Monky merci).

    In alta ordine de idei, mi-a ajuns PS Vita joi seara cu Starter kit accesory pack (ala de 100 roni)...insa nu am la ce sa joc pana cand
    Astept sa vina cardul si jocurile...
    Pe PSN store sunt aproape toate jocurile PSP care vreau sa le cumpar. Patapon 3 nu l-am jucat pe PSP asa ca il cumpar pt Vita. Preturile mi se par rezonabile, jocurile PSP essentials sunt pe la 6-7 GBP fiecare, si cele mai noi sunt mai scumpe. O sumedenie de demo-uri vita cat si demo-uri PSP.
    Am fost ieri la altex si vad ca au toate accesoriile ps vita si multe jocuri, mi-au placut noile cutii ale jocurilor, sunt chiar mai mici decat cele de 3DS. Pana vin jocurile si cardul: WelcomePark si browserul all the way...

  5. #405 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

  6. #406 SP
    Banned haosman's Avatar
    Revenind la discutia de la inceputul paginii: Vita deja a fost modat. Se pot instala aplicatii homebrew, nu se pot rula insa jocuri back-up (momentan)

  7. #407 SP
    Member Swift's Avatar
    I hate pirates.

  8. #408 SP
    Banned haosman's Avatar
    Faptul ca poti rula aplicatii homebrew nu stiu cu ce te-ar deranja. Ai putea sa-ti instalezi un player video capabil pentru el si exemplele de programe folositoare pot continua. Faptul ca acesata modare poate duce si la rularea de jocuri pirat este alta poveste insa stadiul in care este aceasta modare momentan nu are cu ce sa ne influenteze negativ

  9. #409 SP
    Junior Member volt's Avatar
    ruleaza in emulatorul de psp.

  10. #410 SP
    Banned haosman's Avatar

  11. #411 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Imi explica si mie cineva cum sta treaba cu Remote Play Games?!Ce anume inseamna folosesti consola drept monitor sau cum?

  12. #412 SP
    Member Darku's Avatar

  13. #413 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Imi explica si mie cineva cum sta treaba cu Remote Play Games?!Ce anume inseamna folosesti consola drept monitor sau cum?
    exact



    ---------- Post added 27-02-2012 at 11:27 PM ----------

    PS Vita Reaches 1.4m Install Base after Successful Global Launch - VGChartz

    bravo, Vita!

  14. #414 SP
    Junior Member Cris's Avatar
    Apropo de modding, cred ca de data asta calcaiul lui Ahile va fi memory card-ul.
    De cand a aparut insa gaming-ul pe iOS a inceput sa se prinda si Sony de ce trebuie sa faca ca sa combata pirateria: On-line store cu preturi decente. Chiar daca nu iei ultimele aparitii, pana in 10-15euro isi permite multa lume sa mai dea din cand in cand pe un joc bun. La preturi din astea nu-si mai bate nimeni capul cu modatul, asa cum se intampla si pe iOS (cine jailbreak-uieste iOS-ul o face pentru ce nu gaseste in apple store).

  15. #415 SP
    Banned haosman's Avatar
    Si vrei sa spui ca se compara jocurile de pe iOS cu un God of War Chains of Olympus sau Uncharted? Jocurile pentru iOS sunt pentru gamerii normali, jocurile de pe console sunt pentru cei care stiu sa aprecieze un joc la adevarata sa valoare(chiar daca si cele de pe iOS sau Android sunt fun)

  16. #416 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Cei care ati luat consola, ce parere aveti despre ea ?

  17. #417 SP
    Junior Member Cris's Avatar
    Quote Originally Posted by haosman View Post
    Si vrei sa spui ca se compara jocurile de pe iOS cu un God of War Chains of Olympus sau Uncharted? Jocurile pentru iOS sunt pentru gamerii normali, jocurile de pe console sunt pentru cei care stiu sa aprecieze un joc la adevarata sa valoare(chiar daca si cele de pe iOS sau Android sunt fun)
    In realitate sunt putine jocuri de console care sa faca banii pe care ii cer. Triple-A-urile pe care as da probabil 30$ le numeri pe degetele de la ambele maini. Cum zici si tu, jocurile se masoara in cantitatea de fun pe care o produc, raportat la banii dati pentru acest fun. iOS sta destul de bine la capitolul asta iar jocuri de genul Patapon, Locoroco si o gramada de altele deja gasesti si la altii la preturi corecte. N-as zice ca o consola e pentru gamerii adevarati, e putin cam mult, de exemplu consolele astea stau foarte prost la un domeniu hardcore cum sunt jocurile de strategie, pe ipad apar si o sa apara o gramada de boardgames-uri, inclusiv wargames, etc. Deci situatia nu e asa de simpla cum crezi ca este.

    Atat Sony cat si Nintendo sunt intr-o situatie destul de stramta la momentul asta. Ca sa se diferentieze fata de iOS trebuie sa scoata jocuri cu high production values pe care sa merite sa dai 20-25$. Sa fim seriosi, nimeni nu vrea sa dea 40e pe un joc de tenis cand are alternative (mai astepti 2-3 luni jucandu-te pe iOS pana cand ajunge jocul de tenis la 15$, adica adevarata lui valoare). Dar ca sa faci jocuri "high production values" trebuie sa bagi ceva bani pe care sper sa-i si recuperezi. Ideea e ca felia pe care se pot misca a devenit mai ingusta.

    Btw, mi-am luat Vita si am cam toate consolele aparute in ultima vreme, plus Android/iOS asta ca sa nu zici ca vorbesc din auzite.

    Inca ceva, m-as feri sa spun ca handheld-urile sunt pentru hardcore gameri (daca prin gameri adevarati asta intelegi). Jocurile de handheld sunt proiectate sa fie jucate in burst-uri de 10-15m maxim, adica cat stai in metrou pana la destinatie. Asta inseamna mai mult casual gaming, nu jocuri cu adancime sau care sa necesite mare concentrare. Nu e cazul sa facem din Vita ce nu este si de-aia comparatia cu iOS este cu atat mai relevanta.

    In ceea ce priveste consola, e OK. Bine facuta, nu e asa de snappy pe cat m-as fi asteptat (ma referl la sistemul de operare), integrarea sociala e bine facuta, psn-store-ul e aproape, directia e clara (hello app store model). Astept jocurile de 15-20$ care se joaca perfect cu controls (ce nu gasesti in partea cealalta adica).

  18. #418 SP
    Member szabi90's Avatar
    Eu nu prea sunt multumit. Inca nu am reusit sa cumpar card de memorie si joc. Ma deranjeaza lipsa memoriei interne , jocurile si cardul de memorie costa mult. In rest consola arata extraordinar de frumos. Designul este frumos. Astept ca consola sa se poata moda , sa apara un CFW cu care sa te poti juca jocuri PS2 , sa apara applicatii si jocuri mai faine/interesante de PS VITA.

    Ce jocuri ma intereseaza sunt : Uncharted , Fifa , Rayman , Unit 13 , Reality Fighters , momentan sunt cam putine jocuri care merita banii.

  19. #419 SP
    Member justamodel's Avatar
    Poti sa vezi flash video pe vita?

  20. #420 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu astept sa imi ajunga consola zilele astea, insa ca jocuri am luat doar Rayman si Marvel vs Capcom 3. Sunt singurele care isi merita banii din punctul meu de vedere. Restul jocurilor sunt foarte scurte, iar la pretul actual al jocurilor o vreme nu voi mai cumpara mare lucru. Nici macar Uncharted nu ma atrage atat de mult. Mi-ar placea sa vad un Oblivion sau Fallout 3 portat pe PS Vita. Ar fi senzational. Ma bucur insa cand vad ca mai sunt si altii care si-au luat consola si nu au criticat-o atat de dur.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 171 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 121 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts