Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 171 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 ... LastLast
Results 3,221 to 3,240 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #3221 SP
    Junior Member barkdohy's Avatar
    asta inseamna ca nu pot instala (folosi) astfel de app? nici skype?

  2. #3222 SP
    Member marv's Avatar
    ba da, skype functioneaza. L-am folosit cu succes de cateva ori.
    Pentru facebook poti utiliza browser-ul, doar ca nu e deloc optimizat. Sfatul meu e sa te gandesti la Vita doar ca la un gaming handheld, unde se descurca excelent. Daca vrei sa-l folosesti pe post de tableta vei fi dezamagit.

  3. #3223 SP
    Junior Member barkdohy's Avatar
    mi-am dorit mult aceasta consola pt jocuri nu pt app insa am vazut in toate review-urile o gramada de astfel de app insa... nici macar skype nu gasesc. din pct de vedere la app. vita e praf...

  4. #3224 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Ma enerveaza ca Sony au anuntat recent ca nici un studio first-party nu mai lucreaza la un titlu exclusive pentru vita, pentru ca se axeaza pe PS4 care e o consola mai noua si care are nevoie de mai mult support. I call bull$hit! Nu se mai vinde asa de bine, asa ca incet incet renunta la Vita si lasa lasand doar cateva studio-uri indie si japoneze de nisa sa faca jocuri pt acesta. Ce ma enerveaza e ca nu inteleg ca daca ar fi scos in continuare jocuri, aplicatii si feature-uri pt Vita ca in primul an (sau chiar mai mult), atunci mult mai multi oameni ar fi cumparat aceasta consola. Look at Nintendo 3DS: nu are nici pe departe grafica si feature-urile care le are Vita-ul, dar Nintendo scoate on continuare o gramada de jocuri pt ea (Zelda, Pokemon etc) si vanzarile tot cresc. Din pacate nu cred ca o sa se imbunatateasca situatia in viitor pentru consola portabila de la Sony

  5. #3225 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai e gata, mai ramane doar conectivitatea cu PS4 de ea.

  6. #3226 SP
    Junior Member barkdohy's Avatar
    "could not obtain location data.
    you must connect the ps vita system to the internet.
    location data cannot be obtained in areas without wi-fi location services."
    asta imi apare in near cand imi cauta locatia. ce e de facut?

  7. #3227 SP
    Member marv's Avatar
    aia e inca o aplicatie care a fost scoasa din uz.

  8. #3228 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Eu mi-am vândut Văcuţa ca să îmi achiziționez un PS4. Dar încă mai am jocuri pentru ea și de cum revine cheful iau una. Din nou. Păcat că Sony sunt gata să o cam dea la orfelinat. Dacă se întâmplă minunea și mai scot un succesor la Vita, din nou așteptându-se să se vândă bine doar prin prisma specificațiilor si jocuri ioc înseamnă că nu au învățat nimic de la Nintendo. Fără jocuri care sunt destul de bune ca să vândă consola pe care rulează, acea consolă nu va avea o viață lungă. Să se uite în curtea lor. PS2-ul, cea mai de succes consolă a lor, de ce a rezistat 13 ani? Că ai ce juca pe ea pana îţi vine acru. Jocuri bune. Poate se îndură zeii și apucă și PSV măcar cât a prins predecesorul.

  9. #3229 SP
    Banned Templier's Avatar

  10. #3230 SP
    Member marv's Avatar
    stiti careva daca Jacob Jones and The Bigfoot Mistery: Episode 2 a aparut si pe Vita?
    Din ce citesc pe net se pare ca nu, dar nu gasesc un raspuns clar si as vrea sa ma asigur inainte sa cumpar jocul.

  11. #3231 SP
    Banned Templier's Avatar
    a mai luat cineva Dragon Fin Soup de la PS+ ? la mine merge foarte laggy, cum merge la voi?

  12. #3232 SP
    Banned Exclusive's Avatar
    Pana la urma se poate moda PS VITA?

  13. #3233 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nope. Să sperăm ca nu o să se poată niciodată.

  14. #3234 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Nope. Să sperăm ca nu o să se poată niciodată.
    Cred ca asta ar fi ultimul cui in sicriu. Imi e o ciuda extrem de tare cand vad atata potential irosit (feature-uri si technical specs) si jocuri foarte finisate cu extra content (Persona 4 Golden, Uncharted) care apar tot mai rar. Inteleg ca PS4 si Morpheus au mai mult potential (marketing, technology etc) dar zic ca e mult prea devreme sa renunte Sony la consola asta. Heck it`s 10 times better than the PSP GO!

  15. #3235 SP
    Banned Exclusive's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Cred ca asta ar fi ultimul cui in sicriu. Imi e o ciuda extrem de tare cand vad atata potential irosit (feature-uri si technical specs) si jocuri foarte finisate cu extra content (Persona 4 Golden, Uncharted) care apar tot mai rar. Inteleg ca PS4 si Morpheus au mai mult potential (marketing, technology etc) dar zic ca e mult prea devreme sa renunte Sony la consola asta. Heck it`s 10 times better than the PSP GO!
    E absolut normal ce se intampla cu PS VITA, la ora actuala avem smartphone-uri puternice cu ecran 2K-4K, 3-4GB RAM etc...majoritatea se joaca pe acele device-uri, nu au nevoie de altceva, plus ca pe acele device-uri mai si vorbesti...Da, potential mare la PS VITA din mai toate pct de vedere dar pe vremea PSP si PSP GO, smartphone-urile nu era asa "inteligente" ca in prezent, PSP de ex, era un fel de GameBoy Reloaded...din acest motiv PS VITA este aproape mort, au inchis YouTube, Facebook, jocuri putine spre deloc...asa ca macar o modare nu ar strica.

  16. #3236 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Nu e adevarat, Nintendo 3DS merge in continuare fara probleme, si are un hardware mai slab. Sony da vina pe smartphone-uri, dar sunt alte decizii proaste care au dus la moartea psvita.

    @ OEE, consola e imuna la hack-uri/modding etc. si cu toate astea tot a pierit. Deci nu putem sa zicem ca pirateria a distrus vita sau ca un eventual hack ar lovi-o si mai tare. The damage is already here. Eu as zice ca un eventual hack i-ar aduce un suflu nou, si functionalitati mai mari.

  17. #3237 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Spuneti de smartphones. Detin un Nexus5 si in ultimul an in afara de a testa ceva jocuri nu m-am atins. Pentru portabile tot 3DS si Vita au ramas de baza. Cum se face? A da, jocuri garla pe smartphones aka bloatware vs better games pe 3DS/Vita, cine e castigatorul? In cazul meu consolele si nicidecum smart-ul. PS: de cand cu 2 3DS in familie, consoarta a lasat jocurile cu bile pe smart pentru Mario, Zelda, DK and co.
    Trageti voi concluziile pentru fiecare in parte.

  18. #3238 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu consider cazul tau ca fiind exceptia si nu regula care sa intareasca argumentul.

  19. #3239 SP
    Banned Templier's Avatar
    problema pe care o vad eu este si legata de jocurile tip IOS/Android. au zis ca nu mai fac jocuri AAA pt Vita dar Fallout Shelter, Candy Crush sau HearthStone nu ajung pe Vita. JetPack Joyride sau Angry Birds au fost jocuri pe Vita dar contra cost pe cand eu le-am luat gratis pt mobil asa ca ...

  20. #3240 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    problema pe care o vad eu este si legata de jocurile tip IOS/Android. au zis ca nu mai fac jocuri AAA pt Vita dar Fallout Shelter, Candy Crush sau HearthStone nu ajung pe Vita. JetPack Joyride sau Angry Birds au fost jocuri pe Vita dar contra cost pe cand eu le-am luat gratis pt mobil asa ca ...
    ^ Spot on! Daca ar fi avut si Vita-ul cateva din hit-urile de pe mobile (si aici ma refer mai ales la Hearthstone) si erau gratis atunci erau mult mai jucate. Da pe langa ca abia apar, mai ceri si 5 dolari pe ele? GTFO bro Sunt curios daca s-ar fi putut porta titlurile mentionate + altele moka (realistic vorbind).

    Cat despre mobile vs Vita vs 3DS nu mi se pare ca is in aceeasi liga. Mobile games tot au ramas si tot vor ramane (cel putin dupa parerea mea) casual, principala cauza fiind touch screen controls-urile (fata de D pad-urile si analogurile clasice). Am incercat o gramada de jocuri pe telefon de-a lungul anilor, foarte multe adresate unei piete mai hardcore, dar singura serie care a avut logica cu acel touch screen control (si care nu a cauzat o gramade de nervi/migrene) a fost The Walking Dead. Point and click puzzle games se pot juca lejer pe smarth phone-uri, da te rog nu ma pune sa ma joc Street Fighter sau ceva third person shooter folosind doar touch screen-ul, ca o sa il trantesc de pamant (oricum am degetele destul de mari ca acopar 30-35% din ecran, da nici nu ai pic de feedback daca faci ceva bine sau nu).

    So nope, eu nu cred ca smart phone-urile au omorat Vita-ul. Cum a zis si Cosmin: 3DS-ul inca se descurca de minune, desi hardware-ul pare sa fie facut mai degraba pt Terraria si Minecraft decat Uncharted Golden Abyss sau Mortal Kombat. It`s all Sony`s fault for giving up . Si is curios daca o sa mai scoata vreo consola portabila in viitor...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 171 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts