Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Set de intrebari Xbox

  1. #1 SP
    Senior Member Khan's Avatar

    Set de intrebari Xbox

    ma tot bate gandul sa-mi iau si un Xbox 1, avand in vedere ca am simt nevoia de un Multimedia Center in casa si pozele cu XBMC m-au dat pe spate

    As avea insa cateva intrebari ca pe langa Xbox (astept sa se intoarca robertdinu) presupun ca voi avea nevoie si de altele si anume:

    - la modding-ul facut de donely se poate adauga si HDD?
    - ce capacitate maxima si ce dimensiuni poate avea HDD-ul, poate fi si intern si extern?
    - poti sa pui si jocuri (citeam ceva de emulatoare) pe el?
    - "orice format video" inseamna ca citeste si iso-uri DVD?
    - dupa modare se scapa de blocarea regionala? Am tot setul cu serialul de desene TMNT care este pe NTSC si pe 360-ul meu n-am cum sa-l vad

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    1. in principiu la orice fel de modding Xbox se poate pune HDD
    2. HDD-ul poate fi doar intern (exista un mod pt. usb, dar 100% nu va merge XBMC de pe el). Capacitate, maxim am pus 500GB
    3. Da, poti pune si "aplicatii", emulatoare, etc
    4. Da, citeste si iso-uri, direct...
    5. Se scapa de blocarea pe regiuni

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    whoa tare... hardul e IDE sau SATA?

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    IDE - 99,99999 % - desi nu am Xbox nu cred ca exista hdd SATA de 8 GB (cum era cel default la xbox)

  5. #5 SP
    Member Catallin's Avatar
    IDE (ATA) este hardul. Ca o recomandare, pune-ti cip nu il modifica soft. Cu cip daca ai cd-ul bootabil cu AIO (auto installer deluxe) n-ai nici o problema, instalezi la loc in caz ca strici ceva. Eu am avut hard de 120 si era totul in regula. Daca ai hard mai mare trebuie sa faci si alt fel de formatare, ma rog, te indruma discul cu AIO.

    Am avut si eu XBOX, la inceput mai puneam un joc doua de xbox pe el, dupa aceea am inceput cu emulatoare (apropo e foarte misto, mai ales emulatorul de SNES e imecabil), dupa care il tineam doar pentru filme. Pe partea de filme n-ai ce sa-i reprosezi. Are tot felul de setari pentru subtirare, sincronizarea atat a subtitrarii cat si a audio-video-ului. Cel mai mult imi place ca-mi faceam eu bannere pe post de icoane pentru filme/seriale/jocuri. Uite aici un link sa-ti faci o idee despre ce vorbesc. Intr-un final (dupa ce s-a putut pune subtitrare pe PS3) am vandut consola.

    Ti-am spus toate astea ca sa te gandesti bine inainte de a achizitiona o consola. Pe amazon e cam 200 lei consola, cat mai te costa modarea (care e imperativa pentru a putea folosi XBMC)... iesi la un pret maricel. Partea buna insa e ca poti sa tii pe hard disk absolut tot (filme, jocuri, poze, emulatoare etc.)

    Bafta.

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    mersi.

    sunt interesat in special de un player video care sa n-aiba region lock. decat sa-mi cumpar un orice alt dvd player, Xbox-ul mi se pare cea mai buna varianta atat ca pret cat si calitate + bonusuri am gasit pe amazon cam pe la 150 RON un Xbox.

    mi se pare cea mai ieftina solutie pentru un astfel de player plus ca am mai multe beneficii (i.e. jocuri de Xbox care nu sunt compatibile cu 360, emulatoare, etc.)

  7. #7 SP
    Member Catallin's Avatar
    Da, daca pui problema asa (XBOX vs. DVD Player in clasa pana in 200 lei) atunci cred si eu ca e convenabil Dar daca ti-l iei doar asa ca ti-a placut ce ai vazut in XBMC, atunci sa mai te gandesti ca e posibil sa te plictisesti. Emulatorul de mame mi-am adus acum aminte era foarte misto.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa nu uitam ca pe langa banii pe XBOX mai trebuie sa-ti cumperi si un HDD. Dar, in final, eu zic ca merita. Daca ar fi tinut si HD, ar fi fost THE ULTIMATE PLAYER !

  9. #9 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Sunt nou utilizator al XBMC-ului dar pot spune ca ma dat pe spate De cand l-am descoperit,DVD-player zace ranit in debara

  10. #10 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Pe Xbox 1 (original) ce tip de HDD se poate pune (parca IDE)??? Se poate pune un Hdd de PC (pt ca am un hard de 40gb care sta degeaba si vreau sa vad daca pot sa`l folosesc in viitor pe un viitor xbox 1) ???

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  12. #12 SP
    Junior Member Nikku's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sa nu uitam ca pe langa banii pe XBOX mai trebuie sa-ti cumperi si un HDD. Dar, in final, eu zic ca merita. Daca ar fi tinut si HD, ar fi fost THE ULTIMATE PLAYER !
    Pai cam asta o sa fie Xbox360 cand va aparea generatia urmatoare de console.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Nikku View Post
    Pai cam asta o sa fie Xbox360 cand va aparea generatia urmatoare de console.
    Ma indoiesc profund... deja au aparut "jucarii" care pot playa orice si sunt de n ori mai ieftine decat consola si nu necesita efort mai mare decat conectarea unui hdd si a tv-ului. In plus, sa fim seriosi, in 3 ani de zile n-am vazut nici-un fel de reusita de rulare de cod usigned pe X360 (cu exceptia poate a kiosk disk-ului, care a fost o "scapare" MS)... lucru care pe Xbox se reusea dupa cateva luni de la lansare.

  14. #14 SP
    Junior Member Nikku's Avatar
    Pai, din punct de vedere al pretului e clar ca se va ieftini mult cand va aparea generatia urmatoare de console(doar n-or fi batuti in cap sa il tina la acelasi pret) si asta clar nu se va intampla peste noapte. Pana apare generatia urmatoare mai dureaza ceva.
    Cat despre reusiata de rulare de cod unsigned se va gasi o metoda pana la urma(acum serios cate produse microsoft sti tu care sunt unbreakable). Eu unul sunt optimist

  15. #15 SP
    Junior Member Amur's Avatar
    Stie cineva daca se mai gaseste Thief: Deadly Shadows pentru XBOX, sau are cineva de vanzare?

  16. #16 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Pai da si tu un anunt la publicitate si o sa afli

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Amur: mai repede il achizitionezi de pe ebay, amazon & co. Ia uite cate ti-am gasit pe ebay.co.uk: Thief Deadly Shadows, Video Games, Action Adventure, Shooter items at low prices on eBay.co.uk Nu trebuie decat sa iei legatura aici cu RoberDinu si il ai: http://www.consolegames.ro/forum/f41...-10ron-produs/. Bafta !

  18. #18 SP
    Junior Member Amur's Avatar
    Mersi mult MonkY, m-ai ajutat mult, o sa trimit linkul lui Robertdinu.

  19. #19 SP
    Junior Member faralimite's Avatar
    Sunt multe firme care distribuie jocuri pe internet. Dupa o simpla cautare pe google vei gasi o gramada...succes

  20. #20 SP
    Junior Member UltraGamer's Avatar

    Ajutor! Oricine se pricepe la console sa citeasca asta:

    Mi-am luat de curand o consola xbox360, dar tot ce am la ea sunt controllerul, cablul acela pentru alimentare si alimentatorul si cam atat.Mai pe scurt, nu am cablul de conexiune A/V.Eu am un tv CRT, standard, care are intrare Euroscart.Rog pe oricine are de vanzare cablu de Xbox360 cu adaptor Euroscart sa ma contacteze, am nevoie urgent, va rog!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Intrebari XBOX 360 SLIM E, sunt incepator... By alexandruww2 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 8 Last Post: 02-03-2014, 02:02
  2. Cateva intrebari legate de Xbox By ProLover14 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 06-02-2014, 00:01
  3. Cont Xbox live intrebari By cosmincmp in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 14 Last Post: 23-08-2013, 10:52
  4. Replies: 11 Last Post: 09-03-2013, 09:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts