Problema LCD - Sony PlayStation 3 - Page 0

Printable View

Da,dar la momentul cand l-am luat eu(acum 1 luna si ceva) nu stiam de problema asta,de fapt teleul in afara de asta nu are absolut nimic, merge f bine.Da asa-mi trebuie daca m-am grabit ca prostul ca era la promotie cu 1500ron cand l-am luat#-o,am zis ca pt gaming la 720p ajunge.Asta-i invatare de minte,ca altadata sa strang un ban mai mult si iau ceva de calitate.Pff..LG, nu stiu ce naiba a fost in capul meu#-o
  • 24-11-2008, 16:28
    capone0
    Pina imi schimb TV-ul cum pot sa leg PS3 la tv prin mufa SCART? Am si adaptor SCART dar nu am inagine la TV. Am citit undeva ca daca tin butonul ON/OFF apasat 5 sec cosola se reseteaza la setarile standard. Cind leg cablul DHMI revine automat la setarile audio-video pentru cablu HDMI?
  • 24-11-2008, 20:38
    playgame
    Quote:

    Originally Posted by capone0 View Post
    Pina imi schimb TV-ul cum pot sa leg PS3 la tv prin mufa SCART? Am si adaptor SCART dar nu am inagine la TV. Am citit undeva ca daca tin butonul ON/OFF apasat 5 sec cosola se reseteaza la setarile standard. Cind leg cablul DHMI revine automat la setarile audio-video pentru cablu HDMI?

    PS3 poti sa-l conectezi la tv non-hd prin scart sau direct prin alea 3 mufe (galben, alb si rosu).
    Cand il legi prin hdmi nu revine automat la setarile standard dar te duci la Settings si ii schimbi modul de conectare.
  • 12-12-2008, 15:55
    capone0
    Se poate modifica BRIGHTNESS-ul din meniul consolei?
  • 12-12-2008, 20:01
    MonkY
    Quote:

    Originally Posted by capone0 View Post
    Se poate modifica BRIGHTNESS-ul din meniul consolei?

    Nu, insa poti modifica daca doresti sa folosesti paleta completa de culori sau cea "limitata". Recomand cea limitata daca in jocuri vezi prea "intunecat".
  • 19-12-2008, 13:27
    digitalhater
    Quote:

    Originally Posted by kobayashi View Post
    Da,exact problema aia o am,de care se vb pe forumul ala.Bagamias deci nu exista nici o solutie:wall:,daca stiam nici nu-mi mai cumparam teleul asta,ca nu demult l-am luat,da de unde naiba sa le visez pe toateX(.Sper ca desteptul/tii care au bagat functia aia in tv sa se uite de acum incolo numai la televizoare intunecate.Cea mai tampita logica care am putut sa o vad,deci in loc sa mareasca contrastul cand img este intunecata,el o inegreste si mai mult,adica scade si mai mult luminozitatea:wall:.Ms oricum pt raspunsuri si pt.cei care vor sa-si cumpere eventual un TV LCD din seria LG3000 evitati-l,la fel si seria LG5000 din cate am inteles de pe forumul ala.Ambele au probleme cu contrastul asta dinamic care nu se poate schimba din meniu si care functioneaza exact pe d-indos.

    La LG5000 nu e aceasta problema. Eu am 42LG5000 si n-am pb asta deloc.