Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 224 of 246 FirstFirst ... 124 174 214 222 223 224 225 226 234 ... LastLast
Results 4,461 to 4,480 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #4461 SP
    zGb
    Junior Member zGb's Avatar
    Caut romani competenti pe ring...500-650pp , roadcars, gt300, gt500, dtm...ring/ring 24h/ring type v. Am vazut in urma cu cateva pagini cateva idei despre forza si gt...amicii mei, intelegeti un lucru...forza este un joc facut de o firma care se ocupa sa faca jocuri, grafica buna, sunet dragut. Gtul este facut de un om care are cunostinte avansate de motorsport si care este si pilot, de asemenea. Ca sa le poti compara din punct de vedere fizic, inseamna ca nu ai nici cea mai mica legatura cu motorsportul sau cu a intelege fenomenul de a merge tare, inseamna ca le vezi ca 2 jocuri si atat, esti limitat, nu avem nevoie de parerea ta din punctul meu de vedere, forza este o gluma proasta incepand de la fizica si terminand cu versiunea de 2 lei a nurgburgringului (veche de altfel, lap timeru incepe de pe linia dreapta...iar in unele vibratoare unde ar trebui sa existe asfalt nu exista, deci slab e putin spus) + sa nu mai spun de faptul ca in forza nu exista elevation difference pe asfalt...o exista, dar nu se vede...in gt5 chiar se vede absolut orice viraj, se vede panta, se vede groapa, se vede unde si cat tine fiecare viraj in parte...asa ca va rog, nfs fanboys, go to your room

  2. #4462 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    ar trebui sa te angajezi la IGN sau Gamespot sa le faci reviews ca aia nu-s in stare de nimic. Nu stiu cata experienta ai in forza insa te las in pace, forza de un arcade slab iar gt-ul este simularea perfecta asta am observat si eu.
    Stii discutiile despre iphone si androide? sau despre BMW si Audi? cam asa este si cu Forza si GT...interminabile si de multe ori acompaniate de fani inraiti care nu depasesc granita intelepciunii unui ultras.

  3. #4463 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Mie nu imi mai meege online. De cate ori dau join pe un server imi da request timed out. Am nat 2 si bandwidth very high. Ma enerveaza. Bf3 merge fara pb. De la ultimele patchuri nu am mai incercat pana ieri... O porcarie. Sa mai setez in router dar e in dmz. Rd****

    Sent via SGS i9000

  4. #4464 SP
    zGb
    Junior Member zGb's Avatar
    Adi am incercat sa joc forza4 de 2 ori (2 sesiuni de cateva zile)...de unde vazusem 3-ul, de la 4 aveam asteptari destul de mari...si am fost extrem de dezamagit...la gt5 scrie clar 'the real driving simulator' si chiar este...gt academy este dovada mai mult decat incontestabila in acest sens (nu academia in sine, ci rezultatele). Nu mi se pare deloc o comparatie gen bmw vs audi sau iphone vs android...fizica se simte daca esti manaci, in gt se simte GRAV, in forza nu...e simplu
    Lucrurile de genul ca poti sa faci orice masina awd sau ca poti sa pui la o masina gen nsx turbo (sau orice masina n/a prestigioasa, sau orice rwd de prestigiu) si sa ajungi la 342342 de cai, pentru un om ca mine, e strigator la cer. Mai aveam putin sa vomit. Extrem de dezamagitor. In gt5 se vede respectul pt masini, pt motorsport, pt setari, pt realism, pt fizica, pt racing pur
    Iar ringul din fm4 e chiar o gluma proasta (mai ales ca tot timpul e foggy) fata de ringul de gt5...nu mai spun de weather si noapte/soare/apus/rasarit etc...iar la fizica cred ca si nfs shift 1 mi s-a parut peste sau pe acolo cu forza

    ---------- Post added 29-02-2012 at 11:26 PM ----------

    Am stat mai bine sa analizez, e posibil sa ai dreptate si sa fie totusi o discutie gen audi vs bmw, etc...pentru ca, nu sunt foarte convins ca multa lume poate sa priveasca gt5ul asa critic cum il privesc eu (sau fm4)...ma ajuta mult 'cariera de gaming' iar din partea cealalta slava domnului...si pot avea o parere mult mai ampla asupra fenomenului.

  5. #4465 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    zgaiba, eu nu am incercat forza, ci am jucat sute de ore atat fm3 cat si fm4 (fm4 mai putin pt ca am dat xbox-ul) insa am avut volan cu feedback, scaun real racing de masina cu tot cu postament, un ansamblu de vreo 40 de kg...deci pot spune ca am experimentat forza ca si joc destul de mult. Eu am fost foarte impresionat de el, ajunsesem sa-l controlez destul de bine, si asta am realizat-o cand l-am pus pe razvan (subaru) intr-un STi pe circuit si nu era in stare de nimic... deci jocul stie!
    Nu degeaba a luat note mari prin toate reviews din toata lumea.
    Parerea mea personala este ca era foarte bun. poate la nivelul meu era foarte bun...ce sa zic

    In schimb GT5 din pacate nu am apucat sa folosesc un volan (cine stie poate se plictiseste Mirea de al lui) si poate cu volan o sa pot face o comparatie veritabila intre cele doua.
    GT5 este bun , m-a convins insa nu pana la capat. si cel mai mult sufar din pricina sunetului care este mult sub asteptarile tuturor din pacate.

    Volan nu cred ca mai pup prea curand asa ca voi ramane la experienta de gamepad care pana acum s-a dovedit interesanta.

    Ambele sunt jocuri de nota 10 din pct meu de vedere si nu le-as compara cu nimic la capitolul simulare si distractie! fiindca nu au concurent.

    Poate ne vedme intr-un online

  6. #4466 SP
    zGb
    Junior Member zGb's Avatar
    pai man, e simplu...vii la o sesiune la mine...de azi se pare ca mi-a crapat bd playeru...mirea nu o sa se plictiseasca de volan, ca nu ai cum dar iti promit ca vei fi impresionat

  7. #4467 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    stiu care este diferenta dintre cele 2 experiente, volan vs controller si ma astept sa raman impresionat

  8. #4468 SP
    zGb
    Junior Member zGb's Avatar
    Daca nu-l repar prea curand, vii cu tot cu ps si punem volanu meu...te bag pe ring sa vad cum te descurci in versiunea lui mult mai reala...eu am un prieten maniac de fm4 si joaca si el ffff mult...a stat cateva seri pe aici...a spus ca a vazut lucruri pe ring care nu exista pur si simplu in fm4...turnante, gropi, elevation...chiar mi se pare sec sec ringu si aici deja nu mai vorbim de fizica, e WYSIWYG.

    ---------- Post added 29-02-2012 at 11:33 PM ----------

    ah, in regula

  9. #4469 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Mie nu imi mai meege online. De cate ori dau join pe un server imi da request timed out. Am nat 2 si bandwidth very high. Ma enerveaza. Bf3 merge fara pb. De la ultimele patchuri nu am mai incercat pana ieri... O porcarie. Sa mai setez in router dar e in dmz. Rd****

    Sent via SGS i9000
    Am trecut ps3ul pe wireless, era cablu inainte si l-am scos din dmz, l-am pus in Ip dinamic, culmea, contrar oricarei logici functioneaza iar impecabil.


    Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

  10. #4470 SP
    zGb
    Junior Member zGb's Avatar
    @Adi: am luat psul de la tom in incercarea de a pune save gameul meu la el insa nici cea mai mica sansa. Saptamana viitoare sper sa-mi ajunga bd playeru si sa-l montez. Am incercat sa te contactez pe ym, da-mi un add sa povestim (ym-ul e la fel ca psn id).

  11. #4471 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cred ca aveam Inbox-ul plin

  12. #4472 SP
    Junior Member axytl's Avatar
    baieti ma poate ajuta si pe mine cineva cu un chaparal 2j simt ca inebunesc la cursa aceea cu masini din 69

  13. #4473 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Vorbesti de Historic Racing Car Cup ? Eu am facut-o cu Lamborghini Countach putin tunat( neaparat spoiler pt ca aluneca usor) , nu e usor daca dupa cateva incercari o sa iti iasa.

  14. #4474 SP
    Junior Member Andrei Lamaie's Avatar
    Cu ce masina ati facut supercar festival? Ma tot chinui cu un Camaro z28 modificat dar nu reusesc nimic.

  15. #4475 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Supercar Festival e destul de usor, am facut-o cu un Nissan GT-R Spec-V, dar am luat la ultima cursa locul 3 ( dar tot pe locul 1 am terminat campionatul).
    Uitati-va la lista de oponenti si daca vreti sa fie usor, luati o masina mai buna decat cea mai puternica a lor.

  16. #4476 SP
    Junior Member Andrei Lamaie's Avatar
    Am reusit sa iau gold foarte lejer la toate cu Mercedes SLS AMG putin modificat.

  17. #4477 SP
    Junior Member axytl's Avatar
    insa tot la historic cars cup insa la b.spec ati reusit sa treceti?!eu la a.specs am reusit intr.un final insa la b.specs nici o sansa mereu iese pe 4 nu stiu cu e masina sa mai joc,iar bob are lvl 35

  18. #4478 SP
    Junior Member mihai1's Avatar
    Am o problema in GT5. Folosesc R2 si L2 pentru acceleratie si frana iar cand le apas am urmatoarea problema. Daca apas tasta la 20%(din cursa totala a butonului) imi accelereaza la 40%-50%. Daca apas tasta la 50% imi accelereaza la 70-80% din cursa butonului. Daca apas la 70% imi accelereaza la 100%.
    Este extrem de enervant atunci cand folosesc masini puternice pentru ca le scap de sub control. Apasand butonul la jumatate imi accelereaza mult prea tare si spatele masinii devine incontrolabil.

    Aveti idee daca le pot calibra?

  19. #4479 SP
    Junior Member axytl's Avatar
    eu zic sa le lasi default x=acceleratie O=frana de mana si restul...asa nu vei avea nici o problema,eu insa niciodata nu am apasat acceleratia nu stiu cat la suta ,apas pur si simplu panala fund iar cand trebuie pun frana nu stiu cum sa iti explic...interesant cum joci tu

    apropo psn nu este valid
    asa imi apare

  20. #4480 SP
    Junior Member mihai1's Avatar
    In primul rand asa am jucat mereu si mi se pare mult mai ok. Incearca sa pui o pereche de confort hard pe orice masina cu tractiune spate si peste 300hp si vei vedea atunci ce diferenta. In plus, folosesc R1 si L1 pentru a schimba vitezele manual. Mai mult de atat, am degetul mare rupt si nu pot apasa butoanele X si O.
    Inca astept o solutie

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 224 of 246 FirstFirst ... 124 174 214 222 223 224 225 226 234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts